Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Środkowa Dalmacja pociągiem.

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bravik
Mistrz LM i LE

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 05.07.2018 12:05

W tym roku ponownie ruszam w sierpniu na trzy tygodnie do Makarskiej i okolic. Podróżujemy z żonką głównie pociągiem a w ostatnim etapie autobusem, bo to dla nas mniej stresujące niż tak długi dojazd samochodem. Całkowity koszt podróży z Warszawy do Makarskiej i z powrotem to kwota ok. 1100 PLN za dwie osoby. Czas brutto podróży tam - 24 h, z powrotem trochę dłużej ok 30 h. Jeśli ktoś jest zainteresowany - podpowiem jak i gdzie :D
ApropoDefacto
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 05.07.2018 12:54

Bravik napisał(a):W tym roku ponownie ruszam w sierpniu na trzy tygodnie do Makarskiej i okolic. Podróżujemy z żonką głównie pociągiem a w ostatnim etapie autobusem, bo to dla nas mniej stresujące niż tak długi dojazd samochodem. Całkowity koszt podróży z Warszawy do Makarskiej i z powrotem to kwota ok. 1100 PLN za dwie osoby. Czas brutto podróży tam - 24 h, z powrotem trochę dłużej ok 30 h. Jeśli ktoś jest zainteresowany - podpowiem jak i gdzie :D

Ile przesiadek ? jedzie przez Kraków ? no powiem Ci szczerze, że jeszcze nie spotkałem się z taką formą dojazdu do Makarskiej :D pamiętam jak kiedyś jechałem pociągiem z Krakowa do Kołobrzegu....15 godzin i powiedziałem nigdy więcej :wink: niemniej ciekawa podróż się szykuje :wink:
Bravik
Mistrz LM i LE

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 05.07.2018 13:53

ApropoDefacto napisał(a):
Bravik napisał(a):W tym roku ponownie ruszam w sierpniu na trzy tygodnie do Makarskiej i okolic. Podróżujemy z żonką głównie pociągiem a w ostatnim etapie autobusem, bo to dla nas mniej stresujące niż tak długi dojazd samochodem. Całkowity koszt podróży z Warszawy do Makarskiej i z powrotem to kwota ok. 1100 PLN za dwie osoby. Czas brutto podróży tam - 24 h, z powrotem trochę dłużej ok 30 h. Jeśli ktoś jest zainteresowany - podpowiem jak i gdzie :D

Ile przesiadek ? jedzie przez Kraków ? no powiem Ci szczerze, że jeszcze nie spotkałem się z taką formą dojazdu do Makarskiej :D pamiętam jak kiedyś jechałem pociągiem z Krakowa do Kołobrzegu....15 godzin i powiedziałem nigdy więcej :wink: niemniej ciekawa podróż się szykuje :wink:

Do Chorwacji jadę przez Wiedeń (przez Katowice). Wyjeżdżam z Warszawy o 6.45, w Wiedniu jestem po 5, 6 piwach :lol: przed 14 po południu, około 16 mam pociąg do Zagrzebia, w Zagrzebiu jestem 22.40, tam przejazd na dworzec autobusowy (raptem 4 przystanki tramwajem) i o 0.30 mam bus do Splitu. W Splicie aby jeszcze obniżyć koszt podróży (specyfika chorwackich autobusów) wysiadam i po rozciągnięciu kości mam 0 6.00 autobus do Makarskiej. Tam już na mnie czekają z samochodem :D
Powrót to wyjazd z Makarskiej 00.05 autobusem do Zagrzebia. W Zagrzebiu jestem około 7 rano, dojazd na dworzec kolejowy i ok. 10.00 pociąg do Budapesztu. Budapeszt Deli mniej więcej o 16.30 przejazd czerwoną linią metra na Keleti i o 20.20 pociąg do Warszawy. Ten jedzie przez Kraków . To najdłuższa część powrotu , bo pociąg jedzie przez Bratysławę , Breclav , Bohumin i tam czeka na pociągi z Wiednia i Pragi na dołączanie wagonów. Około 9 rano jestem w Warszawie. Wcześniej ten pociąg jeździł przez Katowice i trwało to krócej, ale postanowili puścić międzynarodowy pociąg przez Brzeszcze :lol: i Oświęcim i wydłużyło to znacznie czas przejazdu. Jednak zainwestowałem trochę więcej grosza w kuszetkę i jakoś się wytrzyma.
Ostatnio edytowano 09.07.2018 18:24 przez Bravik, łącznie edytowano 1 raz
ApropoDefacto
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 05.07.2018 14:08

Powiem Ci, że ekspedycja elegancko rozplanowana :D gorzej jak jakaś sytuacja losowa się wydarzy na drodze ale myślę, że to też brałeś pod uwagę :wink:

Bravik napisał(a): Wyjeżdżam z Warszawy o 6.45, w Wiedniu jestem po 5, 6 piwach :lol:

I to jest właśnie to :lol: siedzisz sobie spokojnie, sączysz piwko, niczym się nie przejmujesz 8) W moim wypadku jeżeli auto by nie wchodziło w grę to myślę, że wybrałbym jednak samolot :wink: ale każdy podróżuje tak jak lubi. Koniecznie napisz relację po powrocie i pewnie do zobaczenia w Makarskiej bo ja tam będę stacjonował między 14- a przynajmniej 24 :wink:
mchrob
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 05.07.2018 14:32

Bravik napisał(a):Na Chorwację jadę przez Wiedeń (przez Katowice). Wyjeżdżam z Warszawy o 6.45, w Wiedniu jestem po 5, 6 piwach :lol: przed 14 po południu, około 16 mam pociąg do Zagrzebia, w Zagrzebiu jestem 22.40, tam przejazd na dworzec autobusowy (raptem 4 przystanki tramwajem) i o 0.30 mam bus do Splitu. W Splicie aby jeszcze obniżyć koszt podróży (specyfika chorwackich autobusów) wysiadam i po rozciągnięciu kości mam 0 6.00 autobus do Makarskiej. Tam już na mnie czekają z samochodem :D
Powrót to wyjazd z Makarskiej 00.05 autobusem do Zagrzebia. W Zagrzebiu jestem około 7 rano, dojazd na dworzec kolejowy i ok. 10.00 pociąg do Budapesztu. Budapeszt Deli mniej więcej o 16.30 przejazd czerwoną linią metra na Keleti i o 20.20 pociąg do Warszawy. Ten jedzie przez Kraków . To najdłuższa część powrotu , bo pociąg jedzie przez Bratysławę , Breclav , Bohumin i tam czeka na pociągi z Wiednia i Pragi na dołączanie wagonów. Około 9 rano jestem w Warszawie. Wcześniej ten pociąg jeździł przez Katowice i trwało to krócej, ale postanowili puścić międzynarodowy pociąg przez Brzeszcze :lol: i Oświęcim i wydłużyło to znacznie czas przejazdu. Jednak zainwestowałem trochę więcej grosza w kuszetkę i jakoś się wytrzyma.

A nie próbowałeś dostać się pociągiem do Splitu? Jest też możliwy dojazd pociągiem do Ploce ale to już trzeba zahaczyć o BIH.
Bravik
Mistrz LM i LE

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 05.07.2018 16:26

Nocny pociąg z Zagrzebia to trochę porażka. Jedzie dwa razy wolniej od bezpośredniego busa który zatrzymuje się tylko w Skradinie nad Krką , a kosztuje dwa razy więcej. A i różne chodziły głosy o bezpieczeństwie w tym pociągu. Co do Ploce - nie ma połączenia z BiH. Są tory ale osobowe nimi nie jeżdżą. Trzeba by było dojechać do Capljiny, stamtąd przez granicę dostać się do Metkovica i autobusem do Makarskiej. Gra niewarta świeczki, choć widoki z okien na trasie Sarajewo - Mostar - Capljina wzdłuż Neretwy przecudne, a i przejażdżka pociągiem Talgo też ciekawa.
Manuel
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Manuel » 08.07.2018 09:01

Zależy dla kogo jakie rzeczy są ważne. Pociąg (jak kazdy rodzaj transportu) ma swoje wady i zalety. W busie nie można sobie pochodzić, pójść do toalety, rozłożyć z jedzieniem czy też w odrębnym przedziale posłuchać muzyki.

My jedziemy rano w najblizszy czwartek do Bratysławy, następne do Budapesztu i dalej wsiadamy w nocny Budapeszt - Split. Koszt łózka sypialnego to coś koło 20eur. Więc taniej niż nocleg na Chorwacji, a rano wysiądziemy w Splicie najedzeni, porządnie wyspani, gotowi do zwiedzania i pewnie na najbliższą noc starczy siły.

Natomiast jak słuchamy czyiś relacji, że jechali autem i byli tak zmęczeni, że musieli pół dnia odsypiać to jest dla nas śmieszne. Lepiej jechać wygodnie i de facto zaoszczędzić jeden dzień podczas którego będzie się korzystać z chorwackich walorów zamiast spać...
Bravik
Mistrz LM i LE

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 08.07.2018 10:25

Manuel napisał(a):Zależy dla kogo jakie rzeczy są ważne. Pociąg (jak kazdy rodzaj transportu) ma swoje wady i zalety. W busie nie można sobie pochodzić, pójść do toalety, rozłożyć z jedzieniem czy też w odrębnym przedziale posłuchać muzyki.

My jedziemy rano w najblizszy czwartek do Bratysławy, następne do Budapesztu i dalej wsiadamy w nocny Budapeszt - Split. Koszt łózka sypialnego to coś koło 20eur. Więc taniej niż nocleg na Chorwacji, a rano wysiądziemy w Splicie najedzeni, porządnie wyspani, gotowi do zwiedzania i pewnie na najbliższą noc starczy siły.

Natomiast jak słuchamy czyiś relacji, że jechali autem i byli tak zmęczeni, że musieli pół dnia odsypiać to jest dla nas śmieszne. Lepiej jechać wygodnie i de facto zaoszczędzić jeden dzień podczas którego będzie się korzystać z chorwackich walorów zamiast spać...

W 2015 jechałem przez Budapeszt i Zagrzeb z dwudniowymi popasami na zwiedzanie. Taka etapowa podróż to też świetny sposób na zminimalizowanie zmęczenia podróżą. Inna trasa którą przetrenowałem to podróż przez Wiedeń i Lublanę, też z postojami na zwiedzanie. Promocyjne bilety, wcześniej kupione to kupa zaoszczędzonej kasy. Np. w tym roku kupiłem bilety na trasę Zagrzeb - Budapeszt za 18€ za dwie sztuki.
W przyszłym roku planujemy wracać przez Czarnogórę by zaliczyć jedną z najpiękniejszych tras kolejowych na świecie Bar - Belgrad.
Manuel
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Manuel » 12.04.2019 09:37

W koncu ktoś napisał od rzeczy o podrózy pociagiem. BRAWO!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.04.2019 10:13

[
W przyszłym roku planujemy wracać przez Czarnogórę by zaliczyć jedną z najpiękniejszych tras kolejowych na świecie Bar - Belgrad.[/quote]

Jechałem tą drogą kilkanaście lat temu ( z samochodem na wagonie -lawecie ) to naprawdę wspaniałe przeżycie
Hercklekot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 12.04.2019 12:38

Osobiście doświadczeń nie mam, ale znam bardzo dobrze ludzi, którzy jeżdżą pociągiem na wakacje często. Trasa Pszczyna-Split, z przesiadkami w Wiedniu i Zagrzebiu. Wyjeżdżają rano, w Wiedniu są popołudniu i mają 1-2 godzinki na przesiadkę, potem Zagrzeb coś około 22.00 i nocna jazda ze spaniem do Splitu, gdzie są bladym świtkiem dnia następnego. A potem już na prom (dworzec jest niedaleko) i na wyspy. Niestety koleżeństwo nieforumowe, więc relacji nie piszą, ale znamy się i wiem, że 4 razy już się pociągiem wybrali i zawsze są bardzo zadowoleni. Cen biletów nie znam.
Bravik
Mistrz LM i LE

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 01.04.2021 12:28

Nowa, ciekawa alternatywna i dodatkowo tania możliwość dojazdu pociągiem do Splitu. Koleje austriackie uruchamiają nocny pociąg z Bratysławy i Wiednia do Splitu. Koszt przejazdu tam i z powrotem np. z Warszawy do Splitu z jedną przesiadką w Wiedniu to 200 Euro za dwie osoby. :papa:
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.04.2021 12:45

Dla młodych ludzi cena spoko, dla rodziny już nie.
Bravik
Mistrz LM i LE

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 01.04.2021 12:57

piekara114 napisał(a):Dla młodych ludzi cena spoko, dla rodziny już nie.

Zaraz dla młodych. Sam parę razy zaliczyłem tą trasę, a co do młodzieży, to raczej jestem ta, o której się mówi "druga młodość, trzecie zęby".
ZytaS
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 01.04.2021 14:59

Bravik napisał(a):
piekara114 napisał(a):Dla młodych ludzi cena spoko, dla rodziny już nie.

Zaraz dla młodych. Sam parę razy zaliczyłem tą trasę, a co do młodzieży, to raczej jestem ta, o której się mówi "druga młodość, trzecie zęby".

100E x 4 osoby to bardzo drogo 8O, no i trasa pociągu nie obejmuje całej naszej trasy przejazdu, zdecydowanie taniej, wygodniej i bardziej mobilnie, samochodem :wink: :papa:
Następna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022