Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje w Chorwacji z psem?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kitty989
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitty989 » 03.07.2019 11:48

Nie mogłam nic znaleźć więc napisałam do biura turystycznego w Gradac i odpisali mi tak
Dobar dan :) Postoji plaža, dakle kada krenete šetnicom od hotela Labineca u Gradcu prema mjestu Brist. Za cca 5-10 minuta hoda vidjet ćete vanjske sprave za vježbanje ispod kojih se nalazi plaža za pse. Imate postavljen i natpis, ne možete pogriješiti :)
Czyli po przetłumaczeniu
Dzień dobry :) Jest więc plaża, kiedy idziesz promenadą od hotelu Labinec w Gradac w kierunku Brist. Przez około 5-10 minut spacerem zobaczysz sprzęt do ćwiczeń na świeżym powietrzu, pod którym znajduje się plaża dla psów. Masz napis i nie możesz się pomylić :)
A nawet wysłali zdjęcie :) ja się więc chyba zdecyduje na Gradac ale jeśli macie jeszcze jakieś propozycje to chętnie poczytam :)
Załączniki:
received_200609854225211.jpeg
habanero666
zbanowany
Posty: 22
Dołączył(a): 03.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) habanero666 » 03.07.2019 12:34

Gradac - moje mażenie.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 03.07.2019 12:44

Byłem w Gradac. Świetne miejsce do wypoczynku. Wieczorami spacery promenadą do pobliskiego Bristu. Bajka.
W Gradac najlepiej plażować w kierunku Bristu, plaża spokojna bez tłumów.
Mniejszy tłok niż w Tucepi.

Ta tabliczka chyba od niedawna albo nie zwróciłem na nią uwagi ....
Kitty989
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitty989 » 04.07.2019 08:06

A znacie może jakieś niedrogie, psiolubne, sprawdzone, noclegi w Gradac? Najlepiej tak by były dwa pomieszczenia do spania bo chcemy z mężem zabrać mojego tatę, a każdy z nas potrzebuje trochę prywatności :)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 04.07.2019 08:18

Najlepiej poszukaj www.zakwaterowaniewchorwacji.pl.
W niektórych miejscach można psa mimo że na stronie takiego info nie ma -pisać bezpośrednio do właściciela.
Kitty989
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitty989 » 04.07.2019 09:55

Dziękuję :) na pewno skorzystam z tej strony :)
Fruzia
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fruzia » 08.07.2019 10:37

Kitty989 napisał(a):Nie mogłam nic znaleźć więc napisałam do biura turystycznego w Gradac i odpisali mi tak
Dobar dan :) Postoji plaža, dakle kada krenete šetnicom od hotela Labineca u Gradcu prema mjestu Brist. Za cca 5-10 minuta hoda vidjet ćete vanjske sprave za vježbanje ispod kojih se nalazi plaža za pse. Imate postavljen i natpis, ne možete pogriješiti :)
Czyli po przetłumaczeniu
Dzień dobry :) Jest więc plaża, kiedy idziesz promenadą od hotelu Labinec w Gradac w kierunku Brist. Przez około 5-10 minut spacerem zobaczysz sprzęt do ćwiczeń na świeżym powietrzu, pod którym znajduje się plaża dla psów. Masz napis i nie możesz się pomylić :)
A nawet wysłali zdjęcie :) ja się więc chyba zdecyduje na Gradac ale jeśli macie jeszcze jakieś propozycje to chętnie poczytam :)


Plaża w Gradacu dla psów w rzeczywistości służy za plażę dla naturystów :) Byłam w Briście 2 razy (Brist jest po sąsiedzku z Garadcem) i psa widziałam na tej plaży zaledwie raz... generalnie z psem polecałabym Brist - dużo spokojniej, można znaleźć małe, puste plaże, których w Gradacu nie ma. Aczkolwiek obie miejscowości są super :)

Ja w tym roku wybieram się pod koniec sierpnia razem z naszym (nie)małym gałganem - po raz pierwszy. Miejscówkę znaleźliśmy na Korculi, apartamenty Marko. Prywatna plaża zaraz przy apartamencie, prysznic na plaży - czyli to, czego szukaliśmy. Ale oczywiście zobaczymy na miejscu jak będzie w rzeczywistości. Szukamy jeszcze miejscówki na pierwszy tydzień urlopu - marzy mi się Zuljana, ale chyba musztarda po obiedzie..
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 08.07.2019 13:20

Mam pytanie odnośnie samej trasy do Chorwacji. Jak pomóc psiakowi, który źle znosi jazdę samochodem? Mamy dwa małe psy (suczki), Kika z przytuliska (ma już około 15 lat) a druga Kimi (3 lata) przygarnięta jako szczeniak, bo mogła trafić do schroniska. Kika uwielbia podróże i jak widzi, że wynosimy bagaże to już siedzi w samochodzie, a Kimi, chociaż na codzień jest bardzo waleczna i pilnie strzeże swojego terenu, to w samochodzie cały czas pcha się do przodu, drży itd. Jest spokojna tylko na kolanach żony. Próbowaliśmy już różnych metod tj. krótkie wyjazdy z nagrodą (smakołykiem) na koniec trasy, tabletki uspokajające od weterynarza, a w zeszłym roku jakiś żel, po którym Kimi była "otumaniona" ale cały czas walczyła, aż trafiła na kolana żony.
Dodam, że nie mamy z kim zostawić naszych zwierzaków a "psi hotel" odpada. Z drugiej strony młodsza psina uwielbia spacery o wschodzie słońca i zabawy w wodzie... tylko ta podróż jest problemem.
Macie jakieś sprawdzone sposoby na spokojną podróż ??? :?
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 08.07.2019 13:50

Ako vam je i dalje neugodno voditi svoje ljubimce na plažu, u nekim gradovima postoje posebne plaže za ljubimce. U Rijeci je, na primjer, dozvoljeno dovođenje pasa na plaže i kupališta namijenjene isključivo za pse. U Rijeci postoje dvije takve plaže, na lokaciji Pećine i Kantride, a na plaži Pećine vlasnici svoje kućne ljubimce nakon kupanja mogu i otuširati. S druge strane, zabranjeno je dovoditi ljubimce na svim drugim uređenim javnim plažama, za što je propisana kazna od 500 kuna.

caly artykul tutaj-https://www.vecernji.hr/lifestyle/kucni-ljubimci-na-plazi-da-ili-ne-950051



Kara za psa na plazy -500 kun
Kitty989
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitty989 » 08.07.2019 13:53

Fruzia napisał(a):Plaża w Gradacu dla psów w rzeczywistości służy za plażę dla naturystów :) Byłam w Briście 2 razy (Brist jest po sąsiedzku z Garadcem) i psa widziałam na tej plaży zaledwie raz... generalnie z psem polecałabym Brist - dużo spokojniej, można znaleźć małe, puste plaże, których w Gradacu nie ma. Aczkolwiek obie miejscowości są super :)

Ja w tym roku wybieram się pod koniec sierpnia razem z naszym (nie)małym gałganem - po raz pierwszy. Miejscówkę znaleźliśmy na Korculi, apartamenty Marko. Prywatna plaża zaraz przy apartamencie, prysznic na plaży - czyli to, czego szukaliśmy. Ale oczywiście zobaczymy na miejscu jak będzie w rzeczywistości. Szukamy jeszcze miejscówki na pierwszy tydzień urlopu - marzy mi się Zuljana, ale chyba musztarda po obiedzie..


Dzięki za informacje, a znasz może jakieś inne miejscowości nie daleko z plażami dla psów?
Wie ktoś może jak wygląda plaża dla psów w Baska Voda?
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 08.07.2019 13:55

Kitty989
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitty989 » 08.07.2019 14:00



Czytałam już ten artykuł, problem tylko w tym że szukam czegoś na Riwierze Makarskiej (tylko nie w samej Makarskiej) ale dzięki :)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 08.07.2019 14:06

Kitty989
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitty989 » 09.07.2019 08:21

wikol napisał(a):https://croatia.hr/pl-PL/przezycia/plaze/plaza-stazica

plaża Stazica w BV jest dla psów.


Bardzo dziękuję właśnie takiego opisu którejś z plaż szukałam :)
Kitty989
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitty989 » 15.07.2019 11:58

Ponieważ wciąż nie mogę się zdecydować jaką miejscowość wybrać postanowiłam napisać do informacji turystycznej Riwiery Makarskiej :) mój Chorwacki nie jest najlepszy (prawdę mówiąc znam tylko podstawowe zwroty typu "dziękuję"), więc google tłumacz był bardzo pomocny :) Napisałam tak:
"Dobro jutro, ima li na Makarskoj rivijeri neke plaže na koje možete ući s psom? ako je tako, u kojim gradovima?
Unaprijed zahvaljujemo na odgovoru."
czyli (według tłumacza):
"Dzień dobry, na Riwierze Makarskiej są jakieś plaże, na które można iść z psem? jeśli tak, w jakich miastach?
Z góry dziękujemy za odpowiedź."

i nawet odpisali :) dziele się więc zdobytą wiedzą :)
Makarska odpisała tak:
"Poštovana,
Na području Grada Makarske plaža za pse se nalazi u istočnom dijelu grada.
Proslijedili smo Vaš mail i drugim Turističkim zajdenicama na Makarskoj
rivijeri.
Lijep pozdrav
TZG Makarska"

Z tego co zrozumiałam to przekazali mojego maila do innych informacji turystycznych i chyba dobrze to zrozumiałam bo odpisali mi także z Breli :)
"Poštovana (moje nazwisko),
Zahvaljujem na mailu.
U Brelima se plaža za pse nalazi cca.4 km od centra u predjelu Pročiok.
Lijep pozdrav,

Katarina Medić
TURISTIČKA ZAJEDNICA OPĆINE BRELA"

Jeśli dostane jeszcze jakieś wiadomości to oczywiście udostępnię bo przypuszczam, że może się komuś to przydać :)
Mam jeszcze pytanko do Was czy wie ktoś może co to jest "Pročiok" bo google tego nie tłumaczy, na mapie nie mogę znaleźć, a sama nigdy nie byłam w Breli :)
z góry dziękuje za pomoc :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Wakacje w Chorwacji z psem? - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone