Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja - pobyt z psem...

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mareksrybnik
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mareksrybnik » 09.08.2020 12:39

W piątek wróciłem z Omisia. Jest tam plaża dla psów ale bardzo słaba. Jeździliśmy na dzikie plaże w rejonie Mimic. Byliśmy na jeden dzień w Makarskiej i był tam ludzi.
Goniak2
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 09.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniak2 » 09.08.2020 13:04

Właśnie obawiamy się tłumów w okolicach Makarskiej, bo to mega popularna miejscówka. A jak wygląda sytuacja w Omisiu, dużo ludzi? Pamiętam z poprzedniego wyjazdu, że miasteczko jest bardzo urokliwie położone :)
sprocket73
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) sprocket73 » 21.07.2021 18:21

Dzień dobry :)
Czy ktoś uprawiał w Chorwacji turystykę górską z psem? Jakie są różnice w porównaniu z naszymi górami?
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 21.07.2021 22:22

Przede wszystkim jest upał, dla psa męczarnia. Poza tym bardzo często luźne ostre kamienie, nie dla psich łapek, chyba, że buty. To moje doświadczenia.
cieglo
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) cieglo » 11.12.2021 01:04

mareksrybnik napisał(a):W piątek wróciłem z Omisia. Jest tam plaża dla psów ale bardzo słaba. Jeździliśmy na dzikie plaże w rejonie Mimic. Byliśmy na jeden dzień w Makarskiej i był tam ludzi.


Czy możesz rozwinąć wątek plaży dla psów w Omisu? Czy masz na myśli plażę na kampie Galeb? Inna? Na czym polega ta słabość?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 11.12.2021 13:38

cieglo napisał(a):
mareksrybnik napisał(a):W piątek wróciłem z Omisia. Jest tam plaża dla psów ale bardzo słaba. Jeździliśmy na dzikie plaże w rejonie Mimic. Byliśmy na jeden dzień w Makarskiej i był tam ludzi.


Czy możesz rozwinąć wątek plaży dla psów w Omisu? Czy masz na myśli plażę na kampie Galeb? Inna? Na czym polega ta słabość?

Co prawda plaży dla psów w Omišu nie widziałem, ale podejrzewam że chodzi o jakość plaż, bo te w Omiš są imho słabe.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 15.05.2022 21:28

Ludziska pytanie.
Nie było nas w Cro 2 lata. Zawsze jeździliśmy z psiakiem, Beagle. Suczka, miła, lubi ludzi itp.
Większość kwater juz nie przyjmuje psów, nawet tych w których byliśmy. Zawsze sprzątamy po piesku by byl błysk, problemu nigdy nie było. Jednak właściciele zasłaniają się argumentem że szczekanie przeszkadza. Mimo ze akurat nasza jest cicha... No trudno.
Ktos ma sprawdzony apartman gdzie można z czworonogiem? Nie musi byc pierwsza linia ale raczej blisko plaży.
Pozdrawiam wszystkich
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 18.05.2022 20:00

Właśnie otrzymałem odpowiedź na maila. Za psa dodatkowo 10€/dobę. Nigdy nie płaciłem za psa w apartamencie w Chorwacji. Mam nadzieję, że to nie nowa norma. Ręczników nie zużyje, pościeli również, prądu tym bardziej, z prysznica nie korzysta, drzwi od lodówki nie otworzy, klimy włączyć nie umie. Zdarza Wam się płacić? Pytam konkretnie o apartmany w Cro.
Margo87
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Margo87 » 18.05.2022 21:21

Jedziemy z naszym maltanczykiem na wyspę Pag do Mandre już drugi raz. Dwa lata temu nie pobierali od nas opłaty w tym roku liczą sobie 5e za dobę. Całościowa kwota za apartament znośna więc jakiś to przyjęłam, ale fakt coraz więcej osób zaczyna pobierać opłaty nawet u nas w Pl
marcin1982
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin1982 » 24.05.2022 18:28

W Chorwacji jeszcze nie płaciłem za psa. W tym roku też znalazłem apartamenty gdzie nie trzeba dodatkowo płacić (zawsze informuję przy rezerwacji że będzie pies i jaki). Raz jednak odmówiono mi rezerwacji bo pies za duży (labrador).
W innych krajach (też w Polsce) kilkukrotnie płaciłem za psa jednorazową opłatę za cały pobyt ok 10EUR lub 50zł (niby na dodatkowe sprzątanie apartamentu). Ale to kwota do zaakceptowania.
Kiedyś gospodarze w Chorwacji opowiadali że mieli gości co psa zostawiali na całe dnie w pokoju z włączona klimą, sami wychodzili.
Kwestia jeszcze na co się psu pozwala - czy śpi w łóżkach, na kanapach itp, bo wtedy sprzątania i prania sporo więcej. Może stąd te dodatkowe euro na dobę.

No i jeszcze ciekawostka - w Bułgarii gospodarze pytali czy psu pościelić dodatkowe łóżko (żadnych ekstra opłat za psa nie było).
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 24.05.2022 18:39

Od siedmiu lat jeżdżę z psem i nigdy nie ponosiłem dodatkowych kosztów.
Przy najmie korzystam z usług dużych pośredników kwater, gdzie w wyszukiwarce zaznaczam tylko pozycję "zwierzak".
W Polsce za to spotkałem się, że małe psy są akceptowane (tak do 10kg) a o większych to zapomnij.
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 24.05.2022 18:44

Do tej pory udawało nam się rezerwować pobyt pieska w Chorwacji i Czarnogórze za darmo, ale przeglądając oferty widziałam, że opłata jest coraz częściej pobierana. W tym roku również nam się udało zarezerwować nocleg bez dodatkowej opłaty.
Naturalnie rozumiem, jeżeli taka opłata jest naliczana, grunt, aby była w granicach rozsądku. W hotelu, w którym pracuję pobieramy jednorazową opłatę w wysokości 30pln, bez względu na ilość dób. Jest to opłata za dodatkowe czyszczenie kanapy, na której często psiaki odpoczywają i według mojej opinii jest to kwota w pełni akceptowalna :lol:
W tej kwocie zapewniamy miski, kocyk i na życzenie ręcznik do wycierania łapek.
pkatyz
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkatyz » 26.05.2022 10:12

Też podróżuję z pieskiem, małym (5kg) i z tego co zauważyłem to po zaznaczeniu w wyszukiwarce kwater "Akceptujemy zwierzęta" odpada ok. 70% ofert. Te, które pozostają z reguły są droższe i często żądają dodatkowych opłat. Natomiast jak to mówią "kto szuka ten znajdzie", w tym roku jedziemy do apartamentu w Fazanie, skąd na moje zapytanie o pieska dostałem odpowiedź:
"Hi. No fees for your dog, we are pet friendly Looking forward to meet him/her. "
Więc jednak można znaleźć właścicieli apartamentów w Chorwacji, którzy kochają psy.
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 26.05.2022 11:32

pkatyz napisał(a):Też podróżuję z pieskiem, małym (5kg) i z tego co zauważyłem to po zaznaczeniu w wyszukiwarce kwater "Akceptujemy zwierzęta" odpada ok. 70% ofert. Te, które pozostają z reguły są droższe i często żądają dodatkowych opłat. Natomiast jak to mówią "kto szuka ten znajdzie", w tym roku jedziemy do apartamentu w Fazanie, skąd na moje zapytanie o pieska dostałem odpowiedź:
"Hi. No fees for your dog, we are pet friendly Looking forward to meet him/her. "
Więc jednak można znaleźć właścicieli apartamentów w Chorwacji, którzy kochają psy.


Ja nie mam nic do psów żeby nie było :) Ale pewnie właściciele apartamentów często kochają psy tylko ich goście marudzą, więc dla świętego spokoju nie dopuszczają zwierząt.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 26.05.2022 12:25

pkatyz napisał(a):Też podróżuję z pieskiem, małym (5kg) i z tego co zauważyłem to po zaznaczeniu w wyszukiwarce kwater "Akceptujemy zwierzęta" odpada ok. 70% ofert. Te, które pozostają z reguły są droższe i często żądają dodatkowych opłat. Natomiast jak to mówią "kto szuka ten znajdzie"

Nie do końca się z tym zgodzę. Niektóre kwatery mimo że odpadają w wyszukiwaniach akceptują zwierzęta. Rok temu byliśmy bez psa w jednej z kwater w BV. Z ciekawości w tym roku przefiltrowałem oferty z psem, "nasza kwatera" odpadła.
Wszedłem na FB kwatery. Właścicielka pisze ze zwierzęta są akceptowane. Trzeba poprostu pytać bezpośrednio.
Znalazłem gdzie indziej nocleg bo nasza była zajeta ale z psem bezproblemowo.
Akurat w BV nie ma problemu ze znalezieniem miejsca z psem. Może ze względu na psią plaże w mieście.
Pobyt psiaka bez opłat. Trzeba tylko grzecznie napisać, jaki pies, waga itd.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Chorwacja - pobyt z psem... - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone