Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pod wulkanem bez bujania – Teneryfa 2018

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007
Pod wulkanem bez bujania – Teneryfa 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 02.10.2018 19:37

Pod wulkanem bez bujania – Teneryfa 2018

U ubiegłym roku, również wrześniową porą, było bujanie przy wulkanie, a nawet przy kilku :) wulkanach. Tym razem wersja lądowa 8) (no i nie na Eoliech :) ), gdyż zbyt częste pływanie łódką to jednak :roll: nie dla mnie… Zresztą, w tym roku już pływaliśmy w czerwcu po Kanale Elbląskim i Żuławach, więc wystarczy :lol: .

Teneryfa była pomysłem Grześka (chociaż dawno temu też myślałam o tym kierunku :wink: ), uległam bez sprzeciwu :D . Termin oczywisty, gdyż właśnie na ubiegły tydzień mieliśmy zarezerwowaną :roll: resztkę tegorocznego urlopu.

Po krótkiej konsultacji telefonicznej, ekipa powiększyła się o zaprzyjaźnioną Parę Kapitańską, z którą od lat ponad trzydziestu spędziliśmy wspólnie niejedną wolną chwilę, w tym oczywiście ubiegłoroczne bujanie :) , a przykładowo w bieżącym roku razem degustowaliśmy śledzionę w Palermo :P.

Przelot Wrocław - Teneryfa (w obie strony, oczywiście) zarezerwowaliśmy pod koniec sierpnia, niewiele później zabukowaliśmy noclegi oraz bilety na Teleferico Teide.
Niestety, było już :? za późno na uzyskanie zezwolenia na wejście na szczyt… W momencie rezerwacji lotu, najbliższy dostępny termin permiso acceso al Pico del Teide przypadał na 8O 19 października.

Rezerwację auta odłożyliśmy na ostatni moment, gdyż na początku września Kapitan :evil: złamał sobie rękę i nie było pewności, czy Kapitaństwo nie zrezygnują z wyjazdu.
Gdyby taka niepomyślna :( sytuacja zaistniała, wybralibyśmy jakieś maleństwo... Na szczęście nie było takiej potrzeby, więc mogliśmy wziąć nieco większe :) . Tyle, że pierwotnie jakoś bezmyślnie :oops: (cóż, trzeba czytać opinie przed decyzją :oczko_usmiech: ) zdecydowaliśmy się na wypożyczalnię Goldcar. W porę dotarło do nas, jaką popełniliśmy głupotę, na szczęście udało się to odwołać bez straty kasy i na trzy dni przed wylotem zmieniliśmy na teoretycznie droższy Cicar :roll: .
Zostało już tylko czekanie na dzień wylotu :hut: .

172vxv.jpg


SPIS TREŚCI:

San Marcos : str. 2 - 3 , 8, 11, 16, 21

Garachico : str. 3 - 6 oraz str. 27 - 28

Punta Teno : str. 6 - 8

Icod de los Vinos: str. 9 - 11

Trasa San Marcos - El Palmar - Mirador de Altos de Baracán - Mirador de Cruz de Hilda - Masca : str. 12 - 13

Masca: str. 13 -14

Trasa Masca - Mirador de Cherfe - Los Gigantes: str. 14

Los Gigantes: str. 15

El Puertito: str. 15 - 16

Playa de Pelada: str. 16

Charco del Viento: str. 16 -17

Bodega Monje w El Sauzal: str. 17 - 18

Punta del Hidalgo, plaża Los Troches: str. 18 - 19

Bajamar: str. 19 - 20

Mirador de Humboldt i Mirador La Resbala : str. 20

La Orotava: str. 20 - 21

Trasa dojazdowa pod Teide (Puerto de Erjos, Mirador Las Narices del Teide, Mirador Boca de Tauce , Roques de García, Cañada Blanca ): str. 22 - 23

Teide (La Rambleta, Mirador Pico Viejo, Mirador de La Fortaleza): str. 23 - 25

Dojazd z Teide do La Laguny (Mirador El Alto de Guamaso, Mirador La Tarta, La Esperanza ): str. 26

La Laguna: str. 26 - 27

Tacoronte: 27

Góry Anaga (Cruz del Carmen, Sendero de Sentidos, Mirador de Jardina, Chinamada, Mirador del Roque Los Pinos ): str. 29 - 30

Północne wybrzeże (Mirador de Amogoje, Playa de Almáciga, Benijo, Taganana) : str. 30 - 31

Góry Anaga (przejazd z Taganany do San Andrés ) : str. 32

Playa de las Teresitas: str. 32

Arenas del Mar, El Médano, Montaña Pelada : str. 32 - 34
Ostatnio edytowano 28.03.2019 18:07 przez dangol, łącznie edytowano 74 razy
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.10.2018 19:50

Pierwsza :D

Bardzo chętnie poczytam o Teneryfie 8)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.10.2018 20:32

Też z przyjemnością poczytam, bo sama szukałam lotu (chciałam się powygrzewać jeszcze), no ale nie znalazłam, a raczej cenowo nie spełniły moich oczekiwań.... Jeśli można wiedzieć to jaką trafiłaś cenę na 4-5 przed lotem (po 20.08 przestałam obserwować...)?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 02.10.2018 20:36

Czytam i oglądam. :D :papa:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 02.10.2018 20:39

Witam :D
To ja też poczytam :wink:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 02.10.2018 21:16

piekara114 napisał(a):Jeśli można wiedzieć to jaką trafiłaś cenę na 4-5 przed lotem (po 20.08 przestałam obserwować...)?

A mnie interesują ceny za autko :hut: .

Danusiu, oczywiście będę śledzić z przyjemnością :D .
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 02.10.2018 22:00

Jestem w pierwszym rzędzie, ze swoją relacją coś się zebrać nie mogę więc z miłą chęcią powspominam swoje tegoroczne wakacje i Teneryfę Waszymi oczami :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.10.2018 22:39

marze_na napisał(a):
piekara114 napisał(a):Jeśli można wiedzieć to jaką trafiłaś cenę na 4-5 przed lotem (po 20.08 przestałam obserwować...)?
A mnie interesują ceny za autko :hut: .
Samochód znam, tak mniej więcej... ok. 100 eur za tydzień z full ubezpieczeniem... Tanie loty są z Berlina (ostatnio nawet za 250 zł RT), ale trochę daleko i mi się nie kalkuluje... Tobie Marzena z Wrocławia można się pokusić....
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 02.10.2018 23:18

Witam cieplutko wszystkich spragnionych ogrzania się 8) na Teneryfie.

piekara114 napisał(a): Jeśli można wiedzieć to jaką trafiłaś cenę na 4-5 przed lotem (po 20.08 przestałam obserwować...)?


Beatko, kilka dni przed lotem to rezerwowaliśmy auto, a bilety na samolot nabyliśmy właśnie :roll: 20 sierpnia.
Spóźniliśmy się :mrgreen: , bo dwa dni wcześniej wyszłoby o jakieś 200 zł taniej od głowy… Niestety, nawet jak się obserwuje (nasze podglądanie trwało mniej więcej tydzień), to :? trudno przewidzieć, w którym momencie cena jest najlepsza.
Nam wyszło w obie strony po 732,70 zł za osobę (no ale wylot z Wrocławia :) ), oczywiście w najtańszej opcji tylko z bagażem podręcznym (ten większy poza kabiną).
Cena potem raczej :roll: rosła, w każdym bądź razie kilka dni przez wylotem wychodziło od osoby tyle, co za dwie w momencie, gdy my lot kupowaliśmy.
W tym czasie, gdy rezerwowaliśmy nasz termin, przez krótki moment dobra cena była na loty o tydzień później (niewiele ponad 300 zł od głowy w obie strony), ale akurat nie mogliśmy :( zmienić daty naszego urlopu.

marze_na napisał(a): A mnie interesują ceny za autko

Marzena, o tym będzie w kolejnym odcinku. Teraz krótko o tym, z czego zrezygnowaliśmy, czyli o rezerwacji w Goldcar przez stronę Ryanaira.
Wyglądało obiecująco :wink: , Opel Astra na tydzień z ubezpieczeniem 312,83 zł. Po podzieleniu na dwie pary, teoretycznie :mrgreen: taniocha. Tyle, że w praktyce wyszłoby znacznie więcej, dowodem na to są :x przykre doświadczenia tych, których Goldcar nieźle naciągnął - opinie w necie świadczą, że jest to regułą, a nie wyjątkiem. Już na samym wstępie okazuje się, że opłacone podczas rezerwacji ubezpieczenie nie jest ubezpieczeniem auta, lecz 8O ubezpieczeniem kaucji ( w przypadku Astry zawrotna kwota 1400 euro). Nie wydadzą auta, jeśli nie wykupi się u nich „właściwej” polisy , cena której przewyższa sumę uiszczoną przy rezerwacji. Na dodatek jest to ubezpieczenie :mrgreen: z udziałem własnym, nie obejmujące wielu przypadków (chociażby opon, szyby …), w rezultacie z kaucji zatrzymują spore kwoty chociażby za rysy, których ponoć nie było :oczko_usmiech: . Auto trzeba oddać z pełnym bakiem, przestrzegają tego do przesady - za dolanie brakującego jednego litra potrącają sobie z blokady na karcie nie tylko jego cenę, ale także bajońską opłatę serwisową za czynność tankowania. W necie jest sporo przykładów potrąceń z kaucji za coś, czego nie było (np. manatów z miejsca, do którego się nie pojechało – tylko jak to udowodnić?).
Nawet jeśli część złych opinii jest trochę przesadzona, to i tak lepiej się nie pakować w takie nieprzewidywalne numery. Na szczęście :idea: w porę poszliśmy po rozum do głowy i zdążyliśmy się wycofać w takim momencie, żeby otrzymać pełny zwrot opłaty poniesionej przy rezerwacji (jeszcze chwila, a sporo by nam potrącili) i wybrać wypożyczalnię teoretycznie droższą (w Cicarze najmniejsze autko za tydzień wychodziło 98 euro) , ale bez kaucji i opłat nie wiadomo za co.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 03.10.2018 07:42

Jeśli chodzi o autko to też na szczęście nie zdecydowałam się skorzystać przez Rayana.
My wypożyczaliśmy w Orcar. Zero problemów, dodatkowy kierowca i dwa foteliki w cenie. 208 euro za 2 tygodnie :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.10.2018 09:01

O Goldcarze także wiele złych opinii czytałam... Ja na razie stawiam na lokalne wypożyczalnie, zwłaszcza, że te małe nie robią blokad na kk, a to że auta są gorsze i starsze niż np. w sixt czy właśnie goldcar to trudno....

A co do lotów: ja termin miałam otwarty, ale chciałam kupić bilety w cenie ok. 400 zł z Krk - ale jakoś nie chciały dojść do tego poziomu, a teraz to za późno....
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 03.10.2018 09:30

piekara114 napisał(a):O Goldcarze także wiele złych opinii czytałam... Ja na razie stawiam na lokalne wypożyczalnie, zwłaszcza, że te małe nie robią blokad na kk, a to że auta są gorsze i starsze niż np. w sixt czy właśnie goldcar to trudno....

A co do lotów: ja termin miałam otwarty, ale chciałam kupić bilety w cenie ok. 400 zł z Krk - ale jakoś nie chciały dojść do tego poziomu, a teraz to za późno....


Mało tego, że blokady nie robili to jeszcze zwrot wyglądał tak, że auto odstawiliśmy na parking a kluczyki do skrzyneczki na lotnisku :lol:
A jeśli chodzi o bilety to chyba ciężko o taką cenę, chyba, że z Berlina ale to już jak dla mnie robi się skórka za wyprawkę :mrgreen:
My płaciliśmy równo po 600 za sztukę z Wrocławia.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 03.10.2018 09:35

Beata W. napisał(a): 208 euro za 2 tygodnie


My za wypożyczenie zapłaciliśmy 111 euro za tydzień.

Beata W. napisał(a): ze swoją relacją coś się zebrać nie mogę więc z miłą chęcią powspominam swoje tegoroczne wakacje i Teneryfę Waszymi oczami


Najwyższa pora, abyś i Ty zabrała się za relację :!:
Bardzo lubię, gdy równolegle :) toczy się ich kilka z tego samego regionu, bo wówczas można poczuć, jaką różnorodność oferuje i jak wiele jest tam to zobaczenia. No i każdy przecież ma własne :D spojrzenie, nawet jeśli zwiedza te same miejsca w tym samym czasie, co ktoś inny. Beatko, proszę więc o :idea: szybką mobilizację!

piekara114 napisał(a): stawiam na lokalne wypożyczalnie, zwłaszcza, że te małe nie robią blokad na kk, a to że auta są gorsze i starsze niż np. w sixt czy właśnie goldcar to trudno


Niekoniecznie gorsze i starsze, my dostaliśmy auto jeszcze pachnące nowością 8) , z przebiegiem nieco powyżej 28 tys. km (wszystko wskazywało na to, że Cicar podał przebieg prawdziwy :) ).
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 03.10.2018 09:47

dangol napisał(a):
Najwyższa pora, abyś i Ty zabrała się za relację :!:
Bardzo lubię, gdy równolegle :) toczy się ich kilka z tego samego regionu, bo wówczas można poczuć, jaką różnorodność oferuje i jak wiele jest tam to zobaczenia. No i każdy przecież ma własne :D spojrzenie, nawet jeśli zwiedza te same miejsca w tym samym czasie, co ktoś inny. Beatko, proszę więc o :idea: szybką mobilizację!

Zdradzę Ci w tajemnicy, że szanse są bo wczoraj przygotowałam ostatnią partię zdjęć z Ejlatu więc potem będzie Teneryfa :oczko_usmiech:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 03.10.2018 09:51

Beata W. napisał(a): szanse są bo wczoraj przygotowałam ostatnią partię zdjęć z Ejlatu więc potem będzie Teneryfa :oczko_usmiech:

:D 8) :D
Następna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pod wulkanem bez bujania – Teneryfa 2018
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone