Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Makarska

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.03.2017 17:31

dhmegi napisał(a):Tobie Vjetar też bardzo dziękują za ten kierunkowskaz na Vošac.
Myślę, że może się przydać, bo teraz mam plan, aby pokusić się o wjazd na Sv. Jure skuterem. Będę musiała sobie tylko przypomnieć, jak się jeździ na skuterze. Czytałam na tym forum opis takiego wjazdu i wydaje się to do zrealizowania.


:mrgreen:

Powodzenia.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4683
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 27.03.2017 21:48

Vjetar napisał(a):
dhmegi napisał(a):Tobie Vjetar też bardzo dziękują za ten kierunkowskaz na Vošac.
Myślę, że może się przydać, bo teraz mam plan, aby pokusić się o wjazd na Sv. Jure skuterem. Będę musiała sobie tylko przypomnieć, jak się jeździ na skuterze. Czytałam na tym forum opis takiego wjazdu i wydaje się to do zrealizowania.


:mrgreen:

Powodzenia.


Rozgryzłeś mnie, jestem niestety zielona w tym temacie.
Ale pomarzyć zawsze można. Przecież marzenia czasem się spełniają.
zielony-emotikon-ruchomy-obrazek-0020.gif
marek.pl3
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 28.04.2015
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek.pl3 » 27.03.2017 22:14

Polecam właśnie wyjazd skuterem, naprawdę rewelacja, pamiętaj by sprawdzić przed wypożyczeniem czy są dobre hamulce. Skutery wypożyczałem w agencji turystycznej przy ul. Ante Starcevica i mój był prawie nowy Piaggio Typhoon, 1700 km przebiegu, a kolega dostał Sym Jet-a z przebiegiem 17000 km. Mój był słaby, a jego mocny, ale za to miałem dużo lepsze hamulce, bo on ich prawie nie miał. Koszt 200 kn za dobę (w 2015 roku). W wypożyczalni koło kolovodoru były ładne Sym Jety w cenie 250 kn za dobę, ale trzeba było zamawiać z dużym wyprzedzeniem. Na jednym z tematów o Makarskiej dokładniej pisałem o wycieczce na sv. Jure na skuterach.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4683
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 29.03.2017 20:21

marek.pl3 napisał(a):Polecam właśnie wyjazd skuterem, naprawdę rewelacja, pamiętaj by sprawdzić przed wypożyczeniem czy są dobre hamulce. Skutery wypożyczałem w agencji turystycznej przy ul. Ante Starcevica i mój był prawie nowy Piaggio Typhoon, 1700 km przebiegu, a kolega dostał Sym Jet-a z przebiegiem 17000 km. Mój był słaby, a jego mocny, ale za to miałem dużo lepsze hamulce, bo on ich prawie nie miał. Koszt 200 kn za dobę (w 2015 roku). W wypożyczalni koło kolovodoru były ładne Sym Jety w cenie 250 kn za dobę, ale trzeba było zamawiać z dużym wyprzedzeniem. Na jednym z tematów o Makarskiej dokładniej pisałem o wycieczce na sv. Jure na skuterach.


Bardzo Ci dziękuję za szczegółowe informacje. :)
Między innymi Twoje informacje na forum nakierowały mnie na taki pomysł.
https://www.cro.pl/makarska-kompendium-wiedzy-subiektywne-t32914-555.html#p1675399
marek.pl3
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 28.04.2015
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek.pl3 » 29.03.2017 22:07

Jest mi bardzo miło, że w jakikolwiek sposób przyczyniłem się do zachęcenia Ciebie do tej wycieczki.
O jazdę na skuterze się nie martw, ja wsiadłem na motor/skuter po 20 letniej przerwie, wtedy jeździłem ogarem czy komarem. Na szczęście wypożyczający powiedział jest otworzyć bak, gdzie dolać olej, jak otworzyć siedzisko czy kufer oraz jak zablokować kierownicę, po prostu o wszystko czego nie wiesz zapytaj podczas wypożyczania. W dodatku jest to automat, więc wystarczy opanować gaz, hamulec, kierunkowskazy i patrzeć w lusterka. Podczas prawie 200 km jakie zrobiłem w ciągu doby jeżdżąc skuterem i zwiedzając okolice Makarskiej, naprawdę czułem się bezpiecznie na drodze.
Jeśli masz jakieś pytania, to chętnie odpowiem i pomogę
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4683
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 31.03.2017 21:31

marek.pl3 napisał(a):Jest mi bardzo miło, że w jakikolwiek sposób przyczyniłem się do zachęcenia Ciebie do tej wycieczki.
O jazdę na skuterze się nie martw, ja wsiadłem na motor/skuter po 20 letniej przerwie, wtedy jeździłem ogarem czy komarem. Na szczęście wypożyczający powiedział jest otworzyć bak, gdzie dolać olej, jak otworzyć siedzisko czy kufer oraz jak zablokować kierownicę, po prostu o wszystko czego nie wiesz zapytaj podczas wypożyczania. W dodatku jest to automat, więc wystarczy opanować gaz, hamulec, kierunkowskazy i patrzeć w lusterka. Podczas prawie 200 km jakie zrobiłem w ciągu doby jeżdżąc skuterem i zwiedzając okolice Makarskiej, naprawdę czułem się bezpiecznie na drodze.
Jeśli masz jakieś pytania, to chętnie odpowiem i pomogę

To mnie troszkę uspokoiłeś. Może z jazdą na skuterze jest tak jak z jazdą na rowerze i się jej nie zapomina. :oczko_usmiech:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4683
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 31.03.2017 21:38

Pytałam czy ktoś wie, jak nazywają się te drzewka, al nikt mi nic nie odpowiedział.
dhmegi napisał(a):Wzdłuż ulicy rosną takie małe drzewka, które pięknie kwitną, ale nie wiem, jak się nazywają. Może ktoś wie :?:
34.jpg

Udało mi się jednak dowiedzieć co to za drzewka i śpieszę z wyjaśnieniami.
Drzewko nosi piękną nazwę albicja jedwabista
crooopka
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 01.10.2018
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) crooopka » 19.08.2020 16:30

Cudowna relacja! Szkoda, że tak późno na nią natrafiłam...
Jednak myślę, że wiele Twoich wskazówek będzie bardzo pomocna podczas kolejnych wyjazdów do Cro :)
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Makarska - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone