Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ViP 2019 - czyli niezły Gulasz :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 07.01.2021 23:07

Elenka jak złoto :D
Rankiem było bosko, ale za głazami, w stronę Sv. Marko.
Mój nr 2 na Pagu :-D
Najlepszego Kasiu w Nowym Roku :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 09.01.2021 00:38

wojak10 napisał(a):Ja tu muszę częściej zaglądać w te chłodne dni, od pierwszego zdjęcia robi się przyjemnie :)

Zapraszam serdecznie :D :papa:

pomorzanka zachodnia
Na tym zdjęciu wygląda bardzo podobnie właśnie do Eleny.

Habanero
Elenka jak złoto

To ja już całkiem nie wiem gdzie byłam..
Co zatem robił tam ten wodopój - ujęcie słodkiej wody z napisem Sv. Marko?

Najlepszee jest to,że miejscowi nie znają nazw wszystkich tych plaż...nasza gospodyni była zdziwiona, gdy zapytałam, że w ogóle istnieje jakaś Elena :roll:

Na Twoim filmie, Konradzie, to miodzio, jednak słońce to podstawa, ale i tak widok na drugi brzeg i przejrzystość wody zachwyciły mnie - nawet przy zacienienu.
Gdyby woda jeszcze zechciała być wtedy cieplejsza...To była chyba najzimniejsza woda jakiej doświadczyłam w Cro.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 09.01.2021 01:23

Katerina napisał(a):To ja już całkiem nie wiem gdzie byłam..
Co zatem robił tam ten wodopój - ujęcie słodkiej wody z napisem Sv. Marko?


Źle się wyraziłem z tym kierunkiem :oops: Oczywiście, że byłaś w Sv. Marko , na plaży, która wg. wujka G. nosi nazwę Elena.
Kiedyś już o tym pisałem, że nazywam je w relacji tak jak Google, żeby nie było problemów z ich lokalizacją.
Plażowałaś w czerwonym (bliżej Sv. Mariji), a ja w niebieskim kółeczku :wink: Bliżej centrum Sv. Marko :lol:
Bez tytułu.png

Katerina napisał(a):Najlepszee jest to,że miejscowi nie znają nazw wszystkich tych plaż...nasza gospodyni była zdziwiona, gdy zapytałam, że w ogóle istnieje jakaś Elena :roll:


Wiele nazw się wzięło z google maps. Tak po Chorwacku, to byliśmy pod 11-tką, na plaży Sv. Marko :smo:
popisplaza.jpg
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 10.01.2021 03:06

Habanero
Plażowałaś w czerwonym (bliżej Sv. Mariji), a ja w niebieskim kółeczku

No, to teraz wszystko jasne :D
Naprawdę, porządna z Ciebie firma, Konradzie :) :boss:


Dokończenie poprzedniego odcinka bez tytułu

Mimo zapadającego zmroku i wielkiego zmęczenia ( jesteśmy na wysokich obrotach od 3-ej rano, kiedy to wstaliśmy na prom z Visu, po podróży, poszukiwaniach zakwaterowania i jednej plaży) wyciągam nas jeszcze na starówkę w Pagu - około 10 ciu minut spacerem od naszego lokum.
Chcę rzucić okiem na ścisłe zabytkowe centrum, ale przede wszystkim zjeść jakąś kolację.

Jest tuż przed godziną 19 - tą - byłam pewna, że o tej porze miasteczko będzie tętnić życiem i wszyscy ci, których nie widziałam za dnia, bo pewnie byli na plażach, będą używać uroków nocnego biesiadowania w restauracjach i barach.

Tymczasem...

IMG_20190928_184041.jpg


...na kei tylko lokalsi, a główny plac - Petra Kresimira IV - można powiedzieć, że prawie cały dla mnie.
Pobieżne spojrzenie na Muzeum Paškiej Čipki - oczywiście o tej porze już zamknięte.

IMG_20190928_185654.jpg

IMG_20190928_185340.jpg


Oraz na bardziej dostępną ekspozycję koronki - w jednej z bram, czy też raczej - w uchylonych drzwiach czyjegoś mieszkania...

IMG_20190926_200322.jpg


...i na witrynę salonu fryzjerskiego...

IMG_20190928_185910.jpg


Wszystkie uliczki odchodzące od placu wyglądają na wymarłe...

IMG_20190926_200044.jpg

IMG_20190926_200113.jpg

IMG_20190926_202135.jpg

IMG_20190926_201428.jpg


Prawie wymarłe, bo gdzieniegdzie pojawiają się autochtoni...

IMG_20190926_202247.jpg

IMG_20190926_200656.jpg


Lubię te zdjęcia z Konzumem i panią w czerni...

IMG_20190926_200757.jpg

IMG_20190926_200829.jpg

IMG_20190926_201232.jpg


Dochodzimy do miejsca, gdzie pordzewiała tabliczka mówi, że to ...

IMG_20190926_201716.jpg


Czy też widzicie, to co ja??? :o

IMG_20190926_201716 — kopia.jpg


Trochę spooky :la: :oczko_usmiech:

Wracamy na główny plac z romańsko - gotyckim kościołem Wniebowzięcia NMP z XV wieku.

IMG_20190926_200720.jpg

IMG_20190926_200416.jpg

IMG_20190926_200523.jpg


Działają cocktail bary, z jedzeniem gorzej...

IMG_20190926_200442.jpg


W tej restauracji zaproponowano nam jedynie zimne przekąski w postaci serów i pršuta, bo kuchnię mieli już zamkniętą.
Zrezygnowaliśmy, bo cena była absurdalna, obsługa zdejmowała nakrycia szykując się do zamknięcia - więc atmosfery nie było, a ponadto zrobiło się nagle bardzo zimno.

Cóż...miasteczko jest urocze, ale wolałabym takie pustki w senne, gorące popołudnie.
Wieczorem oczekiwałam tu więcej życia, zwłaszcza po kilku godzinach spędzonych wcześniej na zacienionych plażach i wyłącznie w towarzystwie owiec, do których ktoś strzelał.

Przypomniałam sobie, że przecież pod naszym apartmanem znajduje się konoba - może nam jeszcze coś zaserwują?

Szczękając zębami z zimna docieramy do miejscówki, z radością przyjmujemy fakt, że restauracja Barkarola nas nakarmi, zamawiamy dania i...w czasie, kiedy są one przygotowywane dopadamy naszego pokoju i walizek.
Wyciągam najcieplejsze ciuchy - spodnie, polary, szaliki :oczko_usmiech: ...i tak okutani schodzimy ponownie na dół - na kolację.

IMG_20190926_204947.jpg


Poza właścicielem i obsługą jesteśmy tu sami...

IMG_20190927_220004_2.jpg


...ale za to jedzenie mają proste, smaczne i niezbyt drogie.
I miło je się pod domem, gdzie od łóżka dzieli nas kilka schodów :D

IMG_20190926_205624.jpg


Niestety, z racji natężającego się chłodu i wiatru nie siedzimy długo przy winie.

Tak wyglądało moje przywitanie się z Pagiem - to pierwsze popołudnie i wieczór ( 26 ego września 2019) były trochę nostalgiczne.
Nawet o tym nie wiedząc mieliśmy przedsmak tego jak to może wyglądać w pandemii :wink:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 10.01.2021 08:46

Katerina napisał(a):Lubię te zdjęcia z Konzumem i panią w czerni... (...) Trochę spooky :la: :oczko_usmiech: (...)
Brakuje w tych zdjęciach dźwięku - zanikającego szybkiego tupotu, skrzypiących drzwi i... jakiegoś puchacza :wink:
Katerina napisał(a):I miło je się pod domem, gdzie od łóżka dzieli nas kilka schodów :D
Od chyba 3 lat jest to dla nas (oprócz pontonu "pod oknem") kryterium kategorii "A" przy wyborze kwatery 8)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 10.01.2021 09:24

My również zderzyliśmy się z tłumami w Pagu na Pagu :wink: , chocież byliśmy tam kalendarzowo znacznie później niż Wy. . .

DSC04071..jpg


DSC04075..jpg


DSC04077..jpg


Ta wyspa jednak ma w sobie coś magicznego :mrgreen:


Pozdrawiam
Piotr
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 10.01.2021 12:25

Kwaterkę :D mieliście bardzo blisko naszej (zaledwie 50 m).
Z tak pustym Pagiem nie mieliśmy, niestety, do czynienia :cry:
Niesamowite miasteczko. Na Twoich zdjęciach i Piotra, zrobionych za dnia, pięknie się prezentuje.
Plac Petra Kresimira IV, zawsze kojarzył mi się wielkim salonem, a uliczki od niego odchodzące i mieszkania
w kamienicach z korytarzami i pokojami. Drzwi od tych pokoi często były pootwierane, a my czuliśmy się jak goście,
zaproszeni do dobrych przyjaciół na domówkę :mrgreen:
Coś pięknego :oczko_usmiech: :papa:
Ostatnio edytowano 10.01.2021 17:46 przez Habanero, łącznie edytowano 1 raz
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 10.01.2021 13:29

Jak oglądam te zdjęcia Pagu to mam wrażenie, że identyczne zrobiliśmy (szczególnie z piotrf ;) ) Też tak samo pusto ...
Mnie Pag nie ujął za specjalnie ...

pozdrawiam, Michał
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 10.01.2021 14:13

Krótko skomentuję:zimno i pusto - po prostu koniec września :roll:
Gdzieś już to pisałam , że człowiek jest jakiś dziwny : jak za dużo ludzi jest źle , ale takie pustki to też niefajnie :?
Roksana.concept
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roksana.concept » 10.01.2021 17:32

Zrobiłaś też zdjęcie naszej kwatery ;)

A to widok z okna :)
Obrazek
Nasz najzimniejszy pobyt w Cro w maju 2019 :evil:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 10.01.2021 19:30

travel napisał(a):...ale takie pustki to też niefajnie :?


Ja lubię jak jest pusto. Ludzie w kadr nie włażą :lol: :!: :oczko_usmiech:

pozdrawiam, Michał
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 10.01.2021 21:22

majkik75 napisał(a):
travel napisał(a):...ale takie pustki to też niefajnie :?


Ja lubię jak jest pusto. Ludzie w kadr nie włażą :lol: :!: :oczko_usmiech:

pozdrawiam, Michał


I jedyny pozytyw takich pustek to brak ludzi w kadrze.
Ale jak zaczyna brakować ludzi to zamykają się knajpy otwarte w sezonie , tudzież inne przybytki i atrakcje związane z turystami a to już nie jest fajne :roll:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.01.2021 23:01

Takie pustki w Pagu widziałam tylko w środku upalnego dnia 8O

Wieczorem starówka wyglądała tak:

Obrazek
Obrazek

I to było w 2011 roku (w pierwszej połowie lipca). Podejrzewam, że z każdym kolejnym rokiem tłum gęstniał.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 10.01.2021 23:21

maslinka napisał(a):Takie pustki w Pagu widziałam tylko w środku upalnego dnia 8O

Wieczorem starówka wyglądała tak:

...


...Albo tak :oczko_usmiech:

Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 11.01.2021 13:08

boboo
Brakuje w tych zdjęciach dźwięku - zanikającego szybkiego tupotu, skrzypiących drzwi i... jakiegoś puchacza

:oczko_usmiech: Po południu, nad plażami miałam "Milczenie owiec", a wieczorem "Miasteczko Silent Pag" :)
Zobaczymy, co będzie dalej 8O


piotrf
My również zderzyliśmy się z tłumami w Pagu na Pagu :wink: , chocież byliśmy tam kalendarzowo znacznie później niż Wy. . .

I mamy podobne zdjęcia :D
Twoje...

DSC04071..jpg


...moje...

IMG_20190926_130218.jpg


:papa:


Habanero
Kwaterkę :D mieliście bardzo blisko naszej (zaledwie 50 m).


Tylko o jedną minutę spacerkiem :D Szukaliśmy w tamtej okolicy, ale większość miejscówek pod koniec września była już zamknięta na zimę.
A jedliście w Barkaroli?

Plac Petra Kresimira IV, zawsze kojarzył mi się wielkim salonem, a uliczki od niego odchodzące i mieszkania
w kamienicach z korytarzami i pokojami. Drzwi od tych pokoi często były pootwierane, a my czuliśmy się jak goście,
zaproszeni do dobrych przyjaciół na domówkę


Fajne skojarzenie :)
Gdybym miała pokusić się o podobne - to dla mnie Plac był wielką salą balową w zamku , po zakończonym balu, a odchodzące uliczki to zamkowe korytarze, w których słychać szepty nielicznych, nie mogących zasnąć gości :wink:


majkik75
Mnie Pag nie ujął za specjalnie ...

Ja na tamtym etapie jeszcze nie byłam pewna... :wink:


Roksana.concept
Zrobiłaś też zdjęcie naszej kwatery ;)

A to widok z okna


Zacna miejscówka z nie mniej zacnym widokiem 8)
Nie miałabym nic przeciwko, żeby pomieszkać w centrum starówki, ale małżonek zawsze upiera się przy widoku na morze.


travel
majkik75 napisał(a):

travel napisał(a):
...ale takie pustki to też niefajnie :?



Ja lubię jak jest pusto. Ludzie w kadr nie włażą :lol: :!: :oczko_usmiech:

pozdrawiam, Michał



I jedyny pozytyw takich pustek to brak ludzi w kadrze.
Ale jak zaczyna brakować ludzi to zamykają się knajpy otwarte w sezonie , tudzież inne przybytki i atrakcje związane z turystami a to już nie jest fajne


Wszystko się zgadza :D Chociaż czasem po sezonie można trafić na miejsca, których atmosfery nie odkryłoby się w szczycie sezonu i ludzi, którzy nie mieliby czasu z Tobą porozmawiać w tłumie innych klientów.
Ten mój krótki pobyt na Pagu miał zwieńczyć moje wakacje, odpuściliśmy sobie gotowanie w kwaterce przez te ostatnie dni, dlatego zdecydowaliśmy się na pokój, a nie apartament (chociaż malutki kącik kuchenny tam był) - dlatego też oczekiwałam większej oferty kulinarnej na wieczór :D Ale nie ma tego złego - konoba naszych gospodarzy bardzo przypadła nam do gustu i do końca już się tam stołowaliśmy.


maslinka
Takie pustki w Pagu widziałam tylko w środku upalnego dnia 8O

Tak, jak napisałam w odcinku - uwielbiam puste miasteczka w trakcie popołudniowej sjesty - wtedy najłatwiej osiągnąć fjakę :wink: Wieczorem lubię oko zawiesić nie tylko na zabytkach :lol:


Habanero
maslinka napisał(a):
Takie pustki w Pagu widziałam tylko w środku upalnego dnia 8O

Wieczorem starówka wyglądała tak:

...

...Albo tak


8O 8O
Zawsze, jak widzę tłumy świętujących Chorwatów po zwycięstwie piłkarskim, to zastanawiam się, czy aby na pewno jest ich w Cro tylko 4 miliony :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
ViP 2019 - czyli niezły Gulasz :) - strona 34
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone