Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Turcja w cztery tygodnie

Największym miastem Turcji jest Stambuł - miasto o dużej wadze historycznej (niegdyś znany był pod innymi nazwami: Bizancjum i Konstantynopol). Ciekawostką jest, że w Stambule zmarł Adam Mickiewicz – wybitny polski poeta epoki romantyzmu. W jego niegdysiejszym domu mieści się dziś Muzeum Adama Mieckiewicza, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona pamięci artysty. Turcja jest jednym z niewielu państw na świecie, które są całkowicie samowystarczalne pod względem produkowanej żywności.
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 19.01.2018 12:30

Tu dopiero będzie full egzotyka!!!!!!!!!....... 8O 8O 8O

:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.01.2018 16:32

elfik99 napisał(a):Tu dopiero będzie full egzotyka!!!!!!!!!....... 8O 8O 8O

Przyznaję, że to była egzotyczna wyprawa.

Pozdrawiam,
Wojtek
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 30.07.2018 12:00

Franz napisał(a):Na początku kilka słów wyjaśnienia.

To, co się później wykształciło jako samodzielny wątek, nie było początkowo jako taki pomyślane. Miało to być tylko drobniutkie uzupełnienie relacji Janusza. Wrzuciłem kilka fotek, potem jeszcze się wtrąciłem z kilkoma następnymi, później znowu coś dodałem... aż zacząłem snuć swoje wspomnienia równolegle do wakacji Janusza.
Stąd taki dziwny start tej relacji oraz zupełnie nielogiczna sekwencja - bo zaczyna się gdzieś w sercu Anatolii, dociera na koniec Turcji, na granicę z Iranem i Armenią, potem zawraca przez cały kraj aż do Europy, by znów ruszyć na południe i wschód i zakończyć się w Kapadocji.

Trochę dziwnie to wyszło, ale już wiadomo - dlaczego tak się stało.

Wkrótce postaram się nieco rozszerzyć te początkowe wpisy, kiedy nie myślałem jeszcze o relacji z podróży przez całą Turcję. Myślę jednak, że warto to zrobić z uwagi na ogólną nieznajomość centralnej i wschodniej Turcji. Mam nadzieję, że to co w końcu powstanie, zachęci do poznania tego wspaniałego kraju.

-----------------------

Skoro wspomniane zostało jezioro Van, a Janusz - zdaje się - nie będzie bliżej opisywał tamtego rejonu, to chyba nie wyjdę przed orkiestrę, prezentując tutaj kilka fotek z mojego objazdu po Turcji sprzed dwóch lat. Oto garść fotek z okolicy jeziora Van:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej fotek można znaleźć pod adresem: http://swiat.freehost.pl/Turcja07/Turcja07.html

Pozdrawiam,
Franz
http://wfs.freehost.pl
http://wfs.cba.pl

Ojej..... Tak egzotycznie a nie wszystko widać...... :o :o :o

:papa:
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 06.02.2023 16:52

Słyszałeś o tym potwornym trzęsieniu ziemi? :evil: ............... tyle ofiar :evil: ..................
A wiesz jak tu trafiłam?............ Pytanie o Gaziantep prowadzi do Twojego wątku i znowu się czegoś nowego dowiedziałem :idea:.............

Franz napisał(a):Mijamy obwodnicą Kahramanmaraş [kahramanmarasz] i przed Gaziantep kierujemy się ponownie na wschód.
Mała dygresja na temat nazw tych miast. Można się spotkać (zwłaszcza na starych mapach) z ich krótszymi wersjami: Maraş oraz Antep (bądź w arabskiej wersji Aintab).

W czasie i po zakończeniu I wojny światowej, planowany był rozbiór Turcji. Te okolice miały przypaść Francuzom. Bohaterska obrona miasta przez mieszkańców Antep, została później uhonorowana dodatkowym slowem "gazi", oznaczającym bojownika za religię.

Jesteś jak chodząca Encyklopedia :!:..............
:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.02.2023 19:46

elfik99 napisał(a):Słyszałeś o tym potwornym trzęsieniu ziemi? :evil: ............... tyle ofiar :evil: ..................

Olbrzymia tragedia...

Pozdrawiam,
Wojtek
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 07.02.2023 15:59

Franz napisał(a):
elfik99 napisał(a):Słyszałeś o tym potwornym trzęsieniu ziemi? :evil: ............... tyle ofiar :evil: ..................

Olbrzymia tragedia...

Już jest 5 tys. ofiar a na pewno będzie wiecej :evil: ............. Straszne :cry: .................
A nie myślałeś żeby uzupełnić te brakujące zdjęcia :?:..............
:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.02.2023 13:53

elfik99 napisał(a):Już jest 5 tys. ofiar a na pewno będzie wiecej :evil: .............

Może być dwa razy tyle...

elfik99 napisał(a):A nie myślałeś żeby uzupełnić te brakujące zdjęcia :?:..............

Kiedyś myślałem o tym, żeby ją zrobić porządnie, ale czasu w życiu mało. Poza tym, kiedyś była na forum spora garstka ludzi ciekawych świata, a teraz nad ciekawością przeważa zazdrość o ilość prezentowanych przeze mnie miejsc - więc raczej nie...

Pozdrawiam,
Wojtek
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 08.02.2023 16:11

Franz napisał(a):Kiedyś myślałem o tym, żeby ją zrobić porządnie, ale czasu w życiu mało. Poza tym, kiedyś była na forum spora garstka ludzi ciekawych świata, a teraz nad ciekawością przeważa zazdrość o ilość prezentowanych przeze mnie miejsc - więc raczej nie...

To bardzo smutne :cry: .............. Nie wiem czy widziałeś że było ogłoszenie o zamknięciu forum ale zniknęło............. jakbyś chciał się przenieść na jakieś lepsze to koniecznie daj znać dokąd, proszę.............
:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.02.2023 13:56

elfik99 napisał(a):Nie wiem czy widziałeś że było ogłoszenie o zamknięciu forum ale zniknęło.............

Nie, nie widziałem, ale mnie nie było ostatnio na forum.

Pozdrawiam,
Wojtek
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 09.02.2023 17:05

Franz napisał(a):Poza tym, kiedyś była na forum spora garstka ludzi ciekawych świata, a teraz nad ciekawością przeważa zazdrość o ilość prezentowanych przeze mnie miejsc - więc raczej nie...

Wiesz co przeważa nad ciekawością?
Żenada.
Żenada w związku z festiwalem jaki na tym forum urządzasz od dawna ze swoimi znajomymi z osiedla.
Więc głaskajcie się wzajemnie dalej, a pretensje kieruj do tego, którego widzisz w lustrze.
Ja osobiście niczego Ci nie zazdroszczę.
Współczuję chyba jedynie.

To tak na koniec, ode mnie, gdyby już nie było okazji.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.02.2023 18:56

anakin napisał(a):
Franz napisał(a):teraz nad ciekawością przeważa zazdrość o ilość prezentowanych przeze mnie miejsc

Wiesz co przeważa nad ciekawością?
Żenada.

Uderz w stół, a nożyce się odezwą...
jolkaik55
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 09.04.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolkaik55 » 15.04.2023 00:11

Niedobrze się robi na widok postów niektórych hejterów. Wciśnie się czasem któryś z tą swoją przepełnioną jadem zawiścią i będzie zaśmiecał wszystko, co mu się tylko spodoba. Czytałam jego idiotyczny post w Opodal i podziwiam Cię, że go z takim spokojem podsumowałeś. Żal, że nikt nie zrobi porządku z tym hejtem, ale takie już widać czasy nastały.
Twoje niezliczone podróże w miejsca często niesamowite muszą powodować zazdrość u wielu, a u niektórych się to przeradza we wrogość, której nie potrafią dłużej zataić. Mam nadzieję, że Ty będziesz ponad tą podłością ludzi maluczkich, nie dasz się ściągnąć do ich poziomu i będziesz miał na uwadze nas wszystkich, dla których jesteś skarbnicą wiedzy nie tylko turystycznej, ale też dotykającej tylu różnych dziedzin, że pozostaje mi tylko czekać niecierpliwie na kolejne odcinki Twoich relacji. Tej również...

Pozdrawiam Cię serdecznie
jolkaik55
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 09.04.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolkaik55 » 25.12.2023 01:22

Wojtku, chciałam Ci życzyć, żebyś nadal z taką pasją mógł zwiedzać bliższe i dalsze krainy naszego świata i żebyś je nadal prezentował w tak interesujący i wciągający sposób.
Cieszę się bardzo, że nie zraziłeś się całkowicie tymi idiotycznymi atakami i tą zazdrością wyrażaną na różne sposoby, od hejtu przez trolling po ostentacyjne próby pomijania Twojego cennego wkładu w przybliżanie nam tylu ciekawych i często nieznanych miejsc. Czytam wszystkie Twoje wątki i mam nadzieję, że jeszcze długo będziemy mogli wszyscy się nimi cieszyć.

Pozdrawiam Cię serdecznie
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 29.03.2024 19:14

jolkaik55 napisał(a):Wojtku, chciałam Ci życzyć, żebyś nadal z taką pasją mógł zwiedzać bliższe i dalsze krainy naszego świata i żebyś je nadal prezentował w tak interesujący i wciągający sposób.

Przepraszam, ze nie odpowiadałem na Twoje życzenia, ale wierz mi, że podtrzymywały mnie na duchu jeszcze bardziej, niż te wszystkie w przychodzących stale mailach.

jolkaik55 napisał(a):Cieszę się bardzo, że nie zraziłeś się całkowicie tymi idiotycznymi atakami i tą zazdrością wyrażaną na różne sposoby

Do Twoich mądrych słów i uważnych spostrzeżeń niczego więcej dodać nie umiałem.
Odkąd moderator - skompromitowany popieraniem hejtera - został jakimś tam pomniejszym administratorem, potrafił nawet wpłynąć na zmianę algorytmu wyświetlania postów tak, by dotknęło to wyłącznie moich wątków. Jego działania w postaci blokowania użytkowników, którzy ośmielili się skrytykować hejtera, dawno powinny go co najmniej pozbawić jakichkolwiek funkcji.
Kiedy upadły absurdalne insynuacje o tzw. "alter ego", to wymyślił nową kategorię "znajomych" użytkowników, żeby chociaż w ten sposób przypiąć im jakąś łatkę. Zresztą, łatwo znaleźć w sieci - poza tym forum - więcej informacji o jego działalności.

Kiedy hejter wraz ze wspomagającym go moderatorem przycichli, pojawiły się zwykłe trolle - jak nie fifik, to fofak - próbujące zniechęcić innych do odwiedzania moich wątków. Już myślałem, że nikt na to nie zareaguje, ale jednak coś się zmieniło i troll został zawieszony - dobrze, że znalazł się ktoś ze zdrowym rozsądkiem.

Bazując na tym optymistycznym akcencie, dziękuję Ci jeszcze raz i życzę wiele dobrego.
Wojtek
jolkaik55
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 09.04.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolkaik55 » 06.04.2024 23:51

Franz napisał(a):Kiedy hejter wraz ze wspomagającym go moderatorem przycichli, pojawiły się zwykłe trolle - jak nie fifik, to fofak - próbujące zniechęcić innych do odwiedzania moich wątków. Już myślałem, że nikt na to nie zareaguje, ale jednak coś się zmieniło i troll został zawieszony - dobrze, że znalazł się ktoś ze zdrowym rozsądkiem.

Bazując na tym optymistycznym akcencie, dziękuję Ci jeszcze raz i życzę wiele dobrego.
Wojtek

Widzisz, zawsze warto mieć nadzieję i wierzyć, że ludzie podli nie zawojują tego świata. Krzywdy, której Ci wyrządzono, naprawić się nie da, ale cieszę się, że mimo to się nie poddałeś tym wszystkim hejterom i kontynuujesz swoje wspomnienia. I mam nadzieję, że kiedyś również zechcesz rozbudować ten turecki temat.

Pozdrawiam serdecznie
Poprzednia strona

Powrót do Turcja - Türkiye



cron
Turcja w cztery tygodnie - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone