Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Turcja Egejska - Kuşadası i okolice

Największym miastem Turcji jest Stambuł - miasto o dużej wadze historycznej (niegdyś znany był pod innymi nazwami: Bizancjum i Konstantynopol). Ciekawostką jest, że w Stambule zmarł Adam Mickiewicz – wybitny polski poeta epoki romantyzmu. W jego niegdysiejszym domu mieści się dziś Muzeum Adama Mieckiewicza, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona pamięci artysty. Turcja jest jednym z niewielu państw na świecie, które są całkowicie samowystarczalne pod względem produkowanej żywności.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.03.2023 19:03

marze_na napisał(a):
megidh napisał(a):Ale jak dotąd to chyba tylko raz podczas dziennego lotu, miałam problemy z oglądaniem widoków.
Ja niestety nie mam tyle szczęścia. Częściej lecimy w chmurach niż z widokami :evil: .
To tak jak u nas, częściej chmury niż widoki, choć my mało latamy..

megidh napisał(a):Kuşadası jest znanym kurortem na tureckim wybrzeżu morza egejskiego, ale niedocenianym i niewybieranym przez turystów, którzy wolą kurorty na Riwierze Tureckiej. Powodem takiego stanu rzeczy jest zapewne to, iż Kuşadası uznawane jest za bardzo głośny kurort, obfitujący w dużą ilość dyskotek i barów, w którym młodzież bawi się do samego rana. Ponadto sporym odstraszaczem są wycieczkowce(...)
Obserwuję od dłuższego czasu wakacyjne tureckie grupy na fb i po postach tamże mam inne zdanie. Turyści z Polski wybierają Riwierę Turecką, bo pogoda jest tam duża lepsza i pewniejsza, stabilniejsza - od połowy maja do końca września deszcze się prawie nigdy nie zdarzają, a temperatury są wyższe. I druga kwestia lepsze hotele dla rodzin (w tym więcej rozrywek dla dzieci) i jak porównuję to ciut niższe ceny, co przy rodzinnym wyjeździe ma spore znaczenie.
Osobiście, jak wcześniej pisałam, wolałabym wybrać region Kussadasi, ale okresy, który na Turcję przeznaczam (kwiecień lub październik) to pogodowo kiepsko i nie wiem kiedy uda się wybrać...

megidh napisał(a):Chcielibyśmy dotrzeć do Kapadocji i polecieć nad nią balonem o wschodzie słońca, ale ponieważ nie mamy niestety możliwości podróżowania w taki sposób, jak piotrf, więc będę się rozglądać za jakimiś wycieczkami objazdowymi po Turcji
Moi Rodzice (wtedy 65 lat) wybrali się z Side na wycieczkę z polskim lokalnym biurem na 2 dni do Kapadocji (była też opcja lotu balonem) - bardzo sobie chwalili wycieczkę, mimo że dość męcząca (7 h samej jazdy autokarem, ale coś tam zwiedzali po drodze).

megidh napisał(a):Mam nadzieję, że się tutaj nie nudziliście i że może komuś przydadzą się informacje, które tutaj zamieściłam.
Na pewno się przydadzą :D i nudno nie było, o to się nie martw.
A kolejne plany jakieś już masz?

:papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18304
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 19.03.2023 20:52

Gosiu , śledzenie Twojej relacji to była przyjemność jak zwykle , z całą pewnością nikt się nie nudził :D
Bardzo dziękuję i czekam na kolejną Twoją relację ( może być Italia :mrgreen: )


Pozdrawiam
Piotr
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 20.03.2023 07:35

I ja dziękuję za relację, może niewiele się odzywałem ale śledziłem z uwagą :) :idea:
Było ciekawie i pouczająco, niby zawsze trochę interesowałem się Turcją jako potencjalnym celem objazdówki ale jakoś tak bez szczegółów... i Twoje opisy oraz zdjęcia szerzej otworzyły mi oczy na ten kraj.
To przenoszę się teraz do Włoch.... :cool:
:papa:
Poprzednia strona

Powrót do Turcja - Türkiye


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Turcja Egejska - Kuşadası i okolice - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone