Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasze małe biuro podróży- Środkowa Dalmacja

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.02.2021 10:37

Jakie śliczne siostry siedzą na kawce :smo:
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 25.02.2021 12:52

maslinka napisał(a):Dziewczyny, kąpiel w Modrym to nic strasznego. Ja byłam zachwycona :D:

Obrazek



Na pierwszy rzut oka trochę przypomina Krakowski Zakrzówek :oczko_usmiech:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 01.03.2021 23:01

Kapitańska Baba napisał(a):Jakie śliczne siostry siedzą na kawce :smo:


dzięki :D

lukasq@o2.pl napisał(a):
maslinka napisał(a):Dziewczyny, kąpiel w Modrym to nic strasznego. Ja byłam zachwycona :D:



Na pierwszy rzut oka trochę przypomina Krakowski Zakrzówek :oczko_usmiech:


Muszę to sprawdzić :wink:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 01.03.2021 23:22

DZIEŃ 10 – 9.07.2020

Wczesnym rankiem opuszczamy Omiš z nadzieją na udane kolejne trzy dni wakacji :hut: .

j (1).jpg

j (3).jpg



Dziś mamy nocleg na Węgrzech, w Gyor. Po drodze zatrzymujemy się na lubianym Odmoriste Krka z cudnym widokiem :) .

j (7).jpg

j (8).jpg

j (10).jpg

j (11).jpg


Nie znaleźliśmy tam chyba kawy, bo po półgodzinie zrobiliśmy następny postój. Znów przekonaliśmy się, że nasze dzieci czasami odnajdują wspólny język :wink: .

j (15).jpg


Podróż przebiegała bez żadnych przeszkód, po piętnastej wjeżdżamy do Gyor.

j (20).jpg

j (22).jpg

j (23).jpg

j (25).jpg



Pierwszą rzeczą,która zwróciła moją uwagę były dziwne ronda z kolcami 8O . Ale dalej było już tylko super. Ponieważ nocleg mieliśmy w samym centrum, musieliśmy poszukać parkingu. Około siedmiu minut od kwatery znaleźliśmy wielki parking podziemny, za który płaci się tylko za pierwsze 4 godziny, więc koszt za dobę wyszedł około 9zł. Do mieszkania meldujemy się samodzielnie i jesteśmy pod wrażeniem jego czystości i rozmiarów. Ma ono trzy pokoje, kuchnię i dość ciekawą łazienkę, której drzwi są jednocześnie drzwiami prysznica :roll: :) .

j (26).jpg

j (56).jpg


Z okna mamy widok między innymi na teatr.

j (27).jpg

j (28).jpg


Zostawiamy rzeczy i z entuzjazmem lecimy rzucić okiem na miasto oraz coś zjeść. W pobliżu jest trochę miejsc z jedzeniem, my trafiamy do pizzerii Piccolino, która serwuje pizzę w kawałkach. Każdy wybiera po dwa kawałki w zawrotnej cenie ok 5 zł za sztukę. Okazuje się, że pizza jest przepyszna, przynajmniej według mnie. Zwłaszcza neapolitańska, na której są kawałki słonej rybki.

j (30).jpg

j (31).jpg


Po obiedzie robimy na razie tylko mały spacerek,

j (32).jpg

j (34).JPG

j (35).JPG

j (37).JPG

j (42).jpg


ale udaje nam się dojść do Ratusza.

j (38).JPG

j (45).jpg

j (48).jpg


Ratusz podziwiamy z pewnej odległości, ale w pobliżu też jest interesująco.

j (49).jpg

j (51).jpg


Pierwszy raz chyba widzę taką fontannę.

j (47).jpg

j (50).jpg

j (55).JPG

j (53).jpg

j (54).jpg


Wracając wstępujemy jeszcze do Spaaru na zakupy. To smutne, ale już dawno nie byłam w tak dobrze zaopatrzonym sklepie (w swoim otoczeniu koło domu mam same beznadziejne Stokrotki i ciut lepszą Biedronkę, Tesco w galerii jest tak smętne, że aż żal, a do trzymających fason Kauflandów mam nie po drodze :( ). To nie koniec spacerów na dziś. Zaniesiemy tylko zakupy i zaraz idziemy dalej.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 02.03.2021 16:28

Chociaż nie znam Węgier ( raz tylko odbyłam rajd przez pusty Budapeszt w drodze do Chorwacji), to coraz bardziej mam na nie ochotę.

Wracając wstępujemy jeszcze do Spaaru na zakupy. To smutne, ale już dawno nie byłam w tak dobrze zaopatrzonym sklepie (w swoim otoczeniu koło domu mam same beznadziejne


Musisz do 3City wpadać :wink:

Kupiliście jakieś miejscowe przysmaki? W sobotę byłam na lokalnym ryneczku (świetnie zaopatrzonym i równie drogim) i odkryłam sklepik tylko z węgierskimi specjałami - szeroka gama produktów, pośliniłam się i obkupiłam w baardzo "niezdrowe" rzeczy :lol:

Czekam na cd spaceru.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 02.03.2021 19:39

O jaki miły przerywnik w drodze powrotnej :)
Gyor jest bardzo ciekawy taki "budapesztowaty" :oczko_usmiech:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 02.03.2021 20:22

Katerina napisał(a):Chociaż nie znam Węgier ( raz tylko odbyłam rajd przez pusty Budapeszt w drodze do Chorwacji), to coraz bardziej mam na nie ochotę.


Węgry są klimatyczne, mam do nich duży sentyment :) . Ja polecam.

Katerina napisał(a):
Wracając wstępujemy jeszcze do Spaaru na zakupy. To smutne, ale już dawno nie byłam w tak dobrze zaopatrzonym sklepie (w swoim otoczeniu koło domu mam same beznadziejne


Musisz do 3City wpadać :wink:


Wiem! Ostatnio (w wakacje :roll: ) wyskoczyliśmy na weekend do Gdańska i robiłam zakupy w jakimś średnim Carefourze. Był rewelacyjnie wyposażony!

Katerina napisał(a):Kupiliście jakieś miejscowe przysmaki? W sobotę byłam na lokalnym ryneczku (świetnie zaopatrzonym i równie drogim) i odkryłam sklepik tylko z węgierskimi specjałami - szeroka gama produktów, pośliniłam się i obkupiłam w baardzo "niezdrowe" rzeczy :lol:


Na pewno kupiłam paprykowane salami i wino (uśmiałam się z kaucji za butelkę - 10 forintów :) ). Pamiętam też jakieś słodkie przekąski.

travel napisał(a):O jaki miły przerywnik w drodze powrotnej :)
Gyor jest bardzo ciekawy taki "budapesztowaty" :oczko_usmiech:


Jak pisała Maslinka- sporo rzeźb i pomników. No i rzeka :D .
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.03.2021 20:44

pomorzanka zachodnia napisał(a):
travel napisał(a):O jaki miły przerywnik w drodze powrotnej :)
Gyor jest bardzo ciekawy taki "budapesztowaty" :oczko_usmiech:


Jak pisała Maslinka- sporo rzeźb i pomników. No i rzeka :D .

Dokładnie tak :mrgreen: Bardzo nam się tam podobało, mimo że było paskudnie gorąco.

Wiem, gdzie mieliście kwaterę :D Niezły punkt wypadowy do spacerów po mieście.

A łazienka prześmieszna :lol:
Już kiedyś o tym dyskutowaliśmy - że powinniśmy założyć wątek ze zdjęciami bałkańskich (i nie tylko) łazienek, które wywołują salwy śmiechu :mrgreen:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 02.03.2021 21:48

maslinka napisał(a):Wiem, gdzie mieliście kwaterę :D Niezły punkt wypadowy do spacerów po mieście.


Kojarzę z Twoich zdjęć, że byliście w pobliżu. A kierunek następnego spaceru był zainspirowany Twoją relacją.

maslinka napisał(a):A łazienka prześmieszna :lol:
Już kiedyś o tym dyskutowaliśmy - że powinniśmy założyć wątek ze zdjęciami bałkańskich (i nie tylko) łazienek, które wywołują salwy śmiechu :mrgreen:


Drzwi były całkiem przezroczyste :) , ale poza tym łazienka była super.
michal22michal
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) michal22michal » 05.03.2021 16:57

witam

Jakaś propozycja dot. rejonu w Chorwacji Dalmacja Środkowa, czytałem, że tam jest pięknie.

Może ktoś poleci konkretną miejscowość? i mieszkanie/hotel ?
Najlepiej bez promu.

Jako kryteria są:
- piękne widoki (na jednej ze stron dot. Chorwacji i opisu regionów jest zdjęcie, gdzie jest taka jakby zatoka, 4 białe łódki, skały, piaszczysta plaża, przyroda i a w tle góry)
- cena
- bliskość morza
- piaszczysta plaża

i mieszkanie/hotel ?
tutaj też rozpatrujemy wersję po prostu domku/mieszkania z podstawowym oprzyrządowaniem typu czajnik, piecyk itp. oraz wersję hotel z basenem bez wyżywienia,
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 06.03.2021 15:39

:lol: :mrgreen:
Kamila, wcale nie prowadzi żadnego Biura Podróży.
Swoje pytania musisz zadać w innym wątku.
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 07.03.2021 19:40

michal22michal napisał(a):witam

Jakaś propozycja dot. rejonu w Chorwacji Dalmacja Środkowa, czytałem, że tam jest pięknie.



Ja mogę wysłać na pw info o naszym apartmanie w Omišu, natomiast na forum namawiać ani opisywać ze szczegółami nie lubię, bo nie umiem przewidywać czyichś preferencji :wink: .

elka21 napisał(a)::lol: :mrgreen:
Kamila, wcale nie prowadzi żadnego Biura Podróży.
Swoje pytania musisz zadać w innym wątku.


:mrgreen: Po lekturze forum biura podróży nie będą potrzebne.
michal22michal
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) michal22michal » 07.03.2021 22:40

pomorzanko zachodnia poproszę info o apartamencie w Omisu :) na pw.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 08.03.2021 11:54

Nie kapało na Was z tej dziwnej fontanny???

Całkowicie obce mi miasto - na Twoich zdjęciach wygląda sympatycznie. Jakoś Węgry zawsze traktujemy po macoszemu, tylko tranzyt i tyle. A jak sie dogadywaliście z miejscowymi? Bo my ilekroć próbowaliśmy to nigdy żaden nie mówił po angielsku :roll:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 08.03.2021 17:14

michal22michal napisał(a):pomorzanko zachodnia poproszę info o apartamencie w Omisu :) na pw.


Poszło :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasze małe biuro podróży- Środkowa Dalmacja - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone