Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WAKACJE 2009 - Turcja, Kemer, Pamukkale Kapadocja.

Największym miastem Turcji jest Stambuł - miasto o dużej wadze historycznej (niegdyś znany był pod innymi nazwami: Bizancjum i Konstantynopol). Ciekawostką jest, że w Stambule zmarł Adam Mickiewicz – wybitny polski poeta epoki romantyzmu. W jego niegdysiejszym domu mieści się dziś Muzeum Adama Mieckiewicza, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona pamięci artysty. Turcja jest jednym z niewielu państw na świecie, które są całkowicie samowystarczalne pod względem produkowanej żywności.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 31.10.2009 21:41

Janusz Bajcer napisał(a):Wojtku. zgodnie z ustaleniami założyłem nowy temat opisujący Twoje podróże do Turcji.

Dziękuję Ci bardzo i przepraszam za mój spóźniony refleks. ;)
Gdybym się od razu zastanowił nad Twoją propozycją, miałbyś mniej roboty. Ale przynajmniej możesz teraz spokojnie kończyć swoją opowieść. :)

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.11.2009 00:54

WAKACJE 2009 - Turcja, Kemer, Pamukkale, Kapadocja.

Podsumowanie wakacji w Turcji

Obrazek

Biuro Nowa Itaka

Biuro wywiązało się z warunków umowy, nie można mieć żadnych zastrzeżeń i w mojej ocenie na dzień dzisiejszy jest godne polecenia.

Hotel Park w Kemer

Plusy:
trzygwiazdkowy hotelik w dobrej lokalizacji w mieście, blisko do morza i do centrum miasteczka, a przy tym na uboczu i w cichej okolicy, pokoje i łazienki codziennie sprzątane, łóżka wygodne, klimatyzacja sterowana pilotem sprawna, (tu ciekawostka - nie można jej włączyć i wyjść z pokoju - aby było w nim światło i działała klimatyzacja, trzeba do otworu pod kontaktem włożyć plastikowy brelok od klucza (lodówka i telewizor miały oddzielne stałe podłączenie do prądu)

Minusy:
posiłki za bardzo monotonne, szczególnie śniadania, tylko jeden gatunek pieczywa i cały czas ta sama wędlina i sery, kelnerzy mogliby częściej zmieniać podkoszulki na sobie i obrusy na stołach.

Mimo tych kilu minusów Hotel Park wart polecenia pod warunkiem, że ktoś nie chce większych luksusów, jeśli ktoś chce lepszy standard, to musi wybrać pobyt w jakimś dużym hotelu pięciogwiazdkowym.

Miasto Kemer

Obrazek

Miasto ciekawie położone u podnóża wysokich gór, dużo hoteli i hotelików, ładne plaże, ciepła woda, można spacerować lub imprezować.

Wiele informacji o Kemer zamieszczonych w relacji zdobyłem m.in. na tej stronie

Osobom udającym się do Turcji polecam też stronę: Turcja w sandałach

Wycieczki fakultatywne (opisane w relacji)

Z bogatej oferty wycieczek w ciekawe okolice pełne zabytków, dwie które wybrałem , mimo dość wysokiej ceny uważam za udane i ciekawe, a te które zostały pominięte też są pewnie warte zaliczenia w czasie pobytu w Kemer.

KOSZT WAKACJI

ITAKA oferta
Przelot, 12 noclegów w hotelu, wyżywienie all inclusive: 2275 zł x 2 = 4550 zł.

WYCIECZKI fakultatywne
Pamukkale: 52 EUR x 2 = 104 EUR
Kapadocja: 104 EUR x 2 = 208 EUR
Razem: 312 euro (euro posiadałem zakupione jeszcze w 2008 roku po kursie 3.846 zł) = 1200 zł

SKARBONKA na pięciozłotówki
Dojazd do Krakowa i powrót, drobne zakupy, leżaki na plaży itp.: 800 zł.

KOSZT OGÓŁEM = 6550 zł

Wakacje w Turcji uważam za w pełni udane i warte wydanych pieniędzy, zobaczyłem nowy kraj, na pewno wart kolejnego pobytu (nawet ponownie w Kemer) lub w innym miejscu, bo sporo jest w tym kraju do zobaczenia.

Pokazał to w swoich wstawkach w tej relacji Wojciech - wielkie dzięki za te wstawki Wojtku.

Obecnie te wstawki są w osobnym temacie: Turcja w cztery tygodnie

W tym roku w Turcji był również Piotr_B - Turecki szlak AD 2009

Śladami Piotrka do Turcji pojechała Tymona - Zdradziecki rekonesans

oraz jacky6 - relacja na travel forum

Na dziś trudno dokładnie określić gdzie spędzę wakacje w 2010 roku.

Obrazek

KONIEC
Ostatnio edytowano 25.08.2010 18:54 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.11.2009 09:29

Już pewnie Przeglądasz oferty - jakie wnioski?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.11.2009 10:10

Janusz Bajcer napisał(a):aby było w nim światło i działała klimatyzacja, trzeba do otworu pod kontaktem włożyć plastikowy brelok od klucza

Praktyka częsta w wielu krajach. Ale wystarczy włożyć cokolwiek w ten otwór - od karty kredytowej (nie polecam) przez ubezpieczenie NFOZ po kwałek twardszej kartki, choćby z jakiegoś folderka.

Janusz Bajcer napisał(a):Pokazał to w swoich wstawkach w tej relacji Wojciech - wielkie dzięki za te wstawki Wojtku.

Obecnie te wstawki są w osobnym temacie: Turcja w cztery tygodnie

Wstawki zostały wystawione. ;)

[quote="Janusz Bajcer"]Obrazek
Domyślam się, że wyprostowałeś również palce u stóp. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 02.11.2009 12:27

Franz napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):aby było w nim światło i działała klimatyzacja, trzeba do otworu pod kontaktem włożyć plastikowy brelok od klucza

Praktyka częsta w wielu krajach. Ale wystarczy włożyć cokolwiek w ten otwór - od karty kredytowej (nie polecam) przez ubezpieczenie NFOZ po kwałek twardszej kartki, choćby z jakiegoś folderka.


Panowie bez przesady. To standard w przeciętnym hotelu. Wbrew pozorom również w Polsce.
Sposób na klime zanotowałem. Ciekawe jak się zostawi włączona na cały dzień to obsługa to wykryje? :-)

Franz nie znasz może jeszcze sposobu na klucze od pokoju hotelowego, które zostały po nieodpowiedniej stronie zatrzakujących się drzwi?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.11.2009 12:34

piotrmks napisał(a):...nie znasz może jeszcze sposobu na klucze od pokoju hotelowego, które zostały po nieodpowiedniej stronie zatrzakujących się drzwi?


Na gazetę ale to za czasów kiedy klucz był kluczem :wink: i drzwi nie były tak dobrze spasowane...
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 02.11.2009 13:12

piotrmks napisał(a):Franz nie znasz może jeszcze sposobu na klucze od pokoju hotelowego, które zostały po nieodpowiedniej stronie zatrzakujących się drzwi?


Ja znam! Ja znam!

Tak właśnie sobie zatrzasnęłam drzwi od mieszkania (I piętro). Gdyby było otwarte jakiekolwiek okno to by wystarczył sąsiad z drabiną. Ha, ale nie było otwarte. Na szczęście dało się "otworzyć" drzwi z pomocą łomu. Natychmiast kulka została wymieniona na klamkę. Teraz mogę sobie trzaskać drzwiami.

Januszu,
co prawda mnie wyjazdy z biurem nie pociągają ale Twoja relacja jednak tak. Oczywiście przede wszystkim dzięki urokowi autora i opisu dwóch bardzo ciekawych wycieczek - fajnie zrelacjonowanych i obfotografowanych.
A tak z ciekawości zapytam, nie tęskniło Ci się wyspać w namiocie przez te wakacje :? My się tak przyzwyczailiśmy do spania w aucie, że tak naprawdę to bardzo mocno i długo wysypiamy się właśnie w aucie a nie na nowym miejscu w apartamencie.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.11.2009 14:45

piotrmks napisał(a):Sposób na klime zanotowałem. Ciekawe jak się zostawi włączona na cały dzień to obsługa to wykryje? :-)

W którymś hotelu (ale nie pamiętam już nawet w jakim mieście) w Brazylii wyłączali korki na dany pokój, jak się z niego wychodziło. A myśmy się dziwili, co ta klima tak kiepsko działa, jak nas nie ma. ;)

piotrmks napisał(a):Franz nie znasz może jeszcze sposobu na klucze od pokoju hotelowego, które zostały po nieodpowiedniej stronie zatrzakujących się drzwi?

Zawsze mają zapasowe. Chyba, że zostawiłeś w zamku. :twisted:

Lidia K napisał(a):Tak właśnie sobie zatrzasnęłam drzwi od mieszkania (I piętro). Gdyby było otwarte jakiekolwiek okno to by wystarczył sąsiad z drabiną.

Jak miałem osiem lat, wlazłem przez okno do mieszkania kolegi, któremu się drzwi zatrzasnęły jak wyszedł, a miał wydany zakaz opuszczania mieszkania.
To było pierwsze piętro, drabiny nie było - za to był piorunochron a potem jeszcze kilka metrów po gzymsie. Wykorzystałem fakt, że blok nie był otynkowany, a zaprawa była miejscami wykruszona między cegłami. 8)

Już nie będę opowiadał co się działo, jak moja mama się o tym dowiedziała. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.11.2009 18:01

JacYamaha napisał(a):Już pewnie Przeglądasz oferty - jakie wnioski?


Itaka jeszcze nie ma nic w ofercie na lato 2010 , coś nie coś oferuje już Triada.

Więc na razie jest 50 - 50 % czyli nic nie wiadomo. :roll:
Ostatnio edytowano 02.11.2009 18:22 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.11.2009 18:06

Franz napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):aby było w nim światło i działała klimatyzacja, trzeba do otworu pod kontaktem włożyć plastikowy brelok od klucza

Praktyka częsta w wielu krajach. Ale wystarczy włożyć cokolwiek w ten otwór - od karty kredytowej (nie polecam) przez ubezpieczenie NFOZ po kwałek twardszej kartki, choćby z jakiegoś folderka.


Ponieważ pierwszy raz spałem na wakacjach w pokoju klimatyzowanym, nie wiedziałem, że brelok ma takie uniwersalne zastosowanie.

Teraz wiem, że można dziurkę na breloczek oszukać :wink: :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.11.2009 18:21

Lidia K napisał(a):Januszu, A tak z ciekawości zapytam, nie tęskniło Ci się wyspać w namiocie przez te wakacje :? My się tak przyzwyczailiśmy do spania w aucie, że tak naprawdę to bardzo mocno i długo wysypiamy się właśnie w aucie a nie na nowym miejscu w apartamencie.


Był to mój pierwszy wyjazd na wakacje z biurem podróży i muszę przyznać że taka przypadła mi do gustu, szczególnie podróż nie męcząca (samolot).
Jeśli chodzi o wyżywienie, to z w zasadzie wystarczyło by HB (czyli śniadania i obiado-kolacje)

Nie mniej gdyby trafiła się jakaś super oferta w hotelu ***** . to kto wie czy nie skusiłbym się na nią, aby zobaczyć różnicę miedzy hotelem ***

Jeśli chodzi o spanie w namiocie, to ja jeszcze dam radę :D ale żona się buntuje :twisted:

Lidia K napisał(a):Januszu,
co prawda mnie wyjazdy z biurem nie pociągają ale Twoja relacja jednak tak. Oczywiście przede wszystkim dzięki urokowi autora i opisu dwóch bardzo ciekawych wycieczek - fajnie zrelacjonowanych i obfotografowanych.


Dziękuję :hearts:
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 02.11.2009 18:44

Jeżeli chcesz trochę pobawić się w tzw. dobre warunki hotelowe, fajne morze, ciekawe jedzenie i niezbyt duże koszty, to polecam Egipt. Też do tej pory myślałem, że to głupawe i tandetą jadące miejsce, pierwszy raz byłem w tym roku, i raczej przekonałem się, ale w kontekście tego co wymieniłem na początku, jest OK. 5 gwiazdek można złapać, ale trzeba przetrzymać i jechać wg. promocji i last minute.

Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.11.2009 19:00

Grzegorz Ćwik napisał(a):Jeżeli chcesz trochę pobawić się w tzw. dobre warunki hotelowe, fajne morze, ciekawe jedzenie i niezbyt duże koszty, to polecam Egipt.


Pożyjemy , zobaczymy :wink: (ten Egipt, ale nie lipcu, sierpniu)
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 03.11.2009 14:08

Janusz Bajcer napisał(a):Wakacje w Turcji uważam za w pełni udane i warte wydanych pieniędzy, zobaczyłem nowy kraj, na pewno wart kolejnego pobytu (nawet ponownie w Kemer) lub w innym miejscu, bo sporo jest w tym kraju do zobaczenia.


Na dziś trudno dokładnie określić gdzie spędzę wakacje w 2010 roku.
A ja tam się nie dziwię, skąd te wątpliwości :D Mnie tam też Turcja "kupiła" :D I podobnie jak Ty - dobrze się z tym czuję :wink: :D

Bardzo sympatycznie leniuchowało się z Wami nad morzem, zbierało kamyczki, targowało z Turkami, oglądało balony nad Kapadocją i taplało w odmładzających wodach :D dziękuję za umilanie czasu :D

pozdrawiam serdecznie
:D :D :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.11.2009 18:34

Janusz Bajcer napisał(a):....Więc na razie jest 50 - 50 % czyli nic nie wiadomo. :roll:

Życzę Ci samych dobrych wyborów :wink:
Skoro kraj Cię "zaszczepił" pozytywnie to może tym razem poszukaj coś na pasie Bodrum - Marmaris - Fethiye, wtedy bliżej będzie do Miletu, Didymy, Priene czy Efezu.
Pozdrav :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turcja - Türkiye


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
WAKACJE 2009 - Turcja, Kemer, Pamukkale Kapadocja. - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone