Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja - pobyt z psem...

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
begi
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.04.2008
Chorwacja - pobyt z psem...

Nieprzeczytany postnapisał(a) begi » 08.04.2008 21:50

Witam sedredecznie..moze ktos byl z psem,,,albo wie,,,cos na ten temat,,??wybieramy sie z rodzinka ale,,,czworonog jak zawsze z nami ,,:),czy mozna wejsc z psem do dubrownika,,?plitwickie jeziora,,itd,,,jezeli cos wiecie napiszcie prosze,,,z gory dziekuje..Tomek :)
ania77
Croentuzjasta
Posty: 329
Dołączył(a): 17.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania77 » 08.04.2008 23:38

Plitwice i Dubrownik bez problemu, nawet mury, a inne kwestie psiego wątku były tu już nie raz poruszane...
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 19.04.2008 13:18

ania77 napisał(a):Plitwice i Dubrownik bez problemu, nawet mury, a inne kwestie psiego wątku były tu już nie raz poruszane...


Witam

Jestem tu nowy.. i czeka mnie pierwszy wypad do Ch..w tym roku.
Chcę zabrac swojego psiaka..i pomimo kilkudniowego szukania tutaj info o psach w Ch.. niczeho nie znalazłem.. :? :?

Czy mógł by ktoś w miarę szczegolowo napisać.. jak chorwaci przyjmują psiaki??
Czy ciężko znaleść kwatere w której zaakceptują psiaka??

Czy w gre wchodzi np.. puszczenie psiaka wolno..żeby sobie pobiegał? czy raczej smycze, kagańce..kolczatki..i ostre stosowanie sie do przepisów.. :?: :( :wink:

Najbardziej bede wdzięczny za info.. kogoś..kto jezdzi.. jezdził..do Ch.. z psem :) :wink:

Odpowiedzi typu "poszukaj, był ten temat już poruszany".. proszę sobie darować :lol: :lol: :lol:
p.s. mam psiaka niemałego (wyżeł niemiecki 30 kg.). to nie żaden psiak "kieszonkowy" :wink: Czy to ma jakies tam znaczenie??

Pozdrawiam serdecznie!! :P
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 19.04.2008 20:22

No wiecie co, z psem do Chorwacji? Lekka przesada, a jak kogoś dziabnie to wiecie , że w Chorwacji są olbrzymie kary za to. Psa sie usypia a własciciela zamyka w areszcie, jak w klatce. Wogóle co to za zwyczaje.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 19.04.2008 20:23

Jeszcze wyżła, no bez przesady to nie ZOO tylko Chorwacja
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 19.04.2008 20:29

darek1 napisał(a):Jeszcze wyżła, no bez przesady to nie ZOO tylko Chorwacja


Widzę, że już skończyłeś pierwszą flaszkę :) walnij jak zawsze drugą i idź spać :wink:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 19.04.2008 20:50

Rysio napisał(a):
darek1 napisał(a):Jeszcze wyżła, no bez przesady to nie ZOO tylko Chorwacja


Widzę, że już skończyłeś pierwszą flaszkę :) walnij jak zawsze drugą i idź spać :wink:



Panie Ryszardzie, proszę o spokój. Forum jest dla osób lubiacych podróże, a nie dyskutantów i pieniaczy. Pozdrawiam
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 19.04.2008 21:48

[quote="Rysio]Widzę, że już skończyłeś pierwszą flaszkę :) walnij jak zawsze drugą i idź spać :wink:[/quote]

DOBREEE niezły kabaret :D :D :D zawsze się tu uśmieję :D
begi
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.04.2008
pieskie zycie..

Nieprzeczytany postnapisał(a) begi » 20.04.2008 00:21

a ja proponuje najpierw uspic Darka1 a potem jego zamknac w klatce,,,co za koles..., cale szczescie ,ze nie ma psa,,,bylby biedny,,i uspiony w pierwszym tygodniu zycia,,,kolego opanuj sie,,,po to jest wlasnie forum,,,aby sobie pomagac , i nie ma znaczenia czy ktos ma jamnika czy wyzla,,,, to chyba dobrze swiadczy o wlascicielach psow , ze chce sie dowiedziec jak pomoc swoim czworonogom,,, no coz,,,mam nadzieje ze kolega sam nie wpadnie w zlosc i nie pogryzie nikogo ,,,,bo reszte urlopu sam spedzi w klatce...
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 20.04.2008 00:45

darek1 napisał(a):No wiecie co, z psem do Chorwacji? Lekka przesada, a jak kogoś dziabnie to wiecie , że w Chorwacji są olbrzymie kary za to. Psa sie usypia a własciciela zamyka w areszcie, jak w klatce. Wogóle co to za zwyczaje.


Fajny jesteś. Warto Cię dziabnąc :!: :lol:
ania77
Croentuzjasta
Posty: 329
Dołączył(a): 17.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania77 » 20.04.2008 22:17

RONINEK napisał(a):
ania77 napisał(a):Plitwice i Dubrownik bez problemu, nawet mury, a inne kwestie psiego wątku były tu już nie raz poruszane...


Witam

Jestem tu nowy.. i czeka mnie pierwszy wypad do Ch..w tym roku.
Chcę zabrac swojego psiaka..i pomimo kilkudniowego szukania tutaj info o psach w Ch.. niczeho nie znalazłem.. :? :?

Czy mógł by ktoś w miarę szczegolowo napisać.. jak chorwaci przyjmują psiaki??
Czy ciężko znaleść kwatere w której zaakceptują psiaka??

Czy w gre wchodzi np.. puszczenie psiaka wolno..żeby sobie pobiegał? czy raczej smycze, kagańce..kolczatki..i ostre stosowanie sie do przepisów.. :?: :( :wink:

Najbardziej bede wdzięczny za info.. kogoś..kto jezdzi.. jezdził..do Ch.. z psem :) :wink:

Odpowiedzi typu "poszukaj, był ten temat już poruszany".. proszę sobie darować :lol: :lol: :lol:
p.s. mam psiaka niemałego (wyżeł niemiecki 30 kg.). to nie żaden psiak "kieszonkowy" :wink: Czy to ma jakies tam znaczenie??

Pozdrawiam serdecznie!! :P


Z psem byłam w Chorwacji w siedmiu różnych miejscach, z tego w sześciu w ciemno, w tym w dwóch w lipcu, więc raczej nie poza sezonem. Nigdy z tego powodu nie powodowało to znacznych utrudnień w znalezieniu apartamentu, jeżeli w jednym miejscu nie chcieli z psami to już u sąsiada nie było problemu. Nigdy nie musieliśmy schodzić z naszych oczekiwań co do jakości apartamentu z uwagi na psa. Pies to owczarek niemiecki, więc do kieszeni się nie mieści. Tylko w jednym miejscu w Chorwacji była dopłata za psa, jakaś niewielka, nie pamiętam ile, więc nic poważnego. Nie wiem po co miałaby być kolczatka. Jeżeli jej nie używasz w Polsce, to nie widzę powodów dla jej używania w Chorwacji. Podobnie kaganiec. Co do puszczania luzem, to chyba zdrowy rozsądek podpowiada, że np. Dubrownik to chyba nie najlepsze miejsce, a jakieś odludzie to i owszem. Plażowaliśmy z psem tylko w odludnych miejscach, bo nie gustujemy w tłumie. W Żuljanie, do której zajechaliśmy, widzieliśmy znaki na plaży "zakaz wstępu psom i naturystom":), w Omiszu chodziliśmy z psem na plaże tylko na wieczorne spacery. Pies potrzebuje chipa lub tatuażu oraz paszportu z aktualnym szczepieniem. Poszczególe kraje przez które się przejeżdża mogą mieć jakieś szczegółowe regulacje, np. swego czasu do Austrii można było wjechać dopiero po dwudziestu kilku dniach od pierwszego szczepienia, za które uważano również pierwsze wpisane w paszport, czyli w rzeczywistości np. piąte, no ale to raczej nie jest jakiś wielki problem, żeby przesunąć nieco w razie potrzeby szczepienie.
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 22.04.2008 17:47

ania77 napisał(a):
RONINEK napisał(a):
ania77 napisał(a):Plitwice i Dubrownik bez problemu, nawet mury, a inne kwestie psiego wątku były tu już nie raz poruszane...


Witam

Jestem tu nowy.. i czeka mnie pierwszy wypad do Ch..w tym roku.
Chcę zabrac swojego psiaka..i pomimo kilkudniowego szukania tutaj info o psach w Ch.. niczeho nie znalazłem.. :? :?

Czy mógł by ktoś w miarę szczegolowo napisać.. jak chorwaci przyjmują psiaki??
Czy ciężko znaleść kwatere w której zaakceptują psiaka??

Czy w gre wchodzi np.. puszczenie psiaka wolno..żeby sobie pobiegał? czy raczej smycze, kagańce..kolczatki..i ostre stosowanie sie do przepisów.. :?: :( :wink:

Najbardziej bede wdzięczny za info.. kogoś..kto jezdzi.. jezdził..do Ch.. z psem :) :wink:

Odpowiedzi typu "poszukaj, był ten temat już poruszany".. proszę sobie darować :lol: :lol: :lol:
p.s. mam psiaka niemałego (wyżeł niemiecki 30 kg.). to nie żaden psiak "kieszonkowy" :wink: Czy to ma jakies tam znaczenie??

Pozdrawiam serdecznie!! :P


Z psem byłam w Chorwacji w siedmiu różnych miejscach, z tego w sześciu w ciemno, w tym w dwóch w lipcu, więc raczej nie poza sezonem. Nigdy z tego powodu nie powodowało to znacznych utrudnień w znalezieniu apartamentu, jeżeli w jednym miejscu nie chcieli z psami to już u sąsiada nie było problemu. Nigdy nie musieliśmy schodzić z naszych oczekiwań co do jakości apartamentu z uwagi na psa. Pies to owczarek niemiecki, więc do kieszeni się nie mieści. Tylko w jednym miejscu w Chorwacji była dopłata za psa, jakaś niewielka, nie pamiętam ile, więc nic poważnego. Nie wiem po co miałaby być kolczatka. Jeżeli jej nie używasz w Polsce, to nie widzę powodów dla jej używania w Chorwacji. Podobnie kaganiec. Co do puszczania luzem, to chyba zdrowy rozsądek podpowiada, że np. Dubrownik to chyba nie najlepsze miejsce, a jakieś odludzie to i owszem. Plażowaliśmy z psem tylko w odludnych miejscach, bo nie gustujemy w tłumie. W Żuljanie, do której zajechaliśmy, widzieliśmy znaki na plaży "zakaz wstępu psom i naturystom":), w Omiszu chodziliśmy z psem na plaże tylko na wieczorne spacery. Pies potrzebuje chipa lub tatuażu oraz paszportu z aktualnym szczepieniem. Poszczególe kraje przez które się przejeżdża mogą mieć jakieś szczegółowe regulacje, np. swego czasu do Austrii można było wjechać dopiero po dwudziestu kilku dniach od pierwszego szczepienia, za które uważano również pierwsze wpisane w paszport, czyli w rzeczywistości np. piąte, no ale to raczej nie jest jakiś wielki problem, żeby przesunąć nieco w razie potrzeby szczepienie.


Sliczne Dzieki Aniu..!! :D :D :D
Zaczynam pozytywnie myslec o wyjezdzie..i to chyba o wyjezdzie w ciemno..z psiakiem.

Pozdrawiam !
ania77
Croentuzjasta
Posty: 329
Dołączył(a): 17.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania77 » 23.04.2008 22:57

Odwiedziliśmy z psem chyba 9 krajów, zwiedzaliśmy Polskę i nawet bym się nie zastanawiała, czy jechać z psem, a do Chorwacji nie miałabym żadnych obaw przed jazdą w ciemno :wink: Są miejsca w Polsce i niektórych państwach, gdzie nie jest tak prosto, ale nie tam :wink:

Szczęśliwej podróży!

W razie dalszych pytań polecam się w miarę posiadanej wiedzy.
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 27.04.2008 23:25

ania77 napisał(a):Odwiedziliśmy z psem chyba 9 krajów, zwiedzaliśmy Polskę i nawet bym się nie zastanawiała, czy jechać z psem, a do Chorwacji nie miałabym żadnych obaw przed jazdą w ciemno :wink: Są miejsca w Polsce i niektórych państwach, gdzie nie jest tak prosto, ale nie tam :wink:

Szczęśliwej podróży!

W razie dalszych pytań polecam się w miarę posiadanej wiedzy.


Aniu.. a moze polecisz jakies miejsce w Cro..na pierwszy raz..?
Bo nawet nie wiem..w jaki rejon sie wybrac... :roll:
Byłas może na wyspie Brać? Bol? Przeglądam stamtąd zdjecia..i filmiki..wydaje sie byc bardzo fajnie... :)
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 27.04.2008 23:40

Aniu...:

Nie byłem jeszcze nigdy w Cro.. i to ma być moj pierwszy wypad.
Możesz mi polecić jakąs ładną okolice..tzn.. kwaterki blisko morza.. tak żebym nie musiał taszczyć deski windsurfingowej kilkaset metrow.. do wody.. Jakąś miejscowośc, miejsce.. gdzie bedzie blisko duża ladna plaza..z lagodnym zejściem..(żonka niezbyt dobrze pływa ).. ale i gdzie bedą w pobliżu małe..intymne zatoczki..gdzie można sie spokojnie "rozlożyć"..razem z moim psiakiem..i żoną oczywiście.. :wink:

No i dobrze by było..w pobliżu mieć..troszke sklepow, cafejek..i jakieś życie "nocne'.. gzdie można sie wybrać po zachodzie slonca..

Pozatym.. mam dylemat..: mialem jechac w środku sierpnia..ale z tego co tu czytam..dużo osob radzi wyjazd we wrześniu
Myślalem rownież o rezerwacji kwatery..ale teraz jestem sklonny..pojechac w "ciemno"..
Czy na początku wrzesnia ceny sa faktycznie mniejsze..?? a może już pod koniec sierpnia jest taniej..?? Kiedy wlasciwie kończy sie tam "wlasciwy" sezon..??

Jesli masz na oku..takie miejsce.. jeśli byles w takim miejscu..to bardzo bede wdzieczny za Twoją porade

Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Chorwacja - pobyt z psem...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone