Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Które przejście SLO/CRO

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 29.07.2019 13:14

Tausen napisał(a):Ktoś coś może powiedzieć o przejściu Imeno i późniejszej drodze dojazdowej 205 do A2 bo zamierzam tamtędy jechać w najbliższym czasie

Imeno w/g słoweńskiej granicznej Policji przejście 24h. Przebieg drogi obejrzyj na GSV.
przemn2
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 28.03.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemn2 » 17.07.2020 08:30

Czy przez Cvetlin można wyjechać z Chorwacji?
crackoine
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 15.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) crackoine » 18.07.2020 12:27

Wczoraj przejezdzalem ok 11:30. Przede mną był 1 (jeden!) samochód.
JustynaWi
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 31.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) JustynaWi » 31.07.2020 12:44

A nas 18 nie wypuścili że Słowenii przejściem Cvetlin :(( teraz chcemy wracać. Zastanawiamy się czy ryzykować to przejście? Jeśli inne bezpieczniejszego to które? Tak żeby ominąć autostradę w Słowenii oczywiście
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7956
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.07.2020 14:16

JustynaWi napisał(a):A nas 18 nie wypuścili że Słowenii przejściem Cvetlin :(( teraz chcemy wracać. Zastanawiamy się czy ryzykować to przejście? Jeśli inne bezpieczniejszego to które? Tak żeby ominąć autostradę w Słowenii oczywiście

A podali jakiś powód? Przejście w Cvetlin jest normalnie otwarte dla obywateli strefy Schengen 24h.
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 31.07.2020 14:26

Witajcie. Dziś ok . 10ej rano wjechaliśmy do Chorwacji przez Cvetlin i nie było żadnego problemu. Słoweniec tylko machnął ręką a Chorwat zeskanował jeden dowód osobisty i jak zobaczył rejestrację EnterCroatia to było na tyle. W tym samym czasie Macelj kolejka na godzinę.
4esto
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 05.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) 4esto » 05.08.2020 23:10

Cześć!
Ja również jestem na etapie rozpoznawania przejść i z tego co widzę/czytam z mniejszymi przejściami potrafi być loteria :/

Znalazłem kilka b.mały opisanych w sieci jako przejścia dla ruchu przygranicznego (na GM nie widać nawet bramek/rogatek), np. Rakitovec – Slum. Czy ktoś przejeżdżał przez takie przejście?

Planowany przyjazd na granice SLO-CRO sobota ok. godziny 3-4 rano. Lądujemy w Istrii więc myślałem o przejściach: Jelsane-Rupa, Podgorje-Jelovice, Socerga-Pozane.
Jak myślicie, jest szansa na w miarę gładki przejazd czy raczej kiblowanie?

Pozdrawiam,
Adam
poljako_poljako
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) poljako_poljako » 07.08.2020 11:25

W dniu 6.08.2020 wracając z CRO ucieklismy przed korkiem na przejsciu w Macelj (dużo nerwowych turystów w rozgrzanych autach) skręcając w prawo na Trakoszczan. Google poprowadziło nas na przejście w Cvetlin. Strażnik zeskanował nasze dowody i jazda. Wyjechałem na autostradę w Słowenii w miejscowości Podlehnik. Polecam objazd pomimo, że miejscami droga prowadzi przez las i wije się krętymi serpentynami. Po 3 tygodniach na wyspie Brać, te serpentyny to małe piwo i "nie ma problema". Dla wjeżdzających do CRO - rozgrzewka przed drogami Dalmacji. Przejście przejechaliśmy około 17.00.
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 09.08.2020 10:01

Pytanko, czy droga przez Cvetlin to góry i doliny? pytam bo jadę z przyczepą (łódź), czy spokojnie można jechać?
śląski gorol
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 06.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) śląski gorol » 09.08.2020 10:11

Jest tam kilka serpentyn.
Zależy jak się czujesz za kierownicą.
Cayman82
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 15.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman82 » 09.08.2020 10:12

Tak, jest trochę kręto.
Wczoraj wracaliśmy przez Węgry. Sobota a jechało się rewelacyjnie. Druga strone tez duzego ruchu nie było.Naprawdę polecam odpuścić sobie Austrię i objazdy w Słowenii.

Bratysława, Csorna, Szombathely, Letenye albo Dolga Vas w zależności co GM pokaże i dalej w dół.

Przejazd z Zadaru do Torunia zajął nam 14h przy czym największa strata czasu to odcinek Częstochowa-Łódź.
Poza tym płynnie. Przez Węgry jedzie się świetnie, dobra nawierzchnia, na odconku drogi 86 mało miejscowości gdzie trzeba zwalniać, brak korków na granicy.
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 09.08.2020 10:23

śląski gorol napisał(a):Jest tam kilka serpentyn.
Zależy jak się czujesz za kierownicą.


Za kierownicą czuję się pewnie, serpentyny to nie problem, patrząc na ten odcinek na mapie google, dużo ich tam chyba nie ma,
jedyne czego sie obawiam to jakiś większych podjazdów, jeśli takowe tam są ....
jacek2336
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 16.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek2336 » 09.08.2020 10:29

komanch napisał(a):Pytanko, czy droga przez Cvetlin to góry i doliny? pytam bo jadę z przyczepą (łódź), czy spokojnie można jechać?

Spokojnie pojedziesz,w zeszłym roku jechałem z łodzią tamtędy ale niestety trafiłem na duży korek i blokady drogi przez mieszkanców
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 09.08.2020 10:39

Dzięki!
to już wiem którędy wracać, do Cro jechałem normalnie przez Macelj, stałem ponad godzine na pewno, ale to nic w porównaniu z kolejką na stronie powrotnej - była na pół dnia stania, i z tego co widzę nadal tak to wyglada :evil:
Cromiarz
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cromiarz » 19.08.2020 21:48

Witam Szanowne Grono!

Pierwszy post na forum i od razu problem.

Za tydzień wyjazd do Cro, a jedno z nas ma przeterminowany dowód osobisty. Jak sądzicie, jakie przejście wybrać, żeby prawdopodobieństwo kontroli było jak najmniejsze?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Które przejście SLO/CRO - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone