Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przejście graniczne Dobovec

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
eliza_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 24.07.2007
Przejście graniczne Dobovec

Nieprzeczytany postnapisał(a) eliza_12 » 16.10.2008 22:37

Jechaliśmy pod koniec sierpnia br. na D. Macelj. a tam korek na 1,5 godz. Wahałem się czy nie zjechać z A2 na Dobovec na zjeździe Durmanec. Nie zjechałem bo tablice nie informowały o korku, a potem było już za późno. Mam więc pytanie: czy ktoś jechał na przejście Dobovec pri Rogatecu? Jeśli tak, to dajcie cynk jak ten objazd wygląda, aby nie męczyć się w korku na Dolni Macelj.
eliza_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) eliza_12 » 21.12.2008 15:49

Widać nikt nie próbował. No to w przyszłe wakacje spróbujemy...
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 21.12.2008 19:42

W lipcu jechałem trasą Ptuj - Kidricevo - Majsperk - Rogatec - Dobovec pri Rogatecu - granica SLO/HR - Djurmanec.
Droga praktycznie pusta, raczej dobrej jakości, po drodze ładne miasteczka, trochę przez górki, więc bez szaleństw.
eliza_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) eliza_12 » 23.07.2009 18:32

Wyjeżdżamy 31.07.09 późnym popołudniem. Jeszcze jedno pytanie: czy to przejście funkcjonuje całą dobę?
piosz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piosz » 02.07.2010 22:16

Czy ktoś jeszcze jechał przez to przejście graniczne i mógłby coś napisac o trasie dojazdowej?
Myślę o wykorzystaniu tej trasy bo omija się nią główne przejście graniczne HR/SLO oraz końcowe bramki na autostradzie czyli dwa miejsca "korkowe"
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 03.07.2010 11:54

Dojazd od strony słoweńskiej jest dokładnie opisany powyżej. Z Ptuja kierujesz się na Kidricevo, Majsperk i Rogatec. Na autostradę w Chorwacji wjeżdżasz na węźle Djurmanec, czyli przedostatnim przed granicą słoweńską.
ttomee
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 30.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ttomee » 03.07.2010 15:54

piosz napisał(a):Czy ktoś jeszcze jechał przez to przejście graniczne i mógłby coś napisac o trasie dojazdowej?
Myślę o wykorzystaniu tej trasy bo omija się nią główne przejście graniczne HR/SLO oraz końcowe bramki na autostradzie czyli dwa miejsca "korkowe"


ja jechałem w zeszłym roku przez to przejście ale dojeżdżałem od autostrady A1.
Co do przejścia to stało przed nami w piatek (pocz sierpnia) z 5 samochodów. W miarę sprawnie i szybko ale dokładne sprawdzenie paszportów i dokumentów auta zarówno przez SLO jak i CRO graniczników. Na boku jedno auto na rejestracjach PL z młodymi ludźmi i wszystkie rzeczy out.
Wjazd na autostradę w CRO w Durmanec. Dojazd lajt.
Pozdrawiam wszystkich.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 08.09.2010 13:24

Dr Seselj napisał(a): Z Ptuja kierujesz się na Kidricevo, Majsperk i Rogatec. Na autostradę w Chorwacji wjeżdżasz na węźle Djurmanec, czyli przedostatnim przed granicą słoweńską.


Po odstaniu 1,5 h korka w drodze do Chorwacji w tym roku (sobota 14.08.2010, 6:00-7:30 rano) poprzysięgłem sobie: nigdy więcej przekraczania granicy w Macelj! Wracałem wspomnianym przejściem (właściwie jest to przejście pomiędzy miejscowościami Hum na Sutli (HR)/Rogatec (SLO) ), ale potem skierowałem się nie na Majsperk/Kidricevo, tylko na Zetale (drogowskaz za Rogatcem: Ptuj lewo/Zetale prawo).

Droga przez Zetale jest dość trudna - nawierzchnia dobra, ale droga b. wąska (mijanki na centymentry), kręta i pełna górek/dołków. Jechałem głównie na dwójce. Po drodze mija się kilka wsi.

Mam wobec tego pytanie: jak się sprawy mają z drogą przez Majsperk i Kidricevo? Rozumiem, że to góry, ale jak wygląda stan nawierzchni i szerokość drogi? Są pasy rozdzielające kierunki, itp.? Bo jeśli chodzi o długość obydwu wariantów, to jest podobna.
piosz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piosz » 07.05.2011 15:39

Może trochę podbiję ten temat i ktoś napisze o warunkach na tym objeździe przejścia granicznego w Macelj. W poprzednim roku aby ominąć Macelj pojechałem przez Zavrć. Trzeba z Ptuja nadrobić około 40 km ale na przejściu staliśmy około 20 minut a znajomi w Macelj (a właściwie przed) okolo 2 godzin. Jadąc z powrotem w Zavrću nie było nikogo. W tym roku też będę omijał Macelj tylko jeszcze nie wiem którędy czy przez Zavrć czy też przez Dobovec/Rogatec. Może ktoś jechał tymi obydwoma trasami i może je porównać. Napewno jadąc tą drugą mniej się nadrabia kilometrów.
sezamek1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sezamek1 » 07.05.2011 22:00

Witam,

Oto moja trasówka: Warszawa, Bratysława, Wiedeń, Graz, Maribor, Ljubliana, Postojna, Rupa (przejście graniczne słoweńsko chorwackie), Rijeka i cel mojej podróży wyspa Krk miejscowość Baśka.

Czy ktoś z Szanownych forumowiczów przekraczał słoweńsko chorwacką granicę w miejscowości Rupa? Jeśli tak mam kilka pytań w sprawie tego przejścia i prowadzącej do niego słoweńskiej drogi nr 6:

1. Jak oceniacie przepustowość przejścia w Rupa?
2. Czy w porównaniu z przejściem w Macelj przejście w Rupa jest mniej obłożone ruchem?
3. Ile należy sobie zarezerwować czasu na przejechanie odcinka słoweńskiej drogi nr 6 od węzła Postojna na autostradzie A1 w Slowenii do przejścia w Rupa?
4. Czy na tym odcinku tworzą się korki, szczególnie na odcinkach przechodzących przez miejscowości?
5. Jaki jest stan nawierzchni słoweńskiej drogi nr 6 na ww. odcinku, czy są tam dziury?
6. Jak oceniacie przejazd przez Słowenię autostradą A1 od Austrii do węzła Postojna w połowie lipca w poniedziałek, czy na tej autostradzie tworzą się korki?

Do tej pory do Chorwacji wjeżdżałem przez przejście Letenye tj. granica chorwacko węgierska i dalej chorwacką autostradą A4 i A1 na wyspę Pag.
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 29.05.2011 21:33

Jechałem tą trasą 2 razy (nie z Warszawy, ale Bratysława już była). Nie miałem problemów ani z drogą od Postojnej do Rupy, ani z samym przejściem. Jechałem w niedzielę w godz. wieczornych. Korków nie było, ew. jacyś miejscowi spowalniacze w starych Francuzach. Jakość drogi w porządku, choć kręta i przez tereny zabudowane. W poniedziałek nie powinieneś mieć chyba problemów z przejazdem.
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 02.06.2011 10:35

A od jakiegoś czasu takie kolejki na wyjazd z HR w Macelj, więc może faktycznie omijać ...
Obrazek
axmann
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) axmann » 07.06.2011 23:24

witam

potwierdzam, że warto korzystać z tego przejścia
polecam je szczególnie w soboty by ominąć Macelj
są dwa warianty:
1. Durmanec-Rogatec-Podhlednik-Ptuj
2. Durmanec-Rogatec-Majsperk-Ptuj

pozdrawiam
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 08.06.2011 10:08

axmann napisał(a):1. Durmanec-Rogatec-Podhlednik-Ptuj


Podlehnik, aczkolwiek dla precyzji, należy powiedzieć o wariancie
Durmanec-Rogatec-Zetale-Ptuj

ponieważ wyjeżdżając z Rogat(e)ca trafiamy na rozjazd na Ptuj (przez Majsperk, w lewo) i Zetale (w prawo, na drogę nr 9 wylatujemy właśnie w Podlehniku).

Jest jednakże także trzeci wariant:

3. Durmanec - Rogatec - Majsperk - Trzec - Ptuj
(jadac z Ptuja po przejechaniu rzeki starym mostem skręcamy w lewo, a potem za drogowskazami na rondzie na Videm, też po lewej stronie)
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 07.07.2011 10:17

Jechałem przez przejście Dobovec pri Rogatecu w lipcu 2010 roku od strony SLO do HR. Pusto - zero samochodów - sobota rano. Droga jak to w górach. Wąska i kręta, ale bez problemu. jechałem przez Ptujską Gorę (zjechałem z autostrady chyba ostatnim zjazdem przed końcem, bo korek był już na autostradzie).

Czy Dobovec pri Rogatecu, to inne przejście niż Rogatec?

W tym roku chyba tez tak pojadę. Tylko? gdzieś mi się mignęło, że ktoś napisał o tym przejściu, że w sierpniu 2010 było zamknięte? Ale w zamkniętym ostatnio przez Janusza wątku o objazdach autostrady w SLO forumowicz pisał, że jechał tamtędy kilka dni temu.

Może więc ktoś na 100 % potwierdzi jak jest z tym przejściem. czy jest całoroczne, dla wszystkich i całodobowe. Może jakiś link gdzie można to sprawdzić. Ja szukałem, ale nic nie znalazłem.

A co z przejściem Gradisce?
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone