Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Turcja w cztery tygodnie

Największym miastem Turcji jest Stambuł - miasto o dużej wadze historycznej (niegdyś znany był pod innymi nazwami: Bizancjum i Konstantynopol). Ciekawostką jest, że w Stambule zmarł Adam Mickiewicz – wybitny polski poeta epoki romantyzmu. W jego niegdysiejszym domu mieści się dziś Muzeum Adama Mieckiewicza, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona pamięci artysty. Turcja jest jednym z niewielu państw na świecie, które są całkowicie samowystarczalne pod względem produkowanej żywności.
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 29.08.2013 20:44

Nie mogłem odpowiedzieć wcześniej, gdyż znowu mnie w świat wywiało.

A gdzie jeśli można zapytać?
Przez czysty przypadek natchnęło mnie na Rumunię i po Turcji zacznę czytać relacje z Rumuni :D
To natchnienie to były zdjęcia z Drogi Transfogaraskiej na onecie lub wp. Widziałam też już Twoje, fakt, że robione z góry, więc dużo ładniejsze niż z drogi, ale i tak mnie ciągnie tam na kilka dni. Szkoda tylko, że nie da się tam pojechać w okolicach weekendu majowego (wyczytałam, że otwarta jest od 15 czerwca).
Krajobraz w okolicach miasta Tatvan jest niesamowity, ma coś magicznego w sobie. Ogromne wrażenie robią zdjęcia przy których miałeś taki wpis "Dno krateru zostaje pod nami a nasz wzrok przykuwają zacienione bruzdy pośród zielonych pofałdowań - wciąż jeszcze wewnątrz drzemiącego wulkanu". (str.24)
Pozdrawiam Aga
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 29.08.2013 21:23

aga_stella napisał(a):A gdzie jeśli można zapytać?

Niedaleko. W Alpy. :)

aga_stella napisał(a):Przez czysty przypadek natchnęło mnie na Rumunię i po Turcji zacznę czytać relacje z Rumuni :D
To natchnienie to były zdjęcia z Drogi Transfogaraskiej na onecie lub wp. Widziałam też już Twoje, fakt, że robione z góry, więc dużo ładniejsze niż z drogi, ale i tak mnie ciągnie tam na kilka dni. Szkoda tylko, że nie da się tam pojechać w okolicach weekendu majowego (wyczytałam, że otwarta jest od 15 czerwca).

U mnie znajdziesz mnóstwo Rumunii. :) Zarówno górskiej - co Cię chyba zanadto nie zainteresuje - jak i takiej ogólno-turystycznej. Na początku jest spis zawartości.

W maju tam jeszcze sporo śniegu zalega i tunel jest zamknięty i często zawalony zwałami śniegu.
Opisałem w Rumuńskich Wyrypach kilka majowych weekendów.

aga_stella napisał(a):Krajobraz w okolicach miasta Tatvan jest niesamowity, ma coś magicznego w sobie. Ogromne wrażenie robią zdjęcia przy których miałeś taki wpis "Dno krateru zostaje pod nami a nasz wzrok przykuwają zacienione bruzdy pośród zielonych pofałdowań - wciąż jeszcze wewnątrz drzemiącego wulkanu". (str.24)

Aż sobie zajrzałem i - muszę przyznać - znów zatęskniłem...

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.09.2013 18:24

aga_stella napisał(a):Ogromne wrażenie robią zdjęcia przy których miałeś taki wpis "Dno krateru zostaje pod nami a nasz wzrok przykuwają zacienione bruzdy pośród zielonych pofałdowań - wciąż jeszcze wewnątrz drzemiącego wulkanu". (str.24)

Zrobiłem nowe podeście do dwóch spośród tamtych fotek. Wydaje mi się, że wyglądają odrobinę lepiej, niż wtedy zamieszczane:

P19G0258.JPG


P19G0261.JPG
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 02.09.2013 20:59


U mnie znajdziesz mnóstwo Rumunii. :) Zarówno górskiej - co Cię chyba zanadto nie zainteresuje - jak i takiej ogólno-turystycznej. Na początku jest spis zawartości.
[/quote]

No, no. W góry nie polecę, ale cieszę się, ze mogę zobaczyć co tracę. Żeby wejść tam gdzie Ty, musiałabym chyba z pól roku popracować nad kondycją. Ale, ale trochę chodzi mi to po głowie, kiedyś lubiłam górskie wędrówki. Do dziś pamiętam to uczucie - zadowolenia, satysfakcji, szczęścia i zachwytu ze zdobytego celu i widoków. Teraz leniwiec jestem :(
Choć w zabytkowych miastach dostaję nadludzkich mocy i latam gdzie się da, czym potrafię zdumieć towarzyszy. Ale to chyba zboczenie, bo kończyłam historię sztuki, choć w zawodzie nie pracuje (za spokojny jak dla mnie).
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 02.09.2013 21:09

Nie potrafię tak ładnie cytować, co zresztą widać powyżej (miało wygladac inczej :roll: więc kolejny post.
Fotki faktycznie jeszcze fajniejsze. Ale dużo roku ma tez zdjęcie poniżej krateru z wodą (chyba 11 od góry, str. 24)
Pozdrawiam Aga
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 02.09.2013 21:39

Oto jeden z wielu wykonywanych przez tę kurdyjską grupę utworów:

Przy tej muzyce świetnie się czyta i ogląda.
A pałac paszy Ishaka i kolejne zdjęcia, to naprawdę majstersztyk.

A w Alpach co przeszedłeś? napiszesz?
Pozdrawiam Aga
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.09.2013 22:08

aga_stella napisał(a):No, no. W góry nie polecę, ale cieszę się, ze mogę zobaczyć co tracę. Żeby wejść tam gdzie Ty, musiałabym chyba z pól roku popracować nad kondycją. Ale, ale trochę chodzi mi to po głowie, kiedyś lubiłam górskie wędrówki. Do dziś pamiętam to uczucie - zadowolenia, satysfakcji, szczęścia i zachwytu ze zdobytego celu i widoków. Teraz leniwiec jestem :(

Aktualnie zamieściłem kilka - wydaje mi się - całkiem niezłych górskich fotek z obłokami.

Już wspominałem - koniecznie przyjrzyj się Malowanej Bukowinie. No i ten zupełnie pozbawiony gór wyjazd, począwszy od Hunedoary. Gorąco polecam.

aga_stella napisał(a):Choć w zabytkowych miastach dostaję nadludzkich mocy i latam gdzie się da, czym potrafię zdumieć towarzyszy. Ale to chyba zboczenie, bo kończyłam historię sztuki, choć w zawodzie nie pracuje (za spokojny jak dla mnie).

Tiaaa... historia sztuki! Mogę tylko pozazdrościć. Brakuje mi takiej wiedzy i teraz ją sobie amatorsko sztukuję...

aga_stella napisał(a):Przy tej muzyce świetnie się czyta i ogląda.

Był czas, że codziennie słuchałem Grup Yorum.

aga_stella napisał(a):A pałac paszy Ishaka i kolejne zdjęcia, to naprawdę majstersztyk.

Cudowne miejsca...

aga_stella napisał(a): w Alpach co przeszedłeś? napiszesz?

Właśnie rozpocząłem mocno streszczoną prezentację.

Pozdrawiam,
Wojtek
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 02.09.2013 22:13

Właśnie rozpocząłem mocno streszczoną prezentację.

Wiesz co słów brakuje, więc krótko PKP.... :D
I małe zdziwko, kolega o tej porze (takie ma wrażenie)
Pozdrawiam Aga
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.09.2013 23:15

aga_stella napisał(a):I małe zdziwko, kolega o tej porze (takie ma wrażenie)

Muszę się przyznać - nie zrozumiałem. :oops:

Pozdrawiam,
Wojtek
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 03.09.2013 20:53

Franz napisał(a):
aga_stella napisał(a):I małe zdziwko, kolega o tej porze (takie ma wrażenie)

Muszę się przyznać - nie zrozumiałem. :oops:

Pozdrawiam,
Wojtek


Sorki za skrót myślowy. Chodziło o godzinę. Z pobieżnej obserwacji wyszło mi, że częściej jesteś w dzień niż w nocy.
Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.09.2013 14:52

aga_stella napisał(a):Chodziło o godzinę. Z pobieżnej obserwacji wyszło mi, że częściej jesteś w dzień niż w nocy.

No widzisz...
Niby jestem, ale kiepsko kontaktuję. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
lhd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 09.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lhd » 04.09.2013 15:20

Witam Panie Wojtku, zapowiada się kolejny knock out zdjęciowy, popatrzę więc - pozdrawiam!!
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.09.2013 18:26

lhd napisał(a):zapowiada się kolejny knock out zdjęciowy

Żeby tę relację porządnie zrobić, musiałbym najpierw przeprowadzić dwuosobową burzę mózgów. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.09.2013 16:30

aga_stella napisał(a):Fotki faktycznie jeszcze fajniejsze. Ale dużo roku ma tez zdjęcie poniżej krateru z wodą (chyba 11 od góry, str. 24)

Tej zbyt wiele nie jestem w stanie poprawić. Ale jeśli pojadę tam ponownie, zrobię lepszą. ;)

P19G0263.JPG


Pozdrawiam,
Wojtek
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 05.10.2013 19:49

Przeczytałam i dziękuję za wspaniałą podróż i fajną lekcję historii. I oczywiście za ucztę dla oczu.
Pozdrawiam, Aga
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turcja - Türkiye



cron
Turcja w cztery tygodnie - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone