Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasze małe biuro podróży- Środkowa Dalmacja

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 17.12.2020 21:49

Abakus68 napisał(a):Rewelacja. Cudne górskie widoki. Chociaż jeśli M. zobaczy te pordzewiałe barierki w życiu tam nie pojedzie. W sumie i tak tam nie pojedzie. To jedna z tych rzeczy którą kiedyś zaliczę sam. Parę razy o tym czytałem, oglądałem a teraz chyba dorosłem, żeby tam dojechać.
Makarska. 2010 rok z Breli - zaliczona spacerowo. Jakoś kilka dni temu oglądaliśmy z M. jaką mieliśmy wtedy młodą córkę. 13 lat... Czas jednak leci...


Z tymi barierkami to nie kojarzę momentu, w którym konieczne byłoby mocne zbliżenie się do barierki. Mijanki według mnie i tak są możliwe tylko w wyznaczonych miejscach. Na pewno ważny jest bardzo wczesny wyjazd.
A takie wspomnienia jak Twoje z Makarskiej są bezcenne. Jak sobie przypomnę nasze wakacje wakacje sprzed 10 lat ( z dziećmi 6 i 1 ) :) :) ...takie zwyczajne a jednak wspaniałe.

kai_30 napisał(a):Nadrobiłam zaległości wreszcie!

Ten rok był naprawdę wyjątkowy, zwłaszcza początek lipca, cudne te (prawie) puste plaże w Breli! Makarska Riviera kusiła mnie od początku widokami, a zniechęcała tłumami, Wam się udało :hearts: Ach, żeby takie pustki mogły być zawsze!

PS. Co do biura podróży - wiadomix, moje biuro też najlepsze, najbardziej skrojoną na miarę ofertę dobiera ;)


Witam Cię w mojej relacji. :papa: Ja wyszłam z założenia, żeby jak najszybciej te najpopularniejsze miejsca (mimo że wspaniałe) mieć za sobą. Z brakiem tłumów się nam udało, ale gdyby wszystko już było normalne 8) to nawet tłumy przecierpię.

Kapitańska Baba napisał(a):Cudny poranek na wysokościach :hearts: Dla takiego wypadu zdecydowanie warto rano wstać :smo:

Makarska - jak to Makarska - ale dziwnie pusta 8O Chyba wszyscy poszli na plażę :oczko_usmiech:


Mnie jakoś ciągnie na wysokości - bo na co dzień mam tylko niziny. A okienko z Makarskiej widziałam u Ciebie nieraz.

majkik75 napisał(a):Fajny ten wjazd na górę :D Może nam się uda w przyszłym roku, zobaczymy ...

pozdrawiam, Michał


Życzę Wam,żeby się udało. I na podest szklany wejdźcie. :!: :D
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4666
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 17.12.2020 21:54

pomorzanka zachodnia napisał(a):Mijamy najnowszą atrakcję, Biokovo Skywalk,

Czyżbyście się nie zatrzymali, żeby nacieszyć oczy widokiem z Biokovo Skywalk :?:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 17.12.2020 22:03

megidh napisał(a):
pomorzanka zachodnia napisał(a):Mijamy najnowszą atrakcję, Biokovo Skywalk,

Czyżbyście się nie zatrzymali, żeby nacieszyć oczy widokiem z Biokovo Skywalk :?:


No, byliśmy straszne gapy... to znaczy byliśmy bardzo zorientowani na punkt końcowy.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 18.12.2020 19:21

Piękne widoki poranne ( pominięcia Skywalka trochę szkoda , ale będzie po co kiedyś wrócić 8) ) , natomiast Makarskiej z takimi pustkami nie widziałem , nawet zdjęcie z plaży jakieś mniej zaludzione niż moje :D


Pozdrawiam
Piotr
kaka020397
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 11.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaka020397 » 20.12.2020 17:17

Kto wie czy nie mijaliśmy się - czy to w miasteczku czy na plaży bo widzę że byliście w Omisiu w tym samym okresie co my (nasz pobyt od 29.06-10.07) - i pomimo całego zamieszania covidowego to były wspaniałe wakacje :D

Pozdrawiam
Andrzej
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 21.12.2020 20:14

piotrf napisał(a):Piękne widoki poranne ( pominięcia Skywalka trochę szkoda , ale będzie po co kiedyś wrócić 8) ) , natomiast Makarskiej z takimi pustkami nie widziałem , nawet zdjęcie z plaży jakieś mniej zaludzione niż moje :D


Pozdrawiam
Piotr


Nie traktowaliśmy tego odwiedzenia Makarskiej jako czegoś koniecznego, ale miło nas zaskoczyła. No i przyszliśmy na plażę i mieliśmy swój własny krzaczek. A ludzie całkiem rozsądnie się rozkładali, zachowując odległości :D

kaka020397 napisał(a):Kto wie czy nie mijaliśmy się - czy to w miasteczku czy na plaży bo widzę że byliście w Omisiu w tym samym okresie co my (nasz pobyt od 29.06-10.07) - i pomimo całego zamieszania covidowego to były wspaniałe wakacje :D

Pozdrawiam
Andrzej


Witaj Andrzeju! Niewykluczone, że mogliśmy się mijać :wink: . :)
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 22.12.2020 22:39

DZIEŃ 6 - 5. 07.2020 c.d.
Jesteśmy w tej części plaży miejskiej, która sąsiaduje z półwyspem Sv. Petar. Zostawiam na chwilę rodzinę, żeby przyjrzeć się półwyspowi z bliska.

f (123).JPG

f (124).JPG


Plaża miejska jak na dłoni.

f (125).JPG


Na skałach są wyznaczone miejsca do plażowania, całkiem puste.

f (127).JPG

f (126).JPG


Tak samo jak i beach bar.

f (129).JPG

f (138).JPG


Dotarłam do kościółka Św. Piotra.

f (130).JPG

f (134).JPG


A z góry mam widok na drugą stronę poluotoka.

f (136).JPG


Całego niestety nie obeszłam. Wracam na plażę i zbieramy się. W piekarni, w drodze do auta kupujemy burki. Wybrałam wersję mięsną i o dziwo był rewelacyjny 8O . Spodziewałam się różnych dziwnych trudnych do pogryzienia kawałków, a tu nic z tych rzeczy (z tego powodu bardzo rzadko jedząc poza domem wybieram mięso). No przepyszny był ten burek.
Jeszcze trochę Makarskiej

f (143).jpg

f (147).jpg

f (149).jpg

f (150).jpg

f (151).jpg

f (152).jpg

f (153).jpg


Następnie jedziemy do Lidla w Makarskiej . Może nie ma to wielkiego znaczenia, ale trochę zaważyło to na naszej przyszłości :roll: . Zaparkowaliśmy pod sklepem na parkingu, gdzie widniała informacja o gratisowych pierwszych 90 minutach. Natomiast jak czas swojego przyjazdu zarejestrować – nie wiadomo, informacji brak. Automat żadnego biletu darmowego nie drukuje. Trudno, poszliśmy (zakupując fajne białe wino stołowe), wróciliśmy, nic się nie działo więc odjechaliśmy.
Miałam taki ambitny plan, żeby zostać na mszy o 18 w sanktuarium Veprić, jednak jest dopiero przed 14. Tym razem musi wystarczyć krótka wizyta, zwłaszcza, że jest dość upalnie.

f (157).jpg


Wiem, miałam przyszykowaną sukienkę, żeby się przebrać :roll: , ale w końcu o niej zapomniałam. Jest prawie całkiem pusto i bardzo spokojnie.

f (160).jpg

f (162).JPG

f (165).JPG

f (167).JPG

f (169).jpg

f (170).jpg

f (172).jpg

f (173).jpg

f (174).jpg


Trochę mi szkoda, że nie wyszedł mój plan, ale pójdziemy do kościoła wieczorem, w Omisu.
Wieczorem zostawiamy dzieci (zmęczone biedactwa) :wink: i wychodzimy na starówkę. Z okolicy naszej kwatery można dojść na stare miasto takimi schodami.

f (179).jpg


W oczekiwaniu na mszę spacerujemy trochę.

f (180).jpg

f (181).jpg

f (182).jpg

f (183).jpg

f (184).jpg

f (185).jpg

f (186).jpg

f (187).jpg

f (188).jpg

f (190).jpg

f (191).jpg

f (194).jpg

f (196).jpg

f (198).jpg


W końcu okazuje się (szkoda, że nie sprawdziliśmy dokładnie wcześniej), że msza w kościele jest dopiero o 20.00. Zerkam więc szybko do środka

f (199).jpg


i pędzimy do małego kościoła przy Jadrance u podnóża naszej dzielnicy, w którym msza jest o 19.

f (200).jpg

f (201).jpg


Mamy już stąd niedaleko do domu, szkoda tylko, że w linii prostej do góry.

f (203).jpg


Dość intensywny dzień kończy relaks na balkonie. Ponieważ Wędrowycz mi jakoś do chorwackich okoliczności nie pasował, mam bardzo zajmującą i niecodzienną lekturę. Podczas swojego ostatniego kwietniowego urlopu,z racji braku innych możliwości sprzątałyśmy z córką nasz magazynek :? . Wtedy to wygrzebałyśmy stosik moich starych gazetek szkolnych z liceum.To nie były takie zwyczajne nudne gazetki, a po kilku latach stały się międzyszkolne. Teraz część z nich pojechała ze mną i dała mi sporo radości.

f (206).jpg


A ile wywołała wspomnień. :sm:

f (208).jpg
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 22.12.2020 23:19

W Makarskiej jestem co roku i zawsze zostawiam samochód pod Lidlem i jeszcze nigdy nikt się tam nie pytał o bilet-a czasami auto stało cały dzień jak płynęliśmy promem do Sumartinu. Teraz jest jeszcze alternatywny parking przy nowym centrum obok Lidla.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1908
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 22.12.2020 23:30

pomorzanka zachodnia napisał(a):Następnie jedziemy do Lidla w Makarskiej . Może nie ma to wielkiego znaczenia, ale trochę zaważyło to na naszej przyszłości

Rozumiem że będzie dalszy ciąg tej historii?

Upalne niedzielne wakacyjne popołudnie, aż się chce tam być.
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 24.12.2020 15:59

kibic hr napisał(a):W Makarskiej jestem co roku i zawsze zostawiam samochód pod Lidlem i jeszcze nigdy nikt się tam nie pytał o bilet-a czasami auto stało cały dzień jak płynęliśmy promem do Sumartinu. Teraz jest jeszcze alternatywny parking przy nowym centrum obok Lidla.


Taką informację miałam z forum, skorzystaliśmy za darmo, jednak parkomat stoi. Ale dobrze wiedzieć, że jest alternatywa.
mchrob napisał(a):Rozumiem że będzie dalszy ciąg tej historii?

Upalne niedzielne wakacyjne popołudnie, aż się chce tam być.


Będzie dalszy ciąg "jutro". Ale z parkingiem w Makarskiej już nie mieliśmy przebojów :wink: .
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 24.12.2020 16:23

Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia :!:

_IMG8911a.jpg
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 24.12.2020 20:07

pomorzanka zachodnia napisał(a):[b]Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia :!:

i na wzajem
:smo: :papa:
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 25.12.2020 10:16

"...Miałam taki ambitny plan, żeby zostać na mszy o 18 w sanktuarium Veprić..."
przypomniałaś mi tym wpisem moją tam obecność i pewne wydarzenie.
W czasie mszy doszło do głośnej kłótni pomiędzy dwoma kobietami. Na moje oko,
to synowa z teściową :wink: Ksiądz kilka razy słownie uspokajał, w końcu nie wytrzymał,
podszedł do pań i mocno je przytulił. Zapanowała cisza i wielki spokój.Msza potoczyła się
dalej w swojej normalnej kolejności.... .
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 25.12.2020 12:29

pomorzanka zachodnia napisał(a):[b]Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia :!:


Wzajemnie życzę i do tego wszystkiego co najlepsze w Nowym 2021 Roku . Oby był on lepszy od odchodzącego i wolny od wszelakich zaraz :smo: :papa:

Piękne zdjęcie macie :hearts:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 29.12.2020 17:41

travel, piotrf dzięki :D

pavlo napisał(a):
"...Miałam taki ambitny plan, żeby zostać na mszy o 18 w sanktuarium Veprić..."

przypomniałaś mi tym wpisem moją tam obecność i pewne wydarzenie.
W czasie mszy doszło do głośnej kłótni pomiędzy dwoma kobietami. Na moje oko,
to synowa z teściową :wink: Ksiądz kilka razy słownie uspokajał, w końcu nie wytrzymał,
podszedł do pań i mocno je przytulił. Zapanowała cisza i wielki spokój.Msza potoczyła się
dalej w swojej normalnej kolejności.... .


Super wspomnienie :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasze małe biuro podróży- Środkowa Dalmacja - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone