Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasze małe biuro podróży- Środkowa Dalmacja

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 24.10.2020 19:05

Witaj Gosiu! :papa:
Z widoków z balkonu byliśmy bardzo zadowoleni, mimo że to widok boczny. Właściwie dzięki temu nas z ulicy nie było widać, a my widzieliśmy to, co najważniejsze. To widok dzienny: :D
b (161).jpg
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 24.10.2020 20:15

DZIEŃ 3 – 2.07.2020

Po intensywnym, pełnym jazdy, pakowania i zwiedzania dniu pora na dzień plażowania. I wypadałoby się wreszcie wykąpać w morzu :oczko_usmiech: . Pogoda sprzyja.

c (1).JPG

c (2).JPG


Rodzina już wczoraj upewniała się o której godzinie będzie musiała wstać. Wiedzą, że w odróżnieniu od tego co w domu, na wakacjach do południa nie pośpią :twisted: . Biuro podróży ma swoje wymogi :roll: . Start o dziewiątej.

c (4).jpg


Jedziemy do Breli, z nadzieją, że uda nam się przycupnąć na jakiejś ładnej plaży gdzieś z boku.
Piękne widoki z Jadranki przyjmujemy bez zdziwienia.

c (5).jpg

c (7).jpg

c (14).jpg


Jednak nie spodziewałam się, że po drodze, nawet na odcinku tych kilkunastu kilometrów z Omiśa do Breli jest tyle pustych parkingów, a z większości z nich można zejść na plaże 8O . Byłam przekonana, że znajdziemy tu raczej parkingi przynależące do apartmanów i restauracji. Ale tymczasem zaczyna się Makarska Riviera.

c (17).jpg


Za chwilę jesteśmy już w Breli, gdzie znajdujemy parking po 20 kun za godzinę, na ulicy Filipińskiej. A ponieważ nie podejrzewamy się o plażowanie bez końca w tak popularnym miejscu, to dla nas dobra opcja. Szkoda tylko, że nie dojechaliśmy do samego końca, byłoby bliżej :roll: .

c (19).jpg


Więc tak wygląda słynna Punta Rata :lol: .

c (20).jpg

c (21).jpg

c (25).JPG

c (31).JPG

c (33).JPG


To chyba dobry moment, żeby na niej się rozłożyć i nie doznać szoku.

c (21').JPG

c (24).JPG


Prawdę mówiąc lepszego plażowania w Breli sobie nie można wyobrazić.

c (28).JPG

c (35).JPG


Nawet zdjęcia się doczekałam :wink: .

c (29).jpg


W międzyczasie biegnę też na chwilę na Podrace, bo o niej pierwotnie myślałam. Nie mam z niej zdjęć bo przyszłam tylko na chwilę popatrzeć i zanurzyć się w wodzie.
Na koniec zostawiliśmy sobie zwiedzanie kamyczka.

c (41).jpg

c (46).JPG

c (54).JPG


Obiektyw mojego aparatu nie jest szerokokątny, więc żeby objąć widok, wdrapuję się na murek, a potem jeszcze wyżej.

c (44).jpg


Na takim wyskoku przyłapuje, mnie ładna blondynka z prośbą o zrobienie zdjęcia :P . Kim może być ładna blondynka jak nie Polką? Ona mnie też szybko rozgryza, bo kto będzie się pchał w jakieś nieutwardzone tereny jak nie Polka? :mrgreen:
Później dołączam do rodziny i też mam zdjęcie z kawałkiem kamyka.

c (49).JPG


Obserwujemy jeszcze rybki, których najwięcej jest pod balustradą.

c (61').JPG

c (61).JPG

c (59).JPG

c (63).JPG


I opuszczamy Brelę zanim niektórzy w ogóle rozpoczną dzień na plaży.

c (64).jpg

c (65).jpg


Parking mile nas zaskoczył. Mimo że przekroczyliśmy pełną godzinę, naliczono nam opłatę zaokrąglając ją w dół. :mrgreen:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 25.10.2020 11:27

Właśnie zdałem sobie sprawę, że to już 10 lat minęło, od kiedy dreptaliśmy rodzinnie deptakiem w Breli. Ostatni urlop z córką w Cro Potykaliśmy się wtedy o Polaków i Czechów. Brela jest ładna. Na swój sposób. Gdy się spojrzy na nią od strony morza wygląda najcudniej tak sądzę. Fajnie że udało się Wam jej zasmakować nie przeładowanej turystami.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.10.2020 11:48

Matko Sadystko - daj sie wyspać rodzinie w wakacje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pusta Brela nawet w miarę wygląda - akurat na godzinkę posiedzenia :mrgreen:
Tego roku mocno wypatrywaliśmy słynnej skałki i chyba oczy nie te po nie wypatrzyliśmy, a byliśmy blisko brzegu :cry:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 25.10.2020 14:02

Do takiej Breli to chętnie bym pojechał. To piękne miejsce - gdyby nie Ci wszyscy ludzie, gdy jest pusta można się zakochać. Co do porannego plażowania to też nasza metoda na puste plaże, gdy inni właśnie przychodzą my już kończymy plażing ;)
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4699
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 25.10.2020 19:06

pomorzanka zachodnia napisał(a):W stronę Splitu? Możliwe. No i przyjemniejsze plaże chyba są, tylko że przy samej ulicy.
Ja specjalnie szukałam właśnie po stronie starówki, bo na plaże i tak przeważnie jechaliśmy gdzie indziej.

pomorzanka zachodnia napisał(a):Jedziemy do Breli, z nadzieją, że uda nam się przycupnąć na jakiejś ładnej plaży gdzieś z boku.

A dlaczego zrezygnowaliście z plażowania w Omišu.
Rozumiem że mogła Wam się nie spodobać piaszczysta plaża miejska, ale plaża wzdłuż ulicy Brzet jest niczego sobie.
DSC_0305.2.jpg
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 27.10.2020 19:26

pomorzanka zachodnia napisał(a):
agata26061 napisał(a):Ja również z chęcią poczytam i poogladam efekty pracy Waszego biura podróży


Witaj, właśnie - kogoś mi tu brakowało. :wink:

Bo ja ostatnio mam jakiś deficyt czasowy i na forum tylko sporadycznie zerkam. Spowodowane jest to też tym, że wiem, że jak już na forum zajrzę to "przepadnę" w relacjach , a później praca się nawarstwia :? :? i znów nie mam czasu.... i tak w kółko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Super pusto na plaży w Breli. Dobra godzina jeszcze była na niemal samotne plażowanie. Po trzech razach na Rivierze Makarskiej w Breli jeszcze nie byliśmy, ale kiedyś dotrzemy z pewnością. Już wiem, że wtedy będzie warto wcześnie wstać, żeby takie pustkowie na plaży zastać :D Chociaż moje ranne ptaszki to i na wakacjach o 7 się budzą, więc nawet o godzinie 8 jestem w stanie się pojawić na plaży :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A co do dróg dojazdowych do apartamentów. Mój mąż w ogóle nie interesuje się ani dojazdem, ani drogami. Oczywiście te główne autostradowe zna już niemal na pamięć, ale co do tych dojazdowych do apartamentów czasem wolę go nie uświadamiać wcześniej, znam go na tyle i wiem, że wszędzie da sobie radę wjechać. Nawet w mega wąski wjazd na parking do Slavinki w Ivan Dolac na Hvarze. Kto go widział ten wie, że niedoświadczony kierowca, lub ten mega panikujący nie poradzi sobie tam. Ale kilka osób z forum już tam wjeżdżało, więc dla chcącego nic trudnego :D
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 27.10.2020 19:36

Ale pustki w tej Breli 8O Jednak tegoroczny początek lipca to całkiem co innego niż sierpień. Ja nie zrobiłam zdjęć tamtejszym plażom, teraz sobie przypomniałam na Twoich i dalej twierdzę, że poza kamieniem, to nic specjalnego :wink:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 27.10.2020 21:55

Abakus68 napisał(a):Właśnie zdałem sobie sprawę, że to już 10 lat minęło, od kiedy dreptaliśmy rodzinnie deptakiem w Breli. Ostatni urlop z córką w Cro Potykaliśmy się wtedy o Polaków i Czechów. Brela jest ładna. Na swój sposób. Gdy się spojrzy na nią od strony morza wygląda najcudniej tak sądzę. Fajnie że udało się Wam jej zasmakować nie przeładowanej turystami.


Tak! Widziałam Wasze zdjęcia w wątku o Breli, super są! :D

Kapitańska Baba napisał(a):Matko Sadystko - daj sie wyspać rodzinie w wakacje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pusta Brela nawet w miarę wygląda - akurat na godzinkę posiedzenia :mrgreen:
Tego roku mocno wypatrywaliśmy słynnej skałki i chyba oczy nie te po nie wypatrzyliśmy, a byliśmy blisko brzegu :cry:


Ale oni przez resztę wakacji spali do dwunastej, nic nie można było z nimi zaplanować :x .
A skałka może Wam się zlała z otoczeniem :wink: :lol: .

mchrob napisał(a):Do takiej Breli to chętnie bym pojechał. To piękne miejsce - gdyby nie Ci wszyscy ludzie, gdy jest pusta można się zakochać. Co do porannego plażowania to też nasza metoda na puste plaże, gdy inni właśnie przychodzą my już kończymy plażing ;)


Ja jechałam tam z duszą na ramieniu, a w tym roku nawet prawie nie było rezerwacji ręcznikowych :mrgreen: .

megidh napisał(a):A dlaczego zrezygnowaliście z plażowania w Omišu.
Rozumiem że mogła Wam się nie spodobać piaszczysta plaża miejska, ale plaża wzdłuż ulicy Brzet jest niczego sobie.
DSC_0305.2.jpg


Ależ byliśmy w rejonach ulicy Brzet ( Twoje filmiki oglądałam i nie omieszkałabym zobaczyć na żywo :wink: ). I już w najbliższym odcinku się do tej plaży odniosę.

agata26061 napisał(a):
pomorzanka zachodnia napisał(a):
agata26061 napisał(a):Ja również z chęcią poczytam i poogladam efekty pracy Waszego biura podróży


Witaj, właśnie - kogoś mi tu brakowało. :wink:

Bo ja ostatnio mam jakiś deficyt czasowy i na forum tylko sporadycznie zerkam. Spowodowane jest to też tym, że wiem, że jak już na forum zajrzę to "przepadnę" w relacjach , a później praca się nawarstwia :? :? i znów nie mam czasu.... i tak w kółko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Super pusto na plaży w Breli. Dobra godzina jeszcze była na niemal samotne plażowanie. Po trzech razach na Rivierze Makarskiej w Breli jeszcze nie byliśmy, ale kiedyś dotrzemy z pewnością. Już wiem, że wtedy będzie warto wcześnie wstać, żeby takie pustkowie na plaży zastać :D Chociaż moje ranne ptaszki to i na wakacjach o 7 się budzą, więc nawet o godzinie 8 jestem w stanie się pojawić na plaży :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A co do dróg dojazdowych do apartamentów. Mój mąż w ogóle nie interesuje się ani dojazdem, ani drogami. Oczywiście te główne autostradowe zna już niemal na pamięć, ale co do tych dojazdowych do apartamentów czasem wolę go nie uświadamiać wcześniej, znam go na tyle i wiem, że wszędzie da sobie radę wjechać. Nawet w mega wąski wjazd na parking do Slavinki w Ivan Dolac na Hvarze. Kto go widział ten wie, że niedoświadczony kierowca, lub ten mega panikujący nie poradzi sobie tam. Ale kilka osób z forum już tam wjeżdżało, więc dla chcącego nic trudnego :D


No ja wiem, ja też nie jestem w stanie codziennie pisać postów. Przeczytać i obejrzeć to co innego. Dobrze masz z tymi rannymi ptaszkami :D .

ruzica napisał(a):Ale pustki w tej Breli 8O Jednak tegoroczny początek lipca to całkiem co innego niż sierpień. Ja nie zrobiłam zdjęć tamtejszym plażom, teraz sobie przypomniałam na Twoich i dalej twierdzę, że poza kamieniem, to nic specjalnego :wink:


Tak z tym terminem trafiliśmy w dziesiątkę, ale to dopiero po fakcie można było stwierdzić. :) Ja sobie zdaję sprawę, że jest całe mnóstwo bardziej urokliwych miejsc i plaż, ale to było dopiero nasze pierwsze plażowanie, więc przejrzysta woda, okrągłe kamyczki i cień nam wystarczyły.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.10.2020 09:43

Kapitańska Baba napisał(a):Matko Sadystko - daj sie wyspać rodzinie w wakacje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mam taką samą uwagę. Na wakacjach trzeba odpocząć, także od porannego wstawania.....

A Brele jeszcze przede mną......
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 30.10.2020 10:10

Brela piękna jest... 8)
Byliśy tam w 2007 i 09 .
To takie czasy, że na plażach był luz...
Swoimi fotkami, przypomniałaś mi moje codzienne poranne szwędanie 8)
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 31.10.2020 22:08

piekara114 napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):Matko Sadystko - daj sie wyspać rodzinie w wakacje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mam taką samą uwagę. Na wakacjach trzeba odpocząć, także od porannego wstawania.....

A Brele jeszcze przede mną......


:mrgreen: Mamy tu najwyraźniej dwa obozy... :D A na serio - jak daję im rano pospać to siedzą do nocy w internecie :| .

CROberto napisał(a):Brela piękna jest... 8)
Byliśy tam w 2007 i 09 .
To takie czasy, że na plażach był luz...
Swoimi fotkami, przypomniałaś mi moje codzienne poranne szwędanie 8)


To całkiem niedawno jeszcze był ten luz :wink: Cieszę się, że przywołałam wspomnienia. I w ogóle ...Witaj :D :papa: .
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 31.10.2020 22:29

DZIEŃ 3 – 2.07.2020 c. d.

Po południu również mamy w planie plażowanie. Jednak najpierw, jak prawie codziennie, idziemy na zakupy. Malutki Studenac jest wprawdzie pod nosem, ale czasami trzeba przejść się do większego Konzuma. A przy okazji zbadać okolicę. Zejście z tej górki jest łatwe.

c (72).jpg


Szybko znajdujemy się w okolicach przystani.

c (73).jpg

c (74).jpg


Z powrotem musimy trochę chować się w cieniu starych wąskich uliczek.

c (75).jpg

c (76).jpg


A potem niestety pod górę w słońcu :? .

c (77).jpg


Po drodze znajdujemy stary cmentarz.

c (79).jpg

c (80).jpg

c (81).jpg

c (82).jpg


Z naszej kwatery najbliżej mamy na plaże w okolicy Put Skalica i Brzet. Skrótem po schodkach.

c (84).jpg


Dużo tych schodków. 8O 8)

c (85).jpg

c (86).jpg


Docieramy w końcu do plaży. Widok ogólny jest piękny.

c (87).jpg


I mnóstwo miejsca.

c (90).jpg

c (91).jpg


Jednak dziś są bardzo dziwne fale, które może nie rozbijają się bardzo o brzeg,ale na pewno wzburzają piasek, którego sporo jest na dnie. Stąd nasze kąpielisko jest dzisiaj mętne, na płyciznach woda wydaje się wręcz żółta. Próbowaliśmy się kąpać, jednak to nie mętna woda mnie zniechęciła. Przerosło mnie pilnowanie młodego :x , który nie chciał pływać w kółku ani na materacu. Szybko zaczynająca się głębina plus fale – to nie na moje nerwy. Spędzamy jednak trochę czasu spacerując i wpatrując się w horyzont. Jest to na pewno ładniejsze miejsce niż plaża miejska (choć tam przecież też widoki są piękne).
Trzeba jeszcze wspiąć się pod górę,

c (92).jpg

c (93).jpg

c (94).jpg


żeby wieczorem posiedzieć na balkonie.

c (95).jpg

c (96).jpg
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 31.10.2020 22:54

Może to mój wiek , może przyzwyczajenie do porannego wstawania przez wiele lat :wink: , ale prawdą jest też , że na wakacyjnych wyjazdach , przy dużej liczbie ciekawych miejsc do odwiedzenia zwyczajnie szkoda mi czasu na sen :mrgreen: i z taką samą łatwością żegnam odchodzący dzień , jak i witam kolejny . Trochę to dziwne , bo w domu bez problemu mogę spać nawet do dziesiątej :oczko_usmiech:
Nie jesteś "Matką Sadystką" . . . wydłużasz rodzinie czas wakacji . . .

Brela bez "dzikich tłumów" wygląda bardzo sympatycznie


Pozdrawiam
Piotr
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 02.11.2020 10:21

Te podejscia pod górę by mnie zabiły 8O :mrgreen:
Kup Młodemu pamelkę - on będzie bezpieczny, Ty będziesz miała mniej stresu :smo:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasze małe biuro podróży- Środkowa Dalmacja - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone