Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasze małe biuro podróży- Środkowa Dalmacja

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 29.12.2020 17:48

Jakim cudem przegapiłam Twój kolejny odcinek??? 8O :oops:

Genialna sprawa takie gazetki - pewnie ubawiłaś sie do łez czytając wspomnienia szkolne :oczko_usmiech:

Powtórzę po poprzednikach - śliczne zdjęcie rodzinne :hearts:
Życzę wszystkiego co najwspanialsze na ten poświąteczny czas i cały Nowy Rok 2021 :papa:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 29.12.2020 20:23

Kapitańska Baba napisał(a):Jakim cudem przegapiłam Twój kolejny odcinek??? 8O :oops:

Genialna sprawa takie gazetki - pewnie ubawiłaś sie do łez czytając wspomnienia szkolne :oczko_usmiech:

Powtórzę po poprzednikach - śliczne zdjęcie rodzinne :hearts:
Życzę wszystkiego co najwspanialsze na ten poświąteczny czas i cały Nowy Rok 2021 :papa:


Dzięki, też dla Was wszystkiego najlepszego :smo: ! Ja też musiałam nadrabiać i Twoją i inne relacje. Ten przedświąteczny czas jest zawsze ciężki :| .

Gazetka sprzed dwudziestu paru lat to jest kosmos, a jeszcze gdy piszą ją osoby, które się znało lub kojarzyło...bezcenne 8) .
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 29.12.2020 21:36

DZIEŃ 7 6.07.2020

Dzień luźny, poświęcony na plażowanie, spacery i zakupy. Rano ( bardzo późne rano, bo była już dziesiąta) jedziemy na plażę w okolicach Lokvy. Tam, gdzie byliśmy już sami z mężem dwa dni wcześniej. Teraz zostajemy na głównej plaży. Jest pięknie, bo witają nas tylko pozostawione dzień wcześniej przez plażowiczów ręczniki.

g (2).jpg

g (3).jpg

g (5).jpg

g (4).jpg


Przez pierwsze pół godziny jesteśmy całkiem sami. Po prawej stronie mamy olbrzymie głazy, które jednym służą do skakania
g (6).jpg


a drugim bardziej do pozowania :wink: .

g (1).jpg

g (30).jpg


Widok z góry na pozostałą część plaży.

g (34).jpg

g (14).jpg


Kamienie z bliska także są ciekawe.

g (7).jpg

g (8).jpg

g (9).jpg

g (12).jpg

g (13).jpg


A kąpiel wspaniała :) .

g (20).jpg

g (21).jpg

g (17).jpg

g (35).jpg

g (33).jpg

g (24).jpg


Później przychodzą inni plażowicze, jednak nadal jest niezbyt tłoczno. Zdecydowanie było to bardzo udane plażowanie.

g (26).jpg

g (36).jpg
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 30.12.2020 10:59

Leniwy czas na plaży - rzeczywiście pustej :D Tylko te pozostawiane ręczniki - no strasznie mnie irytuje takie zachowanie. Chcesz wybrać miejsce? Przyjdź wczesniej. Oj, wiem, marudzę z rana :oops:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1908
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 30.12.2020 11:06

Kapitańska Baba napisał(a):Leniwy czas na plaży - rzeczywiście pustej :D Tylko te pozostawiane ręczniki - no strasznie mnie irytuje takie zachowanie. Chcesz wybrać miejsce? Przyjdź wczesniej. Oj, wiem, marudzę z rana :oops:

W takich przypadkach potrafię być bardzo pomocny, jak widzę że ktoś zapomniał pozbierać ręczników na noc to sam pozbieram poskładam i odłożę z boku ;) :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 30.12.2020 11:07

mchrob napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):Leniwy czas na plaży - rzeczywiście pustej :D Tylko te pozostawiane ręczniki - no strasznie mnie irytuje takie zachowanie. Chcesz wybrać miejsce? Przyjdź wczesniej. Oj, wiem, marudzę z rana :oops:

W takich przypadkach potrafię być bardzo pomocny, jak widzę że ktoś zapomniał pozbierać ręczników na noc to sam pozbieram poskładam i odłożę z boku ;) :mrgreen:


O, i bardzo słusznie :mrgreen:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 31.12.2020 18:14

Kapitańska Baba napisał(a):Leniwy czas na plaży - rzeczywiście pustej :D Tylko te pozostawiane ręczniki - no strasznie mnie irytuje takie zachowanie. Chcesz wybrać miejsce? Przyjdź wczesniej. Oj, wiem, marudzę z rana :oops:


mchrob napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):Leniwy czas na plaży - rzeczywiście pustej :D Tylko te pozostawiane ręczniki - no strasznie mnie irytuje takie zachowanie. Chcesz wybrać miejsce? Przyjdź wczesniej. Oj, wiem, marudzę z rana :oops:

W takich przypadkach potrafię być bardzo pomocny, jak widzę że ktoś zapomniał pozbierać ręczników na noc to sam pozbieram poskładam i odłożę z boku ;) :mrgreen:


Spoko! Tam było tyle wolnego miejsca, że nawet się nie zdenerwowałam. :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18274
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 31.12.2020 20:35

Piękne okoliczności przyrody , bo czuwa nad nimi kamienny Aborygen :wink: ,

aborygen.jpg


. . . ciekawe co skłoniło go do tak filozoficznego uśmieszku :idea: :?: :oczko_usmiech:

Szczęśliwego i ZDROWEGO Nowego Roku :papa:


Pozdrawiam
Piotr
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 06.01.2021 16:43

piotrf napisał(a):Piękne okoliczności przyrody , bo czuwa nad nimi kamienny Aborygen :wink: ,


. . . ciekawe co skłoniło go do tak filozoficznego uśmieszku :idea: :?: :oczko_usmiech:

Szczęśliwego i ZDROWEGO Nowego Roku :papa:


Pozdrawiam
Piotr


:mrgreen: Faktycznie tam niejeden kamień wydaje się "robić miny". Na pewno ta plaża była, przynajmniej dla nas jednym z tych cudownych miejsc nad którymi "Ktoś" czuwa. :)

Tobie Piotrze oraz wszystkim zaglądającym życzę dobrego roku. :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.01.2021 12:56

pomorzanka zachodnia napisał(a):
wszystkim zaglądającym życzę dobrego roku. :papa:


Wszystkiego co najlepsze na ten Rok dla Ciebie i Twoich Bliskich :papa:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 07.01.2021 18:47

Kapitańska Baba napisał(a):
pomorzanka zachodnia napisał(a):
wszystkim zaglądającym życzę dobrego roku. :papa:


Wszystkiego co najlepsze na ten Rok dla Ciebie i Twoich Bliskich :papa:


Dzięki Beatko!
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 07.01.2021 19:02

DZIEŃ 7 6.07.2020 c.d.

Po południu jedziemy najpierw na zakupy do Studenaca po drugiej stronie Cetiny, a później mamy w planie spacer do latarni morskiej na cyplu. Na parkingu przed sklepem, tak jak dzień wcześniej przy Lidlu, jest informacja o pierwszych 90 minutach gratis :lol: . I tak jak w Lidlu, nie wiadomo jakie są zasady korzystania z tych 90 minut. Idziemy więc do sklepu, a po około pół godzinie gdy wracamy, zastajemy pięknie zapakowany w koszulkę mandat 8O . Na 100 kun. Wystawcy mandatu oczywiście nie widać, nie ma kogo nawet spytać o co w tym wszystkim chodzi :evil: :evil: . Mamy nawet pomysł, żeby wstąpić na posterunek policji, żeby się cokolwiek dowiedzieć, ale nie ma gdzie zaparkować. Trudno, to bzdura, ale jest to bardzo niesprawiedliwe. Może ktoś z forumowiczów będzie wiedział jakimi prawami rządzi się ten parking?
Za to spacerek do cypla bardzo nam się podobał.

g (38).jpg

g (52).JPG

g (43)-crop.jpg

g (48).jpg


Na plaży coraz więcej ludzi. Widać, że sezon ruszył. Zachęcająco to nie wygląda, ale nie każdemu chce się szukać ciekawszych miejsc. :wink:

g (51).JPG

g (70).jpg


Po zmroku wyciągam jeszcze męża na spacer w górę Put Borka. Morze bardzo spokojne, kto by pomyślał, że jutro zawita bora. :roll:

g (77).jpg

g (78).jpg


Ktoś ma fajny podświetlany basen. :D

g (72).jpg

g (75).jpg


I tak skończył się trochę leniwy, a trochę emocjonujący dzień. :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.01.2021 19:16

Zapłaciliście ten mandat??? Kto go wystawił???

Ta plaża...w takim tłumie nie wytrzymałabym chyba 10 sekund 8O 8O

Za to cypelek - pierwsza klasa, długi, pusty, podoba mi się :D
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4669
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 07.01.2021 21:43

pomorzanka zachodnia napisał(a):Na parkingu przed sklepem, tak jak dzień wcześniej przy Lidlu, jest informacja o pierwszych 90 minutach gratis :lol: . I tak jak w Lidlu, nie wiadomo jakie są zasady korzystania z tych 90 minut. Idziemy więc do sklepu, a po około pół godzinie gdy wracamy, zastajemy pięknie zapakowany w koszulkę mandat 8O . Na 100 kun. Wystawcy mandatu oczywiście nie widać, nie ma kogo nawet spytać o co w tym wszystkim chodzi :evil: :evil: . Mamy nawet pomysł, żeby wstąpić na posterunek policji, żeby się cokolwiek dowiedzieć, ale nie ma gdzie zaparkować. Trudno, to bzdura, ale jest to bardzo niesprawiedliwe. Może ktoś z forumowiczów będzie wiedział jakimi prawami rządzi się ten parking?

W Częstochowie przy marketach typu Lidl czy Aldi też są informacje o darmowym parkingu (przez 60 minut) dla klientów marketu. Ale żeby ten parking faktycznie był darmowy trzeba spełnić jeden warunek. Mianowicie należy wydrukować darmowy bilet parkingowy w parkometrze ustawionym niedaleko wejścia do marketu i ten bilet umieścić pod szybą samochodu. Na bilecie widoczne są data i godzina wydruku, stąd wiadomo, do której godziny możemy parkować darmowo. Mój mąż też kiedyś otrzymał mandat, a właściwie nazywa się to wezwanie do wniesienia opłaty dodatkowej w kwocie 95 zł z powodu "Brak wyłożenia przed przednią szybą ważnego biletu parkingowego). Ale na tym wezwaniu było napisane, że jeśli posiada się dowód zakupu w danym sklepie LIDL wydany w okresie 1 godziny przed albo do 2 godzin po wystawieniu niniejszego wezwania, to opłata dodatkowa zostanie anulowana po przesłaniu go na wskazany adres e-mail.
Waldek robił zakupy w tym Lidlu, więc paragon posiadał. Przesłaliśmy go na podany adres e-mail, podając oczywiście dane dotyczące wezwania do zapłaty. O ile dobrze pamiętam, to potwierdzenie otrzymania tego e-maila przyszło od razu (najpewniej automatycznie), ale na odpowiedź anulującą wystawione wezwanie czekaliśmy dosyć długo (chyba około miesiąca). Na temat takich parkingów można poczytać tutaj.
Możliwe że w Chorwacji też działa w tym zakresie spółka APCOA, która prowadzi taką działalność w dużej części Europy.

pomorzanka zachodnia napisał(a):Za to spacerek do cypla bardzo nam się podobał.
Obrazek

Jak my byliśmy w Omišu w 2014 roku, to ten cypelek nie był taki "spacerowy". Nie było tam takiej promenady lecz leżały wielkie kamienie, po których strach było chodzić.
Zdjęcie000083.png
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 09.01.2021 00:02

Hej Kamilo :papa:
Podczytuję i oglądam, wiele tu pięknych zdjęć, ale nie zawsze miałam ostatnio możliwość skomentowania.

Wspaniała ta Wasza rodzinna świąteczna fota - wszystkiego dobrego dla Was w Nowym Roku.

My raz zarobiliśmy mandat w Szybeniku - wprawdzie nie pod żadnym supermarketem, ale w miejscu w ogóle nie opisanym jako płatne, poza tym żadne z parkujących tam aut nie miało żadnego bileciku za szybą. Pamiętam, że mandat opiewał na ponad 200kn.Spytałam faceta na pobliskiej stacji benzynowej o co kaman, ale nie potrafił nic powiedzieć ew tej kwestii.

W ostatnie wakacje miałam plan odwiedzenia Św. Jurka i Skywalk właśnie. Chciałam to zrobić w drodze powrotnej do Polski, ale splot różnych okoliczności sprawił, że musieliśmy zrezygnować.
Jednym z czynników, który wpłynął na naszą decyzję było to, że tego dnia nastąpiło załamanie pogodowe po wielkim sztormie. Bardzo żałuję.Do nadrobienia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasze małe biuro podróży- Środkowa Dalmacja - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone