Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje w Chorwacji z psem?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ori1anka
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ori1anka » 22.07.2020 13:32

Witam my z psem w Promajnie pierwszy raz i wszędzie zakaz z psem. Orientuje się może ktoś gdzie jest jakaś plaża w okolicy żeby można było z psiakiem? Będę wdzięczna. Pozdrawiam.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 22.07.2020 13:46

Jest to przykre ale zrozumiałe bo miejskie plaże muszą brać pod uwagę, że nie wszystkim turystom pieski na plaży odpowiadają.
Z piesełem dobrze jeździć na wyspy bo tam jest pełno dzikich plażyczek, na których ludziom nie przeszkadzają czworonogi.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 22.07.2020 14:28

Ori1anka napisał(a):Witam my z psem w Promajnie pierwszy raz i wszędzie zakaz z psem. Orientuje się może ktoś gdzie jest jakaś plaża w okolicy żeby można było z psiakiem? Będę wdzięczna. Pozdrawiam.


W Baśka Voda jest specjalnie wydzielona plaża dla psów.
https://goo.gl/maps/qPAM2Yz9kgcmqJ5EA
kammaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 22.07.2020 15:48

Mam pytanie czy w Starigrad-Paklenica międy Vecka Kula a hotelem Alan można z psem wejść na plażę? Byłem kilka razy w Starigradzie ale akurat po drugiej stronie.
Ori1anka
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ori1anka » 23.07.2020 08:07

wikol napisał(a):
Ori1anka napisał(a):Witam my z psem w Promajnie pierwszy raz i wszędzie zakaz z psem. Orientuje się może ktoś gdzie jest jakaś plaża w okolicy żeby można było z psiakiem? Będę wdzięczna. Pozdrawiam.


W Baśka Voda jest specjalnie wydzielona plaża dla psów.
https://goo.gl/maps/qPAM2Yz9kgcmqJ5EA


Wielkie dzięki! Właśnie za 3 dni zmieniamy apartmanami i tak myśleliśmy do Baskiej Vody a teraz to już bankowo. Dzięki za info.
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 12.08.2020 21:34

Kochani pomocy :?
W tym roku nie miało być Cro, los chciał inaczej, będzie i do tego prawdopodobne 2 razy (o ile granic nie zamkną albo kwarantanny nie wprowadzą 8O). Na początku lipca na spontanie kupiliśmy lot, wszystko ogarnięte w 4 dni (transfer, apart) i fruuu do Dubrownika (a dokladnie Mlini) na tydzień :wink:
We wrześniu miała być Majorka, planowana od sierpnia ubiegłego roku, ale niestety musi poczekać....

Ale, aby nie siedzieć w domu wymyśleliśmy z mężem, że odwiedzimy naszą kochaną Cro 2 raz, ale tym razem autem i do tego, aby było trudniej z nami pojedzie nasza sunia owczarek niemiecki :D
Wyjazd planowany 28.08 w nocy, aby popołudniu 29.08 być na miejscu na 12-13 dni. Jako, że mieszkamy w okolicy Gdańska i kupa km przed nami, planujemy tym razem pobyt ciut wyżej i nasz pomysł to wyspa Krk. Szukam, czytam, piszę i nic.. . Nadal nie mamy apartamentu :roll:
Może Wy psiarze macie jakieś namiary na fajny apartament na wyspie, gdzie przyjmą nas z psiakiem? Celowaliśmy w miejscowości Baska lub Krk ze względu na psie plaże w pobliżu, ale jeśli macie jakieś namiary na inną miejscowość to też chętnie popatrzę.
Drugi pomysł na miejscówkę to gdzieś na wyspie Brać, ale kurczę daleko... Jednak gdybyście mieli jakiś super namiar to może może...
Mało czasu zostało i wpadam w panikę :D dodam tylko, że w latach poprzednich bylismy już 3 razy w Cro z naszą poprzednią sunią, ale zawsze planowaliśmy wyjazd z rocznym wyprzedzeniem, a teraz mamy tylko 2 tygodnie 8O pomożecie?
Z góry dziękuję :smo:
Redd
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Redd » 26.08.2020 08:39

sieka napisał(a):My jeździmy z naszym amstaffem :) ( w wątku jest gdzieś nawet jego zdj) Z naszego doświadczenia wynika, że Chorwaci lubią duże psy ;) my nigdy nie mieliśmy problemu z noclegiem. Poczytaj wątki o wyjazdach z psem. Pisałam jak to wyglądało.
My jedziemy z naszym Karmelem w tym roku (DZIŚ!!!! :) ) już 4 raz :)


Chcialbym zapytac jaka rase macie wpisana w paszport?

Mymamy Stacfordshire bull terrier. Pies jest krzyzowka ze schroniska, raczej maly i bardzo przyjazny, ale obawiamy sie kontroli na granicy?

Cxy ktos ma jakies diswiadczenia?
Redd
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Redd » 26.08.2020 08:45

banditoss napisał(a):
Twiga napisał(a):Opisze ktoś jak było? :) Właśnie - po przeczytaniu forum, wpadliśmy na pomysł żeby jednak zabrać naszego gamonia. Napiszcie coś o waszych wrażeniach z tegorocznych wyjazdów z psem.


Byliśmy z żoną w tamtym roku dokładnie w lipcu z naszym psiakeim na dwa tygodnie i nie polecam, problemy na plażach ludzie nie za bardzo akceptują większego psa ( co innego jakiś York itd. ). Chodziliśmy na ubocze gdzie było mało ludzi bo główne plaże odpadają - na większości tabliczki z zakazem kąpieli psów a jak tu przetłumaczyć psiakowi w 30 stopniowym upale żeby nie wchodził do morza jak Ty pływasz :) spotkaliśmy się też czasem z nie miłymi reakcjami ludzi również Chorwatów wypoczywających obok na plaży i czuć było spojrzenia oraz nażekanie że są z psem... właściciele apartamentów również nie przepadają jak się zostawia w pokoju psa na czas plażowania, na plus to fajna reakcja na granicy HR przy kontroli w obie strony zero problemów oraz miłe podejście z uśmiechem, jak by ktoś miał o coś pytania chętnie pomogę :papa:

nasz bzik ;)


Prosze powiedz jaka rase masz wpisana i czy byl jakikolwiek problrm na granicy?
Jin
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 30.01.2019
Pies na plaży a dokładne przepisy prawa Chorwackiego?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jin » 01.07.2021 12:14

Czy ma ktoś namiary na dokładne regulacje prawne dotyczące czworonogów na plaży? (Artykuły/paragrafy oraz konsekwencje prawne - wysokość mandatów za przebywanie z psem na plazy itd. Mogą być po Chorwacku) poniżej wyjaśniam dlaczego chciałbym się z czymś takim zapoznać.

Od lat jeździmy w jedno miejsce do Chorwacji(nie do końca bo zawsze spędzamy przynajmniej kilka dni w nowych miejscach ale wieksza część urlopu spędzamy w naszym ukochanym miejscu) w którym jest idealna plaża dla małych dzieci (piaseczek,brak jeżowców,ostrych skał, płytka woda z bardzo łagodnym zejściem daleko od drogi itd.) i dopóki wynajmowaliśmy apartemnt 4 m od wody to nigdy nie było większych problemów z naszym małym czworonożnym członkiem rodziny chociaż plaża posiada znak zabraniający psów... Ale sam właściciel ma psa ,które wolno sobie chodzi po plaży i nikt nawet kup po nim ni zbiera (w przeciwieństwie do nas i naszego pieska)... Właściciel apartamentów mówił zawsze żeby się tym nie przejmować bo znak jest nielegalny i w Chorwacji nie ma plaż prywatnych wiec każdy człowiek ma prawo do przebywania na plaży z zwierzęciem domowym (które jest pod kontrolą właściciela) a wszelkie zakazy na plażach publicznych dyskryminuje właścicieli czworonogów i ograniczają ich prawa obywatelskie... Spory problem się zaczął gdy zacząłem wynajmować apartament nie na plaży , teraz co chwilę jest mi zwracana uwaga na temat psa, a ja nie znając dokładnie prawa i niechcac się narażać tubylca zostawiam psa w klimatyzowam apartamencie... Staramy się tez jeździć na inne ,dalej oddalone, plaże , żeby nasz pupil też coś miał z wakacji (uwielbia wodę,pływanie i kamienie na plaży- wodny pies) ale nie jestem w stanie tego robić za każdym razem a oprócz 2 bezpiecznych plaż w okolicy(na obydwu jest zakaz psów) nie ma innych plaż "pod dzieci"(a mamy trójkę maluchów, jak tylko dzieciaki podrosną to pewnie będziemy chodzić na bardziej kameralne plaże ale narazie są za małe skały, głęboką wodę i inne zagrożenia) ... A serce mi się kraja jak muszę zostawiać psa w apartamencie (pies to znosi dobrze ale nie o to chodzi)... Czuje że jestem dyskryminowany a moje prawa obywatelskie są mieszane z błotem. A dla nas sprawa jest nie zrozumiała gdyż psy i koty tubylców korzystają z plaży dowolnie a w nocy chodzą sobie luzem po wiosce (nawet duże psy, oczywiście są spokojne a my z psami zaprzyjaźnieni więc dla nas to nie problem, ale strasznie to kontrastuje z "czepialstwem się" do naszego psa(i innych psów turystów , a nasza sunia zresztą jest mały fajnym psiakiem, i bardzo szybko staje się atrakcją dla dzieci -plywa i bawi się z dziećmi).

I jak ktoś mi doradzi żeby nie brać psa na wakacje to powiem że nie ma takiej opcji bo to pełnoprawny członek naszej rodziny i nawet nie mamy go z kim zostawić za bardzo. Interesują mnie dokładne przepisy na ten temat, szukałem w necie i o ile w Polsce znajduje wszystko, to chorwackich dokładnych przepisów na ten temat,znałeśc nie mogę... A przymierzam się do kupna działki w okolicy i chciałbym wiedzieć dokładnie jak wyglądaja przepisy dotyczące zwierząt (głównie w kontekście plażowania).
Z góry dziękuję za pomoc.
Dav
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 01.01.2021
Wyjazd z psem. Jakie miejscowości polecacie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dav » 25.01.2022 22:04

Witam Cromaniaków

Jakie miejscowości nadmorskie w Chorwacji polecacie do wyjazdu z psem?
Chodzi oczywiście o plaże na które można wejść z psem ale również jakieś trasy z piękną naturą na spacery.


Pozdrawiam i z góry dzięki za wszelkie ładne miejscówki
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.01.2022 22:42

Zapraszam do lektury tego wątku.
Jeszcze jeden >>> chorwacja-pobyt-z-psem-t18763-195.html
banditoss
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 22.01.2008
Re: Wyjazd z psem. Jakie miejscowości polecacie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) banditoss » 27.04.2022 23:45

Dav napisał(a):Witam Cromaniaków

Jakie miejscowości nadmorskie w Chorwacji polecacie do wyjazdu z psem?
Chodzi oczywiście o plaże na które można wejść z psem ale również jakieś trasy z piękną naturą na spacery.


Pozdrawiam i z góry dzięki za wszelkie ładne miejscówki


A jaki psiak duży czy mały ? My byliśmy już kilka razy z naszym 37kg, i w lipcu, sierpniu już się nie wybiorę, no chyba że ktoś lubi siedzieć na jednej plaży gdzie wolno z psem, w 2021 byliśmy w czerwcu na Brač i na uboczu, bo nie lubimy zatłoczonych miastowych plaż, pokłóciłem się z dwoma Chorwatkami, jedna mnie nawet straszyła policją :lol: a byliśmy na plaży gdzie trzeba było dojść lasem ok 20min, i na plaży byliśmy tylko my i 20m dalej ona, jako że jeździmy od 2004 roku, to się nie dałem hehe

Redd napisał(a):
banditoss napisał(a):
Twiga napisał(a):Opisze ktoś jak było? :) Właśnie - po przeczytaniu forum, wpadliśmy na pomysł żeby jednak zabrać naszego gamonia. Napiszcie coś o waszych wrażeniach z tegorocznych wyjazdów z psem.



Prosze powiedz jaka rase masz wpisana i czy byl jakikolwiek problrm na granicy?


nie było żadnego problemu na granicy, jak wystawił łeb po poproszeniu uchylenia tylnej szyby przez celnika Cro, to się zaczęli śmiać że fajny ale paszportu nie sprawdzali za żadnym razem, rasę mam wpisaną normalnie American Staffordshire Terrier.

a oto i on w swoim żywiole w 2021 Brač : :wink:
TomekDS
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 14.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomekDS » 23.06.2022 11:11

Witam,
mam pytanie, czy na plażę publiczną w Srimie można wejść z małym pieskiem, oczywiście bez
kąpieli w morzu i czy są tam tablice zabraniające wejścia na plażę w psami.
fhuzbych
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fhuzbych » 11.06.2023 23:13

Primosten
Czy ktoś się orientuję czy jest jakiś regulamin lub oficjalny zakaz przebywania na głównych plażach w Primosten z psem?
Chcemy jechać we wrześniu i w Primosten jest półwysep zalesiony z głównymi plażami po obu stronach. Nasz pies nie wchodzi do wody a duże zadrzewienie byłoby dobrym miejscem zacienionym, które idalnie by nam pasowało. Na mapach google w opiniach znalazłem fotki osób z pieskami i opisem iż po sezonie czyli we wrześniu jest tam już luźniej i spokojnie z małymi psami można przebywać. Czy ktoś z forumowiczów może potwierdzić iż nie spotkają nas tam jakieś obostrzenia i zakazy?
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 12.06.2023 09:17

Z tego co mi mówił znajomy miejscowy Policjant to jest zakaz wszędzie no poza wyznaczonymi plażami . Ja sam mam psiaka i nigdy bym go tam nie zabrał przecież psina się męczy , temperatura asfaltu i podłoża to raz a upały to dwa no ale to tylko moje zdanie ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Wakacje w Chorwacji z psem? - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone