Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ceny we Włoszech 2023 >>> 2024

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Ceny we Włoszech 2023 >>> 2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 29.07.2023 23:33

W filmie znajdziecie ceny dość dużej ilości artykułów spożywczych we włoskim supermarkecie, sklepie kempingowym i w barach na kempingu Park Albatros i Norcenni Girasole Village.
Ostatnio edytowano 16.02.2024 10:35 przez SingSing74, łącznie edytowano 1 raz
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Ceny we Włoszech 2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 12.02.2024 15:47

Nie chcę tworzyć nowego wątku. Może pociągniemy ceny we Włoszech w 2024r ?

Trochę ogarnąłem ceny we Włoszech od apartamentów zaczynając bo już mam zarezerwowane.
Nieco się zasiedziałem w Chorwacji i jeżeli o apartamenty właśnie chodzi to się okazało, że w Italii jest całkiem konkurencyjnie pod tym względem.
Mnie się udało znaleźć na Sycylii (podejrzewam, że to drożej niż na lądzie) 2 apartamenty 2 piętrowe z tarasami każdy, kilkoma klimatyzacjami każdy, w pełni wyposażone kuchnie, kilka sypialni (pierwszy 90m2, drugi nie opisany ale coś koło tego), po 2 toalety każdy...62-65EUR już z opłatami booking i airbnb i podatkami.

Ogólnie znalezienie apartamentu dla 4 osób w pierwszej linii brzegowej na Sycylii do 60-70e to żaden kłopot.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Ceny we Włoszech 2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 12.02.2024 15:51

kaeres napisał(a):Nieco się zasiedziałem w Chorwacji i jeżeli o apartamenty właśnie chodzi to się okazało, że w Italii jest całkiem konkurencyjnie pod tym względem.
Mnie się udało znaleźć na Sycylii (podejrzewam, że to drożej niż na lądzie)

Tanio bo na Sycylii :oczko_usmiech: . Tu chorwacka zasada, że jak wyspa to drożej się nie sprawdza.
Spróbuj złapać takie ceny w północnej Italii, np. w Ligurii, Toskanii, nad Gardą czy nad Como.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Ceny we Włoszech 2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 12.02.2024 16:07

Jestem zaskoczony takim stanem rzeczy.
Sądziłem, że ze względu na ograniczone np. transport niektórych rzeczy oraz mniejszą konkurencję na wyspach zawsze nieco drożej.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ceny we Włoszech 2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.02.2024 16:16

kaeres napisał(a):Ogólnie znalezienie apartamentu dla 4 osób w pierwszej linii brzegowej na Sycylii do 60-70e to żaden kłopot.
Tylko dodaj, że to ceny w czerwcu, bo to ma spore znaczenie. W sezonie w północnej Italy czy w Toskanii w wielu miejscach możliwy jest wynajem na pełne tygodnie.

Nie ma jakiegoś ukrytego kosztu typu final cleaning - dość popularna dopłata we Włoszech. I jak z parkowaniem?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Ceny we Włoszech 2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 12.02.2024 16:27

Ja rzeczywiście jadę w czerwcu ale sprawdzałem moje miejscówki i nie są droższe w lipcu. Cena identyczna.
Mam zapewnione parkowanie.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Ceny we Włoszech 2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 12.02.2024 18:27

kaeres napisał(a):Ogólnie znalezienie apartamentu dla 4 osób w pierwszej linii brzegowej na Sycylii do 60-70e to żaden kłopot.

Serio? Jakiś czas temu szukałem czegokolwiek na bukingach i nie znalazłem nic w okolicach dwukrotności tej kwoty, o której wspomniałeś. Jedynie same klitki bez widoku jakiegokolwiek albo bez balkonu albo z oceną poniżej 8. Szukam miejscówki z niezłą plażą i najlepiej w miasteczku. Kilka razy podchodziłem do tematu i już sobie dałem spokój z tą Sycylią.
Zacząłem też szukać na znanej wyszukiwarce wakacyjnej i poniżej 12k za tydzień (z samolotem ofc) dla 2+2 to zapomnij. Jeśli ktoś ma namiary na fajne lokum, gdzieś blisko Cefalu czy Castellamare del Golfo, czy nie wiem gdzie, bo słabo znam Sycylię to z góry dziękuję. Ewentualnie Sardynią też nie pogardzę, a jak byłoby coś z basenem to już pełnia szczęścia.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ceny we Włoszech 2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.02.2024 18:51

Trajgul napisał(a):
kaeres napisał(a):Ogólnie znalezienie apartamentu dla 4 osób w pierwszej linii brzegowej na Sycylii do 60-70e to żaden kłopot.

Serio? Jakiś czas temu szukałem czegokolwiek na bukingach i nie znalazłem nic w okolicach dwukrotności tej kwoty, o której wspomniałeś. Jedynie same klitki bez widoku jakiegokolwiek albo bez balkonu albo z oceną poniżej 8.


Mogę tylko potwierdzić Twoje słowa; np Liguria jest mega droga, śledzę od 2 tyg. i zdziwiły mnie ceny podawane przez @kaeresa.
No ale to Sycylia. Namierzone w miarę sensowne/nowoczesne miejscówki dla 2os od 580eur/tyd w górach, do 725 na obrzeżach miejscowości nadmorskich.
Do tego parkingi i bilety wstępu... :roll:

Ale chyba pojadziem :papa:
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014
Re: Ceny we Włoszech 2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 12.02.2024 23:51

Trajgul napisał(a):
,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ewentualnie Sardynią też nie pogardzę, a jak byłoby coś z basenem to już pełnia szczęścia.


jak co to w Alghero mam "jakieś" ciekawe namiary w pobliżu Maria Pia, a jednocześnie
blizutko starego miasta,

jednak jak czytam "z basenem"
to jednak mam wątpliwosci o co kaman,
jak co to na priv pisz,
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Ceny we Włoszech 2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 13.02.2024 00:42

599 napisał(a):jednak jak czytam "z basenem"
to jednak mam wątpliwosci o co kaman,
,

Po prostu z basenem. Jeżdżąc do Grecji w ostatnich latach, zawsze mieliśmy basen w hotelu czy aparthotelu, a córki z wody nie wychodzą, więc przed plażą, po plaży, przed kolacja na mieście i po, zawsze szły na basen ;). Zdaję sobie jednak sprawę, że na Sycylii czy Sardynii wybór może być bardziej ograniczony.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023
Re: Ceny we Włoszech 2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 13.02.2024 08:33

Od połowy lipca do końca sierpnia ceny wynajmu we Włoszech szaleją. Podobnie we Francji Wiele miejscówek jest zresztą "nieczynnych" bo są wtedy użytkowane przez właścicieli/rodzinę/znajomych. Ale od końca sierpnia można już znaleźć fajne miejsce przy morzu za przyzwoite, 120-150 euro dla 4-5 osób. W pierweszym miejscu byliśmy perę lat temu, Korsykę odwiedzili znajomi i trzymamy namiar, może za rok.

https://www.tavolaravacanze.it/

https://www.villanova.fr/index.php
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ceny we Włoszech 2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.02.2024 09:37

Trajgul napisał(a): Jeśli ktoś ma namiary na fajne lokum, gdzieś blisko Cefalu czy Castellamare del Golfo, czy nie wiem gdzie, bo słabo znam Sycylię to z góry dziękuję.
Zajrzyj do relacji Myszy, zawsze ma jakieś fajne noclegi z balkonem. Co do basenu to fb jest grupa Sycylia dla Polaków, Kierunek Sycylia, Włochy noclegi itp. i jest tam sporo postów na temat noclegów z basenami. Ale to chyba nie ten wątek....
I jeśli jedziesz po 15 lipca lub nie daj boże w sierpniu to ceny noclegów będą wysokie: w sierpniu Włosi się urlopują i tłumnie zjeżdżają nad morze. Opcja to też bungalowy na campach, ale nie wiem czy na Sycylii są one tak popularne jak w północnych i środkowych Włoszech....

Trajgul napisał(a):Serio? Jakiś czas temu szukałem czegokolwiek na bukingach i nie znalazłem nic w okolicach dwukrotności tej kwoty, o której wspomniałeś.
Cena 120-140 eur to żadna cena w sezonie za 2+2 - takie i wyższe oferty mam teraz na początek lipca na Brać dla rodziny szwagra i apartament to nie są to cuda (nie szukam w wioskach, ale większych miejscowościach typu Sutivan, aby było gdzie pospacerować, knajpki, no życie wieczorne), oczywiście bez żadnej zmiany pościeli czy ręczników. Opcje basenem to 200 eur i więcej...

Sardynia droższa od Sycylii - tak mi kolega podpowiada, który zwiedził i jedno i drugie...
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023
Re: Ceny we Włoszech 2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 13.02.2024 10:01

2 lata temu na Elbie płaciliśmy 100 euro/doba za ap. dla 6 osób. Końcówka sierpnia i początek września.

https://www.appartamentivillalina.it/
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ceny we Włoszech 2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.02.2024 10:40

W pandemii ceny były bardzo przyjazne, w tym roku jest duży skok cenowy....chyba wszędzie ...
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Ceny we Włoszech 2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 13.02.2024 10:46

Najmocniej przepraszam za wprowadzenie w błąd. Przez pomyłkę zapisane mam w booking i airbnb 2 osoby.
A, że są to apartmany 2-3 sypialniowe to nie zwróciłem uwagi na to, że obciążają dodatkowo za +2 osoby.
Mój błąd i wycofuję to co wyżej pisałem o 60-70e dla 4os przy plaży.

Ale coś na swoją obronę mam
https://www.airbnb.pl/rooms/23195250?ch ... 1c8333d42a
Następna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Ceny we Włoszech 2023 >>> 2024
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone