Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja - pobyt z psem...

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1379
Dołączył(a): 27.01.2012
Listopad z psem w Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 21.10.2018 19:15

Witam serdecznie,

Tym razem mam nietypowe pytanie. Szwagier z dziewczyną w listopadzie wybierają się na późne wakacje.
Wyjazd z dużym psem.
W Chorwacji jeszcze nie byli i chcieliby się wybarać pierwszy raz. I tu pytanie gdzie mogliby się wybrać?
Pies jest duży, idealnie jakby w pobliżu dało się pospacerować. Jakieś otwarte przestrzenie, małe górki. Z drugiej strony chcieliby wieczorem gdzieś wyjść więc jakieś małe senne po sezonie miasteczka raczej odpadają.
Z psem nigdy nie jechałem i o tej porze roku również Chorwacji nie odwiedzałem.
Będziemy wdzięczni za wszelkie podpowiedzi.
Indygo79
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 07.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Indygo79 » 22.02.2019 09:35

Dzień dobry :)

trochę odgrzewam temat psów w Chorwacji :D Już raz ze swoim stworkiem byłam i nie było najmniejszego problemu ale teraz mam pytanie - odnośnie wyjazdu np do Medjugorie. Po prostu nie chcę psa zostawiać w apartamencie na dzień wycieczki tam, ale czy do BiH na paszporcie można wwieźć psa? Ktoś był, wjeżdżał? Oczywiście wiadomo, że do sanktuarium spa nie wezmę, podzielimy sie kto wchodzi, kto z psem zostaje ale...czy to w ogóle możliwe??Bo jakoś internet milczy na ten temat :)Dziekuję za pomoc :)
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 22.02.2019 16:20

Spokojnie paszport wystarczy. My z naszą psinką zwiedzilismy Mostar, Pocitelj i bylismy nad wodospadami Kravica w BiH. Nigdzie nie było problemu. Na granicy nikt nawet nie sprawdzał paszportu psa. W Mostarze musicie tylko uważać, aby nie wejść na teren meczetu... My nieświadomie to zrobiliśmy i nie podobało to się troszkę miejscowym :D
Beatka73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 18.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beatka73 » 28.05.2019 07:47

Nie znalazłam tu nigdzie odpowiedzi więc pytam- czy na Pasjacę za Dubrovnikiem można wejść z psem? Może ktoś kojarzy czy jest tam jakiś znak zakazu? Gdzieś ostatnio mi to mignęło żeby pamiętać że nie wolno ale już nigdzie nie mogłam znaleźć potwierdzenia tej informacji. Kurczę, wybieramy się a nie chciałabym się o tym dowiedzieć na początku ścieżki !!!
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 03.06.2019 18:02

My już sezon otwarliśmy, Istria, okolice Peroj, sobota 18 maja br., dosłownie 10 min. po przyjeździe.
W miejscowości Peroj jest plaża dla psów!!!
Załączniki:
IMG_20190519_082221.jpg
Marcikmarcik
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 16.06.2019
Z psem do Porec

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcikmarcik » 16.06.2019 22:34

Witam, jedziemy w czworke, z dwójką dzieci(10 lat) i psem. Nigdy nie byliśmy w tych okolicach. Proszę o podpowiedź jaka plaże wybrać, żeby nie pogonili nas że zwierzakiem(owczarek). Dzięki za odp. Marta
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Z psem do Porec

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.06.2019 23:30

Marcikmarcik napisał(a):Witam, jedziemy w czworke, z dwójką dzieci(10 lat) i psem. Nigdy nie byliśmy w tych okolicach. Proszę o podpowiedź jaka plaże wybrać, żeby nie pogonili nas że zwierzakiem(owczarek). Dzięki za odp. Marta

Witam.
https://www.hrvaska.net/pl/plaza-zwierz ... owe.pl.htm
SnakeXpl
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 09.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) SnakeXpl » 09.07.2019 22:44

wielbiciel napisał(a):My już sezon otwarliśmy, Istria, okolice Peroj, sobota 18 maja br., dosłownie 10 min. po przyjeździe.
W miejscowości Peroj jest plaża dla psów!!!


Czy możesz coś polecić w tej miejscowości jakiś nocleg?

Szukamy czegoś w terminie od 14 do 20 (+/-) lipca dla 2os dorosłe i dziecko +pies, miły, niegroźny 8 letni doberman... (ludzie jak słyszą doberman to są przerażeni....) szukam czegoś w niedalekiej odległości od plaży, najlepiej żeby nie było zakazu wstępu z psem i były zacienione miejsca, wyspy odpadają, poniżej Splitu też już bym nie chciał zjeżdżać.

Ktoś, coś może polecić? (do max ok 500eur za 7 dni)
Szukałem na wielu serwisach, są kwatery tylko nigdzie nie ma opcji kontaktu z gospodarzem, a nie zaryzykuje że nas z powodu psa nie przyjmie...
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 11.07.2019 12:02

SnakeXpl napisał(a):
wielbiciel napisał(a):My już sezon otwarliśmy, Istria, okolice Peroj, sobota 18 maja br., dosłownie 10 min. po przyjeździe.
W miejscowości Peroj jest plaża dla psów!!!


Czy możesz coś polecić w tej miejscowości jakiś nocleg?

Szukamy czegoś w terminie od 14 do 20 (+/-) lipca dla 2os dorosłe i dziecko +pies, miły, niegroźny 8 letni doberman... (ludzie jak słyszą doberman to są przerażeni....) szukam czegoś w niedalekiej odległości od plaży, najlepiej żeby nie było zakazu wstępu z psem i były zacienione miejsca, wyspy odpadają, poniżej Splitu też już bym nie chciał zjeżdżać.

Ktoś, coś może polecić? (do max ok 500eur za 7 dni)
Szukałem na wielu serwisach, są kwatery tylko nigdzie nie ma opcji kontaktu z gospodarzem, a nie zaryzykuje że nas z powodu psa nie przyjmie...


Jak szukasz przez serwisy to jest opcja w wyszukiwarce "z psem" lub "zwierzę domowe".
Ja szukam już jesienią lub zimą bo takie atrakcyjne miejsca są wyprzedawane bardzo wcześnie. Znam miejsce w którym rezerwacja na 2020 rok jest już zamknięta pomimo dość wysokiej ceny.
Szukaj w boo.., novas... to są miejsca gdzie w miarę szybko ogarniesz kwaterą.
14-20 lipca to już tylko w ciemno.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.08.2019 18:14

Ostatnio edytowano 16.08.2019 16:29 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 11.08.2019 19:13

Tez jedziemy z naszą diablicą Nelą, Beagle...
Trochę się obawiam jak to będzie, Nela ma rok i energii za stado psów, ale cóż począć.
Nasz pupilek
pawel.piotrkowski
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 11.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.piotrkowski » 12.08.2019 17:25

SnakeXpl napisał(a):Szukałem na wielu serwisach, są kwatery tylko nigdzie nie ma opcji kontaktu z gospodarzem, a nie zaryzykuje że nas z powodu psa nie przyjmie...

Ja też szukam. Jak już coś Ci się spodoba to trzeba namierzać konkretnie. Ci co są w tzw. serwisach mają też zwykle własne strony. Tam są już bezpośrednie maile czy telefony.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2019 16:34

pawel.piotrkowski napisał(a):
SnakeXpl napisał(a):Szukałem na wielu serwisach, są kwatery tylko nigdzie nie ma opcji kontaktu z gospodarzem, a nie zaryzykuje że nas z powodu psa nie przyjmie...

Ja też szukam. Jak już coś Ci się spodoba to trzeba namierzać konkretnie. Ci co są w tzw. serwisach mają też zwykle własne strony. Tam są już bezpośrednie maile czy telefony.



W serwisach takich jak B..........com odrazu widać czy gospodarz reflektuje z psem. Przeważnie są małe dopłty do ceny.To samo w C.........

Pozdrawiam.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 16.08.2019 17:13

Ja korzystam od lat z http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl
Jest możliwość napisania do właściciela obiektu przez formularz na stronie.
Na B....jest o wiele drożej.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 15.11.2019 10:19

Proszę o informację jak wygląda transport psa do Chorwacji.
Czy obowiązuje jakaś klatka ?
Jest to zależne od wielkości psa ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Chorwacja - pobyt z psem... - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone