Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasze małe biuro podróży- Środkowa Dalmacja

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 10.11.2020 20:39

ruzica napisał(a):A nie szło tego parkowania przedłużyć o kolejne godziny? Też nienawidzę płacenia za parking z góry :evil:


Pewnie trzeba by wrócić w momencie gdy czas się kończył i dokupić następny bilecik :twisted: . Właściwie to nie było tak źle, ale gdyby było więcej czasu moglibyśmy obejść całą starówkę z zewnątrz, zobaczyć mostek, może wleźć na wieżę katedralną...

Abakus68 napisał(a):W czasach, gdy byłem w Trogirze nie myślałem nawet o pisaniu relacji. Dziś widzę, że mamy wiele podobnych zdjęć. No może palmy były wtedy w lepszym stanie.


Czasem fajnie mieć podobne zdjęcia z kimś, to dodatkowa frajda. Ale wyróżnić się zdjęciem, którego nikt nie ma pewnie też jest nieźle.

Kapitańska Baba napisał(a):Wyjazd o 9? Tak, to przyzwoita pora :mrgreen:

Taka niespodzianka - poniedziałek rano, szaruga za oknem a tu przemiła wycieczka po Trogirze :hearts: Takie neispdzianki możesz mi serwować co rano :smo:
Śliczne puste miasteczko - miło powędrować nie przepychając się miedzy ludźmi :D


Następny odcinek będzie o miejscu, które też bardzo lubisz. :D

Kapitańska Baba napisał(a):Te donice na czyimś podwórku - genialne!!! :hearts: :hearts: :hearts:


Wyglądają jakby ktoś je sam zrobił.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 10.11.2020 22:10

Trogir odwiedziłam kilka lat temu, również w ekspresowym tempie.
A szkoda, bo warte jest dłuższego pobytu :hut:

Też jestem rannym ptaszkiem -budzę się zwykle o 5-6 . Lecz cóż z tego jak małż śpi do 9 :roll:

I jeszcze Brela- miałam tylko 200 schodów do plaży :lol: :papa:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 13.11.2020 21:02

travel napisał(a):Trogir odwiedziłam kilka lat temu, również w ekspresowym tempie.
A szkoda, bo warte jest dłuższego pobytu :hut:

Też jestem rannym ptaszkiem -budzę się zwykle o 5-6 . Lecz cóż z tego jak małż śpi do 9 :roll:

I jeszcze Brela- miałam tylko 200 schodów do plaży :lol: :papa:

Ważne, że parzyście, każda noga równo obciążona :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 17.11.2020 22:46

travel napisał(a):Trogir odwiedziłam kilka lat temu, również w ekspresowym tempie.
A szkoda, bo warte jest dłuższego pobytu :hut:

Też jestem rannym ptaszkiem -budzę się zwykle o 5-6 . Lecz cóż z tego jak małż śpi do 9 :roll:

I jeszcze Brela- miałam tylko 200 schodów do plaży :lol: :papa:


Wstawanie ranne w miesiącach letnich jest dla mnie proste, natomiast w listopadzie...bardzo bolesne. :roll:
Trogir, Brela, mam nadzieję że też tam kiedyś wrócę. Na razie ciągnie mnie na południe. :)

Abakus68 napisał(a):Ważne, że parzyście, każda noga równo obciążona :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


A wiesz, że schodów w Omišu nawet nie policzyłam? 8O
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 17.11.2020 23:12

DZIEŃ 4 – 3.07.2020 c.d.

W drodze z Trogiru potrzebujemy załatwić pewną sprawę w Omišu. Zapisać się na rejs, a właściwie rejsik, po Cetinie. Mamy okazję skorzystać ze znanego parkingu za tunelem, który chyba zawsze, niezależnie od sytuacji jest oblężony.

d (87).jpg

d (88).jpg

d (89).jpg

d (90).jpg


Nad samą rzeką jest bodajże kilka agencji oferujących różne wycieczki. Miła, kontaktowa pani oferuje nam krótki rejs po Cetinie za „specjalną cenę tylko dla nas” – 150 kun za 4 osoby. „It’s our secret”-przestrzega :wink: :wink: . Umawiamy się na następny dzień na 10.30.
Po obiedzie znów pędzimy nasze autko, tym razem w stronę Riwiery Makarskiej na podbój plaż Podgory.

d (104).jpg


Samochód zostawiamy na parkingu przy przystani z romantycznym widokiem na morze i na palmę.

d (112).jpg


Bardzo interesują nas plaże na samym początku Podgory, do których z tego parkingu jest dość daleko. Te bliższe są zarezerwowane dla gości hotelowych. Mijamy plażę Plišivac, idziemy w kierunku Garmy. Nie wiem do tej pory od którego momentu plaża już nazywa się Garma,w każdym razie najpierw trafiamy do mikroskopijnej zatoczki

d (122).JPG


nad którą na skarpie stoją takie opuszczone stanowiska z widokiem. Na zdjęciu całkiem fajnie się to komponuje.

d (127).JPG


Nasza plaża jest całkiem w cieniu,

d (118).JPG


więc mnie do kąpieli nie ciągnie, natomiast nasze dzieci w takich okolicznościach odnalazły na chwilę wspólny język :oczko_usmiech: .

d (119).JPG

d (121).JPG

d (124).JPG


Ja postanowiłam przez ten czas przekonać się co znajduje się dalej. Znalazłam chyba plażę na której rok wcześniej wylądowała ekipa Agaty :papa: . Spoglądam tylko ukradkiem.

d (126).JPG


Musimy jednak spróbować złapać trochę promieni słonecznych na koniec dnia. Kawałek wcześniej była spora plaża, tylko wydawała nam się zbyt oblężona. Jednak o tej porze jest już idealnie.

d (137).jpg

d (138).jpg

d (142).jpg

d (143).jpg


Skusiłam się nawet na kąpiel. Z kołem.

d (135).jpg


Otoczenie plaży jest urocze. :hearts:

d (150).jpg

d (154).jpg

d (157).jpg

d (161).jpg

d (162).jpg


Na deser zostawiamy sobie spacer po Podgorze

d (164).jpg

d (165).jpg

d (166).jpg

d (168).jpg

d (170).jpg

d (174).jpg

d (175).jpg

d (178).jpg

d (180).jpg

d (182).jpg

d (184).jpg

d (185).jpg

d (187).jpg


i ...deser.

d (188).jpg


Który był straszliwie słodki :roll: i żałowałam, że nie wybrałam w to miejsce jakiegoś zwykłego soku. No, nie może być idealnie, chociaż...prawie tak było. 8)

d (189).jpg

d (191).jpg


:papa:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 18.11.2020 07:28

Kilka lat temu w Omisiu też wybraliśmy się na taki rejsik po Cetinie, ale nie trzeba było się umawiać na termin tylko wsiadało się do łódki przy nabrzeżu bo pływało ich wiele i czekały w kolejce na kolejnych turystów.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 18.11.2020 12:34

Bardzo ładne są te plażyczki w okolicach Podgory :hearts:
Czy można do nich dotrzeć tylko od góry , czy też ścieżką przy morzu ? :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.11.2020 14:30

Co te kąpiele mają w sobie że integrują rodzeństwo? U nas dokładnie tak samo to działaja, pełna współpraca 8O :mrgreen:

Moja Podgora :hearts: . Tego roku również dane nam było do niej wpaść na nockę :D
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4699
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 18.11.2020 21:29

mchrob napisał(a):Kilka lat temu w Omisiu też wybraliśmy się na taki rejsik po Cetinie, ale nie trzeba było się umawiać na termin tylko wsiadało się do łódki przy nabrzeżu bo pływało ich wiele i czekały w kolejce na kolejnych turystów.

Podczas naszego pobytu w 2014 roku (to już 6 lat temu - jak ten czas szybko leci) także przy nabrzeżu stały łódki czekające na turystów i my wykupiliśmy rejsik właśnie w ten sposób, bez korzystania z pośredniczącego biura. Ale łódkę mieliśmy poleconą, więc nie wsiadaliśmy do "pierwszej lepszej".

pomorzanka zachodnia napisał(a):Nad samą rzeką jest bodajże kilka agencji oferujących różne wycieczki. Miła, kontaktowa pani oferuje nam krótki rejs po Cetinie za „specjalną cenę tylko dla nas” – 150 kun za 4 osoby. „It’s our secret”-przestrzega :wink: :wink: . Umawiamy się na następny dzień na 10.30.

Cena faktycznie wydaje się rewelacyjna. My 6 lat temu płaciliśmy więcej, bo po 60 kun od osoby.
Z niecierpliwością czekam więc na odcinek z Waszego rejsu po Cetnie, bo z chęcią powspominam sobie oglądane wcześniej miejsca.
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 19.11.2020 19:36

mchrob napisał(a):Kilka lat temu w Omisiu też wybraliśmy się na taki rejsik po Cetinie, ale nie trzeba było się umawiać na termin tylko wsiadało się do łódki przy nabrzeżu bo pływało ich wiele i czekały w kolejce na kolejnych turystów.


Myślę, że w tym roku można było na taką przejażdżkę spokojnie udać się z marszu. Lubię jednak poznać wcześniej szczegóły i zaplanować dzień. Nie bez znaczenia jest też fakt, że im to też ułatwia pracę :) .

megidh napisał(a):
pomorzanka zachodnia napisał(a):Nad samą rzeką jest bodajże kilka agencji oferujących różne wycieczki. Miła, kontaktowa pani oferuje nam krótki rejs po Cetinie za „specjalną cenę tylko dla nas” – 150 kun za 4 osoby. „It’s our secret”-przestrzega :wink: :wink: . Umawiamy się na następny dzień na 10.30.

Cena faktycznie wydaje się rewelacyjna. My 6 lat temu płaciliśmy więcej, bo po 60 kun od osoby.
Z niecierpliwością czekam więc na odcinek z Waszego rejsu po Cetnie, bo z chęcią powspominam sobie oglądane wcześniej miejsca.


Absolutnie nie narzekam. Zresztą wcale się nie targowaliśmy. Dzień wcześniej tę kwotę podała współpracowniczka tej pani, która nas zaczepiła na starówce. To zasugerowaliśmy, fakt. :wink:

travel napisał(a):Bardzo ładne są te plażyczki w okolicach Podgory :hearts:
Czy można do nich dotrzeć tylko od góry , czy też ścieżką przy morzu ? :papa:


Ścieżka przy morzu kończy się gdzie ta większa plaża, na której byliśmy na końcu. Później właśnie idzie się górą,tam są te parasole, a dalej robi się dość dziko, co nas trochę przystopowało :? . Ale może od innej strony jest lepsza ścieżka?

Kapitańska Baba napisał(a):Co te kąpiele mają w sobie że integrują rodzeństwo? U nas dokładnie tak samo to działaja, pełna współpraca 8O :mrgreen:

Moja Podgora :hearts: . Tego roku również dane nam było do niej wpaść na nockę :D


Nasze dzieci zaczynają ze sobą normalnie rozmawiać, gdy tylko tracą rodziców z oczu :mrgreen: . Podgora śliczna. Wiedziałam że lubisz.... z relacji.
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 21.11.2020 21:49

I to jest to co lubię. Szwendanie się, spontaniczne decyzje. Za słodkie desery. Zaglądanie po plażach. I bardzo mi się podoba niezbyt ostry cień latarni pod wystającą z budynku łodzią. Tak sobie jednak myślę, że twój mąż to musi mieć oczy dookoła głowy. Tak w ogóle dziewczyny zaglądające tu. Czy wy sobie zdajecie sprawę, ile par męskich oczu za wami na tych urlopach wodzi? I żaden z nich nie klęka potem i nie klepie "i nie wódź nas na pokuszenie"
A wódź właśnie, a wódź :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 22.11.2020 20:05

Ze zdjęć nie kojarzę tej plaży. Byliśmy rok wcześniej właśnie na plaży Garma
W 2017 roku z powodu ogromnych fal jakie nas zastały pływając na motorówce wylądowaliśmy na plaży w Podgorze, ale dokładnie już nie pamiętam co to była za plaża, ale wiem, że z pewnością była przeznaczona dla nudystów.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 22.11.2020 22:18

Do plaży Garma mam duży sentyment - zwłaszcza, gdy tonie w słońcu. Chociaż raz kąpaliśmy się na niej w ulewnym deszczu 8)
Ciekawa jestem spływu Cetiną :papa:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 23.11.2020 23:33

Abakus68 napisał(a):I to jest to co lubię. Szwendanie się, spontaniczne decyzje. Za słodkie desery. Zaglądanie po plażach. I bardzo mi się podoba niezbyt ostry cień latarni pod wystającą z budynku łodzią. Tak sobie jednak myślę, że twój mąż to musi mieć oczy dookoła głowy. Tak w ogóle dziewczyny zaglądające tu. Czy wy sobie zdajecie sprawę, ile par męskich oczu za wami na tych urlopach wodzi? I żaden z nich nie klęka potem i nie klepie "i nie wódź nas na pokuszenie"
A wódź właśnie, a wódź :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:


Oj, bo Ty to zawsze coś wypatrzysz :P : ja tego cienia wcześniej nie zauważyłam 8O . Tego szwendania sporo wyszło, rzeczywiście, z czego część spaceru przeszłam sama (a tyle jeszcze Podgory zostało :roll: ). Jakoś nie zauważyłam, żeby ktoś mnie tam śledził :wink: .

agata26061 napisał(a):Ze zdjęć nie kojarzę tej plaży. Byliśmy rok wcześniej właśnie na plaży Garma


Tak , bo to moje zdjęcie niewiele pokazuje. Natomiast przejrzałam dokładnie Twoje i naprawdę wychodzi na to, że podglądałam Garmę. Na jednym z Waszych zdjęć po wejściu na górkę widać te parasole które były nad naszą plażą. A potem, gdy już płyniecie dalej, na pierwszym zdjęciu widać tę naszą miniplażę. :D

Katerina napisał(a):Do plaży Garma mam duży sentyment - zwłaszcza, gdy tonie w słońcu. Chociaż raz kąpaliśmy się na niej w ulewnym deszczu 8)
Ciekawa jestem spływu Cetiną :papa:


Bardzo miło Cię czytać z powrotem :papa: . Spływ (lecz nie rafting) będzie już niedługo,ale najpierw jeszcze jeden odcinek.
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 27.11.2020 22:02

:arrow: :arrow: :arrow:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasze małe biuro podróży- Środkowa Dalmacja - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone