Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 13.11.2017 22:34

Sol-Wagon napisał(a):
Beata W. napisał(a):
piekara114 napisał(a):Ja ten "śmiech na sali" odebrałam szyderczo....


No ja podobnie :!: Szczególnie, że dla mnie z małymi dziećmi nie był to śmiech na sali tylko bardzo przyjemna wycieczka, która bardzo mi i mojej rodzinie się podobała. A właśnie z Leptokarii odległość była bardzo akceptowalna bez zbędnego wysiłku. A szczegóły w mojej relacji z Leptokarii pewnie niedługo.

no właśnie, jeżeli ktoś z Polski do Grecji "pcha się" z małymi dziećmi, to i na Meteory dojedzie z Leptokarii...


Dla moich dziewczyn taka wycieczka na Meteory z Leptokarii to w porównaniu z tym jakie trasy już pokonywały to mały pikuś. Ale pewnie jak bym miała jechać 5 godzin w jedną stronę z innego miejsca na pewno bym odpuściła pomimo tego, że pchałam się do tej Grecji przez parę ładnych godzin, na miejscu zrobiliśmy tylko dwie dłuższe wycieczki.
Leptokaria, jak wiele osób twierdzi nie ciekawa jednak w okolicy mieliśmy wystarczająco dużo rzeczy do zobaczenia i spokojnie jeszcze przynajmniej na tydzień pomysłów by mi starczyło :papa:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 21.11.2017 01:11

Witam po dłuższej przerwie, wylogowało mnie chyba na 4 mies :D
Niestety moje greckie plany w 2017 roku się posypały, starałem otrzeć łzy Italią i Portugalią, ale jak to się mówi: "co się odlecze..."
Czas na Cyklady, mam plan na jakieś 10-11 dni (8 dni Naxos+2 Santorini)
i byłoby miejsce na jeszcze jedną wysepkę.
Chodzi mi po głowie Ios, ale przyjmę każdą sugestie...
Pozdro
KluczeFarm
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) KluczeFarm » 24.11.2017 22:41

Polecam ten piękny kraj wszystkim ;d
Zbyszko666
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2868
Dołączył(a): 20.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszko666 » 05.12.2017 03:01

Torac napisał(a):Witam po dłuższej przerwie, wylogowało mnie chyba na 4 mies :D
Niestety moje greckie plany w 2017 roku się posypały, starałem otrzeć łzy Italią i Portugalią, ale jak to się mówi: "co się odlecze..."
Czas na Cyklady, mam plan na jakieś 10-11 dni (8 dni Naxos+2 Santorini)
i byłoby miejsce na jeszcze jedną wysepkę.
Chodzi mi po głowie Ios, ale przyjmę każdą sugestie...
Pozdro

Na Santorini byłem i godne uwagi jak i polecenia. Lecz na tej wyspie trzeba być tydzień,bo jest co zwiedzać.
Trzeba dodać, że Grecja od 1 stycznia 2018 roku wprowadza podatek 4Euro za dzień pobytu, lecz każde źródło mówi inaczej. Jedno ,że ma to być od osoby, a drugie że od pokoju w hotelu (nie licząc ile jest osobowy)
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 05.12.2017 16:59

Zbyszko666 napisał(a):Trzeba dodać, że Grecja od 1 stycznia 2018 roku wprowadza podatek 4Euro za dzień pobytu, lecz każde źródło mówi inaczej. Jedno ,że ma to być od osoby, a drugie że od pokoju w hotelu (nie licząc ile jest osobowy)

4 euro to raczej za pokój w hotelu 5 gwiazdkowym...http://tiny.pl/glk2b. Chyba ,że ja mam to drugie źródło :)
Zbyszko666
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2868
Dołączył(a): 20.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszko666 » 06.12.2017 12:13

niuniek napisał(a):
Zbyszko666 napisał(a):Trzeba dodać, że Grecja od 1 stycznia 2018 roku wprowadza podatek 4Euro za dzień pobytu, lecz każde źródło mówi inaczej. Jedno ,że ma to być od osoby, a drugie że od pokoju w hotelu (nie licząc ile jest osobowy)

4 euro to raczej za pokój w hotelu 5 gwiazdkowym...http://tiny.pl/glk2b. Chyba ,że ja mam to drugie źródło :)

Każde źródło podaje inaczej :roll: Końcem końców jednak coś i tak prawdą będzie
tompakosc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompakosc » 06.12.2017 13:25

Zbyszko666 napisał(a):
niuniek napisał(a):
Zbyszko666 napisał(a):Trzeba dodać, że Grecja od 1 stycznia 2018 roku wprowadza podatek 4Euro za dzień pobytu, lecz każde źródło mówi inaczej. Jedno ,że ma to być od osoby, a drugie że od pokoju w hotelu (nie licząc ile jest osobowy)

4 euro to raczej za pokój w hotelu 5 gwiazdkowym...http://tiny.pl/glk2b. Chyba ,że ja mam to drugie źródło :)

Każde źródło podaje inaczej :roll: Końcem końców jednak coś i tak prawdą będzie


Pewnie zamierzają wprowadzić jakieś greckie "500plus" i kasa do budżetu potrzebna :D
Tym bardziej, że ze względów oczywistych Grecja i Chorwacja biją rekordy, to wykorzystują koniunkturę. Ludzie i tak przyjadą to muszą to wykorzystać 8)

ps
gdzie nie wejdę to "niuniek" :D aż się boję wrócić do domu .... :D :D :D
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 06.12.2017 13:43

Ale to było ogłoszone w czerwcu 2016 i jest wyraźnie napisane, że per room

http://news.gtp.gr/2016/06/30/greeces-new-hotel-tax-effect-2018/
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 08.12.2017 21:17

I tak zdecydowana większość nie wypisuje rachunku.Doliczą hotele i nieliczni wynajmujący prywatnie :D
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 09.12.2017 12:23

-

Przecież to są jakieś mikronowe rzeczy :D :oczko_usmiech:

Ot ciekawostka :hut:
Kristo82
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kristo82 » 12.12.2017 22:33

Ceny kilkudniowego najmu mieszkań też skończą w górę https://grecjaweb.wordpress.com/2017/12/08/grecja-nowe-przepisy-dot-wynajmu-mieszkan/
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 13.12.2017 15:03

Z całkiem innej beczki: czy kojarzycie wątek, jakiej używać na Bałkanach nawigacji? A może to oczywiste i "ktoś" wskaże lidera?
Pytam, bo planuję zakup, a nie wiem, którego dostarczyciela map wybrać. Póki co skłaniam się ku TomTomowi https://www.euro.com.pl/nawigacja-samochodowa-gps/vordon-gps-7-eu-aluminiowa.bhtml
lub Navitelowi https://www.euro.com.pl/nawigacja-samochodowa-gps/navitel-e500-europa.bhtml

Ale równie dobrze może to być coś innego - byle urządzenie było z aktualizowaną mapą :@)
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 14.12.2017 08:38

Trudno kupować nawigację tylko pod Bałkany tak jak i samochód, a takie tematy się pojawiają.
Wracając do pytania.Mam Corollę z faktyczną nawigacją,ale i tak na wszelki wypadek na dalekie trasy zabieram tomtoma.
Jak coś podejrzanego wytycza nawigacja pokładowa to robimy weryfikację,ja wybrał bym właśnie tomtoma.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 14.12.2017 08:50

Krystof napisał(a):Z całkiem innej beczki: czy kojarzycie wątek, jakiej używać na Bałkanach nawigacji? A może to oczywiste i "ktoś" wskaże lidera?
Pytam, bo planuję zakup, a nie wiem, którego dostarczyciela map wybrać. Póki co skłaniam się ku TomTomowi https://www.euro.com.pl/nawigacja-samochodowa-gps/vordon-gps-7-eu-aluminiowa.bhtml
lub Navitelowi https://www.euro.com.pl/nawigacja-samochodowa-gps/navitel-e500-europa.bhtml

Ale równie dobrze może to być coś innego - byle urządzenie było z aktualizowaną mapą :@)



my korzystaliśmy ze zwykłej maps.me :-) W karajach Unii szła online, w krajach typu Serbia czy Macedonia offline. Polecam, dużo dokładniejsza niż np.google, o Hołku nie wspominając ;-)
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 14.12.2017 19:59

A ja używam Garmina z dożywotnia aktualizacją map.
Dodatkowo w kablu zasilającym we wtyczce (tej wtykanej do gniazda zapalniczki) ma antenę radia cyfrowego.

I po tej antenie odbiera sygnały o korkach i innych utrudnieniach.
Nie trzeba zadnych kart/abonamentów itp, itd.

AM 2 lata temu zaczęła mi się zapetlac.
Poradzono mi lepsze urządzenie ale dalej sie pętliła tylko szybcie wracał do świadomości

Garmina kupowałem rok temu w tym okresie Black Friday czy CyberMonday i kosztował 7cali z UK (z amazon.co.uk) 550 PLN z przesyłką do PL.
Zanim kupiłem upewniłem się w Garminie czy będzie gwarancja w PL.

AM tyle razy na trasie do Triestu głupiała w Czechach, że miałem ją wyrzucić przez okno
Na trasie do CRO kazała zjechać z autostrady 3 razy.
Za pierwszym razem (Słowenja) w kompletne maliny gdzie krążyły już tam 4-ry auta rodaków z AM
Za drugim razem na jakąś równoległa fatalną do autostrady (CRO). Trzeci raz nie dałem się nabrać i ciąłem cały czas autostradą ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 213
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone