Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ceny w restauracjach

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.07.2019 22:55

Dzięki! W tym roku planuję w drodze na wybrzeże zatrzymać się na 2-3 godziny w Zagrzebiu, trochę pospacerować, zjeść jakąś kolację i ruszyć na południe.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 22.07.2019 23:23

SebastianM napisał(a):Dzisiaj rozmawiałem z kolegą, który jest na Istrii i ceny to załmka. Mięsna plata dla dwojga 240 Kun, spaghetti bolognese 50 Kun, Karlovacko w sklepie 8.5 Kun. Chyba Chorwaci przegięli pałę, rok do roku dołożyli 20 %. Na campingu 2xmotocykl + namiot 42 €/doba...Włochy czy Grecja już są znacznie tańsze, podejrzewam, że Chorwaci ukręcili na siebie bata.

Wróciłem właśnie z Grecji i przestańcie pisać głupoty, że jest tam taniej... ceny wszędzie są podobne i nie siej kolego popeliny bo wprowadzasz ludzi w błąd, byłes daj przykład... nie byłeś nie siej plotek. W Grecji 4pak piwa w markecie to 5,3-6 euro. Spaghetti bolognese było najtaniej za jakieś 8 euro. Lody koło 2 euro za gałkę i słabej jakości. Mięsna Plata dla dwóch osób brałem za jakoś 24-25 euro. Ceny są podobne i tyle, nie ma co pisać że gdzieś coś jest taniej za półdarmo bo to po prostu nie prawda.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 22.07.2019 23:26

dids76 napisał(a):Dzięki! W tym roku planuję w drodze na wybrzeże zatrzymać się na 2-3 godziny w Zagrzebiu, trochę pospacerować, zjeść jakąś kolację i ruszyć na południe.


Polecam parking podziemny w samym centrum miasta. 14 kuna za godzinę ale za kilka godzinek nie zbankrutujecie a wszędzie z tamtąd blisko.

https://goo.gl/maps/nWXz8Gwp2pMZDM1A9
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 22.07.2019 23:46

Ceny w restauracjach musza być wyższe. Ktoś musi to przygotować, opłacić pracowników itd. Jak komuś za drogo to niech pichci w pokoju za pół darmo.
240kun za mięsną plate na dwie osoby to drogo ? To raptem 70zł za osobę. I to w knajpie. Bez przesady.
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 23.07.2019 00:02

yzedef napisał(a):,,,
Mięsna plata dla dwojga 240 Kun,
,,,,,,
Mięsna Plata dla dwóch osób brałem za jakoś 24-25 euro. Ceny są podobne i tyle, nie ma co pisać że gdzieś coś jest taniej za półdarmo bo to po prostu nie prawda.


no jeśli dla Ciebie to "podobna cena" to nie wiem jak przeliczasz,
ale spoko Twoje liczenie,


wikol napisał(a):,,,,,,,,,
240kun za mięsną plate na dwie osoby to drogo ? To raptem 70zł za osobę. I to w knajpie. Bez przesady.

dla dwojga to 140PLN,
czy to drogo ?
nie wiem,
nie znam cen "żywca",
ale za tyle to pewnie można mieć "pół świniaka"
i można sobie zrobić całkiem fajny wieczór do znacznie większego "grona",

tak czy owak z cenami przez ostatnie trzy lata to poprzewracało im się w d,,,,,,,,ch,
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2019 00:23

1400 zł to jakieś 5 owiec. Przegnaj je drogami drugiej kategorii do Chorwacji i jedz, jedz, jedz...
Załączniki:
60963007_2402293309994076_4653155757326336000_n.jpg
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 23.07.2019 07:33

Czy ktoś może polecić coś ciekawego w Mostarze.
Był ktoś w Tirma-Irma ?
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 23.07.2019 09:33

599 napisał(a):
yzedef napisał(a):,,,
Mięsna plata dla dwojga 240 Kun,
,,,,,,
Mięsna Plata dla dwóch osób brałem za jakoś 24-25 euro. Ceny są podobne i tyle, nie ma co pisać że gdzieś coś jest taniej za półdarmo bo to po prostu nie prawda.


no jeśli dla Ciebie to "podobna cena" to nie wiem jak przeliczasz,
ale spoko Twoje liczenie,


wikol napisał(a):,,,,,,,,,
240kun za mięsną plate na dwie osoby to drogo ? To raptem 70zł za osobę. I to w knajpie. Bez przesady.

dla dwojga to 140PLN,
czy to drogo ?
nie wiem,
nie znam cen "żywca",
ale za tyle to pewnie można mieć "pół świniaka"
i można sobie zrobić całkiem fajny wieczór do znacznie większego "grona",

tak czy owak z cenami przez ostatnie trzy lata to poprzewracało im się w d,,,,,,,,ch,


Normalnie to przeliczam w zaokrągleniu mniej więcej, Ty pewnie Masz metodę liczenia na "centusia" :D. Do tej pory na forum była mowa o wożeniu ze sobą ziemniaków ale 599 wprowadza nowe standardy :), wożenie ze sobą do Cro świniaka lub pół, pytanie jednak czy Ty jeździsz do Cro chłodnią czy zabierasz żywego... ?, potem na miejscu w apartamencie chłodnia, rzeźnik i takie tam mało ważne inne szczegóły :D. Pamiętaj jednak że w mięsnej placie Masz różne mięsa więc będziesz miał prawdziwe wyzwanie taką trzodę przetransportować, bez chłodni nie podchodź.
Ceny jedzenia w restauracjach są wysokie ale to jest standard wszędzie, pomyśl, że to wymaga dużo pracy, trzeba lokal utrzymać i zarobić na cały rok, koszty wszystkiego rosną... Ty też chcesz zarabiać jak najwięcej prawda?, w Polsce proszę idź do lepszej restauracji i zamów podobne jedzenie, półmisek różnych mięs, zobaczymy ile Ci wyjdzie... tylko nie licz wszystkiego co do złotówki...
rob111
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 04.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rob111 » 23.07.2019 10:06

wikol napisał(a):Czy ktoś może polecić coś ciekawego w Mostarze.
Był ktoś w Tirma-Irma ?


Mogę polecić Harmonija Restaurant, Rade Bitange 18. Ceny przystępne, piękny widok z tarasu na Neretwę. Można płacić w euro... aha ceny z karty nie zawierają kosztów obsługi przez kelnerów.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 23.07.2019 10:22

wikol napisał(a):Czy ktoś może polecić coś ciekawego w Mostarze.
Był ktoś w Tirma-Irma ?


Ja polecam Sadrvan :) :mrgreen: Jedzenie przepyszne i ceny bardzo przyzwoite
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 23.07.2019 10:34

Endrju napisał(a):
wikol napisał(a):Czy ktoś może polecić coś ciekawego w Mostarze.
Był ktoś w Tirma-Irma ?


Ja polecam Sadrvan :) :mrgreen: Jedzenie przepyszne i ceny bardzo przyzwoite

Mogę potwierdzić. Bywałem tam wielokrotnie (także w miesiącach niewakacyjnych) i zawsze byłem bardzo zadowolony z jakości i smaku tak potraw jak i napitków wszelakich :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2019 10:46

Sadrvan - po zdjęciach poznaję, że też tam jadłem. Jakieś platy, zupy i dodatki. Nie pamiętam dokładnie, ale jedna z zup była bardzo dobra i chyba 2 rzeczy z plat. Reszta przeciętna, ale nikt się nie zatruł, nie miał zgagi, a ceny w porównaniu z chorwackimi bardzo atrakcyjne. Mimo tłumu ludzi nie czekało się długo.
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 23.07.2019 10:49

Byłem w Sadrvanie. Było poprawnie, i tylko tyle.
Może właśnie warto być w miesiącach niewakacyjnych. Mniejszy ruch, i kuchnia mam więcej czasu na przygotowanie tego wszystkiego...
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.07.2019 11:11

Ja zastanawiałam się właśnie między Tima Irma a Sadrvan, planuję jednak tą pierwszą, ale dopiero 15 sierpnia.

wikol jeśli będziesz wcześniej daj znać czy smakowało :wink:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 23.07.2019 11:13

wiolek_lp napisał(a):Ja zastanawiałam się właśnie między Tima Irma a Sadrvan, planuję jednak tą pierwszą, ale dopiero 15 sierpnia.

wikol jeśli będziesz wcześniej daj znać czy smakowało :wink:

To będziesz pierwsza, ja dopiero po 25 sierpnia...Ty daj znać :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Ceny w restauracjach - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone