Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Miejsca, które mogą skraść serce... - LEFKADA 2015

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 25.11.2015 19:02

Uwierz, że gdybym to widziała wcześniej, to z pewnością też by nie przeszedł...
A jak na którymś z postojów zobaczyłam tą prawie pustą walizkę Janka, to myślałam, że dostanę białej gorączki... Jak w ogóle można spakować kilka rzeczy do walizki... To już lepsza reklamówka, bo da się upchać ;)
Ale pozostawmy to może bez komentarza. Najważniejszy jest urlop, a nie bałagan w bagażniku :mrgreen:
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 25.11.2015 19:43

Zabieram się z Wami... :hut: :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 25.11.2015 23:01

Ja również :hut:


Pozdrawiam
Piotr
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.11.2015 13:17

Daleko jeszcze nad to Jońskie??? :oczko_usmiech:
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 26.11.2015 14:22

Oj, no jakieś niespełna 2000 km ;) Przed nami 2 noclegi :mrgreen:
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 26.11.2015 15:08

C.D.

Po południu docieramy do granicy z Serbią.
Paszporty i mkniemy dalej.
Wokół nas pola, pola i jeszcze raz pola. Ta Serbia jakaś taka przygnębiająca. Nic tu nie ma, żeby chociaż było na czym oko zawiesić... Jakiś kwiatek, domek, zwierzę... Nic. Tylko pola - po prawej i po lewej i tak ciągną się bez końca...

Co jakiś czas pojawia się znak - "Hotel ze śniadaniem - 15/17 euro". I strzałka gdzieś w głąb pola. Nie chcemy jednak nocować nie wiadomo gdzie. A tym bardziej w ciemnym polu. Może i tanio, ale bez przesady... Wolimy nie sprawdzać.
Niedługo zacznie się ściemniać. Za jakiś czas trzeba będzie zjechać do jakiegoś miasta...

Nagle - jak coś nie huknie pod podwoziem...
Stajemy na poboczu. Chłopaki oglądają auto dookoła. Nic. Stwierdzają, że pewnie kamień jakiś uderzył...
Jedziemy dalej. Jesteśmy coraz bliżej :D

Po jakimś czasie Paweł mryga światłami - czas na tankowanie i rozprostowanie kości.
Zjeżdżamy na stację. Chłopaki tankują, a my idziemy na plac zabaw. Po powrocie zbieramy się wokół auta, dogadujemy szczegóły noclegu i nagle RYP... Coś trzasnęło...

Tył Scenika siada i robi się z tego Volkswagen... A Janek radośnie oznajmia:
- To już tak drugi raz. Jak was nie było też coś trzasnęło...
Doliczając tamten huk, to już 3 raz. Teraz się wyrównało...

Zaniemówiłam... Zapada zmrok... Nadwozie siadło chyba na kołach... A wokół wciąż same pola...
Co teraz???

Do Belgradu już raczej nie dojedziemy...
Załączniki:
IMG_2205.JPG
IMG_2131.JPG
Nasz hotel - Milkaza
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 27.11.2015 01:49

8O tylko mi nie mów że przy okazji wakacji handlujecie kostką brukową :roll:
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 27.11.2015 10:17

-

Łoj :( :( :(

Dawaj dalej, bo skręca nas z ciekawości co się stało i co zrobiliście. :roll: :idea:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 27.11.2015 10:44

przysiadam się i czekam na rozwój wydarzeń :)

może kiedyś zdecydujemy się na Grecję samochodem, tylko te dodatkowe tys. km :roll:
majchrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 06.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzy » 27.11.2015 10:55

Czekam na C.D
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 27.11.2015 14:06

lotnikwsk napisał(a):8O tylko mi nie mów że przy okazji wakacji handlujecie kostką brukową :roll:


Nooo, może kostką nie... Ale zapas papieru trzeba było zabrać, bo za granicą drogi przecież... :mrgreen:
Hahaha... :P

Kasia i Krzyś napisał(a):
może kiedyś zdecydujemy się na Grecję samochodem, tylko te dodatkowe tys. km :roll:


Ja uznałam, że 2000 km to jest max jakie możemy zrobić autem. Ale w sumie, jak się jedzie na spokojnie, z noclegami i nigdzie się nie goni, to czemu nie ;) Wszystko się da, tylko trzeba chcieć :D A my mamy mnóstwo chęci ( i ogólnie wariaty jesteśmy) :mrgreen: , dlatego dokonujemy niemożliwych rzeczy... :wink:

Niebawem c.d. :)
Witam wszystkich, których nie przywitałam - wybaczcie. Cieszę się, że jesteście :D
Pozdrawiam.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.11.2015 15:10

Myślę, że nie kwestia ilości kilometrów jest problemem a ilość wolnego czasu w jakim te kilometry trzeba pokonać. Jakby sie miało cały czas wolne ... i cały czas kasę :mrgreen: to można by cały czas autem podróżować :hearts: od punktu do punktu i zrobić tysiące km a nawet setki tysięcy km :!:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 27.11.2015 18:38

Eunike1984 napisał(a):Wokół nas pola, pola i jeszcze raz pola. Ta Serbia jakaś taka przygnębiająca. Nic tu nie ma, żeby chociaż było na czym oko zawiesić... Jakiś kwiatek, domek, zwierzę... Nic. Tylko pola - po prawej i po lewej i tak ciągną się bez końca...

Staję w obronie Serbii. Całkiem ciekawy kraj, ale wiadomo, że z autostrady to się wiele nie zobaczy i wszystkie kraje są wtedy do siebie dość podobne, czyli nudne :) .
pzdr. :wink:
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 27.11.2015 18:54

gusia-s napisał(a):Myślę, że nie kwestia ilości kilometrów jest problemem a ilość wolnego czasu w jakim te kilometry trzeba pokonać. Jakby sie miało cały czas wolne ... i cały czas kasę :mrgreen: to można by cały czas autem podróżować :hearts: od punktu do punktu i zrobić tysiące km a nawet setki tysięcy km :!:

Zgadzam się w pełni ;)

tiwa napisał(a):
Eunike1984 napisał(a):Wokół nas pola, pola i jeszcze raz pola. Ta Serbia jakaś taka przygnębiająca. Nic tu nie ma, żeby chociaż było na czym oko zawiesić... Jakiś kwiatek, domek, zwierzę... Nic. Tylko pola - po prawej i po lewej i tak ciągną się bez końca...

Staję w obronie Serbii. Całkiem ciekawy kraj, ale wiadomo, że z autostrady to się wiele nie zobaczy i wszystkie kraje są wtedy do siebie dość podobne, czyli nudne :) .
pzdr. :wink:


Co racja, to racja - takie ogólne pierwsze wrażenie mieliśmy :) Ale fakt, jak by tak zgłębić wiedzę o tym kraju, to pewnie by się coś ciekawego znalazło ;) Do tego kraju nic nie mam, jak by co ;)
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 27.11.2015 20:39

C.D.

Po chwili ciszy, pierwszy reaguje Paweł:
- Wsiądź i zrób kółko wokół stacji, zobaczymy czy nadwozie trze o koła...
Wsiadam z mieszanymi uczuciami, choć góruje przerażenie i myśli "co teraz?" krzyczą mi w umyśle...
Robię kółko. Koła nie trą, czyli może jakoś dojedziemy do najbliższego hotelu...

Ruszamy powoli i od razu odczuwamy konsekwencje tych huków... Oczywiście komfort jazdy równy jeździe bryczką... Na tyle Janek i Esti prawie walą głową w sufit przy większych nierównościach... A rozmowy dziw-nieeee się wyyy-dłuuu-żaa-ją...
- Moo-żeee ja-koś do-jeee-dzieee-my...
- Muuu-si-myyyy...

Z planowanego noclegu w Belgradzie nici. Musimy szukać bliżej. Zjeżdżamy więc do miejscowości Novi Sad. Mijamy kilka hoteli, ale decydujemy się zjechać do pierwszego jaki wpadł nam w oko. To właśnie hotel Milkaza prezentowany na zdjęciu powyżej. Jest czysto, pokoje przestronne, klima, wifi, Tv. Za naszą rodzinkę 2+1+ piesek zapłaciliśmy około 30 euro ze śniadaniem.

Wieczorem chłopaki omawiają kwestię Scenika. Rano poszukają jakichś "klocków" drewnianych i spróbują podłożyć. Szczęście w nieszczęściu, że nadwozie nie siadło na kołach... Paweł jest mechanikiem, jak już pisałam. Uspokaja mnie więc świadomość, że jakoś z tego wybrniemy. A dodając do tego jego pomysłowość niczym u MacGyver'a - wybrniemy z tego NA BANK !!!

Rano wypoczęci, ładujemy jakieś znalezione drewniane kloce do auta, Paweł dopompowuje koło w motorze (co jakiś czas musi je kontrolować) i ruszamy dalej.
Niżej auto już nie powinno siąść. Gdyby miało siąść, to siadło by wczoraj ;) Jeśli daliśmy radę dojechać do Novego Sadu, to dojedziemy i na Lefkadę, a co! :mrgreen:
Że niby my mielibyśmy nie dać rady?? My?? Nie ma takiej opcji! :mrgreen:
Załączniki:
DSC_0042.JPG
DSC_0058.JPG
DSC_0061.JPG
Belgrad
DSC_0063.JPG
DSC_0066.JPG
DSC_0064.JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Miejsca, które mogą skraść serce... - LEFKADA 2015 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone