Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Metlika - przejście graniczne

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
opolanka
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.07.2008
Metlika - przejście graniczne

Nieprzeczytany postnapisał(a) opolanka » 02.07.2008 20:44

Czy przejściem w Metlice można swobodnie przejechać jadąc z Ljubljany na południe Chorwacji? Wydaje się to najkrótszą drogą, jednak elektroniczna mapa uparcie prowadzi mnie przez Zagrzeb.
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 03.07.2008 11:37

Jest tak jak piszesz "wydaje sie" jadac na poludnie Chorwacji zakladam ze chodzi Cio okolice Splitu lub jeszcze dalej, bez sesu jest jechac az do Lubljany na Zagrzeb i autostrada jest najszybciej dotrzec na poludnie
franki
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 09.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) franki » 19.07.2012 09:04

Żeby nie zakładać nowego watku odgrzewam ten.
Będę jechał z Bledu na riwierę makarską. I zastanawiam się czy jechać
własnie przez przejście Metlika czy tez przez przez Zagrzeb
vqsoft
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 16.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) vqsoft » 15.08.2013 19:04

Panowie kilometrowo nie wychodzi to tak strasznie. raptem 50 km nadkładamy
Jechał ktoś tak w tym roku ?
Wyjeżdżam jutro do Omisa i mam tą trasę jako alternatywne na korki w Maceji i Lucko..
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 17.01.2014 12:04

Witam!
Również zastanawiam też się nad tą opcją - Omija się korki koło Zagrzebia na bramkach. Czy ktoś korzystał z tego skrótu? Chorwacka strona trasy dzięki google street view wydaje się ok. A słoweńska część??
Będę jechać od strony Karawankentunnel do Dalmackiej Rogoznicy....
Pozdrav!
bl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bl » 10.03.2014 10:14

Ja jechałem. Dwa razy zahaczając o Ljublianę, raz - w ubiegłym roku - przez Celje. Pierwsza opcja - autostradą wiadomo, od Novego Mesta do autostrady w Chorwacji - droga dość kręta miejscami, ale w niezłym stanie, przejezdna, na kilka kilometrów przed autostradą chorwacką zmieniająca się w nową, dopiero oddaną do użytku trasę. Odcinek między Celje a Novym Mestem bardzo ładny widokowo, zwłaszcza w pierwszej części. W każdej z opcji przy wyjeździe z Grazu w granicach 8.30-9 wbijałem się na chorwacką autostradę w okolicach 12.30-13, tuż przed rozjazdach na Rijekę i Split. Zero korków na przejściu w Metlice. Osobiście polecam. :)
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 14.03.2014 00:16

Bartek1977 napisał(a):Będę jechać od strony Karawankentunnel...


To tak jak my co roku jezdzimy :)
I tez mamy swoj "skrot" ;)
Za Ljubljana (kierunek Zagreb) zjezdzamy na Ivančna Gorica.Potem mijamy Črnomelj,Žužemberk i w Vinicy przekraczamy granice chorwacka.
Droga kreta,ale bardzo malownicza,107km. W nocy jej nie polecam...
A z Vinicy do autostrady 7-10km :)
I juz Bosiljevo...! :mrgreen:
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 14.03.2014 11:41

bl napisał(a):Ja jechałem. Dwa razy zahaczając o Ljublianę, raz - w ubiegłym roku - przez Celje. Pierwsza opcja - autostradą wiadomo, od Novego Mesta do autostrady w Chorwacji - droga dość kręta miejscami, ale w niezłym stanie, przejezdna, na kilka kilometrów przed autostradą chorwacką zmieniająca się w nową, dopiero oddaną do użytku trasę. Odcinek między Celje a Novym Mestem bardzo ładny widokowo, zwłaszcza w pierwszej części. W każdej z opcji przy wyjeździe z Grazu w granicach 8.30-9 wbijałem się na chorwacką autostradę w okolicach 12.30-13, tuż przed rozjazdach na Rijekę i Split. Zero korków na przejściu w Metlice. Osobiście polecam. :)

Dzięki za informację!
Już myślałem, że nikt tamtędy ni jeździł... Ciekawie określiłeś drogę jako "przejezdną" - ale można nią chyba jechać przynajmniej 60km/h? A szerokość wystarczająca jak na mijanie się 2 aut czy raczej nie? Będę jechać trasą za dnia, więc nie będzie tak źle. Przede wszystkim zależy mi na uniknięciu korków w okolicach Zagrzebia a z porównania czasowego z googla wynika, że jest tak samo ale krócej kilometrowo.
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 14.03.2014 11:51

:D WOW!! :D
Właśnie odkryłem, że street view w Słowenii na "mojej" trasie załadowany na google!!
Czyli ruszam na trasę!
Basiulinek - sprawdzałem Twoją trasę i też fajna... Jak dla mnie za szybki zjazd ze słoweńskiej autostrady - przez Metlikę krótsza droga lokalna...
Pozdrawiam!
bl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bl » 14.03.2014 11:58

Bez obaw, droga jest - poza kilkoma dziurami i nierównościami tu i ówdzie - zupełnie normalna. Nie ma też obaw o jej odpowiednią szerokość. Przypomina polskie drogi wojewódzko-powiatowe.
Określenia "przejezdna" użyłem zatem niezbyt precyzyjnie. :D
Korków po drodze nie ma, co najwyżej odcinek przed Bosiljevem na autostradzie już w Chorwacji może być ciasnawy. Ale czymże taka niedogodność przy sobotnim armageddonie w Macelju i na obwodnicy Zagrzebia!
Co prawda bez wykupienia winietki słoweńskiej się nie obejdzie, ale wydatek przynajmniej częściowo się zbilansuje z mniejszym wydatkiem na autostradę chorwacką.
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 14.03.2014 21:44

Przejechałem się na street view i wniosek mam jeden- to kapitalny sposób na ominięcie korków przy Zagrzebiu dla jadących do CRO od strony Lubljany!!!
bl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bl » 14.03.2014 22:22

Po trzykrotnym użyciu nie mam co do tego żadnych wątpliwości! :D
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1378
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 14.03.2014 23:12

Bartek1977 napisał(a):Witam!
Również zastanawiam też się nad tą opcją - Omija się korki koło Zagrzebia na bramkach. Czy ktoś korzystał z tego skrótu? Chorwacka strona trasy dzięki google street view wydaje się ok. A słoweńska część??
Będę jechać od strony Karawankentunnel do Dalmackiej Rogoznicy....
Pozdrav!

Zastanawiam się czy nie będzie korka przed Karawankentunnel. W 2012 wracając we wrześniu staliśmy w długim korku przed tym tunelem.
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 14.03.2014 23:20

Dwa razy jechałem przez Karawankentunel i nie miałem problemów, tylko pomimo środka wakacji pokonywałem go w niedzielę lub poniedziałek...
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 731
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 15.03.2014 01:14

Przekraczałem tam granicę w lipcu 2010 r. - żadnej kolejki, szybko i bez problemów, był to jednak środek tygodnia.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone