Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przejście graniczne Dobovec

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 21.03.2012 00:02

piosz napisał(a):tutaj http://www.policija.si/portal_en/organi ... rehodi.php jest zestawienie wszystkich przejść granicznych w Słowenii z informacją jak są otwarte. Dobovec czynny 24h.


zmienił się link

http://www.policija.si/eng/index.php/co ... r-crossing

A tu dla leniwszych :D

http://translate.google.pl/translate?sl ... r-crossing
Dobryznajomy
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 09.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dobryznajomy » 09.05.2013 14:08

Ja od 5 lat omijam przejście w Ptuj. Jadę z Mariboru na Lubljanę. W Celje odbijam w lewo na Laśko, Krsko, Nove Mesto (ciekawe widoki, nadkłada się ok 50 km ). Granicę przekraczam w Metlice i wyskakuję koło Karlovać'a.
vqsoft
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 16.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) vqsoft » 15.08.2013 18:56

Dobryznajomy napisał(a):Ja od 5 lat omijam przejście w Ptuj. Jadę z Mariboru na Lubljanę. W Celje odbijam w lewo na Laśko, Krsko, Nove Mesto (ciekawe widoki, nadkłada się ok 50 km ). Granicę przekraczam w Metlice i wyskakuję koło Karlovać'a.


Witam
Pisałeś że jeździsz tym przejściem
Powiedz mi jaka jest drogo pomiędzy Celje - lasko Krsko Nove mesto.. da się tam bezpiecznie przelecieć nocą ?
nie lepiej z Mariboru polecieć A1 do Ljubljany i tam bokiem na A2 aż do Nove Mesto i dalej na Karlovac
całość po 2 pasmówce za która i tak płace viniete. Różnica w czasie to 7min na korzyść drogi przez Celje ale o 50 KM dłuższa droga...
evaEs
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.01.2022
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) evaEs » 24.06.2022 09:18

Hejka
A rozważał ktoś drogę w Słowenii jak na foto, słowenia chorwacja przejście graniczne dobovec pri rogatcu?
Załączniki:
Screenshot_1.png
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 24.06.2022 23:41

Raz jechałem, w dzień Ok. Widokowo, trochę zakrętów. Google, podpowiedziało jak był w Mceli mega korek. Nocą... zależy od doświadczenia kierowcy. Mniej chyba popularne niż MLP. Kiedyś powtórzę.
:papa:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 28.06.2022 11:00

evaEs napisał(a):Hejka
A rozważał ktoś drogę w Słowenii jak na foto, słowenia chorwacja przejście graniczne dobovec pri rogatcu?

Ja tak przeważnie jeżdżę przez Słowenię, z tym że w ub. roku na przejściu w Dobovu tworzyły się olbrzymie korki wywołane przez ogromną ilość ciężarówek przekraczających granicę w tym właśnie miejscu - w drodze powrotnej do Polski, jadąc od Durmanca, nie można było nawet dojechać do odbicia na Hum Na Sutli/Rogatec. Dlatego jadąc tamtędy, warto poradzić się Wujka Google i sprawdzić na mapach, czy się nie korkuje (i od której strony). Jest tam bowiem tylko jedno stanowisko (ok, są 2, ale zwykle otwarte jest tylko jedno w 1 kierunku).

Alternatywą w tym wypadku jest przekroczenie granicy w samym Rogatcu - nie zważaj na mój poprzedni wpis w tym wątku sprzed paru lat, w którym pisałem, że przejście w Rogatcu jest dostępne tylko dla obywateli HR/SLO - to nieprawda. Sam już rok temu tam przekraczałem granicę. To przejście jest tylko dla pojazdów osobowych, więc korków tam nie ma. Patrz tylko na ten ruch w Dobovcu, jeśli chcesz jak najszybciej dojechać do autostrady na Zagrzeb, bo droga do wjazdu w msc. Durmanec prowadzi przez Dobovec właśnie - wtedy warto pojechać z Humu Na Sutli (miejscowość graniczna po stronie chorwackiiej od Rogatca) w kierunku Pregrady, żeby ominąć Dobovec.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przejście graniczne Dobovec - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone