Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje w Chorwacji z psem?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 13.06.2023 05:09

Osobiście polecam na gorące dni kamizelkę chłodzącą Truelove :idea:

Kamizelka Truelove.png


Zwykle jestem bardzo mocno sceptycznie nastawiony do tego typu wynalazków, ale jednak zakupiliśmy ten produkt i to był strzał w dziesiątkę. Używamy zarówno podczas wyjazdów do Chorwacji jak i na miejscu - na działce.

Trzeba jedynie pamiętać o tym, aby co jakiś czas taką kamizelkę namoczyć. W Cro było to 2-3 godziny, a wkładając dłoń pod materiał faktycznie jest... chłód 8O

I oczywiście woda stale dostępna. Na plażę zabieramy w butelce + plastikowa miska.

Dzięki temu cały czas spędzamy razem :mrgreen:

20220715_183931.jpg


Jeśli tylko psiak dobrze znosi podróże, to trzeba go zabierać ze sobą zawsze :!:


PS Mam jedną kamizelkę do sprzedania, bo przesadziliśmy w zakupie z rozmiarem - jest na dużego psa typu wilczur.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.06.2023 08:00

My ze sobą zawsze psa bierzemy. Uwielbia jeździć autem, nie przepada za upałami, nienawidzi wody ale jeszcze bardziej nie lubi zostawać bez nas. Ważne żeby była zawsze woda do picia, używamy plastikowej butelki z zintegrowaną miseczką.
Co do upałów to przecież w Chorwacji a nawet bardziej na południe żyją psy :wink:
fhuzbych
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fhuzbych » 13.06.2023 08:22

dids76 napisał(a):My ze sobą zawsze psa bierzemy. Uwielbia jeździć autem, nie przepada za upałami, nienawidzi wody ale jeszcze bardziej nie lubi zostawać bez nas. Ważne żeby była zawsze woda do picia, używamy plastikowej butelki z zintegrowaną miseczką.
Co do upałów to przecież w Chorwacji a nawet bardziej na południe żyją psy :wink:

To dokładnie tak jak nasz. Byliśmy na Istrii tam nawet Chorwaci mają psy. W dalmacji i niżej fakt jest ich mniej ale myślę że wrzesień już będzie spoko bo już takich upałów niema pozatym dzień krótszy.
Właśnie dostałem info że w Primosten z jednej strony niema zakazu i przychodzą ludzie z psami, oczywiście bez kąpieli i pod drzewkami jest chłodniej gdyż jest cień naturalny.
Primosten to tylko mój pomysł ale rozwarzam inne miejscówki. Jeśli mogę zapytać gdzie jeździcie z psiakiem ?
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 13.06.2023 17:39

fhuzbych napisał(a):Jeśli mogę zapytać gdzie jeździcie z psiakiem ?


My do Šibenika 8)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.06.2023 18:04

My na wyspę Brač w okolice Sumartinu.
victoo
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 22.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) victoo » 13.06.2023 19:02

Byłem we wrześniu dwa razy w Mali Losinj, co drugi urlopowicz z psem, plaże dla psiaków, mnóstwo miejsc na spacery.
Lemisiek
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.09.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lemisiek » 26.09.2023 19:01

My też zabraliśmy ze soba psa (mamy goldena, jechaliśmy w połowie lipca) i o ile jadąc przez Austrię i Słowenię pies się nie męczył, to już w Chorwacji było coraz gorzej, szczególnie podczas spacerów, które były szybkie w dzień i dopiero nad ranem i noca dłuższe. Podobnie z pływaniem - co uwielbia robić, ale jednak dzień przesiedziała w pokoju. Nocowaliśmy w Podstranie i niestety to miejsce nie sprzyja psiakom. Jedyna plaża na mapie okazał się niewypałem a wszędzie były tabliczki, aby jednak pies w wodzie nie przebywał. Po drodze zaliczyliśmy psią plażę w Rijece i to było bardzo fajne rozwiązanie. Drugi aspekt to wariactwo naszego psa, który pływając żłopie litry widy, co potem kończyło sie wylewaniem zawartości żołądka góra-dół gdzie popadnie:))). Zakupiliśmy jej matę chłodzącą, na której nie chciała leżeć. Okazało się, że boi sie też parasoli. No wiele niespodzianek było. Uznaliśmy więc obydwoje, że Niunia następnym razem zostanie z domu albo faktycznie pojdziemy we wrześniu.
Fadusio
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.12.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fadusio » 28.12.2023 14:03

Witam. Od dawna czytam forum , ale mam metlik straszny . Zastanawiam się nad wyjazdem wakacyjnym do Cro , zawsze jeżdziliśmy do Crikvenicy , ale chyba czas coś zmienić. Zastanawiam się nad miejscowością Njivice na KRK lub trochę dalej miejscowość Sevid . Czy był z Was ktoś może w tych miejscowościach z pieskiem , bede wdzięczny za każdą informację .....plaże dla psów , noclegi , czy są jakieś knajpki - szczególnie w Sevid bo to taka miała wioska . Z góry dziękuję .....jeśli masz jakąś inną propozycję to też z chęcią poczytam - szukamy spokojnego miejsca na wypoczynek z psiakiem. Pozdrawiam
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 10.02.2024 13:07

W Sevidzie plaż dla psów nie widziałem. Nie kojarzę nawet, żebym tam widział jakieś psy. Knajpa była w centrum (Toni), ale w ostatnim roku była zamknięta. Jest jeszcze konoba Lanterna, ale jakość jedzenia w stosunku do cen nie powalała.
Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Wakacje w Chorwacji z psem? - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone