Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pod wulkanem bez bujania – Teneryfa 2018

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.10.2018 09:23

Na szczęście Włochy wytoczyły proces R. w sprawie opłaty za kabinówkę jako przykład nieuczciwej konkurencji, więc może coś zmienią... Ale wczoraj czytałam, że Wizz też powraca do starej koncepcji mniejszych torba na pokład..... Jak to w kilku miejscach czytałam, era mega taniego latania za nami....

Ja czekam na Twoją letnią Teneryfę - wprawdzie w sezonie się tam nie wybieram (bo my oczywiście autem), ale z przyjemnością poczytam.... Letniej relacji na forum jeszcze nie ma....
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 11.10.2018 09:34

No dobra nie chcesz mówić to nie :smo:
No jest trochę zamieszania z tymi liniami. Sama nie wiem czy ostatecznie na ferie się na coś skuszę.
Ja też wychodziłam z tego założenia, że główne wakacje tylko autem, aż życie zmodyfikowało moje poglądy w tym roku.
Dobrze, że Danusia pisze tą jesienną bo też chyba nie było.
A u mnie jakiś totalny brak czasu. Teraz mam jeszcze urodziny młodszej córy, potem planujemy jeszcze jakiś wypad na listopadowy weekend do południowych sąsiadów i może w końcu uda mi się wziąć za pisanie :oops:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8658
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 11.10.2018 09:45

Beata W. napisał(a):No dobra nie chcesz mówić to nie :smo:

Jak 24.10 to z Krakowa można polecieć na Maltę :oczko_usmiech: .
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 11.10.2018 09:48

marze_na napisał(a):
Beata W. napisał(a):No dobra nie chcesz mówić to nie :smo:

Jak 24.10 to z Krakowa można polecieć na Maltę :oczko_usmiech: .


Możesz mieć rację bo na Majorkę już chyba nie ma lotów z Krakowa :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.10.2018 09:53

Ja mam jeszcze w zasięgu Katowice, Rzeszów i Ostrawę :)
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 11.10.2018 10:03

piekara114 napisał(a):Ja mam jeszcze w zasięgu Katowice, Rzeszów i Ostrawę :)


Akurat Rayan ma chyba słabe loty zarówno z Katowic jak i Rzeszowa, no chyba, że Ateny :wink:
Ale chyba jednak Cię nie rozszyfrujemy :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.10.2018 10:05

Opcji jest dużo, zwłaszcza jak się pokombinuje z przesiadkami i połączy z odwiedzinami Siostry w Luxemburgu czy znajomych.... :papa:

Ale nie róbmy już tu Danusi bałaganu, bo nas pogodni...a i tak ja już zdjęć nie widzę....
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12738
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 11.10.2018 10:23

Jaki bałagan, Beatko? Wszelkie wstawki zawsze mile widziane :D , a niektórzy to nawet celowo utworzyli trio :wink: , żeby wstawek było więcej :lol:

Beata W. napisał(a): Ale chyba jednak Cię nie rozszyfrujemy :mrgreen:

Na szczęście 24 X coraz bliżej, więc wkrótce się wyjaśni :).

Beata W. napisał(a): Dobrze, że Danusia pisze tą jesienną bo też chyba nie było.

Były co najmniej dwie październikowe, z których sporo zaczerpnęłam przy planowaniu naszego wyjazdu, bo wciąż są tam widoczne (na dodatek bardzo ładne) fotki 8)
Autorzy tych relacji to Mikeee i bernidi, obaj niestety :roll: zniknęli z cropli. Szkoda... Mam nadzieję, że :idea: jednak wrócą i podzielą się z nami wspomnieniami z kolejnych wypadów.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 11.10.2018 11:08

Zaglądam chociaż zdjęć nie widzę na żadnym nośniku ani na telefonie z androidem ani na komputerze z xp, w żadnej przeglądarce ani na komputerze z windowsem 7. :(

dangol napisał(a):Agnieszko, na Kanarkach jest fajnie 8) , ale… i tak wolę Grecję :hearts: .

To jest poprawna odpowiedź. Uroki Grecji każdy docenia pewnie inne ale my najbardziej cenimy możliwości biwakowania w aucie na dziko na dzikich, pustych plażach, mnóstwo słońca i ciepłe morze we wrześniu.

Zawdzięczam Ci odkrycie "podwodnego raju". Jestem oczarowana i nie przypuszczałam, że tak mnie woda wciągnie. Bo to co widziałam to zaledwie przybrzeżny mikro świat. Pokazałaś wspaniałą maskę i szybko zimą ją kupiliśmy ale w maju na Krecie nie znalazł się odpowiedni spokojny, długi dzień na popływanie z maską. Teraz na wrześniowym greckim 3E nie wchodziłam do wody bez maski i godzinami przebywałam z rybkami. :D :D :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.10.2018 12:27

Lidia K napisał(a):Zawdzięczam Ci odkrycie "podwodnego raju". Jestem oczarowana i nie przypuszczałam, że tak mnie woda wciągnie. Bo to co widziałam to zaledwie przybrzeżny mikro świat. Pokazałaś wspaniałą maskę i szybko zimą ją kupiliśmy ale w maju na Krecie nie znalazł się odpowiedni spokojny, długi dzień na popływanie z maską. Teraz na wrześniowym greckim 3E nie wchodziłam do wody bez maski i godzinami przebywałam z rybkami. :D :D :D
:D :D To super! My uwielbiamy snurkowanie, dlatego zawsze szukamy plaży ze skałkami, bo choć jakieś roślinki i ukwiały będą.... A jakieś zdjęcia podwodne się pojawią w relacji 3E?
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12738
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 11.10.2018 12:35

Małgosiu, świetnie że maska się przydała :D . Ja mojej w tym roku nie użyłam :( , chociaż poleciała z nami na Tene. W zasadzie tylko w jednym miejscu mogłam ją ubrać, bo w innych albo rybek było mało, albo fala za duża.

Lidia K napisał(a):Zaglądam chociaż zdjęć nie widzę na żadnym nośniku ani na telefonie z androidem ani na komputerze z xp, w żadnej przeglądarce ani na komputerze z windowsem 7. :


Zastanawiam się, czy :roll: nie zmienić serwera zdjęciowego, bo problem pewnie zaczyna się na jego szczeblu, skoro fotki w innych relacjach są widoczne. Jaki jednak wybrać, skoro coraz więcej z nich przestaje być bezpłatnymi, żeby nie zdjęcia nie zniknęły w najbliższym czasie ???
No bo również dla mnie jest to :? uciążliwe, skoro korzystam głównie z firefoxa... Wydawało mi się wczoraj, że na windows 7 jest wszystko OK, ale widocznie wchodziłam nie przez firefox (bo dziś zdjęć nie widzę :( ), lecz explorera (są widoczne na 7 i 10).
Na obu Windowsach (XP już nie mam) zdjęcia widzę tylko przez explorera (nie wyświetlają się ani w Chrome, ani w Edge), którego w praktyce w zasadzie nie używam... Wciąż widzę też na windowsowych telefonach (oboje nie mamy smatrfonów z androidem).
Zrobiłam czyszczenie cache w firefoxie, tak jak sugerował admin (link podany przez Marzenę), ale nic to nie dało :x .
Macie pomysł, co mam zrobić?
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12738
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 11.10.2018 18:49

Najpierw :? wyleciały w kosmos fotki z moich relacji, gdy przestał być bezpłatny imageshack, a potem fmix. Zdjęcia na szczęście mamy na domowym dysku-archiwum :) , ale :roll: skąd wziąć tyle czasu, żeby na nowo powklejać je do relacji?

Fotki (też te stare :) ), które mam na tinypic, wciąż tam są :D , tyle że jeśli są wklejone do croplowej relacji, to :?: można je zobaczyć przez Internet Explorera, ale przez firefoxa – już nie :( . Dlaczego tak się dzieje, nie mam zielonego pojęcia, no i raczej sama tego nie dojdę :mrgreen: .

Marzena napisała u siebie:
marze_na napisał(a): Naszym żużlowymfotkom, gdzie siedzą wszystkie zdjęcia brakowało jakiegoś aktualnego certyfikatu, który przerabiałby http na https. Tutaj na forum nie trzeba było nic grzebać i poprawiać.


Być może, jeśli na tinypic też kiedyś dodadzą taki certyfikat (o ile :roll: w tym tkwi problem), to fotki będzie widać. Tylko :x kiedy to nastąpi…
Żeby więc nie błąkać się między firefoxem a explorerem, dotychczasowe zdjęcia teneryfiańskiej relacji przerzuciłam na serwer naszego forum :) i tak będę je zamieszczać w kolejnych odcinkach (nie mam bowiem planów, aby wklejać je jeszcze gdzieś indziej).
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8658
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 11.10.2018 19:03

dangol napisał(a):
Marzena napisała u siebie:
marze_na napisał(a): Naszym żużlowymfotkom, gdzie siedzą wszystkie zdjęcia brakowało jakiegoś aktualnego certyfikatu, który przerabiałby http na https. Tutaj na forum nie trzeba było nic grzebać i poprawiać.


Być może, jeśli na tinypic też kiedyś dodadzą taki certyfikat (o ile :roll: w tym tkwi problem), to fotki będzie widać. Tylko :x kiedy to nastąpi…

Właśnie na tym polegał problem. A że serwer jest nasz własny, więc mąż szybko sobie z tym poradził.



dangol napisał(a): Żeby więc nie błąkać się między firefoxem a explorerem, dotychczasowe zdjęcia teneryfiańskiej relacji przerzuciłam na serwer naszego forum :) i tak będę je zamieszczać w kolejnych odcinkach (nie mam bowiem planów, aby wklejać je jeszcze gdzieś indziej).

Bardzo się cieszę, że będzie co oglądać 8) .



dangol napisał(a): Wszelkie wstawki zawsze mile widziane :D , a niektórzy to nawet celowo utworzyli trio :wink: , żeby wstawek było więcej :lol:

:lol:



dangol napisał(a):Mikeee i bernidi, obaj niestety :roll: zniknęli z cropli

Wielka szkoda :( . Swoimi relacjami dużo wnosili na forum.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12738
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 11.10.2018 20:32

Znajdujący się nad brzegiem oceanu (przy Calle Tomé Cano) Castillo de San Miguel obejrzeliśmy tylko z zewnątrz. Ponoć można wejść na dach (stanowiący platformę widokową) bodajże od godziny 10-tej za opłatą 2 euro, ale nie sprawdzałam, czy to prawda. Generalnie na tym urlopie wnętrz nie zwiedzaliśmy (był jeden :) wyjątek, ale nie dotyczył zabytków).

8-2dtqg6e.jpg


9-2cptap3.jpg


Mały fort św. Michała został zbudowany w latach 1575-1587 na zlecenie Filipa II Habsburga, aby chronić Garachico przez piratami. Jakimś cudem :o lawa spływająca na miasto w 1706 r. nie zniszczyła zamku.
Odrestaurowano go w 1959 r., a w 1967 r. od przodu powstał mały ogródek otoczony grubymi łańcuchami.

10-2vdshus.jpg


11-IMG_0359.JPG


12-P9250097.JPG


Nad wejściem do castillo umieszczono herby cesarza Karola V Habsburga (jako król Hiszpanii zwany był Karolem I) i jego syna Filipa II.

13-IMG_0360.JPG
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.10.2018 22:15

Super. Są zdjęcia :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pod wulkanem bez bujania – Teneryfa 2018 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone