Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ceny we Włoszech 2023 >>> 2024

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023
Re: Ceny we Włoszech 2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 13.02.2024 10:54

piekara114 napisał(a):W pandemii ceny były bardzo przyjazne, w tym roku jest duży skok cenowy....chyba wszędzie ...


Pandemię wspominam ze łzą w oku. Duży apartament na Pagu przy samym morzu, z własnym ogrodem i pełnym wypasem za 60 euro pod koniec sierpnia. Do tego mało ludzi w Novalji i ceny w knajpach niższe o 30% od cen sprzed pandemii.

Potem przyszły czasy inflacji i przejścia na euro, więc teraz poniżej 100 euro w podobnej lokalizacji i standardzie raczej nie ma co szukać. W ubiegłym roku szukaliśmy miejscówki tylko na chillout i lenistwo, więc padło na to samo miejsce na Pagu, też w końcu sierpnia właścicielka dała nam rabat i stanęło na 90 euro. Pisała że ceny wynajmu wzrosły mocno wszędzie w Chorwacji, a jeszcze bardziej koszty utrzymania dla lokalsów.

W tym roku przymierzam się powoli do Grecji, ceny 150 euro i więcej za miejscówkę dla 4-5 osób na wejście.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ceny we Włoszech 2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.02.2024 20:47

Dziś znów przeglądałem noclegi w Ligurii i miałem lekkie zdziwko, że są de facto dwie Ligurie... cenowe.
Jedna część ta bliżej Francji, a druga ta od Genui do La Spezi.

W tej pierwszej nie trudno znaleźć nocleg w Hotelu z HB w cenie tylko pokoju w okolicy 5T. Nie wiedziałem, że jest aż taka różnica.
Szukam dalej, ale tego co chcemy jak na lekarstwo...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Ceny we Włoszech 2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 14.02.2024 20:51

te kiero napisał(a):Dziś znów przeglądałem noclegi w Ligurii i miałem lekkie zdziwko, że są de facto dwie Ligurie... cenowe.
Jedna część ta bliżej Francji, a druga ta od Genui do La Spezi.

W tej pierwszej nie trudno znaleźć nocleg w Hotelu z HB w cenie tylko pokoju w okolicy 5T. Nie wiedziałem, że jest aż taka różnica.
Szukam dalej, ale tego co chcemy jak na lekarstwo...


No dlatego podsuwałem Ci Rapallo :) Bo im bliżej Genui tym taniej. Natomiast "zza Genui" to już kawał do 5 Terre jednak

Pociągiem do Sestri i daleeeeej na 5T :) cena nawet nie zbliża się do ceny parkingu za 3 h ;)
a gdzie paliwo ;)

Obrazek


Z Genoa
09:38
1h 42min
11:20
Genova Nervi - Monterosso
1 cambio

8,00€

Jak za darmo ;)

:papa: :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ceny we Włoszech 2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.02.2024 21:39

Wiem, widziałem, ale Rapa trochu za duże dla nas, La Spezia również...
Treni i dalej pociągi 5T już obczaiłem.
Obczajam jeszcze, gdzie można coś taniej, bo już jest grubo.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Ceny we Włoszech 2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 22.02.2024 10:58

Trajgul napisał(a):
kaeres napisał(a):Ogólnie znalezienie apartamentu dla 4 osób w pierwszej linii brzegowej na Sycylii do 60-70e to żaden kłopot.

Serio? Jakiś czas temu szukałem czegokolwiek na bukingach i nie znalazłem nic w okolicach dwukrotności tej kwoty, o której wspomniałeś. Jedynie same klitki bez widoku jakiegokolwiek albo bez balkonu albo z oceną poniżej 8. Szukam miejscówki z niezłą plażą i najlepiej w miasteczku. Kilka razy podchodziłem do tematu i już sobie dałem spokój z tą Sycylią.

Żona znalazła nowy w pełni wyposażony apartament 50m2, 100 m od morza, z balkonem, z widokiem na góry, przy hotelu z basenem z widokiem na zatokę, za 82E/doba (2+2) w pięknym Castellammare del Golfo, w terminie okołowielkanocnym. Cena za samolot jak za czasów pandemii albo wcześniej. Trochę w szoku jestem.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: Ceny we Włoszech 2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 22.02.2024 23:00

kaeres napisał(a):Nie chcę tworzyć nowego wątku. Może pociągniemy ceny we Włoszech w 2024r ?

Trochę ogarnąłem ceny we Włoszech od apartamentów zaczynając bo już mam zarezerwowane.
Nieco się zasiedziałem w Chorwacji i jeżeli o apartamenty właśnie chodzi to się okazało, że w Italii jest całkiem konkurencyjnie pod tym względem.
Mnie się udało znaleźć na Sycylii (podejrzewam, że to drożej niż na lądzie) 2 apartamenty 2 piętrowe z tarasami każdy, kilkoma klimatyzacjami każdy, w pełni wyposażone kuchnie, kilka sypialni (pierwszy 90m2, drugi nie opisany ale coś koło tego), po 2 toalety każdy...62-65EUR już z opłatami booking i airbnb i podatkami.

Ogólnie znalezienie apartamentu dla 4 osób w pierwszej linii brzegowej na Sycylii do 60-70e to żaden kłopot.


Bo wszyscy Włosi, szczególnie w sierpniu jadą do Chorwacji. Tak na poważnie to przeczytałem cały wątek. We Włoszech pierwszy raz byłem 13 lat temu, a ostatni 6 lat temu. Ogólnie kilka razy i cenowo zawsze była dla mnie przystępna pod względem noclegów i żywienia.

Oby tylko nikt nie napisał: "ale to już było..."
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 22.02.2024 23:42

byłem(byliśmy) w Apulli w pazdzierniku,
generalnie byliśmy zaskoczeni (pozytywnie) cenami,
tak kawy jak i pizzy ,makarony lekko droższe ale
generalnie jak u Makaronów,
super,
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 25.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 04.04.2024 20:52

Z racji coraz większej drogości Cro, w tym roku przed-wakacje w Italii, dużo taniej za nocleg, kamping.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 05.04.2024 09:16

Ja nie z tych samych względów ale również w tym roku Italia.
Porównam sobie bezpośrednio rok do roku bo w 2023 byłem na Pelješcu. Tanio nie było.
We Włoszech na razie na plus apartamenty jakie zarezerwowałem. Za 60€ jeden mam 90m2, drugi 2- piętrowy (nie wiem ile m2).
Dopasione po zęby więc w Chorwacji to raczej pułapy 90-110€
Ale Sycylia rządzi się swoimi prawami i mogę popłynąć na jedzeniu i np. w cenie podróży (paliwo + opłaty autostradowe).
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.04.2024 09:25

Ceny jedzenia mogą Cię pozytywnie zaskoczyć zwłaszcza jeśli wybierzesz lokale dla mieszkańców, poza promenadami czy miejscami turystycznymi.
A trasa wiadomo, że droższa: 2 razy dłuższa + prom + noclegi w trasie, więc tego nie można porównywać...
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 05.04.2024 09:37

Przerzucam tutaj, żeby nie zaśmiecć wątku chorwackiego.
kaeres napisał(a):Ale Sycylia rządzi się swoimi prawami i mogę popłynąć na jedzeniu

Wczoraj wieczorem wróciłem. Musisz doliczyć 8-12 Euro za nakrycie czy obsługę, za 4-osobową rodzinę. Generalnie pasty 15-20E, rybka tyle samo ale bez frytek i surówki.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 05.04.2024 10:08

Kolacja dla 4 osób na Elbie w lokalnej trattorii, 80-100 ojro z napojami. Nie jest więc drogo.

Niezła pizza dla 2 osób w Serramazzoni pod Modeną ok. 25 ojro.
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 25.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 05.04.2024 11:57

Troszku żartowałem w formule takiego jednego co to się spina mocno nad Cro ;)
Taniej głównie dlatego że jedziemy na majówkę :) i nad Gardę - ale i tak ciut taniej niż Istria. Takie było chciejstwo rodzinki żeby coś innego a wyszło jak wyszło, tzn na razie, zobaczymy jak na miejscu się okaże. Camp w Peschiera del Garda prawie w samiuśkim centrum - zobaczymy czy nie będę żałował. Jednak skala trochę inna niż tych dużych campów na Istrii.
Może w końcu uda się przyatakować Wenecję - choć dziki tłum mnie zniechęca lekko. Tym razem jedziemy na jeden samochód a nie dwa (6 osób), 4 samochodem, 2 lecą do Bergamo. Termin 27.04 - 05.05

Na nic się nie nastawiam, zobaczymy jak będzie z zadowoleniem po powrocie.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 05.04.2024 12:10

Klimat Gardy to jednak hotelik na zboczu w północnej części... Limone, Riva, Gargnano. Widoki z tarasu przy śniadaniu plus wytrawny campari spritz dają jedyny niepowtarzalny klimat
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 25.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 05.04.2024 13:29

Rozważałem, ale na ten sezon stanęło na południowo wschodnim krańcu - zobaczymy, na pewno się przejedziemy wokół Gardy i pozwiedzamy bo moczenie dupy w wodzie w tym terminie może być słabym pomysłem ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Ceny we Włoszech 2023 >>> 2024 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone