Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Które przejście SLO/CRO

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 12.01.2016 14:01

dids76 napisał(a):W moim też bo wjeżdżasz/ zjeżdżasz z A2 drugim wjazdem (Đurmanec) :oczko_usmiech:


A masz porównanie z drogą na Cvetlin ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.01.2016 14:03

Nie, zawsze jak widzę ze jest większy ruch, to jadę na Rogatec
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 12.01.2016 14:10

U nas w zeszłym roku nic nie zapowiadało długiego stania na granicy. Zarówno na Lucko jak i A2 było pustawo. Korek był dużym zaskoczeniem, pewnie był spowodowany dokładniejsza kontrolą.

Tak jak pisałem wcześniej drogi na Cvetlin nie miałem przygotowanej. Po włączeniu GPS jej nie pokazywał, a z mojej starej mapy nie wynikało nawet, czy jest tam przejście graniczne. Pojechałem na ryzyk-fizyk. Droga jest wąską, kręta ale da się nią przejechać.

Z perspektywy czasu jakbym wiedział to pewnie pojechałbym na Rogatec.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 12.01.2016 14:44

dids76 napisał(a):Nie, zawsze jak widzę ze jest większy ruch, to jadę na Rogatec


a sama droga spoko ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.01.2016 16:52

jackuc napisał(a):
Lednice napisał(a):W tym wariancie tak, trzeba kupić winietę :roll:

To jest jedyny jego minus 8)


Tak jeszcze porównałem Twoją propozycję i zmodyfikowałem nieco moją aby początek i koniec był mniej więcej w tym samym miejscu (u mnie objazd przez L-M-P).
Czasowo wychodzi niemalże identycznie, odległościowo moja lepiej, kasowo chyba też bo oszczędzamy na winiecie, u Ciebie na pewno więcej autostradą.
Oczywiście to tylko zgrubne kalkulacje z map i w rzeczywistości sytuacja może być inna, niemniej dzięki za ciekawą propozycję

Moja
https://goo.gl/maps/SgTDFG67dWT2

Twoja
https://goo.gl/maps/DnFqoyL9CEH2



Wariant przez Cvetlin lub Rogatec
oraz jego alternatywa przez Słowenię(Metlika)
to kwestia gustu :roll:

Ja tylko zwracam uwagę na to, że przy wariancie przez Metlikę
omija się nie tylko Macelj, ale również Zagrzeb i jedzie się głównie autostradami :!: 8)
Trasa jest mniej męcząca,a my jedziemy tranzytem, a nie tylko po to, żeby podziwiać widoki :wink:
Co prawda kupuje się słoweńską winietkę, ale przejazd autostradami chorwackimi też nie jest za friko 8)
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 12.01.2016 17:09

Ok zatem Cvetlin i Zavrc odpuszczam, wbiję sobie zarówno Twoją propozycję jak i alternatywnie Rogatec :-)
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 15.01.2016 16:54

A tak na marginesie mam do Was jedno pytanie. Generalnie od wielu lat korzystam z nawigacji Garmina, planuję na kompie trasę tak jak chcę i przesyłam ją potem do urządzenia. Chciałbym jednak spróbować nawigacji Google na telefonie. Czy jest możliwość wyznaczenia trasy na komputerze w Google maps tak jak to robiliśmy w postach powyżej i wysłać sobie link do telefonu a potem otworzyć taki link i nawigować wg wysłanej trasy ? Obecnie mam Windows mobile i link owszem mi się otwiera i pokazuje zaplanowaną trasę ale nie mam nigdzie opcji nawigacji. Niedługo przesiadam się na Androida i może w tym systemie tak można zrobić ?
Dzięki za porady
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 15.01.2016 20:05

jackuc rzuć okiem na takie trasy objazdu przy korkach w Macelj i Lučko.
Jechałem nimi. Czy przez Cvetlin https://www.google.pl/maps/dir/46.72603 ... c8!1m0!3e0 czy Rogatec https://www.google.pl/maps/dir/46.72603 ... c8!1m0!3e0 lub tak https://www.google.pl/maps/dir/46.72603 ... c8!1m0!3e0 standard drogi taki sam. Z tym, że przez Cvetlin więcej łat asfaltowych na drodze, ale było zupełnie pusto. I dalej jechałem "starą"1 do Krapiny, gdzie tankowałem bo ceny niższe od autostradowych. Od Krapiny do Zaprešić też można jechać "starą" 1. https://www.google.pl/maps/dir/46.72603 ... c8!1m0!3e0
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.01.2016 20:42

jackuc napisał(a):A tak na marginesie mam do Was jedno pytanie. Generalnie od wielu lat korzystam z nawigacji Garmina, planuję na kompie trasę tak jak chcę i przesyłam ją potem do urządzenia. Chciałbym jednak spróbować nawigacji Google na telefonie. Czy jest możliwość wyznaczenia trasy na komputerze w Google maps tak jak to robiliśmy w postach powyżej i wysłać sobie link do telefonu a potem otworzyć taki link i nawigować wg wysłanej trasy ? Obecnie mam Windows mobile i link owszem mi się otwiera i pokazuje zaplanowaną trasę ale nie mam nigdzie opcji nawigacji. Niedługo przesiadam się na Androida i może w tym systemie tak można zrobić ?
Dzięki za porady



Nawigacja google w telefonie za granicą to OPŁATY za każde przesyłane dane :!: :!: :!: :!: :!:
A google przesyła je na bieżąco :!: Może zaboleć po kieszeni :evil:

Ja mam Be-on-road, czeską :roll:
Ujdzie, ale rewelacji nie ma, mapy wzięte z Open.Street.Map
Plus to ten, że jak załadujesz mapy, to za friko w Polsce i potem jeździsz. :roll:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 15.01.2016 22:36

Tak tak to jasne. Pytałem o możliwość techniczną jeśli chodzi o mapy google w telefonie. Planowanie na pc trasy w w google jest niesamowicie proste i wygodne i fajnie jakby można to wykorzystać. Ty używasz Beonroad ja Garmina a tu planowanie trasy , przesyłanie do urządzenia itp jest już nieco bardziej kłopotliwe

:-)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.01.2016 22:43

Jak masz mapy google w komórce, to też jest to proste 8)

Tak samo to działa 8)

Tylko mapy są "troszkę" mniejsze :wink:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 15.01.2016 23:16

endryu napisał(a):jackuc rzuć okiem na takie trasy objazdu przy korkach w Macelj i Lučko.
Jechałem nimi. Czy przez Cvetlin https://www.google.pl/maps/dir/46.72603 ... c8!1m0!3e0 czy Rogatec https://www.google.pl/maps/dir/46.72603 ... c8!1m0!3e0 lub tak https://www.google.pl/maps/dir/46.72603 ... c8!1m0!3e0 standard drogi taki sam. Z tym, że przez Cvetlin więcej łat asfaltowych na drodze, ale było zupełnie pusto. I dalej jechałem "starą"1 do Krapiny, gdzie tankowałem bo ceny niższe od autostradowych. Od Krapiny do Zaprešić też można jechać "starą" 1. https://www.google.pl/maps/dir/46.72603 ... c8!1m0!3e0


Dziękuję :boss:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 16.01.2016 12:46

Lednice napisał(a):Jak masz mapy google w komórce, to też jest to proste 8)

Tak samo to działa 8)

Tylko mapy są "troszkę" mniejsze :wink:


No mam w komórce, otwieram link z wykreowaną trasą, pokazeuje mi się mapa google, trasa jest widoczna, ale nie mam opcji nawigacji :-)
Opcję nawigacji mam jedynie po otwarciu aplikacji gmaps, ale tam jedynie mogę wskazać punkt końcowy i nawigować a to nie to samo co wykreowana mapa na kompie :D
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 29.01.2016 11:04

Lednice napisał(a):
jackuc napisał(a):
Czy proponujecie jakiś inny wariant ?



Prościej ( i wygodniej ) moim zdaniem jest jednak pojechać wtedy tak:
https://www.google.pl/maps/dir/46.71755 ... m2!4m1!3e0



Porównałem to z tradycyjnym objazdem M-L-P.
Tradycyjny objazd to ok 230 km , czas 2:44 (według google)

Ta trasa to 271 km, czas 3:05

Jak dla mnie bardzo ciekawa alternatywa, raptem 20 minut dłużej a omija się kilka punktów zapalnych. Przy korkach w Macelj i Lucko czas przejazdu tradycyjnym objazdem może się drastycznie wydłużyć.
Ja jednak mam pytanie - będę jechał w nocy i na dodatek w czerwcu - czy warto tą trasą? Na pierwszy rzut oka warto mimo wszystko bo jadę autostradą. Niepokoi mnie jednak odcinek drogi od Novo Mesto do wjazdu na autostradę. 60 km pokręconej drogi w dodatku na pewnym odcinku nawet 3-cyfrowy numer drogi. Ktoś wie, jaki jest stan tej drogi?
Druga sprawa koszty - 30 euro za autostrady słoweńskie minus koszty autostrady chorwackiej od Macejl do Karlovaca.

Edit: wyszło mi 67 kun za odcinek od Macelj do Karlovac, x2 daje 80 zł. Przy porównaniu do 135 zł za autostrady słoweńskie, różnica cenowa jest niewielka.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 29.01.2016 11:40

Od kwietnia 2016 roaming w ue bardzo potanieje. Transmisja danych bez pakietow itp nie bedzie juz droga. Ceny musza zostac obnizone o ponad 70%. W Chorwacji chyba trafik nie dziala ale w Slu juz tak wiec na google czy innej nawigacji bedzie widac jak wyglada dojazd do cro.. W samej Chorwacji polecam aplikacje hak. Jest idealna informacja gdzie i jakie korki sie pojawiaja plus zdjecia z kamer na autostradach granicach itp. (To samo co w radiu) korzystajac z dobrodziejstwa smartfona wiekszosc problemow da sie uniknac. Zeszlego roku na trafik na calej trasie i odczytywanie komunikatow hak(plus yanosik w tle) pobralo mi 10mb. W 2 strony. Przy cenie. 5 eurocentow mamy informacje o trasie o pl do cro za pol euro. Nawet pobierajac 2x wiecej danych mamy euro. Mysle ze chyba kazdego stac by doliczyc do rachunku za telefon 5 zlotych. Sam zeszlego roku korzystajac z paczki 25mb w eu w sieci play popatrzylem sobie chwile przed mozliwoscia zjazdu jak wyglada lucko. Jak maceji i wszedzie po kilka samochodow. Jechanie w ciemni w dobie bardzo taniego dostepu do precyzyjnych informacji mysle ze mija sie z celem. A wybranie objazdu bo moze cos jest.....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Które przejście SLO/CRO - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone