Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ceny we Włoszech 2023 >>> 2024

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2421
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 05.04.2024 21:52

adamosos napisał(a):Rozważałem, ale na ten sezon stanęło na południowo wschodnim krańcu - zobaczymy, na pewno się przejedziemy wokół Gardy i pozwiedzamy bo moczenie dupy w wodzie w tym terminie może być słabym pomysłem ;)


Sirmione, Lazise, Bardolino - widoki zacne, jest co pozwiedzać i sporo stateczków stamtąd wypływa w rejsy po jeziorze. Dodatkowo dla dzieciaków (a i dla starszych też, bo sam lubię) Gardaland w stylu naszej Energylandii. Rzut beretem do Wenecji, a i Bolonia czy Wenecja blisko.
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 188
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 06.04.2024 23:44

Wszystko co piszesz jest na planie do zobaczenia, Gardaland możliwy, choć młody jedzie na obóz w lipcu i jednym z punktów wycieczkowych jest właśnie Gardaland, zobaczymy nie mówię nie :) , mamy jeszcze w tym terminie extra imprezę więc będzie się działo.

Na razie oglądamy Makłowiczów i inne jutuby z Gardy, dobrze że to już za 3 tygodnie :zeby:

Kto wie - nie mam jeszcze zaplanowanego niczego na Q4 2024 - może Cro :verryhappy:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16190
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.04.2024 00:12

Obejrzyj sobie odcinek Top Gear z objazdu zachodnią stroną Gardy.
marecky81
zbanowany
Posty: 641
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 07.04.2024 09:54

Jeżdżenie w okolicach Gardy, to masakra. Zapomnijcie o astonach martinach kabrio, wietrze we włosach i całym tym gran turismo. Korki od Sirmione po Sali i od Rivy po Malcesine. Wąskie tunele i pierdylion rowerzystów.
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 188
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 07.04.2024 21:38

Marecky ale w takim terminie również ?? niby Włosi też mają majówkę i wiem jak wygląda cokolwiek na wiosnę jak wypali pogoda, nawet w PL, byłem dzisiaj w Pszczynie i Goczałkowicach Zdroju - ludzi w opór wszędzie.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2421
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.04.2024 21:58

adamosos napisał(a):Wszystko co piszesz jest na planie do zobaczenia, Gardaland możliwy, choć młody jedzie na obóz w lipcu i jednym z punktów wycieczkowych jest właśnie Gardaland, zobaczymy nie mówię nie :) , mamy jeszcze w tym terminie extra imprezę więc będzie się działo.

Na razie oglądamy Makłowiczów i inne jutuby z Gardy, dobrze że to już za 3 tygodnie :zeby:

Kto wie - nie mam jeszcze zaplanowanego niczego na Q4 2024 - może Cro :verryhappy:



To się lekko miniemy, bo ja będę na chwilę za 2 tygodnie (już po raz 3).

Na pewno będziecie zadowoleni, o ile będzie dobra pogoda (bo niestety Garda wiosną to trochę loteria).

Gardaland polecam - ja, stary chłop, bawiłem się tam jak dzieciak :lol: :lol:

Opiniami marecky'ego się nie przejmuj - on w każdym wątku wszystko neguje, wiecznie narzeka i generalnie nigdzie mu się nie podoba. Taka dyżurna maruda tego forum....

Tym bardziej, że nad Gardą nie ma miejscowości Sali. Jest Salo, na zachodnim brzegu. Chyba, że on o innej Gardzie pisał ;) ;)

Byłem nad Gardą raz w sierpniu, raz w czerwcu - nigdy nie widziałem tam korków. A już w kwietniu to w ogóle prawdopodobieństwo wynosi prawie 0.

Szerokiej drogi i miłego pobytu!
Ostatnio edytowano 07.04.2024 22:05 przez marekkowalak, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16190
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.04.2024 22:03

Na weekend majowy Włosi tłumnie wyjeżdżają na urlopy. 25 kwietnia - Dzień Wyzwolenia, potem 1 maja. Tłoczno robi się nawet w mniejszych miejscowościach nadmorskich, a na campach Włosi mają często wykupione na stałe przyczepny, duże parcele namiotowe i tam też wyjeżdżają.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2421
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.04.2024 22:06

W okolicach 24-25 kwietnia korki są pewne w okolicach Wenecji - bo tam jest wtedy Dzień Św. Marka, połączony z Dniem Wyzwolenia.
Dlatego też władze Wenecji właśnie od 25 kwietnia wprowadzają opłaty za wstęp na starą część miasta dla jednodniowych turystów.
marecky81
zbanowany
Posty: 641
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 07.04.2024 22:35

adamosos napisał(a):Marecky ale w takim terminie również ?? niby Włosi też mają majówkę i wiem jak wygląda cokolwiek na wiosnę jak wypali pogoda, nawet w PL, byłem dzisiaj w Pszczynie i Goczałkowicach Zdroju - ludzi w opór wszędzie.


Byliśmy w tygodniu Bożego Ciała w czerwcu. Hotel mieliśmy w Gargnano. Ludzi bardzo dużo, ale to jeszcze do zaakceptowania. Z ruchem tragedia. Jak pisałem, na drodze wokół jeziora korki i pełno rowerzystów. Powrót przez Brenner, korek na 20 km. Ale warto. Okolica przepiękna, zwlaszcza północ jeziora otoczona górami. Koniecznie kolejką na Monte Baldo, a tam aperol albo campari na leżakach. Wyjazd dla dorosłych, w przypadku opcji dla forumowego bejbisiowego drewna musisz zmienić priorytety.

Jeśli jedziesz przez Austrię i Niemcy mogę polecić genialny hotelik na nocleg w niemieckich Alpach. Bawarskie klimaty, piwo w glinianych kuflach, biuściaste Helgi jako kelnerki i lokalsi w skórzanych spodenkach.
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 188
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 07.04.2024 23:20

dawaj namiar na ten hotel - zaintrygowałeś mnie :zeby:

Jedziemy z południa polski więc raczej na jeden skok, tym bardziej że dwie osoby dolatują samolotem więc nie bardzo jest jak nocować po drodze :) ale kto wie.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8826
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 07.04.2024 23:30

W ostatnich latach parę razy byłam we Włoszech na przełomie kwietnia i maja i zawsze, bez względu na region, spotykałam tłumy. Jak zaczynają świętowanie w Dzień Wyzwolenia tak kończą w majówkę :mg:.
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 188
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 07.04.2024 23:41

Tłumy mnie raczej nie rajcują, my również jedziemy świętować, jakby nie patrzeć.
Jak już nie raz pisałem - zobaczymy, jak będzie lipa to będzie to jednorazowy wypad nad Gardę w tym terminie, ale kto wie.

Na odreagowanie jest Lefkada w sierpniu i Peloponez we wrześniu :czarodziej: a to dopiero Q3 .....
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11395
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.04.2024 07:14

Za to święto 2 czerwca nie powoduje lepszego obsadzenia noclegów - może dlatego że wypada i tak w niedzielę.
Tydzień wcześniej bez długiego weekendu, wiele noclegowni już zajętych oraz ma wyższe ceny niż w okresie świątecznym.
I zrozum tu Włochów.

Jednak najlepszy App zszedł z ceny 100Eur, może jeszcze coś zejdą, to będę rezerewował :)
marecky81
zbanowany
Posty: 641
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 08.04.2024 07:22

adamosos napisał(a):dawaj namiar na ten hotel - zaintrygowałeś mnie :zeby:

Jedziemy z południa polski więc raczej na jeden skok, tym bardziej że dwie osoby dolatują samolotem więc nie bardzo jest jak nocować po drodze :) ale kto wie.


Ode mnie z Rzeszowa to prawie 1400 km, więc dystans na raz to raczej dla desperatów, albo fanatykuff odcinków specjalnych na czas. Przynajmniej jak się jedzie w tamtą stronę (czy gdziekolwiek indziej). Ja jechałem na luźny chilloutowy tydzień ;) Zresztą od początku zakładaliśmy nocleg w Alpach, piwo, wursta i kapuchę ;) Z powrotem wracaliśmy na raz. Wyjazd z hotelu ok. 9 rano, na ponad godzinę przyblokował nas korek w Brenner, powrót do domu ok. 4 nad ranem. Mimo, że kierowaliśmy na zmianę z żoną, to taka trasa jednak daje w kość. W domu nawet nie rozpakowywaliśmy auta, tylko doczołgaliśmy się do wyra ;)

Hotelik to https://www.dannerwirt.de/
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16190
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.04.2024 08:37

te kiero napisał(a):Tydzień wcześniej bez długiego weekendu, wiele noclegowni już zajętych oraz ma wyższe ceny niż w okresie świątecznym.
I zrozum tu Włochów.
Jest długi weekend :mg: i to w dużej części Europy. 20 maja wypadają Zielone Świątki - dzień wolny, Włosi także świętują :mg:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Ceny we Włoszech 2023 >>> 2024 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone