Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasze małe biuro podróży- Środkowa Dalmacja

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 07.12.2020 21:36

Bardzo fajny rejs :D

A restaurację Radmanowe Mlinice warto odwiedzić w porze obiadowej .
Można tam zjeść pyszne žabe na žaru sa pršutem :mrgreen:
1.jpg

:papa: :papa:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 07.12.2020 21:36

Młoda kobieto! Co to znaczy potworny humor. Spójrz. Jesteś piękna, masz całą rodzinę. Uśmiechnięte dzieci. Męża. Jeździcie na urlopy. Naprawę? Coś może cię wytrącić z równowagi? Wszystko co złe mija. Nie myśli się o złych rzeczach, ale jak jest gorszy dzień to... Pisze się odcinek i uśmiecha do ludzi. A w ogóle to ubierz to żarówiaste koło teraz w domu i klepnij o dywan... Może coś zaboli, a człowiek jak wiadomo skupia się tylko na jednym bólu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 07.12.2020 22:08

travel napisał(a):Bardzo fajny rejs :D

A restaurację Radmanowe Mlinice warto odwiedzić w porze obiadowej .
Można tam zjeść pyszne žabe na žaru sa pršutem :mrgreen:
1.jpg

:papa: :papa:


Pamiętam, że Makłowicz miał odcinek nagrywany m. in. w Radmanowych Mlinicach , przyrządzał wtedy właśnie żaby. Ale jakoś nie przekonują mnie :P :)

Abakus68 napisał(a):Młoda kobieto! Co to znaczy potworny humor. Spójrz. Jesteś piękna, masz całą rodzinę. Uśmiechnięte dzieci. Męża. Jeździcie na urlopy. Naprawę? Coś może cię wytrącić z równowagi? Wszystko co złe mija. Nie myśli się o złych rzeczach, ale jak jest gorszy dzień to... Pisze się odcinek i uśmiecha do ludzi. A w ogóle to ubierz to żarówiaste koło teraz w domu i klepnij o dywan... Może coś zaboli, a człowiek jak wiadomo skupia się tylko na jednym bólu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Kiedy właśnie o dzieci chodzi... I te cholerne zdalne lekcje. Kompletny brak komunikacji z niektórymi nauczycielami. Dzieciaki reagują na to wszystko kompletnie nieracjonalnie :cry: Wiem, że minie, ale wiele konsekwencji pozostanie i trudno mi to znieść uśmiechem i się nie przejmować. I jeszcze koło mam dmuchać :?: Wiem, że to głupio, tak na forum, ale ja nigdy nie byłam dobra w robieniu dobrej miny do złej gry, albo hamowaniem czegoś co nie wypada... :oops:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 07.12.2020 22:32

w d...ie mieć rzeczy głupie gdy to powala syf ze łba wywalać...
Mnie się właśnie tacy ludzie podobają. Bardziej niż towarzystwa wzajemnej adoracji i poprawni politycznie tępiciele Indian. Jakkolwiek to nie brzmi. A z tej racji, że wykupiłem na promocji półkę wina puklaves&friends TRAMINER twoje zdrówko... :hut:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 07.12.2020 22:38

Dzięki. :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 08.12.2020 14:22

Sympatyczny rejsić choć rzeczywiscie na górze coś szybko Was zabrali znowu na pokład :D

Na plaży we dwoje? No no, uroki posiadania starszych dzieci :smo:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4712
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 08.12.2020 21:10

Rejsik fajny, chociaż krótki. Miło mi powspominać nasz sprzed kilku lat.

pomorzanka zachodnia napisał(a):Pamiętam, że Makłowicz miał odcinek nagrywany m. in. w Radmanowych Mlinicach , przyrządzał wtedy właśnie żaby. Ale jakoś nie przekonują mnie :P :)

Fajny był ten strój Indianina, w którym Robert Makłowicz występował w tym filmiku.
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 09.12.2020 21:13

Kapitańska Baba napisał(a):Sympatyczny rejsić choć rzeczywiscie na górze coś szybko Was zabrali znowu na pokład :D

Na plaży we dwoje? No no, uroki posiadania starszych dzieci :smo:


Tak , we dwoje było bardzo spokojnie i bezstresowo. Jednak nie za długo, bo wiem że mąż zrobił to ze względu na mnie, on za plażowaniem nie przepada.

megidh napisał(a):Rejsik fajny, chociaż krótki. Miło mi powspominać nasz sprzed kilku lat.

pomorzanka zachodnia napisał(a):Pamiętam, że Makłowicz miał odcinek nagrywany m. in. w Radmanowych Mlinicach , przyrządzał wtedy właśnie żaby. Ale jakoś nie przekonują mnie :P :)

Fajny był ten strój Indianina, w którym Robert Makłowicz występował w tym filmiku.


Bardzo chciałam właśnie zobaczyć otoczenie tej restauracji. A jeżeli chodzi o Indianina: musiałam ostatnio tłumaczyć córce co oznacza powiedzenie "sorry Winetou" :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.12.2020 21:30

Bardzo fajny rejsik! Myśleliśmy o nim kiedyś (w 2011), ale ostatecznie podjechaliśmy samochodem do Radmanovych Mlinic.

Pstrągi też były i nawet skakały :D:

Obrazek
Obrazek

Za to w 2008 roku przeżyliśmy niesamowitą Przygodę - rafting na Cetinie. Pisałam o niej w mojej pierwszej relacji na forum ;):
post318841.html#p318841

Mam nadzieję, że już lepiej się czujesz :) Ja miałam dzisiaj podły dzień, ale właśnie poprawiam sobie humor, czytając relacje :D
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 09.12.2020 22:27

maslinka napisał(a):Bardzo fajny rejsik! Myśleliśmy o nim kiedyś (w 2011), ale ostatecznie podjechaliśmy samochodem do Radmanovych Mlinic.

Pstrągi też były i nawet skakały :D:

Obrazek
Obrazek


Ale uchwycone :D
maslinka napisał(a):Za to w 2008 roku przeżyliśmy niesamowitą Przygodę - rafting na Cetinie. Pisałam o niej w mojej pierwszej relacji na forum ;):
post318841.html#p318841


Oczywiście czytałam tę relację. Rafting z pewnością odbywa się w jeszcze piękniejszym miejscu, ale ja nie przepadam z wpadaniem do wody :)

maslinka napisał(a):Mam nadzieję, że już lepiej się czujesz :) Ja miałam dzisiaj podły dzień, ale właśnie poprawiam sobie humor, czytając relacje :D


Ciut lepiej, dziękuję. Oby do Świąt, prawda :roll: :) ?
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 14.12.2020 22:15

DZIEŃ 6 - 5. 07.2020

Nie ma litości! Jeżeli chce się w życiu zobaczyć coś ciekawego, nie obędzie się bez wyrzeczeń. A szczyt Biokova Sv. Jure, na który można wjechać samochodem, to gratka. Tym razem cała rodzina wstaje wcześnie, żeby przed ósmą znaleźć się przed wjazdem do Parku Narodowego Biokovo. Jesteśmy drudzy w kolejce. Pan , który podnosi szlaban, jest poliglotą, w każdym razie przekazuje nam wskazówki po Polsku. Ale dlaczego kasuje nas za cztery normalne bilety, skoro nawet na stronie internetowej parku jest informacja o zniżkach szkolnych? :roll: Nie wiem. Cała droga na Świętego Jurka liczy 23 kilometry.

f (3).jpg


Początkowo jedziemy mając widok na morze

f (6).jpg

f (7).jpg

f (10).jpg


po którymś zakręcie chowamy się za górę.

f (13).jpg


Mamy teraz piękny soczyście zielony krajobraz. :hearts:

f (14).jpg

f (19).jpg

f (20).jpg


Chętnie bym tutaj pospacerowała.

f (23).jpg


Mijamy najnowszą atrakcję, Biokovo Skywalk,

f (27).jpg


o której nie miałam pojęcia, że to nowość :roll: .
I znów serpentyny nad morzem.

f (33).jpg

f (34).jpg

f (35).jpg


Przez całą drogę na szczyt minęliśmy się chyba z trzema autami.
Dotarliśmy bez przeszkód.

f (38).JPG


Na górze jest trochę mgliście, jednak i tak uważam, że mieliśmy bardzo dobrą pogodę.
Na początku biegnę na samą górę i przez długą chwilę jestem tam całkiem sama.

f (66).jpg


Ale cudnie. :D

f (46).JPG

f (67).jpg

f (68).jpg

f (71).jpg

f (73).jpg

f (74).jpg

f (76).jpg

f (47).JPG

f (48).JPG



Po powrocie na parking widzę, że trochę samochodów się nazbierało.

f (51).JPG


Jednak żadnych limitów przebywania na górze nikt nam nie nakładał.

f (52).jpg

f (62).JPG


W drodze powrotnej jest już więcej mijanek, chyba z dziesięć, myślę,że to i tak nie najgorzej.

f (81).jpg

f (93).jpg


Gdy jesteśmy już na dole, kierujemy się do Makarskiej. Wiem,że to kurort i moloch, ale na zdjęciach zawsze bardzo mi się podobał. Parkujemy przy samej katedrze Św. Marka.

f (97).jpg


To tutaj znajduje się to słynne okienko.

f (95).jpg


Przemykamy uliczkami na dość pustą promenadę.

f (98).jpg

f (100).jpg

f (107).jpg


Wyjątkowo smutny Makarski Jadran. :?

f (108).jpg

f (109).jpg


Ale para turystów przygarnie każdego gościa.

f (103).jpg

f (105).jpg


Z daleka widzimy półwysep ze świętym Piotrem.

f (101).jpg


Idziemy zobaczyć tą straszną plażę miejską.

f (111).jpg


Otoczenie wydaje mi się bardzo sympatyczne.

f (112).jpg

f (113).jpg


I chociaż łatwo można nagiąć rzeczywistość dobierając odpowiedni obiektyw,

f (121).JPG

f (122).JPG


to ja Wam mówię, że nikt nikomu na głowie nie siedział. A w powietrzu unosił się tylko zapach pinii, dźwięk cykad i trzy zakresy UV. :P :P

f (119).jpg
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 14.12.2020 22:31

Rewelacja. Cudne górskie widoki. Chociaż jeśli M. zobaczy te pordzewiałe barierki w życiu tam nie pojedzie. W sumie i tak tam nie pojedzie. To jedna z tych rzeczy którą kiedyś zaliczę sam. Parę razy o tym czytałem, oglądałem a teraz chyba dorosłem, żeby tam dojechać.
Makarska. 2010 rok z Breli - zaliczona spacerowo. Jakoś kilka dni temu oglądaliśmy z M. jaką mieliśmy wtedy młodą córkę. 13 lat... Czas jednak leci...
kai_30
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 01.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kai_30 » 16.12.2020 13:41

Nadrobiłam zaległości wreszcie!

Ten rok był naprawdę wyjątkowy, zwłaszcza początek lipca, cudne te (prawie) puste plaże w Breli! Makarska Riviera kusiła mnie od początku widokami, a zniechęcała tłumami, Wam się udało :hearts: Ach, żeby takie pustki mogły być zawsze!

PS. Co do biura podróży - wiadomix, moje biuro też najlepsze, najbardziej skrojoną na miarę ofertę dobiera ;)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 17.12.2020 12:05

Cudny poranek na wysokościach :hearts: Dla takiego wypadu zdecydowanie warto rano wstać :smo:

Makarska - jak to Makarska - ale dziwnie pusta 8O Chyba wszyscy poszli na plażę :oczko_usmiech:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 17.12.2020 14:33

Fajny ten wjazd na górę :D Może nam się uda w przyszłym roku, zobaczymy ...

pozdrawiam, Michał
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasze małe biuro podróży- Środkowa Dalmacja - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone