Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 15.10.2017 20:34

pawelh napisał(a): Cena do przyjęcia choć wynajmując około x25 razy tyko dwukrotnie płaciłem taką cenę.
Przy obawach w ciemno można zastosować wariant pośredni tzn rezerwacja na 1-2 dni i dalej na miejscu- widzisz co i za ile.
Rezerwacja jest też w ciemno bo widzisz cenę a obiekt i miejsce nie koniecznie.

Dzięki za odpowiedź.
Plan przygód w Argolidzie mam dość napięty i nie chcę tracić czasu na szukanie apartamentu na miejscu i przeprowadzkę, szczególnie że to końcówka lipca. Zrobiłam "wywiad środowiskowy" co do tego konkretnego gospodarza i miejsca, no i opinia jest pozytywna, więc bukuję.
W drugiej bazie w Xifias podobny standard 2+2 mam już za 45E - sprawdzona miejscówka. :wink:

Rozumiem, że te apartamenty, które znajdywałeś na miejscu taniej były podobne, czyli osobna sypialnia lub dwie, i w rozsądnej odległości od morza? Czy są jakieś specyficzne rejony Grecji, gdzie jest drożej niż przeciętnie?
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 15.10.2017 22:02

Pewnie tak jak wszędzie choć bywa,że w tej samej miejscowości są spore różnice.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 15.10.2017 22:13

pawelh napisał(a): bywa,że w tej samej miejscowości są spore różnice.

Zauważyłam - większość ofert w podobnej lokalizacji to był koszt rzędu 65-70E na dobę. Dalej od morza cena już raptownie spadała do ok. 50E za ap. z osobną sypialnią lub dwoma jakieś 400-500m od plaży.
Domyślam się, że na miejscu łatwiej negocjować cenę. Zastanawiam się jednak, jaki procent apartamentów jest wolnych w szczycie sezonu w środku tygodnia w niewielkiej miejscowości?...
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 16.10.2017 08:15

Masz rację,że na miejscu lepiej się negocjuj i jeszcze wie co.
Szczyt sezonu to sierpień,ale pod koniec lipca robi się ciśnień więc jeśli ktoś ma precyzyjne wymagania to lepiej rezerwować.
No_Name
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) No_Name » 19.10.2017 08:45

Hej Wam!
W przyszłym roku wybieramy się ze znajomymi we wrześniu do Grecji. Tutaj pojawia się moje pytanie dla doświadczonych.

Jakie miejsce polecacie we wrześniu w Grecji?
Czy na Zakhyntos będzie jeszcze plażowa pogoda?
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 19.10.2017 08:52

No_Name napisał(a):Hej Wam!
W przyszłym roku wybieramy się ze znajomymi we wrześniu do Grecji. Tutaj pojawia się moje pytanie dla doświadczonych.

Jakie miejsce polecacie we wrześniu w Grecji?
Czy na Zakhyntos będzie jeszcze plażowa pogoda?


Ja myślę, że we wrześniu to w całej Grecji będzie jeszcze plażowa pogoda 8)
nowy100
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowy100 » 19.10.2017 09:24

Witam. Mam pytanie tak na pierwszy wyjazd do Grecji, na typowe leniuchowanie, tylko plaża i tawerny. Jaki rejon najlepszy pod kątem plaż i pobyt z dziećmi, w pobliżu lotniska? Ktoś ma jakieś doświadczenia?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.10.2017 09:38

Jak wypożyczysz samochód to może być Shitonia lub właściciel Was z lotniska odbierze za 100 EUR, może też być ichni pks. Riwiera Olimpijska to nawet pociągiem czy autobusem.
Dolot do Salonik - ceny bardzo korzystne.

Tu relacja (w toku) z RO miedzy-morzem-a-olimpem-grecja-2017-t53221.html a tu moja z Sarti (płytkie wejście do morza) grecja-leniwie-t52224.html
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 19.10.2017 09:43

piekara114 napisał(a):Jak wypożyczysz samochód to może być Shitonia lub właściciel Was z lotniska odbierze za 100 EUR, może też być ichni pks. Riwiera Olimpijska to nawet pociągiem czy autobusem.
Dolot do Salonik - ceny bardzo korzystne.

Tu relacja (w toku) z RO miedzy-morzem-a-olimpem-grecja-2017-t53221.html a tu moja z Sarti (płytkie wejście do morza) grecja-leniwie-t52224.html


Dokładnie, do Leptokarii pociąg z Salonik kosztuje kilka euro, a hotelików cała masa do wyboru :lol: Knajpek też dużo.
No_Name
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) No_Name » 19.10.2017 14:45

Beata W. napisał(a):Ja myślę, że we wrześniu to w całej Grecji będzie jeszcze plażowa pogoda 8)


Jesteś pewna? :D
Słyszałem już różne opinie na ten temat...
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 19.10.2017 19:38

Beata W. napisał(a):
No_Name napisał(a):Hej Wam!
W przyszłym roku wybieramy się ze znajomymi we wrześniu do Grecji. Tutaj pojawia się moje pytanie dla doświadczonych.

Jakie miejsce polecacie we wrześniu w Grecji?
Czy na Zakhyntos będzie jeszcze plażowa pogoda?


Ja myślę, że we wrześniu to w całej Grecji będzie jeszcze plażowa pogoda 8)

z ostatnim tygodniem września byłbym ostrożny na północy:) może zdarzyć się "kilkudniowe" załamanie pogody:)
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 20.10.2017 07:19

No_Name napisał(a):
Beata W. napisał(a):Ja myślę, że we wrześniu to w całej Grecji będzie jeszcze plażowa pogoda 8)


Jesteś pewna? :D
Słyszałem już różne opinie na ten temat...


Pewna to jestem jaka jest dzisiaj u mnie pogoda za oknem :oczko_usmiech: Generalnie i w lipcu możesz trafić na załamanie pogody szczególnie np. w Chorwacji. Mój brat wczoraj w wrócił z Grecji i codziennie raczył mnie fotkami z plaży :papa:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 20.10.2017 07:38

no ja byłem końcem września i było nawet deszczowo czasami, pochmurno:)
temperatury różne: 20-24...na plaży przy wiaterku zimniej niż w wodzie:)
fakt faktem, gdy odjeżdżaliśmy pogoda miała się poprawić:)
najcieplej było w tranzycie w Serbii...26, a w okolicach Belgradu 27...:p
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.10.2017 10:04

Ten rok pogodowo jest mocno zakręcony...
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21034
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 22.10.2017 10:53

Sol-Wagon napisał(a):z ostatnim tygodniem września byłbym ostrożny na północy:) może zdarzyć się "kilkudniowe" załamanie pogody:)


Zgadzam się zwłaszcza jak ktoś na Chalkidiki się udaje.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

Grecja - strona 211
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone