Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje w Chorwacji z psem?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009
Wakacje w Chorwacji z psem?

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 21.01.2012 07:11

Dzień dobry

Kilka razy jeździłem na wakacje do Chorwacji.
W tym roku mam ochotę tam powrócic po kilku letniej przerwie ale tym razem mam małego psa i stąd moje pytanie:
Czy ciężko jest znaleźć apartament w Chorwacji gdzie zaakceptują małego psa? Powiem szczerze że na plażach nie widziałem za bardzo turystów z psami, tak samo po miescjowościach gdzie mieszkałem.
Zawsze jadę w ciemno i szukam na miejscu.
Czy ktoś miał jakieś złe/dobre doświadczenia w szukaniu apartamentów w Chorwacji gdzie zaakceptują małego psa?

Pozdrav
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 21.01.2012 07:38

Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 21.01.2012 11:43

Jeśli chodzi o plaże, to na większości nie ma żadnych zakazów wprowadzania zwierząt. Mało tego, w Rovinj jest nawet plaża specjalnie dla psów:

Obrazek

Problemy będziesz mieć tylko przy zwiedzaniu, bo prawie do żadnych muzeów/zabytków nie wolno psów wprowadzać.
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 21.01.2012 12:08

Raul73 napisał(a):Jeśli chodzi o plaże, to na większości nie ma żadnych zakazów wprowadzania zwierząt. Mało tego, w Rovinj jest nawet plaża specjalnie dla psów:

Obrazek

Problemy będziesz mieć tylko przy zwiedzaniu, bo prawie do żadnych muzeów/zabytków nie wolno psów wprowadzać.


Wielkie dzięki za ta informację :)
ElaK
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ElaK » 21.01.2012 12:56

W 2008 roku po raz pierwszy wybraliśmy sie do Chorwacji w ciemno z psiakiem. Wówczas nasza yorczka miała rok. Na forum naczytałam sie opini,że bez problemu mozna znaleźć kwaterę, że chętnie przyjmuja z psami itp. Rzeczywistość jednak nie była tak różowa. Apartamentu szukaliśmy dosyć długo ( cóż była pełnia sezonu, pierwsza połowa sierpnia) i kiedy wydawało się, że już będziemy sie wprowadzać to pies stanowił nie lada przeszkodę. Tak było w kilku miejscowościach. Aż w końcu w Igrane znalazła się dobra dusza, która przygarneła nas z naszą kochana psicą. W tamtym czasie niewiele osób z psami widzieliśmy w miasteczku, ale co roku zauważamy ich coraz więcej. Jesteśmy wierni Igrane i w tym roku pojedziemy tam po raz piaty oczywiście z psem. Ale w Igrane na plaży miejskiej jest zakaz przebywania z psami, dla nich są dzikie plaże. Jako właścicielka psa uważam jednak ze plaża to niekoniecznie jest miejsce dla psiaka. Pomijając upał, słoną wodę i hałas, czego nie wszystkie psy lubią, należy wziąć pod uwagę,że nie wszyscy kochają psy tak jak ich właściciele. Uszanujmy to! My naszą yorczkę zostawiamy w ciągu dnia -kiedy plażujemy ,w apartamencie gdzie jest spokój i miły chłodek. Co jakiś czas ktos z nas idzie sprawdzić czy wszystko OK i wyprowadzic na szybkie siku. A rano i wieczorem długie spacery, w czasie których należy pamiętać o sprzataniu po swoim pupilu-Chorwaci sa bardzo czuli na tym punkcie! Ale o tym chyba nie trzeba przypominać to przeciez oczywiste. Kiedy jedziemy na zwiedzanie to oczywiście ona jedzie z nami- na murach Dubrownika zrobiła furorę!
lubczyk38
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lubczyk38 » 21.01.2012 19:17

witam odświeżam temat.
w tym roku na wakacje musi pojechać z nami nasz jamnik.
Wasze propozycje kwater powyżej sa bardzo ciekawe, ale zalezy mi na cenie i na tym ,aby nie jechac kolejny raz w to samo miejsce, jestem całym sercem cromainiakiem , ale nie lubię jeździć w to samo miejsce.
Moje idelane miejsce to:
- bardzo blisko morza, plaża własna, albo z dala od miejskiej
- kwatera do 50 euro ( pierwsza połowa lipca)- dwupokojowa z kuchnią
- najlepiej aby była to jedyna kwatera wynajmowana w domu pzrez właścicieli ( z obawy że mogą przyjechac ludzie nie lubiący psów)
- no i poniewaz nie jeżdżę raczej w to samo miejsce dwa razy-aby nie były to : Vodice, Orebic, Tucepi, Hvar, Pag ( ewentalnie tak bo chyba najbardziej kocham tę wyspę), Rażanij, Ciovo, Krajevica, Kaszteli.
duzo tych moich warunków, ale może ktoś z Was może mi polecic w pierwszej połowie lipca taki wymarzony apartament :)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 21.01.2012 20:51

lubczyk38 napisał(a):- najlepiej aby była to jedyna kwatera wynajmowana w domu pzrez właścicieli ( z obawy że mogą przyjechac ludzie nie lubiący psów)


Jak można nie lubić jamników? :D :D

Sam mam 2 w domu. Chyba najbardziej towarzyskie psy (najgłupsze na pewno też :wink: )
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 23.01.2012 17:08

Hej, ja tez jade w tym roku z małym białym pieskiem. Chce nocowac w Plitvicach w drodze w okolic Trogiru. I pytanie. Czy znajde tam w ciemno 1 nocleg dla 3 osób + pies??
Jak przegadałem oferty to niechetnie patrza na psa a jak juz patrza to licza za niego jak za osobe dorosłą. Dodam, ze dojade tam pod wieczór. I czytałem relacje POCZTÓWKI - super :)
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 23.01.2012 18:02

Pamiętajcie! Nie zostawiajcie piesków na kwaterach. Chorwaci tego nie lubią.
Tak trzeba się zorganizować, aby psa zabierać wszędie ze sobą!
Moja psina była ze mną chyba osiem razy w Cro i nigdy nie miałem problemów, chyba, że właściciele mają koty. Płacić za psa!/ Tego też nie przerabiałem!
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 24.01.2012 15:49

marcgrzy napisał(a):Hej, ja tez jade w tym roku z małym białym pieskiem. Chce nocowac w Plitvicach w drodze w okolic Trogiru. I pytanie. Czy znajde tam w ciemno 1 nocleg dla 3 osób + pies??
Jak przegadałem oferty to niechetnie patrza na psa a jak juz patrza to licza za niego jak za osobe dorosłą. Dodam, ze dojade tam pod wieczór. I czytałem relacje POCZTÓWKI - super :)


Ja też mam taki sam plan, ale Plitvice w drodze powrotnej chce zaliczyć.

Pozdrav
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 24.01.2012 21:43

tamtam napisał(a):
marcgrzy napisał(a):Hej, ja tez jade w tym roku z małym białym pieskiem. Chce nocowac w Plitvicach w drodze w okolic Trogiru. I pytanie. Czy znajde tam w ciemno 1 nocleg dla 3 osób + pies??
Jak przegadałem oferty to niechetnie patrza na psa a jak juz patrza to licza za niego jak za osobe dorosłą. Dodam, ze dojade tam pod wieczór. I czytałem relacje POCZTÓWKI - super :)


Ja też mam taki sam plan, ale Plitvice w drodze powrotnej chce zaliczyć.

Pozdrav

Ne ma problema! Tylko na smyczy! Możesz mu już zazdrościć! Nam nie wolno wchodzić do wody w parku :( A psina się wykąpie!!!!!! na smyczy oczywista!
lubczyk38
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lubczyk38 » 25.01.2012 12:32

No to Jurek jak możesz daj namiar na te miejsca gdzie byłes z pieskiem, tym bardziej że nie płaciłeś za niego :D
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 25.01.2012 12:35

Lubczyk38, Ja jade tu http://www.apartmani-zora.com/ i tez za psa nie płace. Pytałem o Plitvice na 1 noc. Moze ktos zna namiar ?
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 25.01.2012 20:32

lubczyk38 napisał(a):No to Jurek jak możesz daj namiar na te miejsca gdzie byłes z pieskiem, tym bardziej że nie płaciłeś za niego :D


Jest jeden problem, ja adresów i kontaktów nie zapisuję. Miejscowości oczywista pamętam, ale myśle, że nie oto Tobie chodzi.
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 25.01.2012 20:42

marcgrzy napisał(a):Lubczyk38, Ja jade tu http://www.apartmani-zora.com/ i tez za psa nie płace. Pytałem o Plitvice na 1 noc. Moze ktos zna namiar ?


Sześć kilometrów przed Plitvicami, miejscowość Jezierce 18, dwa razy spałem tam z psem.

Proponuję także Rostoke, coś około 20km w kierunku Karlovač.
Są tam młyny wodne i parę małych ciekawych wodospadów.
http://www.fotosik.pl/u/Jurek2/album/779006
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Wakacje w Chorwacji z psem?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone