Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ceny w restauracjach

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kwapior
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 25.05.2007
Ceny w restauracjach

Nieprzeczytany postnapisał(a) kwapior » 27.05.2007 18:10

Witam wszystkich
Bardzo proszą o podanie przybliżonych cen w restauracjach.
Jadę na/do (widziałem na forum że niektórzy sa przewrażliwieni w kwesti na czy do) CRO pierwszy raz i nie wiem czy zabierać jedzenie ze sobą czy będę mógł sobie pozwolić na zywienie w restauracjach.
Przeszukałem juz forum i nie mogłem znaleźć konkretnych przykładów.
Proszę stałych bywalców o podpowiedzi pewnie nie tylko ja ale wielu nowicjuszy skorzysta z tych wiadomości. :D
Hunter
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 339
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hunter » 27.05.2007 18:45

Nie wiemy jakim grubym portfelem dysponujesz. Dla jednego kolacyjka w konobie złożona z owoców morza i przedniego, regionalnego wina to pikuś, dla innych to kwestia wielu wyrzeczeń.

To zależy też od kategorji lokalu.

Na przykłd trzy razy pizza+ napoje to 100-120 kun.
Taka sama kolacyjka z ryb+winko 300-500.

Czy to dla ciebie dużo czy mało?

Ja zabieram żarcie a wiem, że bogatsi ode mnie też coś ze sobą wiozą.

Pozdrawiam :papa:
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 27.05.2007 19:12

kwapior napisał(a):Witam wszystkich
Bardzo proszą o podanie przybliżonych cen w restauracjach.
Jadę na/do (widziałem na forum że niektórzy sa przewrażliwieni w kwesti na czy do) CRO pierwszy raz i nie wiem czy zabierać jedzenie ze sobą czy będę mógł sobie pozwolić na zywienie w restauracjach.
Przeszukałem juz forum i nie mogłem znaleźć konkretnych przykładów.
Proszę stałych bywalców o podpowiedzi pewnie nie tylko ja ale wielu nowicjuszy skorzysta z tych wiadomości. :D


Wypas obiad w świetnej restauracji dla 3 osób - około 250 kun w zeszłym roku, czyli w przybliżeniu 35 euro
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 27.05.2007 19:35

Obiad z jednego dania tzw. "drugiego" dla dwóch osób ( takiego "naszego" tzn. bez jakiś tam owoców morza wygladających wstrętnie) to wydatek około 200 kn. i raczej nie mniej. W tym jest już przystawka ( zestaw surówek) i np. piwo. Tanio czy drogo - rzecz względna.
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 27.05.2007 21:13

slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 28.05.2007 08:55

Obrazek

Obrazek

Obrazek
DiDablju17
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) DiDablju17 » 07.07.2007 16:58

Ceny w restauracjach są katastroficzne radze wziąć Sobie dużo jedzenia
grzesasia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 02.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesasia » 07.07.2007 18:02

Ceny w restauracjach nie należą do tanich, ale to wszystko zależy co kupujesz. Bardzo drogie są mięsa i ryby , natomiast jedzenie typu pizza , makarony , sałatki itp. są w przyzwoitych cenach. Do tanich też nie należ napoje( piwo ,woda). W zeszłym roku większość urlopu żywiliśmy się daniami bezmięsnymi i jakoś mi to nie przeszkadzało , natomiast wszelkie napoje kupowaliśmy w sklepie. Wożenia jedzenia z Polski nie uznaję dlatego że tam też są dobrze zaopatrzone sklepy i można w nich wszystko kupić. Ceny w sklepach są nieco wyższe niż u nas ze względu na miejscowości turystyczne. Nikt chyba nie jedzie na urlop z założeniem robienia tanich zakupów.
Jest jeszcze druga strona medalu wożenia żywności z Polski: stanie przy garach i przygotowywanie tego wszystkiego zamiast miło spędzonego czasu na plaży lub wypadzie krajoznawczym.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.07.2007 19:34

Ceny w restauracjach są katastroficzne radze wziąć Sobie dużo jedzenia

Taniocha!!! Nic nie bierz!!
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 07.07.2007 21:25

Naprawdę nie jest tak źle; ceny napoi w restauracjach i tawernach nieco wyższe niż w przysłowiowych marketach. Z potrawami natomiast oraz ich całkowitymi daniami bywa różnie. Rzeczywiście droższe są mięska, rybki, owoce morza i wszelkiego rodzaju innowacje. Dużo tańsze pizze, sałatki, makaroniki itp. Kolacja dla 4 osób składająca się z 4 pizz oraz różnorodnych napoi wynosiła mniej więcej 160 kun. Natomiast jeśli zamówisz owoce morza, grilowane mięso, lub ryby pomnóż to jeszcze co najmniej X 2, jeśli nie 3. :papa:

Obrazek
Shot with DiMAGE A200 at 2007-04-14
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 07.07.2007 21:43

Jeśli chodzi o rybki w restauracji to proponowałbym dobrze przestudiować cennik.Deka ,kila ,rodzaje ryb :wink:
Piszę to by nie brakło komuś gotówki. :wink: Ci co mają kartę nie muszą się martwić. :D
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 08.07.2007 11:12

slawek66 napisał(a):Obrazek

Obrazek

Obrazek


nietypowa prosba - możesz przetłumaczyc te menu?????
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 24.07.2007 17:00

W większości to typowo śródziemnomorskie dania. Ceny w restauracjach wydają mi się jednak przystępne. Możesz również trafić jak widzisz na swojskiego schaboszczaka. :D
Bardzo drogie jednak są wszelkiego rodzaju dania rybne (nawet do 250- 350 Kn). Przy składaniu zamówień lepiej jest zerknąć w menu, tym bardziej, że ceny w poszczegolnych restauracjach mogą się znacznie między sobą różnić. Moim skromnym zdaniem warto czasem poszukać restauracji gdzieś na uboczu, zwłaszcza w mało uczęszczanych uliczkach i zakamarkach, gdyż ceny są w nich przeważnie dużo niższe. :papa:
maciogg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 26.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciogg » 24.07.2007 17:22

Ja tam jeżdżę pod namiot, ale nigdy nie zabierałem jedzenia z Polski i nie bawię się też w gotowanie na miejscu. Generalnie codziennie knajpka (zazwyczaj razy dwa, bo i w południe i wieczorkiem). Natomiast jak tu już pisano, można zjeść w knajpce za 150 albo i 500 kun. Wszystko zależy od tego co się zamawia. Ja mam to szczęście że lubię pizzę, kalmary, sałatki i makarony, więc nie wychodzi jakoś krytycznie :) Jednak po 2-3 dniach bezmięsnych i tak kończy się na dużym kawałku padlinki:)

Jak ktoś wcześniej zauważył, pojęcia tanio/drogo są bardzo względne i odnosi się to nie tylko do naszej ulubionej CRO.
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 25.07.2007 07:41

zawsze mozna sobie zrobić grila w ogrodzie i uzupełnic zapasy mięsa w żołądku :lol:
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone