Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Miejsca, które mogą skraść serce... - LEFKADA 2015

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 12.12.2015 07:17

Kurka Vódka co z tym podwoziem Scenika :roll: :roll: :roll:
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 12.12.2015 13:26

tiwa napisał(a):Seahawk na mnie też zrobił wrażenie 8O
pzdr. :wink:


Naprawdę fajna przygoda :D Fajnie jest popatrzeć na ląd z perspektywy wody ;) Podróż pontonem jeszcze będzie - tym razem trochę lepszym. Będzie męska wyprawa - ale o tym później ;)

lotnikwsk napisał(a):Ja też mam zamiar tak przewozić ceratę :mrgreen:
ale widzę że mój patent już wypróbowany :mrgreen:


Wypróbowany i zdał egzamin. Troszkę podwiewał, ale trzymał się ;)

Ural napisał(a):Kurka Vódka co z tym podwoziem Scenika :roll: :roll: :roll:


Widać na jednym z ostatnich zdjęć, że tył jest nisko. Ogólnie w Sceniku poszły drążki skrętne, bo z tyłu nie ma sprężyn, tak jak w innych autach. Mieliśmy to robić na wyspie, ale nasz prywatny MacGyver wymyślił sposób z klockami. Zdał egzamin, dało radę poruszać się, choć komfort z tyłu pozostawiał wiele do życzenia - delikatnie mówiąc...
Drewniane klocki z czasem troszkę się ubiły. Na podróż powrotną podłożyli nowe.

Czyli da się? Da się! :mrgreen:

Jak już wspomniałam Scenik mimo lekkiego niedomagania dzielnie zniósł dodatkowe atrakcje pewnego dnia... ;)
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 24.12.2015 20:38

C.D.

Lecim w rejs :oczko_usmiech:
Kolejność:
Plaża Egremni, plaża Porto Katsiki, Kefalonia - Fiskardo, Itaka - plaża, wyspy Skorpios - jaskinia Papanicolis.
Ruszamy!

Pogoda wymarzona, słonko grzeje aż miło :hearts:
Jest to, co kocham najbardziej: ciepełko i chłodzenie się w wodzie.

Dzieci podczas rejsu mają możliwość posterować statkiem ;)

Rejs z Nidri do plaży Egremni trwa około 1,5 godziny. Na plaży spędziliśmy około 30 min. Fale były ogromne. Ciężko było wejść i nie zostać za chwilę zmiecionym na plażę. Paweł próbował walczyć, ale po chwili walnął głową w nogi jakiejś dziewczyny, która właśnie robiła sobie selfie... :mrgreen:
No, cóż - selfie z pewnością było jedyne w swoim rodzaju :mrgreen:

Plaża Egremni duża, dlatego bardziej spodobała mi się Porto Katsiki, ale kolor wody na Egremni był po prostu nie do przebicia. NIEWIARYGODNY lazur! :hearts: Woda cudownie przejrzysta i cieplutka.
Po prostu miodzio!
Jeszcze tu wrócimy, a chłopaki znajdą tu sobie ciekawą "rozrywkę"... ;)

Później ruszamy na Porto Katsiki - tam tylko chwila na skoki do wody. Może dlatego, że nasz kapitan nie upilnował statku i prawie walnęliśmy podczas "postoju" w statek Nidri Star. Tamtejszy kapitan darł się niemożliwie, ale miał rację. Sytuacja wyglądała nieciekawie - na szczęście w porę ją opanowali ;)

Następnie kurs na Kefalonię. Tam godzinka z hakiem na zwiedzanie miasteczka Fiskardo. Bardzo ładne miejsce. Troszkę poplażowaliśmy, troszkę posnoorkowaliśmy, zrobiliśmy drobne zakupy i czas zleciał. Wracamy na statek.
Szczerze powiedziawszy już trochę zmęczeni. Co niektórzy poukładali się do snu. Rejs z wyspy na wyspę trochę trwał, był więc czas na drzemkę ;)

Dopływamy do Itaki.
Statek nie dopływa do samej plaży. Trzeba do niej dopłynąć wpław.
Od Porto Katski kusi mnie, by skoczyć do wody. I walczę ze sobą...
Nie, z trampoliny nie skoczę...
Zeszłam więc niżej i właśnie przymierzam się do skoku z dolnego podestu, kiedy pracownicy kiwają mi, żebym szła do drabinki... Czemu? Przecież inni stąd skakali?
Ale ok - schodzę po drabince. Niech ta.
Trochę czuję się wśród tego tłumu pływających wokół mnie ludzi, jak rozbitek :mrgreen: Ale pędzę do plaży...
Kolor wody również cudowny. Plaża dostępna jest tylko od strony morza. Jest też dość spora.

Kiedy dopływam do brzegu, dostrzegam moją córkę na plecach Pawła... 8O
Zdębiałam.
Okazało się, że koniecznie chciała ze mną płynąć, a ponieważ mój mąż nie umie pływać :( Paweł postanowił ją przetransportować. Że też ona się nie bała!

Siedzimy na plaży i delektujemy się każdą chwilą. Rejs jest super! Trochę męczy, ale warto. Zawsze można się zdrzemnąć i zregenerować siły na kolejną plażę. Odstępy między jedną wyspą, a kolejną pozwalają na to :)
Nagle patrzę - a na plaży widzę mojego męża! 8O
Chyba mi słońce zaszkodziło... Jakim cudem?
Stwierdził, że nie jest gorszy i popłynie do nas choćby nie wiem co ;)
Przywdział kapok i zasuwał po linie prowadzącej od statku do plaży (przemieszczając się rękoma).
A kiedy usłyszeliśmy sygnał, że czas wracać - dostał takich ruchów, że w życiu nie widziałam, żeby kiedykolwiek tak szybko się poruszał... :mrgreen: W momencie znalazł się na statku ;)

Następnie kurs na jaskinię Papanicolis.
Esti umęczona słońcem i "pływaniem" padła w końcu.
Końcówka rejsu dała popalić też Agnieszce i ta również odleciała.
Jankowi natomiast słonko dało się tak we znaki, że kolejnego dnia poniesie tego dotkliwe konsekwencje... No, cóż - ubrany jak na Sybir (rybaczki, koszulka itp., podczas gdy inni chłodzili się non stop i opalali w jak najmniejszej ilości ciuchów na sobie), siedział cały rejs na górnym pokładzie z aparatem w ręku. To nie mogło pozostać bez echa...

Ale rejs (jak dla nas :mrgreen: ) bardzo udany. Bez namysłu popłynęlibyśmy jeszcze raz. Cena jak najbardziej ok i atrakcje również. Posiłek to 2 szaszłyki z dodatkiem pomidora i ogórka. Można oczywiście domówić sobie do tego np. frytki.

Jedna rada: weźcie sobie coś do picia na statek, jeśli nie chcecie przepłacać, bo przekąska przygotowana jest tak, byście pili hektolitry na statku ;) Sypią solą po tych szaszłykach, jak po chodnikach zimą na polskich osiedlach ;) I nie mówię tu o solniczce... Sól ładują tam garściami...

No dobra - koniec pisania. Czas na foty :D
Załączniki:
ere.JPG
Kefalonia - Fiskardo
erer.JPG
rere.JPG
tt.JPG
IMG_2868.JPG
t.JPG
tr.JPG
treeee.JPG
trr.JPG
tttt.JPG
ytyt.JPG
Plaża w Fiskardo
yyy.JPG
yyyy.JPG
IMG_2869.JPG
4ee.JPG
IMG_2883.JPG
Itaka
IMG_2894.JPG
DSC_03425.JPG
DSC_50341.JPG
DS5C_0340.JPG
Rozbitkowie na Itace ;)
nmnm.JPG
Podczas rejsu dzieci mogły korzystać z bawialni :) Esti poznała koleżankę z Włoch. Próbowała z nią zagadać po angielsku, ale ta nie rozumiała ;)
8080.JPG
9090.JPG
909.JPG
000.JPG
0222.JPG
Zjeżdżalnia niestety była nieczynna... :(
68.JPG
IMG_2905.JPG
IMG_2932.JPG
f.JPG
DSC00092.JPG
Jaskinia Papanicolis. Statek Nidri Star tam wpływał. Nasz nie, bo był za duży.
ss.JPG
sss.JPG
DSC_0390.JPG
DSC_0384.JPG
DSC_0385.JPG
Ostatnio edytowano 24.12.2015 20:54 przez Eunike1984, łącznie edytowano 2 razy
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 24.12.2015 20:40

Ups, troszkę nie po kolei, ale zaraz to naprawię. Za chwilę pierwsza część rejsu ;)
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 24.12.2015 21:36

Mam nadzieję, że mi wybaczycie tę drobną pomyłkę ;)

Część 1 rejsu.
Nidri - Egremni - Porto Katsiki.
Załączniki:
DSC_0e263.JPG
W drodze do Nidri
1111.JPG
Widok na Nidri
DSC_0d245.JPG
Zatoka Vlicho
5454.JPG
7.JPG
Coś jak Via Krupp na Capri ;)
0.JPG
Nidri
42.JPG
IMG_2660.JPG
Ruszamy :)
7979.JPG
80000.JPG
99999.JPG
a.JPG
DSC_0n213.JPG
DSC_0n214.JPG
IMG_2726.JPG
IMG_2729.JPG
zz.JPG
Cape Dukato
IMG_2779.JPG
Plaża Egremni
IMG_2782.JPG
IMG_2786.JPG
IMG_2847.JPG
IMG_2788.JPG
IMG_2846.JPG
aw.JPG
azaz.JPG
qq.JPG
Porto Katsiki
xxxx.JPG
ggg.JPG
1818.JPG
q.JPG
mn.JPG
nm.JPG
Tu widać, jak blisko Nidri Star byliśmy
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 26.12.2015 14:22

To co? Lecimy dalej? ;)
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 26.12.2015 14:53

C.D.

Po powrocie z rejsu, na "naszej" posesji widzimy krzątającą się Nikki. Informuje nas, żeby wszystko pozbierać, bo będzie zmiana pogody. Zbliża się silny wiatr. I faktycznie, nocą strasznie wiuchało. Mało kto z nas potrafił zasnąć. Deszczu nie było, tylko silny wiatr.

Nazajutrz poszliśmy obejrzeć szkody.
Motocykl Pawła na szczęście stał na miejscu. Ale było kilka skuterów poprzewracanych i do basenu naleciało mnóstwo liści. Nikki wezwała pana do czyszczenia basenu i wszystko wróciło do normy.

No... Prócz stanu zdrowia Janka...
Już wieczorem był mało komunikatywny. Po powrocie od razu poszedł do łóżka i błagał o większą ilość kocy, kołder itp. Za dużo słonka...

Ponieważ dzień był pochmurny, ale wciąż ciepły - postanowiliśmy poświęcić ten czas na zwiedzenie miasta Lefkada.
U "nas" - na górze było ciepło, ale kiedy zjechaliśmy na dół - do Lefkady - było jeszcze cieplej. Czyli standard ;) Spokojnie można się było kąpać, ale my wykorzystaliśmy ten dzień jednak na miasto. Na kąpiele lepiej poświęcić te słoneczne dni, a będzie ich od jutra mnóstwo. To był jedyny tak pochmurny dzień, jaki mieliśmy podczas tego wrześniowego urlopu :D

Janek dogorywa w ciszy, a my ruszamy.
Załączniki:
DSCq_0012.JPG
gDSC_0069.JPG
DyySC_0098.JPG
DSsC_0102.JPG
DySC_0087.JPG
DSyC_0088.JPG
DShC_0065.JPG
DSCt_0059.JPG
DSCs_0103.JPG
DSCg_0073.JPG
DSC_yy0099.JPG
DSC_s0104.JPG
DSC_h0066.JPG
DSC_0097y.JPG
DSC_0084f.JPG
DSC_0036m.JPG
DSC_009y5.JPG
Rynek
DSC_008f3.JPG
DSC_007g9.JPG
DSC_006h4.JPG
DSC_004mm0.JPG
DSC_004m1.JPG
Salon Volvo ;)
DSC_0y091.JPG
DSC_0s105.JPG
DSC_0q032.JPG
DSC_0jj047.JPG
Takie "ville" też się zdarzały ;)
DSC_0j046.JPG
DSC_0hh068.JPG
DSC_0g076.JPG
DSC_00y93.JPG
DSC_00t56.JPG
DSC_00g78.JPG
DSC_00f81.JPG
DSC_00d85.JPG
DSC_00a34.JPG
DhSC_0062.JPG
DgSC_0070.JPG
DfSC_0080.JPG
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 26.12.2015 18:46

Niebawem ciąg dalszy. Będzie plaża Egremni, Porto Katsiki w pełni słońca, Kathisma, Kavalikefta, Megali Petra i Agiofili (tam Scenik ponownie pokazał jakim jest bohaterem ;) ).
Zapraszam chętnych :)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 26.12.2015 21:35

... ja jestem cały czas i wspominam naszą Lefkę ... :wink: ...
Pozdrawiam.
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 26.12.2015 21:45

Miło, że ktoś tu jeszcze jest ;)
Oj, jest co wspominać ;)
Również pozdrawiam :)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 26.12.2015 21:52

Eunike1984 napisał(a):Miło, że ktoś tu jeszcze jest


... większość zapewne zajęta świątecznym objadaniem ... :wink: ... a plaże na Lefce są niepowtarzalne ... :) ... szkoda tylko, że tej Egremni jaką znamy już nie ma ... :roll: ...
Pozdrawiam.
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 27.12.2015 13:45

kmichal napisał(a):
Eunike1984 napisał(a):Miło, że ktoś tu jeszcze jest


... większość zapewne zajęta świątecznym objadaniem ... :wink:


Się wie ;) Ale ile można jeść? :oczko_usmiech:

Plaży Egremni okropnie mi szkoda :( Tak cudowne wspomnienia stamtąd mamy... Ogólnie, Lefkada zrobiła na mnie olbrzymie wrażenie. Bardzo chciałabym tam jeszcze wrócić :)
Pozdrawiam :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.12.2015 16:07

Rejs niemal identyczny jak mój ... płynęłam Nidri Star, my jednak zatrzymaliśmy się na Porto zamiast na Egremni no i wpłynęliśmy do jaskini :) Plaża na Itace, na którą dostawaliśmy się wpław fantastyczna! Stolicę wyspy zwiedzałam w podobnej aurze :)
Dawaj dalej :)
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 28.12.2015 14:39

Mocno spóźniona, ale jestem i oglądam, bo lubię Twoje relacje. A po drugie nachodzi mnie Lefkada w przyszłym roku. Więc na pewno odezwę się z pytaniami. Pozdrawiam :papa:
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 02.01.2016 23:05

Hejka :D :papa:

...Pozdrówki dla Wesołej Rodzinki. :papa: :D :papa:


https://www.youtube.com/watch?v=iGaF4tKUl0o


...kurde downo mie nie było :wink: ...pocytołem Wasom Łopowieść i łod Gegusia i niedłogo wracom ze śwoimi... :wink: :papa:



...pozwoliłem se tu puścić taki music folkowy.. :wink: cheba mi wybocycie .. :wink: :wink: :papa: :hut: :mrgreen:



......jak co ..to dajym gowe pod topor :wink:


...Kazo Kowol38 ... juz 52 :wink: :wink:


...https://www.youtube.com/watch?v=kDAMRMQr48g





:mrgreen: :mrgreen: :papa: :hut:




...sorki za tyle emotikonow :oczko_usmiech: :wink:



..Euninke jak cosik złego Ci tu naśmieciłem ..to wykasuje :(

.. :papa:


...aha ..i co by Wom nie było smutno :wink: zaroz sie wcisne do Gegusia :mrgreen: :D :wink:



...aha :wink: bo tu teraz pisze ..ile razy edytowałem post..( Janusz pilnuje :papa: )


.. :roll: :wink: :papa:


..pozdrowki od Kowola52 :mrgreen: :papa: :wink:
Ostatnio edytowano 02.01.2016 23:36 przez Kowal38, łącznie edytowano 3 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Miejsca, które mogą skraść serce... - LEFKADA 2015 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone