Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja 2007 - 5,5 tys kilometrów

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Jerzy 22
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 17.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jerzy 22 » 01.09.2007 22:42

Panie Leszku!

Przeczytalem Pana opisy podrozy od deski do deski przez 3godziny i podziwiam Pana zaparcie w tak daleka podroz i tak ciekawe opisy.
Zycze dalszych podrozy tak ciekawych i wsoanialych. Ja zwiedzam od 5 lat tylko chorwacje. Pozdrowienia

Jerzy z Gorzowa wlkp
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 02.09.2007 20:15

zygmunt napisał(a):Nie Lechu to my dziękujemy. Relacja - rewelacja. :D Nie wiem czy pamiętasz , że ze mną tez miałeś sie spotkać w Sozopolu. Niestety mój urlop szlag trafił :( i nic nie wyszło z wyjazdu do Czarnogóry. Pozstaje mi czytanie takich super relacji. :) Czy jadąc do Grecji miałeś jakiś plan co chcesz zobaczyć, czy improwizowałeś :?: Pozdrav :D :D :D

Pamiętam :D ;) potem miałeś właśnie uderzać do Czarnogóry... czemu :?: co się stało :?:


RakuKrak napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):
THE END :D


Dotrwałem do samego końca i bardzo dziękuje za ciekawą lekture :D :D :D

Miło mi i cieszę się, że komuś zrobiłem przyjemność tą relacją :D. ;)

Pozdrav :papa:

Buber napisał(a):Fajnie Leszku było - szkoda że koniec. Twój powrót z przystankiem na Słowacji, przypomniał mi samotne zwiedzanie Demanowskiej j. svobody kilka lat temu. Dla mnie najlepsze było przejście wzdłuż rzeczki płynącej na dnie. A po tych wszystkich przygodach dobrze że szczęśliwie dojechaliście do domu.

Jejku, Buber, pewnie, że fajnie było i szkoda, że się skończyło, bo na to co chciałem zrobić brakło tak z miesiąc i kilku tysiaków więcej ;)
marta56 napisał(a):Dzięki Leszku za wspaniałą relację!!!
odżyły wspomnienia ledwie minionych greckich wakacji,nie tak obfitych we wrażenia ale niezapomnianych.
pozdrawiam! :papa:

Kiedy były te wakacje w Grecji :?: Może cromaniacy częściej jeżdżą do Grecji niż nam się wydaje :?: ;)

Pozdrav :papa:

Jerzy 22 napisał(a):Panie Leszku!

Przeczytalem Pana opisy podrozy od deski do deski przez 3godziny i podziwiam Pana zaparcie w tak daleka podroz i tak ciekawe opisy.
Zycze dalszych podrozy tak ciekawych i wsoanialych. Ja zwiedzam od 5 lat tylko chorwacje. Pozdrowienia

Jerzy z Gorzowa wlkp

Czasem warto zobaczyć coś innego, żeby docenić to co się kocha - Chorwację znaczy się ;)

Pozdrav :papa:
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 03.09.2007 12:50

Leszku -gratuluje. Choc powiem szczerze, że w Grecji nie ma się co pakować w campingi. No chyba, że jedzie sie specjalnie pod camping, który i tak jest kosztowo identyczny jak kwatera, w której to jest o wiele wygodniej i chyba komfortowo lepiej. Tak czy siak pozdrawiam. Fajny Triip :)
zygmunt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 01.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zygmunt » 03.09.2007 16:57

Leszek Skupin napisał(a):
zygmunt napisał(a):Nie Lechu to my dziękujemy. Relacja - rewelacja. :D Nie wiem czy pamiętasz , że ze mną tez miałeś sie spotkać w Sozopolu. Niestety mój urlop szlag trafił :( i nic nie wyszło z wyjazdu do Czarnogóry. Pozstaje mi czytanie takich super relacji. :) Czy jadąc do Grecji miałeś jakiś plan co chcesz zobaczyć, czy improwizowałeś :?: Pozdrav :D :D :D

Pamiętam :D ;) potem miałeś właśnie uderzać do Czarnogóry... czemu :?: co się stało :?:


To długa historia :? A Czarnogóra musi poczekć na nas do przyszłego roku, choć w przyszłym roku miała być właśnie Grecja :oops: Fajnie, że Twój urlop był udany , o czym mozemy sie przekonać czytając relację :D .Ciekawi mnie czy robiłes jakieś notatki i czy planowałeś wcześniej :?: to co chcesz zobaczyc :papa: Pozdrav.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 04.09.2007 09:01

Zygmunt - zrobiłem kilka notatek, ale okazały się mało przydatne bo po przyjeździe jeszcze wszystko było na tyle żywe, że pisałem z głowy :lol: z notatek skorzystałem tylko spisując stany licznika ;). Plany :?: tak planowaliśmy Olimp, Korynt, Ateny, Meteory :lol: a wyszło duuuuużo więcej więc plan wykonany w 101% ;)

Monte Christo - na campingach jest inaczej - poznałem zwyczaje Greków czego nie zrobiłbym mieszkając na kwaterze ;). Miałem okazję widzieć ich tańce :D. Imprezowali tak przy wszystkich i było to normalne :D. Magnetofon (niestety nie żywa orkiestra) na full i dawali tak czadu ,ze aż żal było nie popatrzeć :D. Totalny folklor :D
j23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1004
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) j23 » 04.09.2007 09:20

Leszek Skupin napisał(a):na campingach jest inaczej - poznałem zwyczaje Greków czego nie zrobiłbym mieszkając na kwaterze ;). Miałem okazję widzieć ich tańce :D. Imprezowali tak przy wszystkich i było to normalne :D. Magnetofon (niestety nie żywa orkiestra) na full i dawali tak czadu ,ze aż żal było nie popatrzeć :D. Totalny folklor :D

a potem chodziłeś ich uciszać!
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 04.09.2007 09:27

Bo naruszali reguły gry...., poza tym to nie Ci sami ;) to było na dwóch różnych campingach ;). Wiesz.... ten totalny folklor trwał do ciszy nocnej, której jednak mimo wszystko przestrzegają. 00.05 już było cicho na campingu gdzie robili imprezę (cisza nocna od godziny 00.00), a na ostatnim campie hihrali się do 2 w nocy.... Więc uciszyłem ich, bo następnego dnia (a raczej już tego dnia) mieliśmy przed sobą drogę ok 1700 km więc sam rozumiesz.
j23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1004
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) j23 » 04.09.2007 10:01

rozumiem, sam miałem podobny wypadek na campingu we Włoszech, gdzie cisza nocna jest rygorystycznie przestrzegana (sjesta też) a grupa Niemców z dawnego NRD nie chciała się do tego dostosować i dopiero głośne " stul pysk" ich uspokoiło (powiedziałem to po niemiecku, lektura Szwejka się przydała).
Mam jeszcze jedno Pytanie do Ciebie: Jak Ci się udało wypocząć, skoro spędziłeś tyle czasu za kółkiem w samochodzie bez klimatyzacji i przejeżdżając tyle kilometrów?
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 04.09.2007 10:07

Wypoczynkiem było samo oderwanie się od rzeczywistości - przenieśliśmy się w baśniowy czas (dla nas baśniowy, bo nierealny) starożytności. A fizyczne zmęczenie podróżami :?: hehe uwielbiam jeździć, przemieszczać się i dla mnie nie było w tym nic męczącego .... choć nawet jeśli było - to było przyjemne zmęczenie :D Wiesz są różne rodzaje zmęczenia ;) Zmęczenie pracą nie należy do przyjemnych.

Niektórzy odpoczywając dają z siebie wszystko wspinając się na najwyższe szczyty górskie, inni nurkują, inni chodzą po jaskiniach, gdzie wysiłek fizyczny jest spory.... Pewno gdybym cały rok siedział za kółkiem chciałbym, żeby mnie ktoś tam "zawiózł" samolotem i pewno spędziłbym wakacje stacjonarnie nie ruszając się z miejsca ;)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 11.09.2007 15:10

Suplement fotograficzny :D
1. Przejazd przez Macedonię
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"Stobi"
Obrazek

Macedonia to kraj bardzo górzysty.
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 11.09.2007 19:35

Lesiu, pare dni mnie nie bylo i dopiero teraz przeczytalem do konca.
GRATULUJE! :D
I wielkie dzieki za wspomnienie w jednym miejscu. Ale tez uwazam ze jestes wsrod super pisarzy forumowych :)
Na pewno jeszcze mi sie przypomna jakies komentarze do poszczegolnych momentow Twojej relacji to sie dopisze.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 12.09.2007 08:20

I ja przeczytałem :) Super :!: Wyprawa w "moim" stylu! Ale muszę przeczytać jeszcze z raz żeby włączyć się do dyskusji... Ogólnie czasu brak, a jeszcze pisze Janusz Bajcer i Monte :!: No i ja muszę pisać swoją rejację...
pozdr
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 12.09.2007 09:35

Zawodowiec zapraszam zapraszam ;) i dziękuję za słowa uznania :)

Janusz... sam czytałem, to co naskrobałem, kilka razy i wiele rzeczy więcej mi się nie przypominało godnych wspomnienia. No może to, że greckie wino naprawdę można pić litrami w tamtym klimacie :D jest "lajtowe" przywiozłem go trochę do Polski - zupełnie inaczej smakuje :? Tam wypicie butelki 0,75l nie stanowi problemu po dobrym obiedzie :D. Człowiek się nawet nie zorientuje kiedy butelka zostaje pusta także wcale się nie dziwię, że sprzedają je w butelkach 5 litrowych a widziałem nawet dziesięciolitrowe baniaczki :D, Przydaje się jak ktoś ma dużą rodzinę, a chce coś postawić na stół ;). W Nemei najmniejsze butelki miały 1,5 l :lol:

Pozdrav :papa:

P.S. Dzisiaj ciąg dalszy suplementu fotograficznego ;) Rob sorki że skradłem Ci pomysł ;). Mam nadzieję, że się nie gniewasz ;) Pozdrav :papa:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 12.09.2007 09:43

Suplement fotograficzny c.d.
2. Wieczorem w Variko Greków w wodzie już nie ma... można zaszaleć, a fale byly akurat na surfowanie na pontonie. Miałem problemy, żeby wypłynąć tak daleko bo fala spychała na brzeg, ale za to jak puściłem wiosła to wystarczyły dwie takie fale jak ta i byłem na brzegu. Pełny surfing na pontonie :lool:

Obrazek

Uśmiech na twarzy się maluje, kiedy auto drogę pod Olimp czuje :lol:.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z daleka wygląda imponująco więc tym bardziej podziwiam tych, którzy go zdobyli.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 12.09.2007 14:00

Suplement fotograficzny c.d. :D
3. Zamek w Platanomas X - XI w.n.e. - zachowane freski
Obrazek

Obrazek

5. Knajpa w Platamonas, której nazwy nie pamiętam, ale była fantastycznie klimatyczna
Obrazek

6. Zachód słońca nad masywem Olimpu widok z klifu, który pokazywałem już ;)
Obrazek

Jak będziecie chcieli ciąg dalszy nastąpi ;) Zachowuję chronologię ;)

Pozdrav :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja 2007 - 5,5 tys kilometrów - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone