Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rezerwacje miejsc na plaży

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 30.04.2022 10:12

ziemniak napisał(a):Tylko tylko spójrz na to tak: ja ze swoimi klamotami, lodówką, zabawkami, karimatami i dwójką dzieci musiałem iść 5 minut dalej, a mogłem się spokojnie rozłożyć tutaj, w odległości 10 metrów od auta. Rano leżała jedna osoba na środku plaży na ręczniku, w południe nie było dalej nikogo. Gdy wsiadaliśmy do auta przyszła kolejna rodzina z klamotami i mieli dylemat gdzie się rozłożyć.

Oczywiście to jest tylko pół dniowa obserwacja, bo więcej tam nie zaglądaliśmy. Nie mniej jednak przez pół dnia plaża była praktycznie pusta, a miejsca zajęte.


No proszę, pozmieniało się w Smokvicy. Gdy ja tam byłem to parkowanie było na górze i baru nie było.
Z tego co widzę na GM to można już wjechać praktycznie na samą plażę.
5 min. dla takiego miejsca z cieniem warto było iść :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.04.2022 10:33

Te rezerwacje miejsc są wk.... W imię czego? Plaże w Chorwacji i brzeg są publiczne, nie są własnością prywatną, nawet jak jest tabliczka priv. Pozostawione rzeczy to też potencjalne śmieci, zanieczyszczenia morza i zagrożenia da morskich zwierząt, wystarczy, że zerwie się wiatr, przyjdzie większa fala i to wszystko będzie pływało w morzu...
Bardzo nie lubię tych rezerwacji na chorwackich plażach (w Tucepi było to nagminne, teraz zbierają to co
zostało). W innych krajach z taką rezerwacją na publicznych plażach się nie spotkałam.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 30.04.2022 12:39

piekara114 napisał(a):... W innych krajach z taką rezerwacją na publicznych plażach się nie spotkałam.

Zdecydowanie polecamy na wakacje inne kraje. Tam nie ma żadnych rezerwacji na plażach publicznych,
jest dużo taniej, smaczniej, a co najważniejsze czyściutko i oferują dużo więcej w tej samej cenie :lol: :lol: :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.04.2022 13:09

A Ty masz o tym największe pojęcie, co oferują w wakacje inne kraje i plaże w innych krajach. W ostatnich latach co roku odwiedzasz inny kraj, więc masz ogromne porównanie i doświadczenie w tym zakresie :lol: :lol: :lol:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 30.04.2022 13:31

piekara114 napisał(a):A Ty masz o tym największe pojęcie, co oferują w wakacje inne kraje i plaże w innych krajach. W ostatnich latach co roku odwiedzasz inny kraj, więc masz ogromne porównanie i doświadczenie w tym zakresie :lol: :lol: :lol:

Nie wygłupiaj się. Ty jesteś największym ekspertem na tym forum i powołuję się na Twoje opinie.
Z nimi trudno polemizować :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.04.2022 13:50

Super. Dzięki, że to w końcu zauważyłeś. Ja ciągle dążę do samorozwoju, mam ogromny apetyt na nowe odkrycia, nowości, na poznawanie świata. Świat jest zbyt duży i różnorodny, aby się ograniczać do jednego kierunku. Może kiedyś, na emeryturze, ale na razie jestem na to zbyt młoda.
:papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 30.04.2022 15:27

To ja dziękuję :D Dzięki Tobie dużo kasy zaoszczędziłem :papa:
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 708
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 30.04.2022 20:22

@piekara114 @Habanero :hut:

Z tymi rezerwacjami plaży 'tylko' w Chorwacji coś jednak może być, ale to głównie przez nietypowe wybrzeże? Nigdzie też nie spotkałem tylu miejsc zaśmieconych. Zastanawiam się teraz jak to jest też z takimi miejscami gdzie mamy leżaki i parasole. Wybrzeże dobro wspólne, a jak to w takim razie jest uwarunkowane prawnie?

Generalnie unikam miejsc publicznych i typowych kurortów, ale też chcę wiedzieć jakie mam prawa i jak się zachować w przypadku kłótni o ten wymarzony kawałek plaży tylko dla siebie.

OT: Chorwację poznaliśmy i pokochaliśmy w 2011 roku. Od tego czasu co roku jeździmy chociaż na parę dni i co rok w inne miejsce. Widzimy jak się zmienia, w wielu przypadkach na minus, ale daje nam cały czas to czego szukamy: luz, spokój z dala od tłumów i niesamowicie pięknie widoki. Do tego atrakcyjna cena, a to jest też dla nas ważne, bo prawie każdego roku zaliczamy egzotykę i dwa razy polskie morze poza sezonem. Zaliczyliśmy 45 na 46 państw Europy plus m.in. Tajlandia, Kuba, Dominikana, ZEA, Kenia, Oman, Wyspy Zielonego Przylądka, a i tak do tej Chorwacji cały czas ciągnie, ale cały czas w inne miejsca i w tym roku chętnie wrócimy już 12 raz. :roll:
coco jumbo
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) coco jumbo » 30.04.2022 22:11

Ja mam prostą zasadę. Rozglądam się czekam 3 minuty nie ma nikogo składam ładnie czyjeś karimatki odkładam na bok i rozkładam się gdzie mi pasuje. W zeszłym roku spotkałam się z taką akcją na fkk. Para Niemców zajmowała najfajniejsze miejsca i nie było ich pół dnia. Przyszli zabrali graty i przenieśli się gdzie indziej bez słowa.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 30.04.2022 22:18

Z tymi rezerwacjami spotkałem się w Pakostane 3 lata temu. To była jakaś masakra. Po 10ej nie było gdzie się rozłożyć. Multum ręczników poprzykładanych kamieniami. Niektóre leżały nieużywane cały dzień. Raz się zdarzyło, że poszedłem sam na plażę, rozłożyłem ręcznik i poszedłem popływać. Jak wróciłem, mój ręcznik leżał rzucony jak szmata 10 metrów dalej, a na moim miejscu rozłożyło się kilkuosobowe młodzieżowe towarzystwo. Mimo, że byłem sam, to rzuciłem taką wiązanką, że od razu się miejsce zrobiło i ręcznik przynieśli z powrotem.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 01.05.2022 10:03

ziemniak napisał(a):@piekara114 @Habanero :hut:

Z tymi rezerwacjami plaży 'tylko' w Chorwacji coś jednak może być, ale to głównie przez nietypowe wybrzeże? ...

Wszędzie z tym walczą ...
Włochy https://next.gazeta.pl/next/7,151003,20 ... -euro.html
Hiszpania https://turystyka.rp.pl/turystyka/art34 ... na-plazach
Grecja https://www.fly4free.pl/grecja-walczy-z ... baltykiem/
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 01.05.2022 11:02

Habanero napisał(a):
ziemniak napisał(a):@piekara114 @Habanero :hut:

Z tymi rezerwacjami plaży 'tylko' w Chorwacji coś jednak może być, ale to głównie przez nietypowe wybrzeże? ...

Wszędzie z tym walczą ...
Włochy https://next.gazeta.pl/next/7,151003,20 ... -euro.html
Hiszpania https://turystyka.rp.pl/turystyka/art34 ... na-plazach
Grecja https://www.fly4free.pl/grecja-walczy-z ... baltykiem/


Chyba walczyli i wygrali, bo te artykuły to kilka lat wstecz powstały Mnie też w Chorwacji to denerwuje, może te mandaty by wprowadzili
Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Rezerwacje miejsc na plaży - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone