Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 31.01.2010 19:39

Januszu szczerze powiedziawszy jeszcze nie zdecydowalem w 100% mam nadzieje ze sie uda.Mozesz mi mniej wiecej powiedziec ile na paliwo wydales ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.01.2010 20:25

Monte Christo napisał(a):Panie i Pany ;) W jakich terminach smigacie do Grecji ?

Jeżeli moje plany na tegoroczny urlop się (odpukać) posypią z jakiś tam powodów, czyt: finansowych :lol: to myśle "awaryjnie" o Peloponezie po 1 sierpnia.
Też w ciemno, chyba że by mi coś sensownego wpadło w oko w okolicach Tolo lub Nafplion to wtedy zarezerwuje 8)
Ale.......to rezerwa póki co :wink:
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 31.01.2010 23:35

szkoda ze nie ma chetnych na koncowke sierpnia i poczatek wrzesnia.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.02.2010 08:42

Monte Christo napisał(a):szkoda ze nie ma chetnych na koncowke sierpnia i poczatek wrzesnia.

Chętni by może i byli tyle, że u mnie w tym roku zmiana u dzieciaków podstawówki na gimnazjum - nie chcę przeginać bo może sie komuś na dzień dobry to "zarwanie" początku września w nowej szkole nie spodobać ;-)
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 01.02.2010 11:06

Monte Christo napisał(a):...Mozesz mi mniej wiecej powiedziec ile na paliwo wydales ?


Przeglądam moje 'zapiski'... ciężka sprawa, bo okazuje się, że dokładnie notowałem tylko ceny i ilości w samej Grecji.
Ale tak pi razy drzwi... :wink: wychodzi, że mój smok w sumie wypił paliwa za ok. 400 eur. (PB 95).

pozdr
EWAZOFIA
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 06.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) EWAZOFIA » 11.02.2010 15:25

Witam wszystkich. Latem wybieram się z rodzinką (2 - my+3 nastolatków - dzieci) do GR(pierwszy raz). Planujemy jechać w lipcu własnym autkiem: I tydzień na Chalkidiki, a II - Riviera Olimpijska. Mamy w planach wybrać się na wycieczkę fakultatywną do Aten: może ktoś wie,
1. jaka jest cena na osobę z Biura turystycznego (chcemy zatrzymać sie w Nei Pori, a tam ponoć jest biuro podróży)
2.w jakich godzinach jest wyjazd i powrót
3. czy w Atenach są dodatkowe jakieś opłaty przy wejściach?
4. czy przez cały czas wycieczki jest przewodnik/opiekun grupy?
5.co oprócz Akropolu jest w programie wycieczki
I podobna wycieczka do Meteorów - czy bardziej opłaca się jechać samemu autem, czy lepiej na taką wycieczkę zorganizowaną (jaka jest różnica kosztów). A na czym polega taki wyjazd na Olimp - my nie zaliczamy się do traperów wysokogórskich, wolimy plażę, aczkolwiek Olimp - choćby z daleka chcielibyśmy zobaczyć i cyknąć parę fotek. :la:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 11.02.2010 15:35

Hm... Jakby Ci tu odpowiedzieć....

1. Pytanie nie do forumowiczów tylko do biura turystycznego.
2. J.w.
3. 12 Euro od osoby - bilet do bodajże 5 czy 6 miejsc antycznych w rejonie Aten.
4. Patrz pkt. 1.
5. J.w.
Do Meteorów lepiej własnym autem :) zobaczysz co chcesz odpoczywasz kiedy chcesz jedziesz gdzie chcesz... dla mnie to zalety.

Na Olimp nie wjedziesz :!: To masyw tak jak Tatry w których są np Rysy, czy Giewont. Tam trzeba się wdrapać i na forum już były opisy wspinaczek ... jak znajdę to ci podrzucę ;) Z daleka masyw wygląda imponująco :)

ObrazekTo jest właśnie Masyw Olimpu z Mitykasem w chmurach ;)

Olimp widziany znad Riviery Olimpijskiej z brzegu Morza Egejskiego wieczorem
Obrazek

Z wycieczek fakultatywnych we własnym zakresie polecam wycieczkę do Starożytnej Nemei z Koryntem po drodze

widok z Koryntu
Obrazek

Wspinaczka po schodach monastyru w Nemei
Obrazek

To wszystko wyłuskuję Ci z mojej relacji którą nie wiem czy dałaś radę przeczytać.

Poza tym ponoć wg tych którzy byli w Grecji na wyspach Grecja zaczyna się właśnie dopiero na wyspach :D a po Rivierze Olimpijskiej możesz być tylko zawiedziona Grecją :(
EWAZOFIA
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 06.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) EWAZOFIA » 11.02.2010 15:44

Dzięki. Ten post pisałam z myślą o tych, ktorzy byli na takiej wycieczce i korzystali z podobnego biura. Ja w ubiegłym roku byłam na podobnym wyjeździe w Istambule (wyjazd z Bułgarii) - służę wszelkimi dokladnymi informacjami. :wink:
EWAZOFIA
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 06.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) EWAZOFIA » 11.02.2010 15:51

Zawiedziona Grecją?- chyba żartujesz!!! Ja potrafię odnaleźć piękno w każdym miejscu. Zresztą są i tacy, ktorzy właśnie chwalą sobie północ (co nie znaczy, że nie byli na południu, czy na wyspach). Morze, plaża, cykady, Athos, Meteory, Olimp - mnie już się tam podoba :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 11.02.2010 15:58

Wiesz ... zależy kto czego szuka w "innych krajach" jeśli ktoś szuka tylko wybranych rzeczy - np. małej ilości turystów, albo skalistych plaż pięknymi widokami na białe domki i palm, to może się zawieść. Riviera Olimpijska to nasze wybrzeże (okolice Sopotu) w max turystycznym sezonie. Jest kilka palm, ale to wszystko.

Natomiast, jeśli ktoś chłonie "inność" danego kraju jak go tworzą jego mieszkańcy i przyjmuje go takim jaki on jest, to będzie zachwycony, bo jest on jednak diametralnie różny od naszego kraju, przez mentalność swoich mieszkańców....

Pozdrav :papa:

Coś mi się zdaje że jeszcze nie raz się tu na forum zetkniemy :) pytaj pytaj :D

P.S. 2 Jest jeszcze jedna rzecz. Odległości :!: Z Chalkidiki do Aten to ok 500 km. do Nemei jeszcze dalej bo to początek Peloponezu czyli ok 600 km także z Chalkidiki to nie jednodniowe wycieczki.
EWAZOFIA
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 06.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) EWAZOFIA » 11.02.2010 16:23

Wiesz, wszystko to piękne, co opisujesz, na pewno warte zobaczenia, ale my raczej nastawiamy sie na plażowanie, choć jesteśmy zdania, że przy okazji warto coś zobaczyć ( w końcu w Polsce takich zabytków nie znajdziemy). Jedziemy z dzieciakami i nie chcemy ich zbytnio zamęczać starożytną historią. Niech lenistwo będzie z nami!!! Pozdrawiam.
Pawełka
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 27.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawełka » 11.02.2010 16:33

wchodząc w temat dyskusji dotyczącej: GRECJA 2010 z przyjemnością informuję, że po kilku wyprawach do Cro, Francji w tym roku realizuję kolejny etap południowy - GRECJA: Choć miała być w 2009 roku, to pokrzyżowały to nadzwyczajne zdarzenia, których nie da się przewidzieć.
Przyznam, że:
1. termin jest ustalony - wyjazd 25 lipca na co najmniej dwa tygodnie
2. kierunek też - stacjonarnie Peloponez, zwiedzanie oraz w drodze powrotnej Termopile, Kalampaka i okolice
3. apartament również
4. rodzina - w 100% ochoczo nastawiona.
Zaczęlimy odliczanie...

Jeżeli komuś w tym czasie z nami będzie po drodze - piszcie.
Przyznam, że prześledziłem wiele relacji na tym forum i w innych miejscach a efekt jest taki, że w najbliższym czasie młodzież ma przygotować szczegółowy plan co i gdzie warto i co i gdzie należz koniecznie zobaczyć.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 11.02.2010 17:35

EWAZOFIA napisał(a):Wiesz, wszystko to piękne, co opisujesz, na pewno warte zobaczenia, ale my raczej nastawiamy sie na plażowanie, choć jesteśmy zdania, że przy okazji warto coś zobaczyć ( w końcu w Polsce takich zabytków nie znajdziemy). Jedziemy z dzieciakami i nie chcemy ich zbytnio zamęczać starożytną historią. Niech lenistwo będzie z nami!!! Pozdrawiam.

Z nami też było lenistwo :D
Obrazek

Lenistwo na Chalkidiki :D a dokładnie na tym campingu :D

Pozdrav :papa:
EWAZOFIA
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 06.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) EWAZOFIA » 11.02.2010 18:25

Zawaliście!!! szczerze zazdroszczę - za oknem wieje i śnieży, a tu proszę...Po prostu super! To jest właśnie to, co lubię najbardziej 8)
wojtek51
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 18.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek51 » 11.02.2010 18:51

EWAZOFIA napisał(a):Witam wszystkich. Latem wybieram się z rodzinką (2 - my+3 nastolatków - dzieci) do GR(pierwszy raz). Planujemy jechać w lipcu własnym autkiem: I tydzień na Chalkidiki, a II - Riviera Olimpijska. Mamy w planach wybrać się na wycieczkę fakultatywną do Aten: może ktoś wie,
1. jaka jest cena na osobę z Biura turystycznego (chcemy zatrzymać sie w Nei Pori, a tam ponoć jest biuro podróży)
2.w jakich godzinach jest wyjazd i powrót
3. czy w Atenach są dodatkowe jakieś opłaty przy wejściach?
4. czy przez cały czas wycieczki jest przewodnik/opiekun grupy?
5.co oprócz Akropolu jest w programie wycieczki
I podobna wycieczka do Meteorów - czy bardziej opłaca się jechać samemu autem, czy lepiej na taką wycieczkę zorganizowaną (jaka jest różnica kosztów). A na czym polega taki wyjazd na Olimp - my nie zaliczamy się do traperów wysokogórskich, wolimy plażę, aczkolwiek Olimp - choćby z daleka chcielibyśmy zobaczyć i cyknąć parę fotek. :la:


Ad1. W Nei Pori jest kilka biur podróży. Wśród nich jest biuro współpracujące (między innymi) z BP Skarpa. Kilka lat temu cena wycieczki do Aten w tym biurze to 40E.
Ad2. Wyjazd około 2 w nocy, powrót około 20.
Ad3. Tak (płatny dodatkowo był Akropol).
Ad4. Tak. Miejscowy przewodnik był na Akropolu.
Ad5. Oprócz Aten: Pireus i Termopile.
Jak już zobaczysz Ateny i Meteory to koniecznie jedź na wyspy (lub przynajmniej na Peloponez).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone