Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasze małe biuro podróży- Środkowa Dalmacja

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 03.10.2020 22:27

DZIEŃ 1 29-30.06.2020

To nasza druga wyprawa do Chorwacji. Wyjeżdżamy nietypowo: w poniedziałek na wieczór. Planowaliśmy wyspać się na zapas po południu i ruszyć o północy, ale nie po raz pierwszy okazało się, że jest to trudne :roll: . Dlatego przed 22 siedzimy już w zapakowanym samochodzie.

a (1).jpg

a (3).jpg


Mamy okazję skorzystać z nowej drogi ekspresowej – szóstki.

a (5).jpg


Następnie odbijamy na trójkę i na wysokości Zielonej Góry około pierwszej w nocy mąż zarządza godzinną drzemkę. Bez nastawiania budzika, a mimo to jakiś wewnętrzny zegar budzi nas równo po godzinie :wink: 8) . Za chwilę jedziemy już dalej, ja co chwilę zapadam w sen dopóki nie zaczyna się rozjaśniać.

a (8).jpg

a (9).jpg

a (11).jpg

a (16).jpg


Granicę z Czechami przejeżdżamy w Boboszowie. Na którejś ze stacji benzynowej robimy przerwę na kawę, a ja dopiero wtedy przypominam sobie, żeby przykleić naklejkę z cro.pli na samochodzie :roll: . Trasa przebiega nam bez żadnych zakłóceń, tak jak 2 lata wcześniej przez Słowację i Węgry.

a (17).jpg

a (19).jpg

a (23).jpg

a (25).jpg

a (27).jpg

a (28).jpg


Widok pustego przejścia granicznego jest budujący.

a (29).jpg

a (30).jpg


Przed nami tylko jedno auto. Przy odprawie sprawdzają dowody i pytają dokąd jedziemy ( nigdzie się nie rejestrowaliśmy wcześniej):
- today Varaždin, tomorrow Omiš. - Varaždin? - dziwią się. Nie wiem, co w tym dziwnego :la: .

Przed pierwszą po południu przekraczamy granicę. Rodzina szuka czegoś słodkiego na stacji benzynowej, a ja oddycham z ulgą i już całkiem wierzę, że plany i marzenia się spełniły. :P

a (34).jpg


Do Varaždina pozostał rzut beretem.

a (37).jpg


Nocleg z samodzielnym zakwaterowaniem, który czeka na nas, znajduje się parę minut od centrum,w takiej zabudowie.

a (38).JPG


Wjeżdżamy na wąskie podwórko i wrzucamy najpotrzebniejsze graty do trzech pokoików na parterze małego domku. Później, tak szybko jak tylko się da wychodzimy na pierwszy spacer. Mamy naprawdę blisko do tego widoku, który bardzo mnie cieszy. Wreszcie na żywo, nie przez internet.

a (39).JPG

a (40).JPG

a (41).JPG

a (42).JPG

a (43).JPG

a (51).JPG

a (53).JPG

a (55).JPG

a (56).JPG

a (57).JPG


Zamek i najbliższe otoczenie oglądamy przez dłuższą chwilę po czym idziemy już prosto do Bistro Kula na obiad. W środku jesteśmy sami, jest chyba szesnasta. Tak jak niektórzy już wspominali, ceny dań są ponad dwa razy niższe niż na wybrzeżu. :)

a (59).jpg

a (62).jpg

a (63)l.jpg


Mamy jeszcze pewien plan, więc spacerujemy teraz w kierunku placu Kralja Tomislava.

a (64).jpg

a (65).jpg

a (66).jpg

a (68).jpg

a (70).JPG


Na placu zainstalowano kamerkę internetową, dzięki której nieraz tęsknie podglądałam miasto przed wakacjami. Obiecałam siostrze i rodzicom, że pomachamy im o umówionej porze w kamerze. :oczko_usmiech:

Resized_Screenshot_20200630-160717_Ecosia.jpeg

a (71).JPG

a (72).JPG

a (73).JPG

a (74).JPG

a (76).JPG

a (78).JPG


Zaglądamy jeszcze w uliczkę, przy której mieści się katedra i powoli kończymy spacer.

a (79).JPG

a (80).JPG

a (82).JPG

a (83).jpg


Trzeba jeszcze zrobić zakupy w pobliskim Kauflandzie i w końcu chwilę odpocząć.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 04.10.2020 09:23

Czytam i oglądam foto.
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 04.10.2020 09:50

Zawsze myślałam, że jazda z zachodu Polski przez Słowację i Węgry jest bez sensu oraz strasznie daleko i naookoło :roll: Aż spojrzałam specjalnie na mapę- widzę, że jednak się da :wink: Trzeba będzie kiedyś odwiedzić ten Varaždin, bo chyba jest tego wart :idea:

Znowu musiałam się przyjrzeć zdjęciom czy to Ty czy córka 8O :smo:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 04.10.2020 12:03

Jak cudnie, że Varazdin. My mieliśmy go zobaczyć w drodze powrotnej niestety przez pogodę wyjechaliśmy z urlopu dzień wcześniej, przepadła nam rezerwacja i Varazdin został na przyszłość. Miło również u ciebie zobaczyć co straciliśmy...
Ruzica... Jak im córka podrośnie jeszcze deczko to może się spotkać ze zdaniem wypowiedzianym kiedyś do niej, córka strasznie podobna do ciebie; :oczko_usmiech:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 05.10.2020 20:56

Ural napisał(a):Czytam i oglądam foto.


Miło mi, że jesteś :) .

ruzica napisał(a):Zawsze myślałam, że jazda z zachodu Polski przez Słowację i Węgry jest bez sensu oraz strasznie daleko i naookoło :roll: Aż spojrzałam specjalnie na mapę- widzę, że jednak się da :wink: Trzeba będzie kiedyś odwiedzić ten Varaždin, bo chyba jest tego wart :idea:


Wielkiej różnicy w odległościach nie ma. Akurat na tej trasie, w tym roku i poprzednio, mieliśmy noclegi w drodze powrotnej.No i Varaždin :wink: . Może następnym razem wybierzemy tę popularniejszą trasę, jeżeli wyczaję jakieś rozsądne noclegi i okiełznam objazd autostrady w Słowenii.

Abakus68 napisał(a):Jak cudnie, że Varazdin. My mieliśmy go zobaczyć w drodze powrotnej niestety przez pogodę wyjechaliśmy z urlopu dzień wcześniej, przepadła nam rezerwacja i Varazdin został na przyszłość. Miło również u ciebie zobaczyć co straciliśmy...


Szkoda urlopu :cry: Ale zostanie na następny raz.

ruzica napisał(a):Znowu musiałam się przyjrzeć zdjęciom czy to Ty czy córka 8O :smo:


Abakus68 napisał(a):Ruzica... Jak im córka podrośnie jeszcze deczko to może się spotkać ze zdaniem wypowiedzianym kiedyś do niej, córka strasznie podobna do ciebie; :oczko_usmiech:


Ee, na wspólnych zdjęciach widać, kto młody, a kto nie :oczko_usmiech: .W następnym odcinku w roli głównej mama i córka.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.10.2020 21:15

ruzica napisał(a):Znowu musiałam się przyjrzeć zdjęciom czy to Ty czy córka 8O :smo:
:lol: :lol: :lol: Ja tak samo :lol:
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 05.10.2020 22:25

Ja wogóle nie widzę różnicy... która to mama, a która córka.
Tak trzymaj...pozdrawiam :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12164
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 06.10.2020 09:18

Piękny pierwszy dzień - spacer po mieście widać udany.
Dobrze że jestem już po śniadaniu bo mi ślinka pociekła na widok kalmarów 8O
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 08.10.2020 20:14

piekara114 napisał(a):
ruzica napisał(a):Znowu musiałam się przyjrzeć zdjęciom czy to Ty czy córka 8O :smo:
:lol: :lol: :lol: Ja tak samo :lol:


karin74 napisał(a):Ja wogóle nie widzę różnicy... która to mama, a która córka.
Tak trzymaj...pozdrawiam :D


:mrgreen: Witajcie. Zaraz będzie zdjęcie mamy z córką. :wink:

Kapitańska Baba napisał(a):Piękny pierwszy dzień - spacer po mieście widać udany.
Dobrze że jestem już po śniadaniu bo mi ślinka pociekła na widok kalmarów 8O


Wszyscy byli zadowoleni z tego obiadu. Za chwilę kolejny spacer. :)
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 08.10.2020 20:30

DZIEŃ 1 30.06 c.d.

Po zakupach doczłapaliśmy się do kwatery. Słońce już od pierwszego dnia przypomina nam o tym, że jesteśmy na wakacjach. Chłopaki mają na dzisiaj dość. Kierowca idzie odespać zarwaną noc, a młody testować WIFI. Dziewczyny umawiają się na wieczorny spacer. Koniecznie muszę młodej pokazać jeszcze co najmniej dwie ciekawostki.
Tym razem obchodzimy zamek od lewej strony, podziwiając go z góry.

a (89).jpg

a (90).jpg

a (91).JPG

a (92).JPG

a (94).JPG

a (100).jpg


Muzeum Aniołów zamknięte.

a (101).jpg

a (102).jpg


A my idziemy sprawdzić, gdzie anioły ucięły sobie drzemkę. Ukryły się w szczelinie między murami kościoła św. Jana Chrzciciela i o tej porze świecą w ciemności.

a (103).jpg

a (104).jpg

a (106).JPG

a (107).JPG

a (108).JPG


Po drugiej stronie kościoła znajdujemy naszego znajomego- Grzegorza . To już trzeci jego wizerunek, po Ninie i Splicie, które odwiedziliśmy poprzednio.

a (110').JPG

a (113).jpg

a (114).jpg


Dochodzimy jeszcze na skraj Starego Miasta mijając kościół św. Mikołaja.

a (117).jpg

a (118).jpg

a (119).jpg


I jeszcze dwa kościoły w drodze powrotnej.

a (121).jpg

a (122).jpg

a (123).jpg

a (124).jpg

a (125).jpg

a (126).jpg

a (127).jpg


Otoczenie Zamku w porze wieczornej.

a (128).jpg

a (129).jpg

a (130).jpg

a (131).jpg

a (132).jpg


I nasza ulica.

a (133).jpg


Nasze lokum w Varaždinie posiadało całkiem ładną i czystą wannę.

a (88).jpg


Z której nie omieszkałam skorzystać. A potem, nie wiem jak pozostali, ale ja zapadłam w sen, z taką mocą, że można było mnie spokojnie ukraść.
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 08.10.2020 20:35

Ja akurat średnio przepadam za wannami w miejscach noclegowych, bo zawsze mam wizję, kto to się tam nie kąpał i jakich chorób nie miał. Dlatego jak już trafi nam się lokum z wanną to na początek jest szorowanie i dezynfekcja :oczko_usmiech: Łazienka jak na chorwackie standardy bardzo ładna :)
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 08.10.2020 20:57

ruzica napisał(a):Ja akurat średnio przepadam za wannami w miejscach noclegowych, bo zawsze mam wizję, kto to się tam nie kąpał i jakich chorób nie miał. Dlatego jak już trafi nam się lokum z wanną to na początek jest szorowanie i dezynfekcja :oczko_usmiech: Łazienka jak na chorwackie standardy bardzo ładna :)


No,oczywiście i tak ją wyszorowałam. Nam się chyba nie zdarzyła wcześniej kwatera z wanną... Ale tu śmiało można było skorzystać, a kąpiel była kojąca :D . No i ja w domu nie mam wanny :roll: :mrgreen: .
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 09.10.2020 08:15

Ja również z chęcią poczytam i poogladam efekty pracy Waszego biura podróży
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12164
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 09.10.2020 08:44

No tak - męska część padła a dziewczyny poszły w miasto. A podobno to my jesteśmy słaba płeć :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.10.2020 09:04

Ja tam widzę zdjęcie dwóch sióstr :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasze małe biuro podróży- Środkowa Dalmacja - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone