Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Turcja w cztery tygodnie

Największym miastem Turcji jest Stambuł - miasto o dużej wadze historycznej (niegdyś znany był pod innymi nazwami: Bizancjum i Konstantynopol). Ciekawostką jest, że w Stambule zmarł Adam Mickiewicz – wybitny polski poeta epoki romantyzmu. W jego niegdysiejszym domu mieści się dziś Muzeum Adama Mieckiewicza, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona pamięci artysty. Turcja jest jednym z niewielu państw na świecie, które są całkowicie samowystarczalne pod względem produkowanej żywności.
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 25.06.2013 22:03

Cześć, i jak pisałam - jestem :papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 29.06.2013 13:37

aga_stella napisał(a):Cześć, i jak pisałam - jestem :papa:

Witam Cię i w tej relacji. :)
Mam nadzieję, że lektura sprawi Ci jakąś przyjemność.

Pozdrawiam,
Wojtek
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 04.07.2013 21:11

Witam Cię i w tej relacji.
Mam nadzieję, że lektura sprawi Ci jakąś przyjemność.


Jak najbardziej. Wprawdzie jeszcze nie dojechałam do końca, ale...., ale nieoczekiwanie już w niedzielę lecę do Turcji. Najwyraźniej się zapatrzyłam :D . Czytanie dokończę po powrocie i myślę, że z jeszcze większą przyjemnością.
Pozdrawiam Aga
Ostatnio edytowano 05.07.2013 21:19 przez aga_stella, łącznie edytowano 1 raz
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.07.2013 16:34

aga_stella napisał(a):Jak najbardziej. Wprawdzie jeszcze nie dojechałam do końca, ale...., ale nieoczekiwanie już w niedzielę lecę do Turcji.

Pięknie!
Eech... stęskniłem się już za Turcją...

Zdradź - kiedy znajdziesz wolną chwilę - dokąd lecisz.

Pozdrawiam,
Wojtek
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 05.07.2013 21:24

Jedziemy do niewielkiej miejscowości - Ortakent nieopodal Bodrum. Ponieważ to wyjazd tylko tygodniowy, mam dylemat jechać do Efezu, czy do Pamukale. Żeby zaliczyć jedno i drugie nie widzę szans w tak krótkim czasie. Nie mówiąc, że we wtorek już wiem, że musze jechać po przyprawy na targ do Bodrum (znajomi złożyli bogate zamówienia) :D
Pozdrawiam Aga
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.07.2013 12:02

aga_stella napisał(a):Jedziemy do niewielkiej miejscowości - Ortakent nieopodal Bodrum. Ponieważ to wyjazd tylko tygodniowy, mam dylemat jechać do Efezu, czy do Pamukale. Żeby zaliczyć jedno i drugie nie widzę szans w tak krótkim czasie. Nie mówiąc, że we wtorek już wiem, że musze jechać po przyprawy na targ do Bodrum (znajomi złożyli bogate zamówienia) :D

Trzymam zatem kciuki za trafne wybory i udane wakacje. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 06.07.2013 18:20

Zdecydował się na Pamukale. Nie wiem czy to trafny wybór (zrobiłam już wstępna rezerwację), ale lubię dziwy natury. Jeszcze jedna wycieczka pozostaje do wymyślenia, ale to już chyba na miejscu się zdecyduję. Chciałabym Rodos...
Pozdrawiam Aga
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.07.2013 18:44

Pamukale przebiegnij i leć na górę na amfiteatr!
Widok powala!!!!
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 18.07.2013 10:57

FUX napisał(a):Pamukale przebiegnij i leć na górę na amfiteatr!
Widok powala!!!!

Cześć, radę jeszcze zdążyłam przeczytać (przed wyjazdem), ale niestety drakoński upał nie pozwolił zrealizować. Jak wysiadaliśmy z autokaru było 40 stopni C!!! Na tarasach miałam wrażenie, że jest więcej. Ruszaliśmy się więc trochę jak ślimaki (upał i spora ilość ludzi). Po obleceniu części gdzie się chodzi po tarasach oraz fragmentu niedostępnego do latania, zostało nam półgodziny do odjazdu, więc z przykrością, ale zrezygnowaliśmy.(Grupa musiałaby na nas czekać.)
Pozdrawiam Aga
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 18.07.2013 11:05

napisał(a) Franz » 06.07.2013 12:02
Trzymam zatem kciuki za trafne wybory i udane wakacje. :)

Było wspaniale. Szeroko rozumiana klimatyczność Turcji zachwycająca. Świetnym rozwiązaniem komunikacyjnym są dalmusze, które pozwalają przemieszczać się w dowolnym kierunku i dlatego ma się poczucie, że kraj, no może raczej bliska okolica, stoi otworem i nie jest człowiek uwiązany w hotelu. Krótko mówiąc zakochałam się :D
I tak jak mówiłam, teraz z tym większą przyjemnością zasiadam do czytania Twojej relacji.
Pozdrawiam Aga
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.08.2013 13:51

aga_stella napisał(a):Było wspaniale. Szeroko rozumiana klimatyczność Turcji zachwycająca. Świetnym rozwiązaniem komunikacyjnym są dalmusze, które pozwalają przemieszczać się w dowolnym kierunku i dlatego ma się poczucie, że kraj, no może raczej bliska okolica, stoi otworem i nie jest człowiek uwiązany w hotelu. Krótko mówiąc zakochałam się :D
I tak jak mówiłam, teraz z tym większą przyjemnością zasiadam do czytania Twojej relacji.
Pozdrawiam Aga

Cieszę się. :)
Tylko uważaj na bakcyla tureckiego - im bardziej się Turcję poznaje, tym bardziej się potem do niej tęskni...

Pozdrawiam,
Wojtek
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 05.08.2013 21:36

Cieszę się. :)
Tylko uważaj na bakcyla tureckiego - im bardziej się Turcję poznaje, tym bardziej się potem do niej tęskni...

Pozdrawiam,
Wojtek

Oj tak, choć widziałam tylko maluteńki wycinek. Wycieczka do Pamukale była trafnym wyborem, zwłaszcza, że mieliśmy za przewodnika Turka mówiącego po polsku. Na jego nieszczęście, siedziałam tuż obok niego i zarzucałam go pytaniami. Ale to była świetna okazja, by dowiedzieć się więcej o tym fascynującym kraju i nie mogłam jej przepuścić :D
Jestem na 13 stronie Twojej relacji o oczu nie mogę oderwać od Kapadocji. Zdjęcia są naprawdę super, a przy okazji dały mi lepsze wyobrażenie o tym rejonie (bardzo na plus). A wieczorne Goreme - bajka.
Pozdrawiam Aga
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.08.2013 20:49

aga_stella napisał(a):Jestem na 13 stronie Twojej relacji o oczu nie mogę oderwać od Kapadocji. Zdjęcia są naprawdę super, a przy okazji dały mi lepsze wyobrażenie o tym rejonie (bardzo na plus). A wieczorne Goreme - bajka.

To na kolejnych stronach czekają cię jeszcze kolejne skarby Kapadocji. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 14.08.2013 21:44

Jeszcze czytam, ale bardzo jestem ciekawa - ile czasu poświęcasz na zgromadzenie wszystkich informacji przed wyjazdem? Podajesz sporo ciekawych informacji historycznych i legend (nie wspominając o samych nazwach własnych). Czy to wszystko wiesz jadąc tam, czy pisząc relację doszukujesz?
Kompleks świątynny przy Jaskini Abrahama - przepiękny.
Pozdrawiam Aga
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 29.08.2013 15:31

aga_stella napisał(a):Jeszcze czytam

Nie mogłem odpowiedzieć wcześniej, gdyż znowu mnie w świat wywiało.

aga_stella napisał(a):ile czasu poświęcasz na zgromadzenie wszystkich informacji przed wyjazdem? Podajesz sporo ciekawych informacji historycznych i legend (nie wspominając o samych nazwach własnych). Czy to wszystko wiesz jadąc tam, czy pisząc relację doszukujesz?

Tutaj nie ma reguły.
Są miejsca, które mnie szczególnie interesują i sporo w tym temacie czytam, oglądam - jeszcze przed swoim wyjazdem. Są też i takie, do których podchodzę na zasadzie rozpoznania bojem.

Turcja akurat oznacza dla mnie szczególny sentyment. Dlatego o niej sporo wiedziałem już przed wyjazdem. Zresztą, w opisywanej - naszej dwuosobowej - eskapadzie powołuję się tu i ówdzie na wcześniejszy, samotny wypad, kiedy dopiero poznawałem ten przepiękny kraj.

aga_stella napisał(a):Kompleks świątynny przy Jaskini Abrahama - przepiękny.

Jedno z najświętszych miejsc...

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turcja - Türkiye



cron
Turcja w cztery tygodnie - strona 34
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone