Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 24.07.2016 23:47

baunty napisał(a):Na plażę Gialos na Lefkadzie już można wjechać samochodem .
Byłeś osobiście zwykłym autem? Pytam bo nie dalej jak wczoraj czytałam na ich lokalnym portalu, że mieszkańcy się wkurzyli w ubiegłym tygodniu ponieważ władze wyspy chciały unieważnić kolejny przetarg i sami się zorganizowali, wprowadzili bez zezwolenia ciężki sprzęt aby odgruzować tylko drogę. Podawali że jest ona udrożniona ale wjazd tylko dla skuterów i aut z napędem 4x4. Nie jest to jednak bezpieczne ponieważ w każdej chwili mogą nastąpić osunięcia, jezdnia jest znacznie zniszczona. Władze natychmiast zareagowały, przetarg zatwierdzili mimo że wcześniej twierdzili że najniższa cenowo oferta przekraczała budżet planowany. Wystraszyli się samowolki miejscowych, którzy przez całą sytuację tracą sezonowy dochód bo ludzie odwołują rezerwacje i w tej desperacji próbują umożliwić dojazd do plaży. Prace mają ruszyć zaraz po podpisaniu umowy więc za chwilę będzie tam plac budowy,
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 25.07.2016 17:19

Gusia-s, ja to słyszałem od miejscowych.
Wjazd jest wąski , jezdnia popękana, byli tam autem o wyższym zawieszeniu niż osobowe.
Władze obiecały udrożnienie drogi przed sezonem, nawet odbyły się przetargi na prowadzenie na niej działalności, ale nic więcej nie zrobiły.
Teraz chcą zdążyć przed końcem sezonu i czynsze od ludzi zgarnąć.
Rzeczywiście prywatni przedsiębiorcy wynajęli sprzęt i udrożnili dojazd do Gialos.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.07.2016 21:28

Czyli potwierdza się co piszą.
Powinni to byli zrobić wcześniej, jak podjęli drastyczne kroki to i władza się ocknęła wreszcie, no ale zaufali, obiecywano im że w maju wszystko będzie na tip top i tak zwlekali aż pełnia sezonu się zrobiła. Własnymi siłami udrożnili drogę ponoć w 5 godzin, co nie udało się lokalnej administracji przez 8 m-cy. Szkoda mieszkańców, często turystyka to ich jedyny zarobek na cały rok, który stracili w znacznej mierze przez odwołane rezerwacje, co za tym idzie - nie ma ruchu w lokalnych sklepach, tawernach. Nawet Nidri 2, który w dzień pływał a nocą zamieniał się imprezownię teraz ponoć świeci pustkami. To pokazuje co przyciągało na wyspę. Oby teraz już wszystko szło do przodu bo szkoda tak pięknego zakątka.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 25.07.2016 22:10

W sumie Gialos to druga liga lefkadzkich plaż,
2 lata temu na Kefalonii dotyczyło to plazy Myrtos - wizytówki wyspy.
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 25.07.2016 23:49

Torac napisał(a):W sumie Gialos to druga liga lefkadzkich plaż,
2 lata temu na Kefalonii dotyczyło to plazy Myrtos - wizytówki wyspy.


Tyle, że Myrthos ponoć przejezdne.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 26.07.2016 06:32

MCR napisał(a):
Torac napisał(a):W sumie Gialos to druga liga lefkadzkich plaż,
2 lata temu na Kefalonii dotyczyło to plazy Myrtos - wizytówki wyspy.


Tyle, że Myrthos ponoć przejezdne.


Tak, potwierdzam, ale 2 lata temu robili pod ogromnym naciskiem Greków i otworzono około 10 lipca w trakcie sezonu, co prawda nie wysokiego ale...
krakland
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 13.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakland » 29.07.2016 22:31

Mam nadzieję,że uda się doprowadzić tą drogę do bezpiecznej przejezdności przed wielkim sezonem i na mój pobyt ( Vasiliki od 28 sierpnia-Armonia) nasza ulubiona spokojna plaża Gialos będzie dostępna.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 29.07.2016 23:43

krakland napisał(a):Mam nadzieję,że uda się doprowadzić tą drogę do bezpiecznej przejezdności przed wielkim sezonem i na mój pobyt ( Vasiliki od 28 sierpnia-Armonia) nasza ulubiona spokojna plaża Gialos będzie dostępna.


Ja wolę tercet sąsiadek: Avali, Kavalikefta, Megali Petra!
Alidrzi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 01.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alidrzi » 30.07.2016 18:56

Torac napisał(a):Ja wolę tercet sąsiadek: Avali, Kavalikefta, Megali Petra!

Od 16-go sierpnia to właśnie na tej trójcy będę się głównie wylegiwał...
A moje dzieci dwa lata temu nawet skumplowały się z synem sprzedawcy "wszystkiego" Na Megali Petrze ...
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 30.07.2016 19:17

Torac napisał(a):Avali, Kavalikefta, Megali Petra!


... ja też najlepiej wspominam piesze wędrówki po tych właśnie plażach ... 8) ...
Pozdrawiam.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 30.07.2016 21:53

Alidrzi napisał(a):
Torac napisał(a):Ja wolę tercet sąsiadek: Avali, Kavalikefta, Megali Petra!

Od 16-go sierpnia to właśnie na tej trójcy będę się głównie wylegiwał...
A moje dzieci dwa lata temu nawet skumplowały się z synem sprzedawcy "wszystkiego" Na Megali Petrze ...


Rozumiem, że droga dojazdowa jest zrobiona,
Czytałem gdzieś, że była poharatana przez trzęsienie ziemi.
krakland
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 13.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakland » 30.07.2016 22:52

Jeśli zapał lokalnych władz do naprawy drogi na Gialos będzie stale na poziomie ogłaszania kolejnych przetargów to
moje szanse na dotarcie do niej na początku września oceniam na marne.
Będę musiał przeprosić się z ''wielką trójcą '' pod Kalamitsi.
Dotarłem rok temu do parkingu na końcu drogi do Kavalikefty.
I ze względu na brak miejsc na parkingu oraz totalny ścisk na końcowym odcinku drogi zostałem skutecznie zniechęcony do wypadów w to miejsce.
I tutaj moje pytanie do stałych bywalców lub ew.aktualnie wypoczywających :
Na trasie Kalamitsi -parking nad Kavalikeftą jest odbicie drogi na północ na plażę Avali.
Czy ta droga jest aktualnie przejezdna dla auta osobowego bez 4WD ??
Ostatnio edytowano 31.07.2016 19:13 przez krakland, łącznie edytowano 2 razy
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 31.07.2016 12:10

Wczoraj wrocilismy z Maleme na Krecie.
Miejscowosc jak dla nas idealna, niewiele sie tam dzieje co jest plusem jak DLA NAS w odroznieniu od pobliskiego Platanias.
Wiecej napisze w relacji kiedys,teraz tylko w temacie remontow w GR - nigdy tegonie zrozumiem, mieli caly rok,no dobra -zime mieli to nie....kostke kladli w calej miejscowosci w szczycie sezonu kurz upal az sie z chlopakow lalo...urzednik ktory zawalil termin siedzial pewnie w klimusi a chlopcy musieli zap...w 40...
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 01.08.2016 08:57

ok, wróciliśmy :-)
wyjazd 17.07 (niedziela), przejazd przez
Słowację:
- winieta miesięczna 14 EU zakupiona przez internet płatność kartą z kantoru
- cena paliwa Pb95 1,20 ( widziałam najtaniej 1,18)

Węgry:
- winieta miesięczna 4780 HUF( płatność kartą EU kantoru wyszła 18,80eu z jakąś prowizją i złodziejskim przelicznikiem ;-) )
- cena paliwa 322HUF ( cena 1eu=317huf), ale przy autostradzie drożej, nawet 340huf

Serbia:
- bramki ok. 10eu w jedną stronę
- paliwo 132RSD ( 1eu=121rsd)
- nocleg w Novym Sadzie w cudownym miejscu tuż pod twierdzą na 6 osób - 108eu ze śniadaniem

Macedonia:
- bramki 2,5 eu w stronę Ohrydu i ok.4eu "normalnie" ;-)
- cena paliwa 61DEN(1eu=61den) cena stała na każdej stacji, tak samo przelicznik waluty
- nocleg w Skopje dla 6 osób 60eu/dzień
- nocleg w Ohrydzie dla 6 osób 100eu/dzień

Grecja:
- bramki do Epiru 4,8eu w jedną stronę (zjeżdżaliśmy przed Igoumenitsa(tam chyba jest jeszcze jedna bramka za 1,2eu)
- cena paliwa - powyżej 1,4, nam udało się zatankować za 1,399 :-)

Jakby co, to pytać :-)


Aaaaa i jeszcze granice :-)
-17.07 węgiersko-serbska przekroczona koło godz.12-13 starym przejściem w Roszke, auta 3, po przeciwnej stronie tak na pół godziny stania, przejście na autostradzie zawalone.
-przejścia macedońsko-serbskie i macedońsko-greckie formalność
- powrót 31.07 serbsko-węgierskie po danych z googla pojechaliśmy na Backi Vinogradi, godzina stania, w starym Roszke (znajomi przekraczali) 1,5godz, autostrada zawalona.

Dodatkowo spędziliśmy trochę czasu na końcowej bramce przed Belgradem, stania na co najmniej dwie godziny, warto zatem w weekend zjechać gdzieś wcześniej. My przedostaliśmy się trochę szybciej pasem awaryjnym :oops: , ale to dlatego, że stał gościu i kazał jechać, a potem mu się odwidziało :roll:
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 01.08.2016 09:34

No cóz, na forum GR podstawowa rada to jechać w tygodniu.
Najgorszy scenariusz to przejazd wieczorem przez Belgrad w Weekend - murowane stanie na bramkach (mowa o powrocie z Grecji)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 173
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone