Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Wakacje w Chorwacji z psem?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kitty989
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitty989 » 03.07.2019 11:48

Nie mogłam nic znaleźć więc napisałam do biura turystycznego w Gradac i odpisali mi tak
Dobar dan :) Postoji plaža, dakle kada krenete šetnicom od hotela Labineca u Gradcu prema mjestu Brist. Za cca 5-10 minuta hoda vidjet ćete vanjske sprave za vježbanje ispod kojih se nalazi plaža za pse. Imate postavljen i natpis, ne možete pogriješiti :)
Czyli po przetłumaczeniu
Dzień dobry :) Jest więc plaża, kiedy idziesz promenadą od hotelu Labinec w Gradac w kierunku Brist. Przez około 5-10 minut spacerem zobaczysz sprzęt do ćwiczeń na świeżym powietrzu, pod którym znajduje się plaża dla psów. Masz napis i nie możesz się pomylić :)
A nawet wysłali zdjęcie :) ja się więc chyba zdecyduje na Gradac ale jeśli macie jeszcze jakieś propozycje to chętnie poczytam :)
Załączniki:
received_200609854225211.jpeg
habanero666
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) habanero666 » 03.07.2019 12:34

Gradac - moje mażenie.
wikol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 03.07.2019 12:44

Byłem w Gradac. Świetne miejsce do wypoczynku. Wieczorami spacery promenadą do pobliskiego Bristu. Bajka.
W Gradac najlepiej plażować w kierunku Bristu, plaża spokojna bez tłumów.
Mniejszy tłok niż w Tucepi.

Ta tabliczka chyba od niedawna albo nie zwróciłem na nią uwagi ....
Kitty989
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitty989 » 04.07.2019 08:06

A znacie może jakieś niedrogie, psiolubne, sprawdzone, noclegi w Gradac? Najlepiej tak by były dwa pomieszczenia do spania bo chcemy z mężem zabrać mojego tatę, a każdy z nas potrzebuje trochę prywatności :)
wikol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 04.07.2019 08:18

Najlepiej poszukaj zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link.
W niektórych miejscach można psa mimo że na stronie takiego info nie ma -pisać bezpośrednio do właściciela.
Kitty989
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitty989 » 04.07.2019 09:55

Dziękuję :) na pewno skorzystam z tej strony :)
Fruzia
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fruzia » 08.07.2019 10:37

Kitty989 napisał(a):Nie mogłam nic znaleźć więc napisałam do biura turystycznego w Gradac i odpisali mi tak
Dobar dan :) Postoji plaža, dakle kada krenete šetnicom od hotela Labineca u Gradcu prema mjestu Brist. Za cca 5-10 minuta hoda vidjet ćete vanjske sprave za vježbanje ispod kojih se nalazi plaža za pse. Imate postavljen i natpis, ne možete pogriješiti :)
Czyli po przetłumaczeniu
Dzień dobry :) Jest więc plaża, kiedy idziesz promenadą od hotelu Labinec w Gradac w kierunku Brist. Przez około 5-10 minut spacerem zobaczysz sprzęt do ćwiczeń na świeżym powietrzu, pod którym znajduje się plaża dla psów. Masz napis i nie możesz się pomylić :)
A nawet wysłali zdjęcie :) ja się więc chyba zdecyduje na Gradac ale jeśli macie jeszcze jakieś propozycje to chętnie poczytam :)

Plaża w Gradacu dla psów w rzeczywistości służy za plażę dla naturystów :) Byłam w Briście 2 razy (Brist jest po sąsiedzku z Garadcem) i psa widziałam na tej plaży zaledwie raz... generalnie z psem polecałabym Brist - dużo spokojniej, można znaleźć małe, puste plaże, których w Gradacu nie ma. Aczkolwiek obie miejscowości są super :)

Ja w tym roku wybieram się pod koniec sierpnia razem z naszym (nie)małym gałganem - po raz pierwszy. Miejscówkę znaleźliśmy na Korculi, apartamenty Marko. Prywatna plaża zaraz przy apartamencie, prysznic na plaży - czyli to, czego szukaliśmy. Ale oczywiście zobaczymy na miejscu jak będzie w rzeczywistości. Szukamy jeszcze miejscówki na pierwszy tydzień urlopu - marzy mi się Zuljana, ale chyba musztarda po obiedzie..
Marko66
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 08.07.2019 13:20

Mam pytanie odnośnie samej trasy do Chorwacji. Jak pomóc psiakowi, który źle znosi jazdę samochodem? Mamy dwa małe psy (suczki), Kika z przytuliska (ma już około 15 lat) a druga Kimi (3 lata) przygarnięta jako szczeniak, bo mogła trafić do schroniska. Kika uwielbia podróże i jak widzi, że wynosimy bagaże to już siedzi w samochodzie, a Kimi, chociaż na codzień jest bardzo waleczna i pilnie strzeże swojego terenu, to w samochodzie cały czas pcha się do przodu, drży itd. Jest spokojna tylko na kolanach żony. Próbowaliśmy już różnych metod tj. krótkie wyjazdy z nagrodą (smakołykiem) na koniec trasy, tabletki uspokajające od weterynarza, a w zeszłym roku jakiś żel, po którym Kimi była "otumaniona" ale cały czas walczyła, aż trafiła na kolana żony.
Dodam, że nie mamy z kim zostawić naszych zwierzaków a "psi hotel" odpada. Z drugiej strony młodsza psina uwielbia spacery o wschodzie słońca i zabawy w wodzie... tylko ta podróż jest problemem.
Macie jakieś sprawdzone sposoby na spokojną podróż ??? :?
tami72
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 08.07.2019 13:50

Ako vam je i dalje neugodno voditi svoje ljubimce na plažu, u nekim gradovima postoje posebne plaže za ljubimce. U Rijeci je, na primjer, dozvoljeno dovođenje pasa na plaže i kupališta namijenjene isključivo za pse. U Rijeci postoje dvije takve plaže, na lokaciji Pećine i Kantride, a na plaži Pećine vlasnici svoje kućne ljubimce nakon kupanja mogu i otuširati. S druge strane, zabranjeno je dovoditi ljubimce na svim drugim uređenim javnim plažama, za što je propisana kazna od 500 kuna.

caly artykul tutaj-https://www.vecernji.hr/lifestyle/kucni-ljubimci-na-plazi-da-ili-ne-950051

Kara za psa na plazy -500 kun
Kitty989
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitty989 » 08.07.2019 13:53

Fruzia napisał(a):Plaża w Gradacu dla psów w rzeczywistości służy za plażę dla naturystów :) Byłam w Briście 2 razy (Brist jest po sąsiedzku z Garadcem) i psa widziałam na tej plaży zaledwie raz... generalnie z psem polecałabym Brist - dużo spokojniej, można znaleźć małe, puste plaże, których w Gradacu nie ma. Aczkolwiek obie miejscowości są super :)

Ja w tym roku wybieram się pod koniec sierpnia razem z naszym (nie)małym gałganem - po raz pierwszy. Miejscówkę znaleźliśmy na Korculi, apartamenty Marko. Prywatna plaża zaraz przy apartamencie, prysznic na plaży - czyli to, czego szukaliśmy. Ale oczywiście zobaczymy na miejscu jak będzie w rzeczywistości. Szukamy jeszcze miejscówki na pierwszy tydzień urlopu - marzy mi się Zuljana, ale chyba musztarda po obiedzie..

Dzięki za informacje, a znasz może jakieś inne miejscowości nie daleko z plażami dla psów?
Wie ktoś może jak wygląda plaża dla psów w Baska Voda?
tami72
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 08.07.2019 13:55

Poczytaj tutaj

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Kitty989
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitty989 » 08.07.2019 14:00

tami72 napisał(a):Poczytaj tutaj

Czytałam już ten artykuł, problem tylko w tym że szukam czegoś na Riwierze Makarskiej (tylko nie w samej Makarskiej) ale dzięki :)
wikol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 08.07.2019 14:06

plaża Stazica w BV jest dla psów.
Kitty989
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitty989 » 09.07.2019 08:21

wikol napisał(a):https://croatia.hr/pl-PL/przezycia/plaze/plaza-stazica

plaża Stazica w BV jest dla psów.

Bardzo dziękuję właśnie takiego opisu którejś z plaż szukałam :)
Kitty989
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitty989 » 15.07.2019 11:58

Ponieważ wciąż nie mogę się zdecydować jaką miejscowość wybrać postanowiłam napisać do informacji turystycznej Riwiery Makarskiej :) mój Chorwacki nie jest najlepszy (prawdę mówiąc znam tylko podstawowe zwroty typu "dziękuję"), więc google tłumacz był bardzo pomocny :) Napisałam tak:
"Dobro jutro, ima li na Makarskoj rivijeri neke plaže na koje možete ući s psom? ako je tako, u kojim gradovima?
Unaprijed zahvaljujemo na odgovoru."
czyli (według tłumacza):
"Dzień dobry, na Riwierze Makarskiej są jakieś plaże, na które można iść z psem? jeśli tak, w jakich miastach?
Z góry dziękujemy za odpowiedź."

i nawet odpisali :) dziele się więc zdobytą wiedzą :)
Makarska odpisała tak:
"Poštovana,
Na području Grada Makarske plaža za pse se nalazi u istočnom dijelu grada.
Proslijedili smo Vaš mail i drugim Turističkim zajdenicama na Makarskoj
rivijeri.
Lijep pozdrav
TZG Makarska"

Z tego co zrozumiałam to przekazali mojego maila do innych informacji turystycznych i chyba dobrze to zrozumiałam bo odpisali mi także z Breli :)
"Poštovana (moje nazwisko),
Zahvaljujem na mailu.
U Brelima se plaža za pse nalazi cca.4 km od centra u predjelu Pročiok.
Lijep pozdrav,

Katarina Medić
TURISTIČKA ZAJEDNICA OPĆINE BRELA"

Jeśli dostane jeszcze jakieś wiadomości to oczywiście udostępnię bo przypuszczam, że może się komuś to przydać :)
Mam jeszcze pytanko do Was czy wie ktoś może co to jest "Pročiok" bo google tego nie tłumaczy, na mapie nie mogę znaleźć, a sama nigdy nie byłam w Breli :)
z góry dziękuje za pomoc :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje

Wakacje w Chorwacji z psem? - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019