Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Które przejście SLO/CRO

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
car002
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.08.2022
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) car002 » 01.08.2022 11:44

Pisałem ostrzegawczo, żeby wziąć pod uwagę ryzyko. Wszystkich zapewne nie łapią. Kilka lat temu też tamtędy jechałem - bez niespodzianek. Na stronie MSZ też jest informacja, że mandaty 800-1200 euro na głowę. Chorwacja nie jest w strefie Schengen i, teoretycznie, granicę należy przekraczać na przejściach międzynarodowych. Cvetlin to przejście dla lokalnego ruchu - tylko dla Słoweńców i Chorwatów, dlatego nawigacja tędy nie prowadzi.
cooking
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 04.07.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooking » 01.08.2022 11:56

Bartolski napisał(a):
dids76 napisał(a):GM co najmniej od zeszłego roku nie kieruje przez przejście w Cvetlin. Jeżeli nie jesteś pewien czy można tam jechać a chcesz ominąć słoweńskie autostrady to jedź na Rogatec :papa:
Ps. Gdybym nadal jeździł przez Austrie i Słowenię zapewne jechałbym trasą Ilz - Gornja Radgona - Ormož


Bedę startował w Graz, więc trasa przez Gorna Radgona będzie dość długa. Od zachodu nigdy nie omijałem. I dzięki wskazówce znalazłem objazd ze Spielfeld przez Maribor i przejście Dobovec-Lupinjak do wjazdu na A2 Durmanec. Dzięki za informację, bardzo mi pomogła. :papa:


W sobotę popołudniu (30.07) przejeżdżałem przez przejście graniczne w Cvetlinie, droga 690 i było normalnie czynne. Przede mną 20 aut, wszystkie z UE (głównie Austriacy, Polacy i Czesi). Są dwa okienka koło siebie, najpierw Chorwat spojrzał pobieżnie na dokumenty czy jesteśmy obywatelami UE, a Słoweniec już tylko machnął ręką żeby jechać. Droga nie najlepsza, trochę kręta, ale zaoszczędzony czas bezcenny :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.08.2022 12:29

car002 napisał(a):Pisałem ostrzegawczo, żeby wziąć pod uwagę ryzyko. Wszystkich zapewne nie łapią. Kilka lat temu też tamtędy jechałem - bez niespodzianek. Na stronie MSZ też jest informacja, że mandaty 800-1200 euro na głowę. Chorwacja nie jest w strefie Schengen i, teoretycznie, granicę należy przekraczać na przejściach międzynarodowych. Cvetlin to przejście dla lokalnego ruchu - tylko dla Słoweńców i Chorwatów, dlatego nawigacja tędy nie prowadzi.

Według strony policji Słoweńskiej https://www.policija.si/nase-naloge/nad ... enski-meji
Przejście graniczne Zgornji Leskovec - Cvetlin dostępne jest 24h:
Samo za:
- upravičence po Sporazumu
- osebe, ki imajo pravico do prostega gibanja po pravu EU
- tovorna vozila do 3,5 t

Co gogle tłumaczy na:
Jedynie dla:
- beneficjenci po Umowie
- osoby, które mają prawo do swobodnego przemieszczania się na mocy prawa UE
- pojazdy fabryczne do 3,5 t
Więc mandatu nie możesz dostać, tym bardziej ze na tym przejściu odbywa się normalna odprawa paszportowa.
Zgodzę się że w tamtym rejonie jest kilka przejść granicznych wyłącznie dla obywateli Słowenii i Chorwacji np w tym miejscu https://goo.gl/maps/Lc8YBpbDRWXYXTMc6 za przekroczenie których możemy otrzymać mandat. Kilka lat temu właśnie tamtędy mnie GM poprowadził w drodze do Chorwacji, na szczęście nikt mnie wtedy nie zatrzymał.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Które przejście SLO/CRO - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone