Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ceny w restauracjach

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2013 16:58

Bocian napisał(a):Pisanie że się wydało na obiad 350 kun i nie wiadomo za co, jest raczej mało miarodajne.

Jak za co ? za kolację na 4 dorosłe osoby :) qźwa mam po kolei rozpisywać co było na talerzach ? :) no nie kartofle, no i nie siano :) trufle też nie
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.09.2013 17:06

Czy to tak trudno załapać, że 350 kun na 4 osoby za frytki to dużo a 350 kun na trufle na 4 osoby to bardzo mało? Chyba prościej nie można.
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 14.09.2013 17:48

Bez wycieczek personalnych napiszę jedno: wysokie ceny w konobach jakie co niektórzy tu wypisują to gó... prawda. Tydzień temu wróciłem z Hvaru, stołowaliśmy się w Ivan Dolac (knajpa po lewej stronie centralnej plaży), raz także byliśmy w świetnej knajpie w Jelsie.
Ceny Ivan:
Kalmary prażone z frytkami 65 kun
Mix Grill (4 kawałki mięsa) z frytkami 75 kun
Frytki 10 kun
Grillowane warzywa (spora porcja) 35 kun
Do tego Prosek, duże piwo i woda mineralne około 35 kun łącznie.
razem:
ok 220 kun = na nasze jakieś 130 zł. Najadło się 2 dorosłych + 5 latek.

jak mi ktoś wskaże w PL podobną cenę w knajpie z tarasem zawieszonym nad morzem, stawiam flaszkę. Rakiji od Heńka.
* Heniek, mitologiczna nieomal postać poznana w Ivanie, pędząca bimber z wszystkiego co rośnie, lata i pełza na tej wspaniałej wyspie.

W Jelsie byliśmy w super knajpie, której niestety nazwy nie pamiętam. Pamiętam za to, że za TBone z ziemniakami przekładanymi cebulą (dziwne acz smaczne) płaciłem 90 kun. Czyli jakieś 50 zł. Nie widziałem w PL takiego kawałka mięsa za te pieniądze, a ja wiem, co mówię, bo pracuję w gastronomii.

pozdrawiam,
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2013 18:17

"ok 220 kun = na nasze jakieś 130 zł. Najadło się 2 dorosłych + 5 latek."
To w prostym rachunku na 4 osoby dorosłe wyszłoby 440 kun, co średnio daje 260 PLN (260 x 10 dni = 2600 PLN tylko kolacje, a gdzie reszta dnia ? a może 2600 x 2 posiłki = 5200 PLN, tylko wyżywienie) i to jest ta Twoja " gó... prawda". No chyba, że byłeś tylko dwa razy. W jakim kraju człowieku ty żyjesz i kim jesteś? prezesem tej gastronomi w której pracujesz. W naszym kraju za sprawą wielu "wspaniałomyślne rządzących: i tych z prawa i tych z lewa sceny politycznej na stałe weszła już "epoka pokolenia 1500", może nad tym zastanowiłbyś się pisząc "swoje mądrości"
Ostatnio edytowano 14.09.2013 18:26 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 14.09.2013 18:24

lm648 napisał(a):"ok 220 kun = na nasze jakieś 130 zł. Najadło się 2 dorosłych + 5 latek."
To w prostym rachunku na 4 osoby dorosłe wyszłoby 440 kun, co średnio daje 260 PLN i to jest ta Twoja " gó... prawda". W jakim kraju człowieku ty żyjesz i kim jesteś? prezesem tej gastronomi w której pracujesz.


440 kun, czyli jakieś 260 zł za 4 osoby to kosmos? 65 zł za osobę w knajpie nad morzem? w zeszłym roku w końcówce deszczowego września byłem z moim handlowcem w knajpie w Międzyzdrojach, zamówiliśmy po kawałku (owszem, słusznym) ryby z frytkami i surówką, rachunek 120 zł. Na nasze wzburzone zapytanie WTF Pani walnęła: a co Pan chce, to Międzyzdroje są...

koledze gratuluję rozeznania co do cen i polecam paprykarz w Swornych Gaciach (z całym szacunkiem dla tej przemiłej miejscowości)...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2013 18:29

W knajpie nad naszym morzem za obiad za jedną osobę płaciłem do 30/góra 35 PLN (zupa, schabowy/lub jakieś mięso ziemniaki/frytki dwie surówki, napój), Rewal/Niechorze jeszcze taniej czerwiec 2013. Należy tylko pamiętać o tym, że nad morzem nie zamawia się ryb :) I bez wycieczek proszę :)
Ostatnio edytowano 14.09.2013 18:48 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 14.09.2013 18:33

lm648 napisał(a):W knajpie nad naszym morzem za obiad za jedną osobę płaciłem do 30 PLN (zupa, schabowy/lub jakieś mięso ziemniaki surówka, napój), Rewal/Niechorze jeszcze taniej czerwiec 2013

W Niechorzu jest przefajny pensjonat Puchacz, obiad z piwem to koszt około 60 -80 zł.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 14.09.2013 18:36

lm648 napisał(a):Należy tylko pamiętać o tym, że nad morzem nie zamawia się ryb :) I bez wycieczek proszę :)

Skąd ja to znam? Kiedykolwiek przebywałam nad naszym polskim morzem, zamawiana ryba przerastała moje oczekiwania :D Zarówno cenowo jak i wagowo, ale cóż do wszystkiego da się przyzwyczaić :wink:

Do temperatury Bałtyku również, jednak zawsze są jakieś za i przeciw

:D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2013 18:37

cooleczka napisał(a): ......W Niechorzu jest przefajny pensjonat Puchacz, obiad z piwem to koszt około 60 -80 zł.

Nie szukam " przefajny pensjonatów" (jest ich za dużo :) ), zaglądam/zachodzę tylko do normalnych lokali/restauracji/knajp tam gdzie na "pierwszy rzut oka" jest full ludzi, tylko ten wskaźnik na sam początek powie ci , że tam tanio i dobrze dają jeść :) Metoda sprawdzana na bieżąco przez wiele lat i nie tylko w Polsce :) i co najważniejsze: Działa :)
Ostatnio edytowano 14.09.2013 20:02 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 4 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2013 18:41

majeczka napisał(a):
lm648 napisał(a):Należy tylko pamiętać o tym, że nad morzem nie zamawia się ryb :) I bez wycieczek proszę :)

Skąd ja to znam? Kiedykolwiek przebywałam nad naszym polskim morzem, zamawiana ryba przerastała moje oczekiwania :D Zarówno cenowo jak i wagowo, ale cóż do wszystkiego da się przyzwyczaić :wink:

Do temperatury Bałtyku również, jednak zawsze są jakieś za i przeciw

:D

dotyczy to wszystkich bez wyjątku mórz, nie tylko Bałtyku :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.09.2013 19:56

cooleczka napisał(a): w Swornych Gaciach

Dla ścisłości w Swornegaciach. Może być w Małych, też są. :) :)
Pozdrav.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 15.09.2013 07:21

Obawiam się że w tych Swornychgaciach ten paprykarz byłby duuuużo smaczniejszy niż niejedno czego próbowałem w Vodickich dojarniach kasy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.09.2013 08:16

Z napisał(a):Obawiam się że w tych Swornychgaciach ten paprykarz byłby duuuużo smaczniejszy niż niejedno czego próbowałem w Vodickich dojarniach kasy.

Przychylam się do spostrzeżenia :) też mam takie odczucia :)
np. mam już takie przykre/rozczarowujące/śmieszne chorwackie doświadczenia, a mianowicie znane wszystkim Cewapici , każdy z Cro wie co to jest i jak smakuje itp. jednak to co dostałem w tym roku w jednej z konob w Orebiću to robi się i śmieszno i straszno ( i to aż 4 porcje) :) normalnie w smaku to kotlet mielony rodem z Warsa na dworcu PKP z czasów PRL :) Jak sądzicie, będąc w przyszłym roku czy wejdę tam i coś zamówię? a może smak mi się zmienił i za duże mam wymagania wobec dorabiających się obywateli tego kraju i nie powinienem marudzić i siedzieć cicho zachwalając ich gościnność ? wg. mnie to jest już chamstwo :) Takie jest min. moje spostrzeżenie gastronomiczne :)
hariet1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 16.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) hariet1 » 15.09.2013 10:16

Witam,

Może kogoś zainteresuje ta informacja. :)

Obiad w Dubrowniku 5 osób dorosłych + pięciolatek.

2*danie z rybą
2*danie z ośmiornicą
1*stek + frytki
1*frytki
woda, sok, coca-cola

całość: 885 kun

KONOBA PENATUR
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.09.2013 10:26

hariet1 napisał(a):Witam,

Może kogoś zainteresuje ta informacja. :)

Obiad w Dubrowniku 5 osób dorosłych + pięciolatek.

2*danie z rybą
2*danie z ośmiornicą
1*stek + frytki
1*frytki
woda, sok, coca-cola

całość: 885 kun

KONOBA PENATUR


:lol: GRATULUJĘ :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Ceny w restauracjach - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone