Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje w Chorwacji z psem?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
EdytaCz.
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.12.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) EdytaCz. » 30.12.2018 20:31

Wiem,że w Gradacu jest plaża dla psów. Wolałabym jednak zaciszną, dziką plażę. Sama też nie przepadam za zbytnim tłokiem ...i jak do tej pory udawało mi się takie miejsca odwiedzać :)
deauville
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) deauville » 30.12.2018 21:04

A to dzika, to każda jest dla psów. I nie tylko. I tych dzikich jest znacznie więcej niż ... oswojonych ;-)
EdytaCz.
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.12.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) EdytaCz. » 30.12.2018 21:11

Niby tak :) Ale i na "dzikiej" widziałąm tabliczkę z zakazem wprowadzania psów. Może była prywatna,nie wiem. Nie chciałabym mieć nieprzyjemności :) Urlop trzeba w miarę ogarnąć organizacynie,żeby był przyjemny ;)
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 07.02.2019 17:35

Na każdej plaży gdzie będzie wiecej osób/rodzin niż tylko Wy niestety wypoczynek z psem będzie wymagający:(
Psiaka trzeba pilnować i śmiem twierdzić że na 10 osób plażujących bedzie jedna której pies przeszkadza.
Nie oznacza to że plażowanie odpada, nalezy tylko w takich miejscach zwracać uwagę gdzie i co robi pupil - ale to chyba nie odkrycie ameryki :D

Na plaże oznaczone zakazem wprowadzania psów nie wchodzę, na wyspie Hvar i Brać widziałem chyba tylko dwie takie plaże ( pewnie jest wiecej ale my raczej nie przebywaliśmy w komercyjnych miejscach)

Problemem może być kontynent, tam miejsc typu ,,dzika plaża'' jest mało a na pewno mniej niż na wyspach więc faktycznie trzeba się zastanowić gdzie się bedzie stacjonować.

Do porad odnośnie wymaganych badań i certyfikatów dla świętego spokoju zrobił bym jeszcze badania przeciwciał metodą miareczkowania, jeżeli zwierz ma paszport UE i wszystkie badania aktualne to wystarczy przy poruszaniu się po krajach UE ale brak badania metodą miareczkowania https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/badanie-poziomu-przeciwcial w przypadku gdy wyjeżdżamy poza EU moze nam skomplikować powrót psa. MOZĘ nie musi to zależy jak bedą sprawdzać celnicy weterynarii. Warto dopytać weta.
To-Masz1980
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.02.2019
Nocleg blisko plaży. Pobyt z psem.

Nieprzeczytany postnapisał(a) To-Masz1980 » 20.02.2019 11:22

Witam. To moj pierwszy wyjazd na Chorwacje. Transport własny. Nie mam duzych wymagan co do warunkow noclegowych. Jedynie co mnie interesuje to opcja pobytu z psem oraz odległośc odplazy. aby bylo w miare blisko. Prosze Was o konkretne miejsca gdzis moge szukac noclegu. Pobyt to min tydzien. 2os dorosle i dziecko 8 lat. Macie jakied sprawdzone miejsca? Prosze o pomoc.
Ostatnio edytowano 20.02.2019 11:33 przez To-Masz1980, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Nocleg blisko plaży. Pobyt z psem.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.02.2019 11:30

To-Masz1980 napisał(a):Witam. To moj pierwszy wyjazd na Chorwacje.

Witam.
To Twój pierwszy wyjazd do Chorwacji
Polecam lekturę tego wątku.
Oraz >>> chorwacja-pobyt-z-psem-t18763.html
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 18.03.2019 09:22

Na przełomie sierpnia/września prawdopodobnie będę planował wyjazd z małym psem.
Byłem już dwa razy w rejonach Makarskiej ale bez psa. Czytam wątki, szperam w necie. Mam kilka typów na wyjazd.
Sutivan / Brać /, Primosten, BaśkaVoda, Brist. Jakieś sprawdzone propozycje ? Krk, Pag odpada- wolę bardziej południe.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.03.2019 11:48

wikol napisał(a):Na przełomie sierpnia/września prawdopodobnie będę planował wyjazd z małym psem.
Byłem już dwa razy w rejonach Makarskiej ale bez psa. Czytam wątki, szperam w necie. Mam kilka typów na wyjazd.
Sutivan / Brać /, Primosten, BaśkaVoda, Brist. Jakieś sprawdzone propozycje ? Krk, Pag odpada- wolę bardziej południe.

Ja od trzech lat podróżuję z małym psem. Zawsze do tego samego gospodarza na wyspę Brač, tylko po przeciwnej stronie wyspy niż Sutivan :wink:
loocas
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 01.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) loocas » 18.03.2019 12:46

wikol napisał(a):Sutivan / Brać /, Primosten, BaśkaVoda, Brist. Jakieś sprawdzone propozycje ? Krk, Pag odpada- wolę bardziej południe.


W Baškiej Vodzie idąc w kierunku Promajny jest szeroka plaża dla zwierząt. Do ok. poludnia plaża jest częściowo zacieniona przez pinie.

Osób z psami zawsze jest sporo. Przez 4 ostatnie lata nie spotkałem się z sytuacją, żeby na tej plaży komukolwiek przeszkadzały zwierzęta. Plaża nie jest w centrum miejscowości więc jest luźno nawet w sezonie.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 20.03.2019 12:44

Czy na tej plaży w BaśkaVoda jest tabliczka zezwalająca na obecność psa ?
Szukałem na streetview ale tak daleko kamera nie sięga.
loocas
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 01.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) loocas » 20.03.2019 13:42

Tak, jest tabliczka. Ta plaża zaczyna się tak ok. 100 m za miejscem, gdzie kończy się streetview.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 20.03.2019 14:21

piesBaśkaVoda.jpg


Jest zielona tabliczka informująca o plaży dla czworonogów. Tu kończy się streetview.
Kitty989
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitty989 » 03.07.2019 09:28

Ponowie trochę temat :) jedziemy do Chorwacji we wrześniu i tym razem chcemy zabrać ze sobą psa, pies jest raczej mały bo to Jamnik :) Byliśmy w Chorwacji do tej pory dwa razy (bez psa) i zawsze była to Riwiera Makarska, bo jakoś ten rejon najbardziej przypadł nam do gustu (byliśmy w miejscowości Podaca). Czy moglibyście polecić jakieś małe miejscowości, własnie w tym rejonie, w których nie będzie problemu z wejściem na plaże z psem? Ja sama w tym rejonie jakoś nie potrafię nic znaleźć (dużo plaż dla psów jest na Istrii, ale tam nie chce :)), kusi mnie przedstawiona powyżej Baśka Voda, ale nie wiem czy nie wolałabym jakiejś mniejszej miejscowości, w której we wrześniu nie będzie już tłumów :)
Z góry dziękuje za Waszą pomoc :)
Margo87
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Margo87 » 03.07.2019 10:18

Kitty989 napisał(a):Ponowie trochę temat :) jedziemy do Chorwacji we wrześniu i tym razem chcemy zabrać ze sobą psa, pies jest raczej mały bo to Jamnik :) Byliśmy w Chorwacji do tej pory dwa razy (bez psa) i zawsze była to Riwiera Makarska, bo jakoś ten rejon najbardziej przypadł nam do gustu (byliśmy w miejscowości Podaca). Czy moglibyście polecić jakieś małe miejscowości, własnie w tym rejonie, w których nie będzie problemu z wejściem na plaże z psem? Ja sama w tym rejonie jakoś nie potrafię nic znaleźć (dużo plaż dla psów jest na Istrii, ale tam nie chce :)), kusi mnie przedstawiona powyżej Baśka Voda, ale nie wiem czy nie wolałabym jakiejś mniejszej miejscowości, w której we wrześniu nie będzie już tłumów :)
Z góry dziękuje za Waszą pomoc :)


i ja się dołączam do zapytania,
W zeszłym roku był nasz pierwszy raz w Chorwacji (TUCEPI) i w tym roku też planujemy początkiem września ale w powiększonym składzie o malutkiego maltańczyka. szukam właśnie małej miejscowości na riwierze makarskiej gdzie nikt nie wygodni nas z plazy z malutkim psem. Pisałam nawet zapytanie na FB do makarska riviera beaches i dostałam taką odpowiedź Hi there, as I know on all central beaches in all places and villages dogs are not allowed. In Makarska and Brela there are official dog beaches, you can check it out in on our online beach guide. więc wychodzi na to, że we wszystkich miejscowościach riwiery makarskiej jest zakaz wejścia dla psów. na pewno jest plaża typowo psia w Baśce i Breli ale mi też zalezy na tym, żeby plaża była blisko app gdyż jedziemy jeszcze z 5 letnią córką. miałam już kilka odpowiedzi z różnych apartamentów i pisali, że teoretycznie z psem na plaży nie powinno być kłopotu ale nie wiadomo jak to będzie na miejscu i w praktyce. Jeśli uda Ci się znaleźć coś ciekawego daj znać :)
Kitty989
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitty989 » 03.07.2019 10:46

Margo87 Jasne jak tylko coś znajdę to na pewno napiszę :) na wcześniejszych stronach forum wyczytałam że jest jakaś plaża dla psów pomiędzy Gradac a Brist ale na google streetview niestety jej nie widać :(
Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tą plażą? Jakieś zdjęcia albo chociaż dokładniejszą lokalizację? :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Wakacje w Chorwacji z psem? - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone