Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ceny w restauracjach

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Cesarok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 29.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cesarok » 23.05.2013 00:47

arek71 napisał(a):Piwo o,4l. z sokiem 8zł dwieście metrów od plaży (Międzyzdroje) .
Piwo 0,5l na plaży 15 kun (riwiera makarska) :D :D :D :D :D :D


Nie byłem w sezonie u nas nad morzem już dawno, ale ceny są porażające z tego co widzę...
bieder1
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bieder1 » 23.05.2013 08:57

Ceny w Polsce nie różnią się znacząco od CRO. Szczególnie jeżeli chodzi o morze.
Jak sobie zamówisz kawał mięcha z dodatkami + piwo albo dwa to nawet nad naszym morzem to będzie kilkadziesiąt złotych kosztować.
Ja z reguły stołuję się pół na pół tzn. ze względu na dzieci żona robi coś w południe w kuchni a później na mieście idę na konkret.

Co do gotowania to jedzenia nie bierzemy za dużo. Z reguły na początek a później jeździmy do Lidla gdzie ceny są ok. Jak potrzebuję mięso to mam w pobliżu rzeźnika.
Cesarok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 29.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cesarok » 23.05.2013 13:00

Może nad morzem nie, nie wiem. Na co dzień często zdarza mi się zjeść w restauracji obiad no i za 2 osoby 40-70zł idzie się zmieścić bez większego problemu, posiłek + napoje. Natomiast Cro to już będzie jednak od 100zł w górę, tak mi się przynajmniej wydaje. A jeśli chodzi o zakupy na miejscu to tak jak w poście wyżej jest napisane zawsze na miejscu można robić zakupy w Lidlu czy np. Konsumie gdzie ceny są troszkę większe od naszych, więc jeśli ktoś będzie chciał samemu upichcić coś nie musi brać nie wiadomo ile, no i jeszcze są dostępne targi rybne, warzywne w niektórych miejscowościach. Czy trzeba coś więcej czasami jak nie rybka z grilla z świeżym pieczywkiem i winkiem do tego co przecież nie jest dużym wydatkiem robiąc samemu :)
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 23.05.2013 15:14

Dawno nie byłam nad Bałtykiem, ale...
- przyzwoity acz bez szału obiad dla 5 osób, jakieś 5 - 6 lat temu, w Karczmie/Zajeździe Pod Kogutem przy wlocie na krajową 3 jadąc od strony Międzyzdrojów kosztował nas ok. 250 zł
- wypasiony obiad dla 5 osób, w zeszłym roku, w Dubrovniku - w przeliczeniu ok. 350 zł ;)
... a najlepsza jak do tej pory pizza w knajpce na plaży w Orasaču - 40 -45 kun za sztukę.
5 osobom spokojnie 2 takie pizze wystarczały - co w przeliczeniu daje ok. 50 zł za obiadokolację
+ ok. 20 zł za napoje...

Ocenę, czy to tanio czy drogo należy chyba zostawić każdemu indywidualnie...
welt28
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 03.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) welt28 » 25.07.2013 01:12

Chorwaci przeginaja z tymi cenami!!!Pazerni sie zaczeli robic i przez to moga stracic duzo turystow
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 25.07.2013 07:18

Za obiad złożony z pizzy i napoju-50zł to już chyba przegięcie i to nie delikatne,przecież do restauracji idzie się zjeść posiłek a nie napchać żołądek ciastem.Po tegorocznym pobycie w Chorwacji doszedłem do wniosku że najlepsze jedzenie Chorwackie jest w Polsce,to co jadłem tam w żadnym wypadku nie można porównać ze smakami których tu http://winachorwacji.pl/ mogłem doświadczyć.Smacznie wspominam tylko peki z jagnięciny i cielęciny przyrządzane nam przez przyjaciela Chorwata oraz świniaczka którego nam upichcił.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 25.07.2013 09:14

welt28 napisał(a):Chorwaci przeginaja z tymi cenami!!!Pazerni sie zaczeli robic i przez to moga stracic duzo turystow

Będzie mniejszy tłum...
Piraraq
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 10.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piraraq » 25.07.2013 09:22

Z napisał(a):Za obiad złożony z pizzy i napoju-50zł to już chyba przegięcie i to nie delikatne,przecież do restauracji idzie się zjeść posiłek a nie napchać żołądek ciastem.Po tegorocznym pobycie w Chorwacji doszedłem do wniosku że najlepsze jedzenie Chorwackie jest w Polsce,to co jadłem tam w żadnym wypadku nie można porównać ze smakami których tu http://winachorwacji.pl/ mogłem doświadczyć.Smacznie wspominam tylko peki z jagnięciny i cielęciny przyrządzane nam przez przyjaciela Chorwata oraz świniaczka którego nam upichcił.

To nie wina Chorwatów tylko naszego rządu, że polska waluta jest g... warta. :wink:
GrzesiuŻar
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 21.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrzesiuŻar » 25.07.2013 12:45

Nie rozumie oburzenia niektórych... W Polsce idąc na obiad z we dwoje płacimy od 30zł za posiłek za osobę plus około 10zł za napoje za osobę.. Więc rachunek wychodzi nas z drobnym napiwkiem powiedzmy 70 - 90zł, w zależności od elitarności posiłku (stek trochę ją podwyższa 8) ).

W Basce V. za obiad dla dwojga, gdzie jedno jadło kalmary z 'czymśtam' a ja powiedzmy jeden z ich grillowanych specjałów, do tego winko/piwko wychodziło mi od 150 do 170 kun, więc praktycznie to samo co w PL!

Refleksje na temat drożyzny polecam każdemu, kto np.: pił piwo na krakowskim rynku w ogródku za 19zł za 0,4
pzdr,
Grześ
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 25.07.2013 13:23

Nie bardzo widzę te oburzenie lecz może Ty patrzysz z innej strony
drewniak
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 07.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) drewniak » 11.09.2013 19:54

My w tym roku za kolacje dla trzech osob + butelka czerwonego wina zaplacilismy 350 kun.
Restauracja w malej miejcowosci Bilo.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2013 17:16

drewniak napisał(a):My w tym roku za kolacje dla trzech osob + butelka czerwonego wina zaplacilismy 350 kun.
Restauracja w malej miejcowosci Bilo.

My w tym roku za kolację na 4 dorosłe osoby (bez butelki wina) zapłaciliśmy też 350 kun i nie najedliśmy się do syta. Konoba w Orebiću.
:) To dużo czy mało ???????????? :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.09.2013 17:21

lm648 napisał(a):
drewniak napisał(a):My w tym roku za kolacje dla trzech osob + butelka czerwonego wina zaplacilismy 350 kun.
Restauracja w malej miejcowosci Bilo.

My w tym roku za kolację na 4 dorosłe osoby (bez butelki wina) zapłaciliśmy też 350 kun i nie najedliśmy się do syta. Konoba w Orebiću.
:) To dużo czy mało ???????????? :)

Zależy co jedliście. Bo jeśli za 350 kun kupiliście 10 porcji frytek to tym raczej można się najeść w 4 osoby. A jak porcję trufli, to w 4 osoby się nie najecie. I poprzez to należy patrzeć czy to dużo kasy czy mało.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2013 17:46

Bocian napisał(a):
lm648 napisał(a):
drewniak napisał(a):My w tym roku za kolacje dla trzech osob + butelka czerwonego wina zaplacilismy 350 kun.
Restauracja w malej miejcowosci Bilo.

My w tym roku za kolację na 4 dorosłe osoby (bez butelki wina) zapłaciliśmy też 350 kun i nie najedliśmy się do syta. Konoba w Orebiću.
:) To dużo czy mało ???????????? :)

Zależy co jedliście. Bo jeśli za 350 kun kupiliście 10 porcji frytek to tym raczej można się najeść w 4 osoby. A jak porcję trufli, to w 4 osoby się nie najecie. I poprzez to należy patrzeć czy to dużo kasy czy mało.

To takim tokiem rozumowania to można jeszcze dojść do worka siana :) wówczas będzie jeszcze taniej :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.09.2013 17:48

Pisanie że się wydało na obiad 350 kun i nie wiadomo za co, jest raczej mało miarodajne.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Ceny w restauracjach - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone