Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasze małe biuro podróży- Środkowa Dalmacja

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 09.01.2021 17:58

Kapitańska Baba napisał(a):Zapłaciliście ten mandat??? Kto go wystawił???


No, zapłaciliśmy. :D Nie zwróciłam uwagi kto go wystawił :? .

megidh napisał(a):W Częstochowie przy marketach typu Lidl czy Aldi też są informacje o darmowym parkingu (przez 60 minut) dla klientów marketu. Ale żeby ten parking faktycznie był darmowy trzeba spełnić jeden warunek. Mianowicie należy wydrukować darmowy bilet parkingowy w parkometrze ustawionym niedaleko wejścia do marketu i ten bilet umieścić pod szybą samochodu. Na bilecie widoczne są data i godzina wydruku, stąd wiadomo, do której godziny możemy parkować darmowo.


Następnym razem chyba musimy pytać obsługi sklepu jak działa parking. W Lidlu dzień wcześniej też nie było wyraźnej informacji jak postępować (albo była zakamuflowana :mrgreen: ), na pewno różniło się to od polskich Lidlów.

megidh napisał(a):Jak my byliśmy w Omišu w 2014 roku, to ten cypelek nie był taki "spacerowy". Nie było tam takiej promenady lecz leżały wielkie kamienie, po których strach było chodzić.


Kapitańska Baba napisał(a):Ta plaża...w takim tłumie nie wytrzymałabym chyba 10 sekund 8O 8O

Za to cypelek - pierwsza klasa, długi, pusty, podoba mi się :D


To jestem zdziwiona, że dopiero niedawno zrobiono możliwość dojścia na sam koniec cypelka 8O . Plaża miejska w Omisu przede wszystkim ma bardzo brzydki piasek, ale widoki z niej odwracają uwagę :wink: .


Katerina napisał(a):Hej Kamilo :papa:
Podczytuję i oglądam, wiele tu pięknych zdjęć, ale nie zawsze miałam ostatnio możliwość skomentowania.

Wspaniała ta Wasza rodzinna świąteczna fota - wszystkiego dobrego dla Was w Nowym Roku.


Witaj Kasiu, wszystkiego najlepszego! Dzięki, fota to dzieło mojej siostry :D .

Katerina napisał(a):My raz zarobiliśmy mandat w Szybeniku - wprawdzie nie pod żadnym supermarketem, ale w miejscu w ogóle nie opisanym jako płatne, poza tym żadne z parkujących tam aut nie miało żadnego bileciku za szybą. Pamiętam, że mandat opiewał na ponad 200kn.Spytałam faceta na pobliskiej stacji benzynowej o co kaman, ale nie potrafił nic powiedzieć ew tej kwestii.


Ciężko mi się pogodzić z takim traktowaniem turystów. Tam, przed sklepem było dokładnie tak samo.
Katerina napisał(a):W ostatnie wakacje miałam plan odwiedzenia Św. Jurka i Skywalk właśnie. Chciałam to zrobić w drodze powrotnej do Polski, ale splot różnych okoliczności sprawił, że musieliśmy zrezygnować.Jednym z czynników, który wpłynął na naszą decyzję było to, że tego dnia nastąpiło załamanie pogodowe po wielkim sztormie. Bardzo żałuję.Do nadrobienia.


Czyli Skywalk przed nami :wink: .
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 16.01.2021 19:12

DZIEŃ 8 - 7.07.2020

Bora szaleje od rana a może nawet od nocy. Właściwie tutaj wcale nie było tak tragicznie jak na przykład na północy. A my opuszczamy na chwilę ląd inspirowani opowieściami o pięknym i uwielbianym Supetarze na wyspie Brač :) . Na wyspę będziemy płynąć promem ze Splitu, w którym parkujemy na ulicy Viškiej, niedaleko plaży Bačvice. Do przystani promowej trzeba będzie się trochę przespacerować, ale na razie dość już mamy niegodziwych płatnych parkingów :wink: .
Bačvice w ponurej scenerii.

h (2).jpg

h (3).jpg

h (4).jpg


Trafiamy na tory kolejowe .

h (6).jpg


Kupujemy bilety w dwie strony i idziemy w stronę promów, których wielkość wprawia nasze dzieci w konsternację 8O 8) . No tak, nie płynęliśmy jeszcze promem, który transportuje też samochody.

h (7).jpg


Podróżujemy pod pokładem, bo aura jest dość złowroga.

h (8).jpg


W Supetarze jest nadal ponuro i wietrznie lecz dość ciepło. Miasteczko od razu wywiera na nas jak najlepsze wrażenie :hearts: . Dzieci, na ogół niechętne do długich spacerów w upale,teraz wytrwale spacerują.

h (12).jpg


Szybko trafiamy na Rivę i skwer przed kościołem św. Piotra.

h (13).jpg

h (14).jpg

h (16).jpg

h (19).jpg

h (20).jpg

h (41).JPG

h (21).jpg

h (17).jpg

h (44).JPG

h (45).JPG


Zachwycają nas uliczki, co było do przewidzenia :D .

h (18).jpg

h (23).jpg

h (24).jpg

h (26).jpg

h (27).jpg

h (28).jpg


Na deptaku bardzo pusto.

h (49).JPG

h (50).JPG

h (51).JPG

h (36).jpg

h (38).jpg

h (47).JPG


Morze nadal szaleje.

h (43).JPG

h (29).jpg

h (31).jpg

h (34).jpg

h (35).jpg

h (53).JPG

h (54).JPG

h (55).JPG


Tak dobrze nam się idzie, że w końcu docieramy do półwyspu z cmentarzem i Mauzoleum rodziny Petrinovic.

h (59).JPG

h (60).JPG

h (61).JPG

h (58).JPG

h (64).JPG

h (75).JPG


Z pięknym lecz zamglonym widokiem na morze i stały ląd :) .

h (65).JPG

h (73).JPG

h (83).JPG

h (85).JPG
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18309
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 16.01.2021 19:42

Być może nie była to wymarzona aura do spacerów , ale za to o tłoku w uliczkach nie mogło być mowy .
Dobrze że pogoda nie zaburzyła Waszego odbioru Supetaru 8)


Pozdrawiam
Piotr
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 18.01.2021 15:05

Supetar na pewno zyskuje przy słonecznej pogodzie i bezchmurnym niebie - ładnie wtedy wybija się biel brackiego kamienia na nabrzeżu. Ale i tak warto było odwiedzić to miasteczko, no i przeprawa promem - atrakcja sama w sobie. Dobrze, że udało Ci się zobaczyć cmentarz i słynne mauzoleum :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.01.2021 10:50

Aż mi się oczy same śmieja z rana jak sobie popatrzyłam na Supetar :hearts:
Lubię to miasto i to właśnie w takiej pogodzie - jak wieje, jest szaro. Ono daje szansę na w miarę przyzwoite przetrwanie pochmurnego i wietrznego dnia.
W tym roku również staliśmy w nim chwilę w niepogodzie i było super :smo:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 19.01.2021 19:04

Wreszcie nadrobiłam. Fajne te Wasze wakacje, takie podobne do naszych :lol:

Chyba się cieszę, że byłam na sv. Jure z buta, bo jadąc autem to bym się chyba skichała ze strachu 8O (dziwne, ale tak mam)

Mam podobne podejście do mięsa- mogłabym jeść je właściwie tylko w postaci zmielonej, te "dziwne i trudne do pogryzienia kawałki" są przerażające :P Ale mięso w burku akurat zawsze jest spoko :)
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 19.01.2021 20:52

piotrf napisał(a):Być może nie była to wymarzona aura do spacerów , ale za to o tłoku w uliczkach nie mogło być mowy .
Dobrze że pogoda nie zaburzyła Waszego odbioru Supetaru 8)


Pozdrawiam
Piotr


Mam wrażenie, że pogoda wręcz pomogła. Nie przeszlibyśmy tyle w upale :wink: .Albo przeszlibyśmy, ale w gorszej atmosferze :mrgreen: .

Katerina napisał(a):Supetar na pewno zyskuje przy słonecznej pogodzie i bezchmurnym niebie - ładnie wtedy wybija się biel brackiego kamienia na nabrzeżu. Ale i tak warto było odwiedzić to miasteczko, no i przeprawa promem - atrakcja sama w sobie. Dobrze, że udało Ci się zobaczyć cmentarz i słynne mauzoleum :papa:


Przy słonecznej pogodzie zdjęcia byłyby lepsze i może plażowanie jakieś :roll: 8) . A przeprawa promem była dobrym przygotowaniem na przyszłość.

Kapitańska Baba napisał(a):Aż mi się oczy same śmieja z rana jak sobie popatrzyłam na Supetar :hearts:
Lubię to miasto i to właśnie w takiej pogodzie - jak wieje, jest szaro. Ono daje szansę na w miarę przyzwoite przetrwanie pochmurnego i wietrznego dnia.
W tym roku również staliśmy w nim chwilę w niepogodzie i było super :smo:

Cieszę się, że nawet szarymi zdjęciami sprawiłam Ci radość :) .

ruzica napisał(a):Wreszcie nadrobiłam. Fajne te Wasze wakacje, takie podobne do naszych :lol:

Chyba się cieszę, że byłam na sv. Jure z buta, bo jadąc autem to bym się chyba skichała ze strachu 8O (dziwne, ale tak mam)

Mam podobne podejście do mięsa- mogłabym jeść je właściwie tylko w postaci zmielonej, te "dziwne i trudne do pogryzienia kawałki" są przerażające :P Ale mięso w burku akurat zawsze jest spoko :)


Oj, tak Wasze wakacje też były fajne :D ! A mam do opisania jeszcze jedną taką samą atrakcję :wink: . A burki wszystkie są spoko :wink: .
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4689
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 23.01.2021 20:21

pomorzanka zachodnia napisał(a):Obrazek

Przypomniało mi się, że też pokazywałam to drzewo w swojej relacji. To jest albicja jedwabista.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14796
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 23.01.2021 20:25

megidh napisał(a):To jest albicja jedwabista.

Albo mimoza :) Perska mimoza.
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 30.01.2021 17:03

maslinka napisał(a):
megidh napisał(a):To jest albicja jedwabista.

Albo mimoza :) Perska mimoza.


Dzięki, dobrze mi się wydawało, że to mimoza. Albicja- to z kolei bardzo ładna nazwa :D .
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 30.01.2021 20:27

DZIEŃ 8 - 7.07.2020 c.d.

Wracamy w kierunku centrum, tęsknym wzrokiem spoglądając na zamknięte miejskie toalety :? . Sezon ledwie zaczyna raczkować, nie wszystko działa, można powiedzieć, że pewnie mniej niż połowa.

h (87).JPG

h (90).JPG


Wiele budek z pamiątkami jest zamkniętych. Dopiero bliżej kościoła są otwarte stoiska.

h (91).JPG


Tam kupujemy uroczy i niekłopotliwy kwiatek z kamienia. Przynajmniej on mi nie zwiędnie :oczko_usmiech: .
Z powodu nie znalezienia WC obiad będzie nawet jak na nas bardzo wczesny. Dopiero minęła dwunasta, ale Riva na Rivie jest już otwarta. Zamówienie podano nam niepokojąco szybko, ale było w porządku i równie szybko zniknęło :) .

h (92).JPG

h (101).jpg

h (100).jpg


Po obiedzie fotografujemy kościół niemal z każdej perspektywy.

h (109).jpg

h (93).JPG

h (94).JPG

h (97).JPG

h (98).JPG

h (107).jpg

h (110).jpg

h (111).JPG


A ponieważ kamienne uliczki dalej kuszą, odłączam się jeszcze na chwilę od rodziny.

h (112).JPG

h (113).JPG

h (117).JPG

h (118).JPG

h (119).JPG

h (121).JPG

h (122).JPG

h (124).JPG

h (126).JPG

h (127).JPG

h (128).JPG

h (129).JPG


Pogoda stopniowo poprawia się, jest cieplej, choć morze szaleje nadal. Idziemy posiedzieć chwilę na plaży. Szkoda, że nie będzie plażingu.

h (134).JPG

h (137).JPG

h (139).JPG

h (143).JPG


Gdy jesteśmy już na górnym pokładzie promu powrotnego, słońce zaczyna już naprawdę mocno przypiekać.

h (153).JPG

h (157).JPG


Mamy teraz mniej ponury widok na to, co rano zwiedzaliśmy.

h (147).JPG

h (152).JPG

h (155).JPG

h (164).JPG

h (156).JPG


I wreszcie na rozpogodzony Split.

h (169).JPG


h (171).jpg


W Splicie zanosimy część rzeczy do samochodu i nietypową trasą udajemy się jeszcze w stronę Pałacu Dioklecjana.

h (172).jpg


Na targu, który powoli już kończy na dziś, kupujemy oliwę na dokładnie tym samym stoisku co dwa lata wcześniej :) . Trochę Splitu wtedy zobaczyliśmy.

h (173).jpg

h (174).jpg


Teraz zamierzałam wdrapać się na wieżę. Jednak jak na złość na początku lipca była w remoncie.

h (177).jpg

h (178).jpg


Trzaskam więc charakterystyczne zdjęcia, które wszyscy mają a ja nie :wink: ,

h (179).jpg


kręcimy się chwilę po okolicy i spadamy.

h (180).jpg


Wieczorem, już w Omišu schodzę na najbliższą plażę na Put Skalica. Okazuje się, że woda w morzu tym razem jest idealnie przejrzysta. Natomiast jest tak lodowata, że nie da się do niej wejść dalej niż do kolan. Idę więc sobie jeszcze na spacerek w stronę Brzetu i z powrotem. No i oczywiście na koniec nie ominie mnie wspinaczka po schodach. Tak, żeby lepiej się spało. Jutro ostatni nasz dzień w Chorwacji. :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 31.01.2021 23:53

Bardzo ładne to zdjęcie z palmami 8) Fajna perspektywa.
Konoba Vinotoka...tam się zaczęło pewne moje szaleństwo, które trwa już ponad dwa lata :wink:
Niedługo o nim wspomnę "u siebie" :)

Wygląda na to, że musicie wrócić na Brač - może na cały urlop :wink: Tej wyspie i Wam...to się po prostu należy :)
A na wieżę w Splicie nie udało mi się jeszcze wdrapać - choć były już dwa podejścia :x
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 01.02.2021 10:41

Jak mało ludzi na perystylu w pałacu 8O

Woda aż tak się wyziębiła po wietrze??? Dla mnie w Chorwacji to i tak zawsze zimna :mrgreen:

Supetar pięknie prezentuje się z wysokości promu :hearts:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 08.02.2021 15:44

Katerina napisał(a):Bardzo ładne to zdjęcie z palmami 8) Fajna perspektywa.


Dzięki. Ale które zdjęcie z palmami?

Katerina napisał(a):Konoba Vinotoka...tam się zaczęło pewne moje szaleństwo, które trwa już ponad dwa lata :wink:
Niedługo o nim wspomnę "u siebie" :)


No tak, czekamy jaki był tego finał. :lol:

Katerina napisał(a):Wygląda na to, że musicie wrócić na Brač - może na cały urlop :wink: Tej wyspie i Wam...to się po prostu należy :)
A na wieżę w Splicie nie udało mi się jeszcze wdrapać - choć były już dwa podejścia :x


No właśnie, Brač czy Hvar mamy odwiedzić za rok?
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 08.02.2021 17:20

GIB :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasze małe biuro podróży- Środkowa Dalmacja - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone