Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Które przejście SLO/CRO

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 29.01.2016 11:55

paulr napisał(a):Od kwietnia 2016 roaming w ue bardzo potanieje. Transmisja danych bez pakietow itp nie bedzie juz droga. Ceny musza zostac obnizone o ponad 70%. W Chorwacji chyba trafik nie dziala ale w Slu juz tak wiec na google czy innej nawigacji bedzie widac jak wyglada dojazd do cro.. W samej Chorwacji polecam aplikacje hak. Jest idealna informacja gdzie i jakie korki sie pojawiaja plus zdjecia z kamer na autostradach granicach itp. (To samo co w radiu) korzystajac z dobrodziejstwa smartfona wiekszosc problemow da sie uniknac. Zeszlego roku na trafik na calej trasie i odczytywanie komunikatow hak(plus yanosik w tle) pobralo mi 10mb. W 2 strony. Przy cenie. 5 eurocentow mamy informacje o trasie o pl do cro za pol euro. Nawet pobierajac 2x wiecej danych mamy euro. Mysle ze chyba kazdego stac by doliczyc do rachunku za telefon 5 zlotych. Sam zeszlego roku korzystajac z paczki 25mb w eu w sieci play popatrzylem sobie chwile przed mozliwoscia zjazdu jak wyglada lucko. Jak maceji i wszedzie po kilka samochodow. Jechanie w ciemni w dobie bardzo taniego dostepu do precyzyjnych informacji mysle ze mija sie z celem. A wybranie objazdu bo moze cos jest.....


W sumie słuszne spostrzeżenie - ja unikałem w zeszłym roku włączania internetu w telefonie podczas trasy, raz, że nie było takiej potrzeby, dwa, że bałem się opłat za transmisję danych - dobrze wiedzieć, że od kwietnia to faktycznie groszowe sprawy.
I pełne zgoda że przy obecnych udogodnieniach to trochę bez sensu zgadywac, czy będzie korek czy nie, jeśli można to za złotówkę sprawdzić.
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 21.05.2017 16:16

Cześć
Jadę do Chorwacji 30 czerwca na noc czyli w.g. planu na granicy SLO-HR będę w okolicy godziny 6-7 rano.
W ubiegłym roku jadąc także z piątku na sobotę (początek września) przez roboty drogowe w Czechach do granicy SLO-HR dotarliśmy dopiero na godzinę 9 i praktycznie zaraz po zjeździe w Ptuj z wiaduktu na autostradę utknęliśmy w korku :(.
W tym roku chciałbym mieć alternatywę i tak czytając ten post doszedłem do wniosku, że dobrym rozwiązaniem może być trasa na przejście Zavrč - (Dubrava Križovljanska) lub Zgornji Leskovec -(Cvetlin). Dodam, że płatny odcinek autostrady w Słowenii omijałem klasycznym łukiem trasą przez Lenart.
Już byłem pewien, że to najlepsze alternatywy przy mojej trasie dla przejścia Gruškovje -(Macelj) ale pewną dozę niepewności mam po komentarzu Kolegi jackuc :roll:

jackuc napisał(a):Ok zatem Cvetlin i Zavrc odpuszczam, wbiję sobie zarówno Twoją propozycję jak i alternatywnie Rogatec :-)


Jackuc - czy takie podejście i alternatywa na Rogatec wynika z taktyki -jedziemy na Macelj a jak będzie korek odbijamy na Rogatec czy też może jest coś nie halo (czego nie znalazłem) z tymi przejściami Zavrc lub Zgornji Leskovec ?
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 22.05.2017 06:52

Taktyka i ruchy wyprzedzające to podstawa :-)

W zeszłym roku pojechałem rozpoznawczo przez Cvetlin ruszając z Restaurant Majolka i wypadłem w Durmanec, fajna, przyjemna, kręta i wąska miejscami droga. Spoko można jechać. Ostatni kawałek wzdłuż autostrady.

Pozdrawiam
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 22.05.2017 09:02

Jackuc - dzięki za podpowiedź :)

to już
Cvetlin 4: Zawrc 0 :oczko_usmiech:

Na listę rezerwową wpisuję Rogatec.

Może Ktoś ma jeszcze jakieś spostrzeżenia dotyczące tych dwóch przejść granicznych ?
Ostatnio edytowano 22.05.2017 13:46 przez RadamiaN, łącznie edytowano 1 raz
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 22.05.2017 10:00

Cvetlin naprawdę spoko, to też dobra opcja na powrót, mijając korek z boczku :-)
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 22.05.2017 10:38

Podejrzewam, że tego lata Cvetlin będzie bardzo popularnym przejściem :)
Ja się waham.. jechać na Cvetlin czy spróbować przemknąć na drugą flankę i pomknąć na Rogatec. Zwłaszcza że jadę w najgorszym możliwym terminie czyli sobota 1 lipca rano :)
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 22.05.2017 11:35

Najgorszy mozliwy termin to 2 polowa lipca i pierwsza sierpnia a nie 1 lipca;-)
subim
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) subim » 22.05.2017 11:49

jackuc napisał(a):Taktyka i ruchy wyprzedzające to podstawa :-)

W zeszłym roku pojechałem rozpoznawczo przez Cvetlin ruszając z Restaurant Majolka i wypadłem w Durmanec, fajna, przyjemna, kręta i wąska miejscami droga. Spoko można jechać. Ostatni kawałek wzdłuż autostrady.

Pozdrawiam


jeździłem kilkukrotnie przez Cvetlin (po wcześniejszym minięciu autostrady) i było ok, ale dla mnie warunkiem było tam posiadanie osobówki bez przyczepy bo podjazd i zjazd z kempingiem to byłby imho trudny ... za granicą pozostaje opcja dłuższa dotarcia do autostrady w Durmancu (tak jeździłem) ale widziałem też znaki przy Trakoscanie kierujące na autostradę wcześniej
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 22.05.2017 12:36

Polecam opcję Rogatec. Ostatni powrót z HR, duże zatwardzenie na Macelj (podejrzane na kamerkach HAK), dalej od przejścia do Ptuja wszystko stało. W Durmanec odbiliśmy na Rogatec i dalej przez Ptujska Gora do Ptuja. Na przejściu dwa auta, dalej przejazd płynny, zero ruchu, do Ptuja wjeżdzaliśmy drogą 454/710 przejeżdżając wiaduktem nad autostradą na którym wesoło pomachaliśmy stojącym na dole.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 22.05.2017 12:49

subim napisał(a):
ale dla mnie warunkiem było tam posiadanie osobówki bez przyczepy bo podjazd i zjazd z kempingiem to byłby imho trudny .


Nigdy nie jeździłem z większą przyczepą niż dwukółka Niewiadów więc się nie wypowiem, ale to co widziałem to tą drogą na Cvetlin na zakrętach i pagórkach pomykały ciężarówki większe niż Star... i to całkiem żwawo :hut:
subim
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) subim » 22.05.2017 15:09

to moja opinia tylko :D bo ja na podjeździe od słoweńskiej strony raz stałem bo się najpierw kamper, a potem gość z przyczepą klinowali/nie mieścili w zakręty ... ale ja nie jeździłem z żadną przyczepą więc może mam wypaczone oko albo może nie wszyscy ogarniają
ctomek81
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 25.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ctomek81 » 23.05.2017 19:09

Mam pytanie.Które przejscie jest dla obywateli UE, w Rogatec czy Dobovec pri Rogatcu? Z góry dziękuję za informację
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 23.05.2017 20:12

ctomek81 napisał(a):Mam pytanie.Które przejscie jest dla obywateli UE, w Rogatec czy Dobovec pri Rogatcu? Z góry dziękuję za informację


My przekraczaliśmy w Dobovec pri Rogatcu i dalej drogą 107 a potem odbiliśmy w 432
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 24.05.2017 09:00

ctomek81 napisał(a):Mam pytanie.Które przejscie jest dla obywateli UE, w Rogatec czy Dobovec pri Rogatcu? Z góry dziękuję za informację


Poniższe trzy:
Rogatec (Hum na Sutli)
Rogatec (Durmanec)
Dobovec (Lupinjak)
:hut:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 25.05.2017 09:31

RadamiaN napisał(a):
ctomek81 napisał(a):Mam pytanie.Które przejscie jest dla obywateli UE, w Rogatec czy Dobovec pri Rogatcu? Z góry dziękuję za informację


Poniższe trzy:
Rogatec (Hum na Sutli)
Rogatec (Durmanec)
Dobovec (Lupinjak)
:hut:



Rogatec-Hum na Sutli kojarzę - to to przejście w centrum Rogatca, przy dworcu, zaraz za torami.
Kojarzę też przejście w Dobovcu, przez które wjeżdża się do Lupinjaka i dalej dociera do Đurmanca - sam tamtędy jeżdżę.
Ale cóż to takiego jest "Rogatec (Đurmanec)"? Tego nie czaję.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Które przejście SLO/CRO - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone