Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje w Chorwacji z psem?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2019 12:23

Seti11 napisał(a):
smoki3 napisał(a):To czwarty wyjazd naszej pięcioletniej Whisky do Chorwacji. Oczywiście woreczki na wiadomo co :mrgreen: i unikanie plaż ogrodzonych bojkami. Najbardziej się zawsze jednak martwimy jeżowcami.... Teraz Pag. Dobrze też przed wyjazdem tak na wszelki wypadek sprawdzić gdzie w pobliżu naszej kwatery jest gabinet weterynaryjny. Weterynarz - Vet


My w tym roku po raz 3 w Chorwacji z psem, jedziemy na Pag, będziemy od 23.08.2019 r. Jedziemy do samego Pagu, ale poza centrum. A wy gdzie się wybieracie?



To będziemy blisko 13 km od Pagu. Niestety 23.08 powitamy w domu. Pozdrawiam :)
Kitty989
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitty989 » 04.08.2019 10:32

Kochani mam jeszcze jedno pytanie bo trochę się nie mogę w tym połapać :) Wyrobiłam już psu paszport i ma komplet szczepień, weterynarz stwierdziła, że do Chorwacji to wystarczy i nic więcej nie muszę już robić, ale chcemy jechać do Dubrownika i stąd moje pytanie, czy wiecie coś na temat przejazdu przez Bośnię i Hercegowinę? Czy wymagane jest badanie przeciwciał wścieklizny metodą miareczkowania? Znalazłam na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii przekierowanie na tą stronę https://ec.europa.eu/food/animals/pet-m ... listing_en i wydaje mi się, że z tego wynika, że do Bośni nie trzeba robić tego badania, ale już sama nie wiem jak to rozumieć, może macie jakieś doświadczenie w tym temacie i coś podpowiecie? Będę bardzo wdzięczna :)
Kitty989
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitty989 » 14.08.2019 11:49

Może to się komuś przyda może nie, ale ponieważ informacje w necie były sprzeczne skonsultowalam moje rozterki z powiatowym lekarzem weterynarii który poinformował mnie że paszport muszę zalegalizować żeby przejechać przez Bośnię, kosztowało mnie to 26zl i musiałam to zapłacić jako opłatę skarbowa na konto gminy. Dodatkowo Pani weterynarz powiatowa kazała mi zadzwonić to ambasady Bośni bo sama nie znała odpowiedzi na pytanie czy oni wymagają jakiś dodatkowych zaświadczeń o stanie zdrowia psa :) okazało się że przy przekraczaniu granicy Bośni wystarczą takie same dokumenty dla psa jak do Chorwacji i nie wymagają żadnych dodatkowych zaświadczeń :) dzisiaj jeszcze Pani wet powiatowy przypomniała mi żeby przed wyjazdem koniecznie podbić u normalnego weterynarza w paszporcie rubryczkę że pies jest zdrowy i może być przewożony :)
Powodzenia z załatwianiem papierków dla wszystkich cromaniaķów którzy chcą wybrać się z psem po raz pierwszy, my już prawie wszystko ogarneliśmy i teraz tylko pozostaje czekać na urlop :)
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 14.08.2019 11:56

Stosujecie jakieś specyfiki dla psiaków?
Nasza Nela (Beagle) niestety wymiotuje za każdym razem jak przejedzie kilometr... Do tego ślinotok w postaci piany. Ilości ogromne
Weterynarz zaleca 24h bez jedzenia oraz przepisała specyfik uspokajający psa
leszekh
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 08.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekh » 14.08.2019 12:29

Na pewno w Makarskiej jest plaża Cvitačka - oficjalna plaża dla psów i znajduje się na samym końcu serii żwirowych plaż, 2 km od centrum miasta, w kierunku Krvavicy.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 14.08.2019 12:34

Kitty989 napisał(a):Może to się komuś przyda może nie, ale ponieważ informacje w necie były sprzeczne skonsultowalam moje rozterki z powiatowym lekarzem weterynarii który poinformował mnie że paszport muszę zalegalizować żeby przejechać przez Bośnię, kosztowało mnie to 26zl i musiałam to zapłacić jako opłatę skarbowa na konto gminy.

Myślisz że Bośniak na granicy będzie sprawdzał czy paszport jest zalegalizowany a opłata uiszczona na konto gminy gdzieś w Polsce ?
Sprawdzają tylko paszport psi i tyle.
Kitty989
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitty989 » 16.08.2019 12:26

wikol napisał(a):Myślisz że Bośniak na granicy będzie sprawdzał czy paszport jest zalegalizowany a opłata uiszczona na konto gminy gdzieś w Polsce ?
Sprawdzają tylko paszport psi i tyle.

Myślę że jeśli będzie jakiś nadgorliwy to może sprawdzić czy paszport jest zalegalizowany bo to jest pieczątka powiatowego w paszporcie która łatwo sprawdzić czy jest bo wystarczy przewrócić stronę a co do opłaty to może komuś się przyda jak to załatwić w Polsce, nie wszyscy jeżdżą z psami od lat i mają doświadczenie w tym temacie.
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014
Chorwacja z psem

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 30.08.2019 14:03

Czy właściciele czworonogów (nie tylko psów) zauważyli, że Chorwaci nie chcą wynajmować apartamentów osobom ze zwierzakami? Czy tylko ja odnoszę takie wrażenie?

Wakacje 2019 podzieliłem między Słowenię i Chorwację. W Słowenii nie było najmniejszego problemu ze znalezieniem noclegu z psem, mogłem przebierać w ofertach. W Chorwacji w tym względzie dramat :(
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacja z psem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.08.2019 14:21

ogi napisał(a):Czy właściciele czworonogów (nie tylko psów) zauważyli, że Chorwaci nie chcą wynajmować apartamentów osobom ze zwierzakami? Czy tylko ja odnoszę takie wrażenie?

Post przeniesiony, nie ma potrzeby zakładać nowego wątku.
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 30.08.2019 14:24

Co za czujność.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Chorwacja z psem

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 05.09.2019 13:53

ogi napisał(a):Czy właściciele czworonogów (nie tylko psów) zauważyli, że Chorwaci nie chcą wynajmować apartamentów osobom ze zwierzakami? Czy tylko ja odnoszę takie wrażenie?

Wakacje 2019 podzieliłem między Słowenię i Chorwację. W Słowenii nie było najmniejszego problemu ze znalezieniem noclegu z psem, mogłem przebierać w ofertach. W Chorwacji w tym względzie dramat :(

To nie jest związane z niechęcią samych gospodarzy ale gości.
Nie każdy sobie życzy, a gospodarz nie będzie pytał każdego chętnego czy inny turysta może mieć psiaka.
Co innego cała chata do wynajęcia. Wówczas mało kto będzie robił problem.
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014
Re: Chorwacja z psem

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 06.09.2019 17:33

kaeres napisał(a):
ogi napisał(a):Czy właściciele czworonogów (nie tylko psów) zauważyli, że Chorwaci nie chcą wynajmować apartamentów osobom ze zwierzakami? Czy tylko ja odnoszę takie wrażenie?

Wakacje 2019 podzieliłem między Słowenię i Chorwację. W Słowenii nie było najmniejszego problemu ze znalezieniem noclegu z psem, mogłem przebierać w ofertach. W Chorwacji w tym względzie dramat :(

To nie jest związane z niechęcią samych gospodarzy ale gości.
Nie każdy sobie życzy, a gospodarz nie będzie pytał każdego chętnego czy inny turysta może mieć psiaka.
Co innego cała chata do wynajęcia. Wówczas mało kto będzie robił problem.

Jakoś Słoweńcy nie mieli z tym problemu.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.10.2019 12:32

Piszesz tak jakby wszyscy Chorwaci nie chcieli zwierzątek, a każdy Słoweniec już tak.
Ryszard 465
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 23.06.2020
Re: Wakacje 2020. Gdzie jechać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard 465 » 23.06.2020 09:38

Witam
Mozecie mi podpowiedzieć gdzie pojechać do Cro żeby pies na plaży nie przeszkadzał ? Szukam małej spokojnej miejscowości na urlop w drugiej połowie września. Raczej nie na wyspie. Bedę wdzięczny za wszelkie sugestie może namiar na jakąś sprawdzoną kwaterą dla dwóch osób z małym psem.
Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Wakacje 2020. Gdzie jechać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.06.2020 13:06

Ryszard 465 napisał(a):Witam
Mozecie mi podpowiedzieć gdzie pojechać do Cro żeby pies na plaży nie przeszkadzał ? Szukam małej spokojnej miejscowości na urlop w drugiej połowie września. Raczej nie na wyspie. Bedę wdzięczny za wszelkie sugestie może namiar na jakąś sprawdzoną kwaterą dla dwóch osób z małym psem.
Pozdrawiam

chorwacja-pobyt-z-psem-t18763.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Wakacje w Chorwacji z psem? - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone