Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ceny w restauracjach

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 20.07.2019 11:05

W Baška Voda kugle w dwóch miejscach po 7 kun, przeważnie 8/10...piwo od 18 do 23 za 0,5L.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 20.07.2019 12:38

Tucepi. Lody 8 kun, piwko w studenacu 10 kun, cevapcici w restauracji 70 kun, doradca 110 kun, pizza 50 kun.
Piwo toceno 15-30 kun w restauracji
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 20.07.2019 17:44

Dzisiaj rozmawiałem z kolegą, który jest na Istrii i ceny to załmka. Mięsna plata dla dwojga 240 Kun, spaghetti bolognese 50 Kun, Karlovacko w sklepie 8.5 Kun. Chyba Chorwaci przegięli pałę, rok do roku dołożyli 20 %. Na campingu 2xmotocykl + namiot 42 €/doba...Włochy czy Grecja już są znacznie tańsze, podejrzewam, że Chorwaci ukręcili na siebie bata.
Ostatnio edytowano 20.07.2019 18:24 przez SebastianM, łącznie edytowano 2 razy
kostek101
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 13.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostek101 » 20.07.2019 17:47

Zeby się chociaż tym człowiek najadl...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2019 18:02

SebastianM napisał(a):Dzisiaj rozmawiałem z kolegą, który jest na Istrii i ceny to załmka. Mięsna plata dla dwojga 240 Kun, spaghetti bolognese 50 Kun, Karlovacko w sklepie 8.5 Kun. Chyba Chorwaci przegięli pałę, rok do roku dołożyli 20 %. Na campingu 2xmotocykl + namiot 42 Kun/doba...Włochy czy Grecja już są znacznie tańsze, podejrzewam, że Chorwaci ukręcili na siebie bata.


Porównując do cen i tam i w Polsce to nie jest drogo.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 20.07.2019 18:21

Pomyliłem się, za pole namiotowe owszem 42 ale € za dobę. Co do cen, to jednak jest znacznie drożej, niż w Polsce. Zawsze było nieco drożej ( no chyba, że rozpatrujemy czas sprzed około 2010 roku) ale teraz jest znacznie drożej.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 20.07.2019 18:27

Dodaj że jest znacznie drożej niż w Polsce nad morzem. Pojedź w głąb Chorwacji i zobaczysz jak tanio można zjeść i się napić.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2019 18:28

SebastianM napisał(a):Pomyliłem się, za pole namiotowe owszem 42 ale € za dobę. Co do cen, to jednak jest znacznie drożej, niż w Polsce. Zawsze było nieco drożej ( no chyba, że rozpatrujemy czas sprzed około 2010 roku) ale teraz jest znacznie drożej.

Jeśli E to rzeczywiście pole nie jest tanie. Ale podtrzymuję zdanie o knajpie ( bo to chyba nie w E ;) ) Jeśli żarło zjadliwe to ceny w normie.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 20.07.2019 18:36

Tylko pole namiotowe w € , spokojnie, to jeszcze Chorwacja, nie Mars. Za tydzień jadę na Bałkany, wprawdzie do Czarnogóry, ale planuję jeden dzień na Dubrownik. Przekonam się na własnej skórze, choć wiadomo, Dubrownik nigdy do tanich nie należał.
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 20.07.2019 23:37

Ceny w Konobach za jadło, jestem jeszcze w stanie zaakceptować (o ile nie pójdą w górę) , ale te w sklepach, szczególnie tych małych, nie sieciówkach, za produkty spożywcze i nie tylko, to przegięcie. Podobnie napoje w barach czy restauracjach... 20 kun za sok jabłkowy 0,20 :|
grypserek
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 07.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grypserek » 20.07.2019 23:55

SebastianM napisał(a):Tylko pole namiotowe w € , spokojnie, to jeszcze Chorwacja, nie Mars. Za tydzień jadę na Bałkany, wprawdzie do Czarnogóry, ale planuję jeden dzień na Dubrownik. Przekonam się na własnej skórze, choć wiadomo, Dubrownik nigdy do tanich nie należał.


W Dubrowniku pizze będziesz miał w okolicach 100 kun, ta podstawowa chyba 90, reszta wzwyż. Napoje po 35 kun za 0,2 l.
Mowa oczywiście o starym mieście.

Bartek81 napisał(a):Ceny w Konobach za jadło, jestem jeszcze w stanie zaakceptować (o ile nie pójdą w górę) , ale te w sklepach, szczególnie tych małych, nie sieciówkach, za produkty spożywcze i nie tylko, to przegięcie. Podobnie napoje w barach czy restauracjach... 20 kun za sok jabłkowy 0,20 :|


Znajdziesz i restauracje gdzie za tą cenę będziesz miał może nie sok, ale napój 0,5 l. Tylko nie wszystkie to oferują. Np. kawiarnia przy wejściu na Modre Jezero, sok 0,2 chyba 17 kun, 0,5 l w plastiku 20 kun - ale trzeba powiedzieć bo nie pytają ;)

W Omis w pizzerii 0,5 l - 25 kun, czyli 5 więcej niż 0,2 l.
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 22.07.2019 10:36

Widzę, że potwierdza się średnia cena za obiad 4 osobowy ok. 400-450 kn czyli ok. 240-270 pln. Takie mniej więcej ceny były 2 lata temu jak byłem na Solcie. Inne ceny są tak jak już ktoś wcześniej wspomniał w głębi kraju. U na jest to samo w okresie letnim nad morzem ceny są astronomiczne zarówno w restauracjach jak i podstawowe produkty w małych sklepikach (przynajmniej tak było jeszcze pare lat temu jak byłem nad polskim morzem). Dużo zależy również od miejsca, na wyspach zawsze jest drożej niż na lądzie, w małej mieścinie inne ceny niż w kurortach. Kożystając ostatnio z nieobecności moich pociech z okazji wyjazdów wakacyjnych na obozy, stołowaliśmy się z żoną w pobliskich restauracjach naszego miasta i tu przedział cenowy również jest bardzo szeroki bo udało man się zjeść całkiem smaczny i dosyć duży obiad za 65 zł i nie był to bar tylko restauracja ormiańska a dzień później we włoskiej cena za 2 osoby wyniosła już 160 zł.
Nie da sie ukryć, że chorwackie ceny w ostatnich latach poszybowały do góry ale takie niestety jest prawo popytu i podaży. Będą chętni to ceny będą niestety rosły. Za przykład podam polskie podwórko, parę lat z rzędu na narty jeździłem do jednej kwatery w Małym Cichym i co rok ceny rosły, mimo tego że ja miałem już zniżkę jako stały klient:) na moje pytanie czemu co roku cena skacze do góry powiedził, że chociażby niewiadomo jak wywindował ceny to ludzie i tak przyjadą bo to popularna zimowa miejscowość oraz usytuowanie domu tuz pod wyciągiem.
Pamiętam, że jak byłem pierwszy raz w Chorwacji w 1998 roku to ceny napojów w restauracji również szokowały aczkolwiek był to wyjazd organizowany z wyżywieniem w hotelu.
Ostanio znajomi w Danii za 2 dni pola namiotowego zapłacili w przeliczeniu 600 zł.
Są kraje droższe i tańsze ale Chorwacja ma swój niepowtarzalny klimat i wzrost turystyki w ostatnich latach napędził im koniunkturę niewątpliwie.
Ja jeszcze 2 tyg. i śmigam na Krk:)
Pozdrawiam Forumowiczów!
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 22.07.2019 16:58

Obiad a obiad, knajpa a knajpa.
Na Virze w tym roku - lignije z frytami w fajnym barze na plaży, porcje "męskie", plus wino, sałatki i lody 450-550 kn/4 os. Wersja "4x pizza and water" w knajpie obok 200 kn/4 os. Wersja "odwiedź Plodine i zrób to sam" - w 200 się zamknie z winem i lodami.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 22.07.2019 21:58

Znam także takich, co ze sobą cały prowiant biorą i w zasadzie wzrost cen nic ich nie obchodzi. Ale jest takie polskie powiedzie "chytry dwa razi traci", oby się Chorwaci nie przejechali.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 22.07.2019 22:33

Tak dla porównania pokażę wam menu jednej z restauracji z centum Zagrzebia z ulicy Tkalčićeva.
Jest to uliczka pełna restauracji i barów, samo centrum starego miasta. Nie wiem czy będzie dobrze widać ale piwo - 15 kuna, Makarony i gnocchi: 35 - 50 kuna

IMG_8263.jpg


Ceny zdecydowanie mniejsze niż w większości centów polskich miast. Tak więc ceny restauracyjne na wybrzeżu to po prostu sposób na krojenie turystów a nie odzwierciedlenie kosztów. Ale tak jest we wszystkich miejscach gdzie w trzy miesiące sezonu trzeba zarobić na cały pozostały nieturystyczny okres.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Ceny w restauracjach - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone